PDA

Zobacz pełną wersję : Jak tanio i szybko zbudowac dom



szczytno
05-01-2003, 21:35
Interesuje mnie sprawa - JAK TANIO I SZYBKO ZBUDOWAC DOM. Nie mam za duzo pieniedzy, wiec na wille nie bedzie mnie stac. Moze znajdzie sie ktos taki, kto wskaze mi tani material, ale za to zdrowy i cieply, za pomoca ktorego to bede mogl wzniesc nieduzy i sprawny dom. Interesuje mnie rowniez sprawa, kto moglby tanio taki dom wzniesc!!! Prosze o odpowiedzi z sensem i bez zadnych rzeczy smiechu wartych.

Młody
05-01-2003, 22:06
Co to znaczy dla Ciebie tanio 100 000 zl , 300 000 zl ?
A szybko?
Ps.
To nie jest nasmiewanie sie, lecz na tak postawione pytanie raczej trudno cos odpowiedziec.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Młody dnia 2003-01-05 22:08 ]</font>

szczytno
05-01-2003, 22:53
Tanio, tzn 100.000 - 150.000 PLN

05-01-2003, 23:00
to rusz tyłek i przejrzyj to forum a nie czekasz na gotowe podpowiedzi

kodi_gdynia
06-01-2003, 09:08
Szczytno jeśli chcesz tanio to:
- prosty projekt /stodoła z dwuspadowym dachem/ o małej pow. użytkowej,
- dwie ręce które potrafią coś zrobić + przyjazna rodzina chętna do pomocy,
- długi urlop, wolne weekendy, najlepiej jeśli budowa jest blisko obecnego miejsca zamieszkania,
- prace skomplikowane wykonuj przy pomocy jednego fachowca, któremu zapłacisz o niebo mniej niż brygadzie. Pomocnikiem będziesz TY,
- najszybciej, najprościej to gazobeton na zwykłe spoiny.

Jak tak robiłem i jestem happy.
Pozdrawiam

kgadzina
06-01-2003, 11:51
Ważne są solidne podstawy. Jeżeli nie chcesz wydac dużo kasy, to musisz wiedzieć tyle samo lub więcej niż twoi wykonawcy. WIęc przed toba nauka i lektura. Murator, nasze forum i trochę innej literatury. Ale warto!!. Oczywiście musisz mieć sporo czasu. Bo: albo pracujesz na budowie
albo pracujesz na budowę
Powodzenia!!!!!

szczytno
07-01-2003, 14:57
Dobrze - gazobeton, niech bedzie z Solbetu, bo na Ytongu sie przejechalem. Ale czy to, czy to, po przeliczeniu kosztow okazuje sie drogie i dla osob niepelnosprawnych /jest nas dwoje/ niezdrowe. Okazuje sie ze duzo tanszy i lepszy ostatnio staje sie keramzytobeton w wersji trojwarstwowej. Co sadzicie o tym?
W ostatecznosci dla biednych inwalidow moglby tez posluzyc THERMOMUR w wersji TH - 300. Czy znalazlby sie ktos kto podalby cene sredniego domu wykonanego w tej technologii?

Irek1
08-01-2003, 10:46
szczytno - keramzytobeton i to ściana trójwarstwowa - to technologia na którą ja się napaliłem. Wg moich obliczeń wybudowanie średniej wielkości domu systemem gospodarczym (stan surowy zamknięty) powinienem sie, a raczej na pewno zmieści się w kwocie o której pisałeś. Pozostaje jednak trudne zadanie - otóż tzreba wybrać jakąś firmę produkującą bloczki keramzytobenowe. I tutaj mam dylemat: Optiroc który jest b. drogi , czy Mszczonów dużo tańszy. A pytanie do Ciebie - czym chcesz ocieplać: wełną, czy styropianem?

Danajot
17-01-2003, 08:46
stan surowy zamknięty ?- to przecież ledwie połowa kosztów domu, wykończeniówka jest najbardziej czaso - i kasochłonna. Jeśli stan surowy za 150 tys., tzn. na gotowo "normalnie" - 300 tys.

Jasiu
17-01-2003, 11:17
A cóż jest niezdrowego w betonie komórkowym !?

A wracając do tematu - najtaniej wychodzi właśnie BK luba Max + styropian. Dach dwyspadowy, kryty blachodachówką. Najlepiej taka "stodoła" 10x10 bez podpiwniczenia i garażu. Okna plastikowe.

Materiał na stan surowy zamknięty (ze stolarka okienną i drzwiową) powinien kosztować ca 60 tys, podstawowa wykonczeniówka (instalacje, wylewki i tynki) ca 40.
Reszta zależy od fachowców jakich znajdziesz, ile pracy sam włożysz, itp...

Jeśli sie przyłożysz to powinno wystarczyć. Oczywiście pod warunkiem, że masz uzbrojoną działkę.

kodi_gdynia
17-01-2003, 13:41
Zdecydowanie popieram Jasia.
Dobrze prawi.
Pozdrawiam

Bartt
17-01-2003, 19:15
100 000-150 000 to bardzo niewiele, chyba, że dobierzesz kredyt. 50000 to dasz za samą działkę, chyba, że uzbrojoną ziemię już masz W tym wypadku spiesz się bo po wejściu 22% VAT od 1,05,2004 za tą kwotę nie dasz rady. Bartek

pik33
18-01-2003, 11:14
Mam do dyspozycji zbliżone środki (ok. 150 k wraz z kredytem)

Wykończeniówkę (bez umeblowania i wyposażenia) skalkulowałem na 12-18 tysięcy dla domku 109m2. Ale jest to najprostsze z możliwych wykończenie: ściany i sufity malowane emulsją, podłogi mozaika i terrakota, ściany kuchni i łazienek glazura. Glazura i terrakota z gatunku niedrogich - za 30-35 złotych/m2 da się wybrać estetyczne.

Szybkie ściany robi Praefa z prefabrykatów keramzytowych. Tyle, że nie są tanie. Wychodzi jakieś 200 złotych/m2 ścian bez ocieplenia. Dom stawiają w 2 dni. Do tego więźba dachowa Eraga, kolejne 2 dni. Na średniej wielkości dom więżba ta kosztuje 12-20 k. Droższa wersja zawiera strop drewniany.

KrzysztofLis2
05-12-2009, 13:29
Pozwolę sobie odświeżyć bardzo stary wątek, bo zastanawiam się, jak to się w ciągu 6 lat zmieniło.

Moja koncepcja na wybudowanie taniego domu to dom w technologii szkieletowej, drewniany, tzw. kanadyjczyk, najlepiej na płycie fundamentowej...

elli3
09-12-2009, 15:35
u mnie to wygląda tak: koszt domu = koszt materiałów+własna robocizna w całości. nie wiem czy to szybko (zaczęlismy w kwietniu, teraz mamy SSZ+ocieplenie poddasza i część kartongipsów na poddaszu) ale tanio napewno o ile wogóle dom może być tani w budowie :-? projekt jak w stopce.(bez kosztów działki bo ta już była).
a i ....dom na płycie fundamentowej jest postawiony.

Vafel
09-12-2009, 15:57
A ja się przekonuję po raz kolejny, że z trójcy:

tanio

szybko

dobrze

...możliwe są na raz tylko dwa określenia, czyli albo:

tanio i szybko, albo
tanio i dobrze, albo
szybko i dobrze...

PlugStudio
12-09-2012, 11:56
Koszt zależy od kilku spraw:
- wielkość
- materiały, technologia
- wykonawstwo
- cena nieruchomości

Sam budynek można zbudować np. za 50 tys. zł i to bardzo oszczędny. Oczywiście nie będzie to rezydencja tylko mały funkcjonalny domek.
Przygotowaliśmy serię takich budynków. Nie wiem czy mogę podawać linki, ale można zacząć od wpisania w wyszukiwarce "PS-micro-30-15-V1" albo poszukać strony na Fb "dom za 50 tys.".

Tadeusz82
26-03-2014, 13:35
Gdy przymierzałem się do rozpoczęcia budowy przeszukałem pół internetu w poszukiwaniu porad. Chyba najbardziej zainspirował mnie ten artykuł http://artelis.pl/artykuly/961/Jak-wybudowac-dom-jednorodzinny-za-polowe-ceny#.UzLDcvl5OEc Nie jest on stricte o budowie domu, ale pozwala na stworzenie pewnego trzeźwego spojrzenia na to jak powinno się planować budowę.
Teraz, gdy jestem już w trakcie pudowy własnego domu to powiem szczerze, że da się zaoszczędzić. O dziwo determinantom przy budowie domu (przynajmniej w moim przypadku) jest czas. A czemu własnie czas? Jeżeli nie masz czasu na nic to zlecasz i "się robi". Nie mówię tutaj o siedzeniu cały dzień na budowie i stawianie samodzielnie cegły po cegle (chociaż jak tak zrobisz to będzie jeszcze taniej :) ) Postarajcie się zorganizować wszystko tak, aby móc porównać ceny, popytać, kto co zrobi taniej (ale i dobrze). Postarajcie się samodzielnie kupować i zamawiać materiały. Wszystko to może złożyć się na spore oszczędności.
Po prostu staraj się robić i organizować jak najwięcej rzeczy samodzielnie.