PDA

Zobacz pełną wersję : projekt WERONA LMP36 pracownia LIPIŃSCY



marie
05-01-2003, 21:38
Buduje LMP 36 czy jest ktoś w Polsce co wybrał ten nieszczęsny projekt ?

Tad
06-01-2003, 11:13
Mam wrażenie że z tej pracowni projektowej niewielu z Forumowiczów wybrało projekty. A dlaczego nieszczęsny projekt?tego nie rozumiem- z projektu już w fazie zakupu trzeba być zdecydowanie zadowolonym. Moja rada jest taka- projekt musi być przede wszystkim w 100% przystosowany do technologii, którą wybierasz. LMP to thermomur, a ty masz zamiar budować z betonu komórkowego. Całość projektu musi być więc do BK opracowana. Ja też mam ich projekt LMP 32 i nikt z Forumowiczów nie chciał do tej pory przyznać się, że wybrał podobny projekt ale to nie feler. Powodzenia 
Tad

winston
18-01-2003, 20:57
Ja mam LMP 42 i jestem zadowolony. Buduję w styropianie , ale nie thermomur tylko "Styrodom"
Nie wiem dlacego mówicie "nieszczęsny"?

marie
19-01-2003, 14:28
Ten nieszczęsny to tylko po to żeby ktoś się przyznał że buduje według tego projektu , pracownia mimo błagań nie chciała dać nawet numeru telefonu do kogoś kto wybudował to coś/i słusznie/.
Osobiscie jestem zachwycona wyglądem zewnetrnym projektów z tej pracowni , i niestety mimo iż w środku średnio ergonomicznie i projekty mogły bybyć bardziej dopracowane i estetyczne , o innych wadach w trakcie budowy na pewno się dowiem ale po przejrzeniu z 1000 projektów wybraliśmy 5 w tym 3 z pracowni Lipińscy.

Olinka
23-01-2003, 10:48
Cześć. Jetem zakochana w projekcie LMB 11 Lipińskich właśnie. I co? Mówicie, że nie warto, bo to jakaś dziwna technologia? Ja nic z tego nie rozumię. Tam, w projekcie (projektu jeszcze nie kupiliśmy) pisze, ze ściany jedno- lub dwuwarstw. i co to oznacza to mniej więcej wiem. A nie myślałam że technologia jest narzucona. To co, szukać dalej (a ten projekcik mojego domu LMB11 jest taki piękny...)
A ile kosztuje przerobienie go, i czy to konieczne? Może to jest OK? A tak w ogóle, co oznacza ichniejszy zwrot "ciepłe domy"
Lipińscy nie odpisali mi ma maila:sad:
Pozdrawiam:wink:

AgnesK
26-01-2003, 20:26
Winston ile cię kosztowała budowa?

AgnesK
26-01-2003, 20:29
Sorry, nie doczytałam, jak planujesz, ile będzie cię kosztowała budowa? Projekt b. sympatyczny. A co z garażem?

Alicjanka
27-01-2003, 09:24
EM wybudował dom z Lipińskich i już mieszka.

marie
27-01-2003, 16:42
Wszelki duch ........
Odezwała się pracownia projektowa .
Za dwa tygodnie rozpoczynam ,Ytong 36 LMP 36,
Moja droga pracownio Lipińscy bardzo przerabiam wasz projekt ,ale i tak jest cool !!!
Może macie jakieś wizualizacje , makiety tegoż ,chętnie zakupię i postawię sobie w dotychczasowym lokum do czasu wybudowania docelowego.
A propos publicite nie jest Waszą mocną stroną ,ale z radością Witam i mam nadzieję że będziecie obecni w tym wątku bo jak się doliczyłam sprzedaliście conajmniej 10 projektów .
Przepraszam za styl i zgryzliwość ale taka jestem i podobno dodaje mi to uroku !!! - tak mówi Jarząbek mój mąż .
I z radością opiszę każdy knot , ewentualnie pochwalę co też prawdopodobne.A opinia idzie w świat.Casus Archipelagu który odrzuciłam automatycznie po zapoznaniu się z opiniami na forum.
Co za chaos to z wrazenia .Cieszę się. MARIE

Olinka
28-01-2003, 13:42
Bardzo dziekuję Pracowni Lipińskich za kontakt (bo się ze mną skontaktowali) i już wiem. Wcale nie musze budować w technologii Thermomur (LMB11), mimo, iż na projekcie są jednowarstwowe ściany. Chodzi o to, żeby zachować grubość ścian np. 25 + 10 styropian. I już.
Za miesiąc targi budow. w Gliwicach. Jechać? Nauczę się tam czegoś? czy tylko wrócę z toną prospektów i mętlikiem w główce? (a jestem bardzo, bardzo pojętna:smile:
Pozdrawiam.

marie
28-01-2003, 21:12
Cześć Olinka.
Obejrzałam sobie LMB 11 , przepiękny ze wzgledu na prostotę,tylko czy masz odpowiednią działkę'

Teraz chyba Ci trochę zazdroszczę bo widzę że będzie bardzo tani w wykonaniu nie tak jak moja El-hacienda LMP 36
A propos jesteś szczęsiara ze mną nikt nie raczył się skontaktować
Projekt przerabiam dalej , teraz mam go w Autocad i już niedługo zakończę wprowadzanie poprawek a do wylania fundamentów zostało jeszcze tylko 12 dni
Ciekawe dlaczego do projektu nie ma dyskietki z wersją elektroniczną byłoby łatwiej przygotowac dokumentację wykonawczą.

Grzegorz Tomaszewski
29-01-2003, 07:48
Szanowni Państwo,
Przeglądając dyskusje na forum zauważyliśmy, że nasze projekty oznaczane symbolami LMP, LMB, LMBL i LMW zostały przypisane przez jednego z uczestników forum do jednej technologii budowlanej - "Thermomur". Opinią tą zaczęły się sugerować inne osoby. Chcemy wyjaśnić Państwu, jako autorzy tych projektów, że są one dostosowane do kilku popularnych technologii - najczęściej do betonu komórkowego, ceramiki i keramzytobetonu, zarówno w technologii jednowarstwowej (gr. muru 36-44cm), jak i dwówarstwowej - ściana nośna 25cm + izolacja termiczna. Wiele naszych projektów jest dostosowanych również do Thermomuru, ale zawsze z podaniem powyższych rozwiązań alternatywnych. Projekt jest wówczas wzbogacany o dodatek z projektem innych technologii.
Reasumując - każdy zakupiony u nas projekt domu można wybudować w preferowanej przez Państwa technologii bez dokonywania zmian w projekcie.
Osoby zastanawiające się nad wyborem projektu zapraszamy do osobistego sprawdzenia naszej oferty. Odpowiemy na wszystkie pytania zadane przez telefon (071 354 59 49) lub e-mail: [email protected]
Grzegorz Tomaszewski - architekt z biura M&L Lipińscy

Grzegorz Tomaszewski
29-01-2003, 08:18
Szanowni Państwo,

Nasze biuro włączyło się do dyskusji na forum parę dni temu. Pragniemy zaprosić wszystkich, którzy mają do nas jakiekolwiek pytania, do kontaktu z nami - za pomocą poczty elektronicznej lub telefonu. e-mail: [email protected] tel.(071) 354 59 49

Dziękujemy MARIE za odrobinę twórczej krytyki - taki głos na pewno przyda się nam w procesie ciągłego poprawiania poziomu naszych projektów. Pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych, że w związku z rozwojem działu obsługi klienta w naszej firmie, wprowadzamy coraz to nowe rozwiązania zarówno estetyczne, jak i techniczne. Ponadto parę naszych ostatnich projektów uzyskało certyfikat jakości MURATORA, co też świadczy o coraz lepszej ich jakości.
Powoli zaczynamy również gromadzić bazę makiet, jednak jest to proces żmudny, zwłaszcza że aktualnie w ofercie mamy około 150 projektów (makiety LMP 36 jeszcze nie mamy...). Co się zaś tyczy projektów w wersji elektronicznej- jest to po prostu niemożliwe. Taki projekt wydany w wersji CAD po prostu idzie w świat i każdy z nim może zrobić, co zechce. O ile nam wiadomo, nie ma na rynku pracowni, która by taką praktykę stosowała. Prosimy, aby Państwo to zrozumieli.
Pozdrawiam całe forum,
Grzegorz Tomaszewski, architekt z biura M@L Lipińscy

agi
02-02-2003, 17:40
Buduję LMP 27. To prosty domek doskonale nadający się na wąską działkę taką jak nasza. Niestety aby być w zgodzie z miejscowym planem musieliśmy zwiększyć kąt nachylenia dachu z 30 do 35 stopni. Poza tym zamiast wiaty dobudowujemy dwustanowiskowy garaż. W środku tylko drobne przeróbki. Może ktoś buduje LMP27. Będę wdzięczna za kontakt na priv.

jacek23
03-02-2003, 09:44
Też zastanawiałem się długo nad tym projektem.
Mam działkę o szerokości 18 m.
projekt jest prosty, ale ciekawy, wydaje sie byc tani w budowie.
Agi , czy posiadaszdane dotyczace kosztów stanu surowego otwartego, lub jakieś kosztorysy, ktore dadzą obraz kosztów budowy ? Z jakiego materiału budujesz ?
Jeżeli możesz udzielić informacji to bardzo o nie prosze.
Jacek

koni
26-02-2003, 16:42
Cześć Marie, ja mam projekt LMP 35, więc oczko niżej, niewiele brakowało :smile:), czy może ktoś z forumowiczów też wybrał ten projekt?
Pozdrawiam ciepło

Emil
28-02-2003, 11:39
Czesc.

Mnie najbardziej podoba sie LMP 34. Mam wrazenie ze to prawie to samo co lmp 35.

Jak oceniacie ten projekt
EMIl

aga_kraków
26-04-2003, 22:54
Witam,
może uda się zreanimować ten watek...,
właśnie dość poważnie wpadł mi w oko LMB 02.Mam pytanie do budujących domy Lipińskich: czy " w praniu" wychodzą jakieś błędy w projektach (i jak duże)? Czy warto robić adaptację u autorów?
Będę wdzięczna. Aga

jolana
07-05-2003, 19:48
Kolejna reanimacja wątku i przede wszystkim fanfary dla pracowni! Czytałam o problemach forumowiczów z uzyskaniem zgody od projektantów na większe przeróbki w projektach. Z tą pracownią mam jak najlepsze doświadczenia. Zgodę na nasze "widzimisię", aczkolwiek uważam że praktyczne, uzyskałam nawet w dzień wolny od pracy, oczywiscie najpierw ustną, ale za kilka dni przyszła pisemna. Brawo.

aga_kraków
11-05-2003, 07:02
Dzięki za dobre słowo.
Jak projekt sprawdza ci się na budowie?
Aga

jolana
11-05-2003, 15:33
Aga, buduje się dobrze, choć w naszym projekcie był jakiś problem ze stropem. Jak przygotowano zgodnie z projektem, to zabrakło wnęki na szafę na piętrze. Nasza ekipa poradziłą sobie z tym, ale błąd my wychwyciliśmy. Poza tym bez zarzutów. Pozdrawiam

aga_kraków
15-05-2003, 20:31
Jeden błąd na projekt to niezły wynik.Dzięki , czuję się pokrzepiona. żeby tak jeszcze pracownia sprawniej korespondowała z potencjalnymi klientami...
Aga

jolana
23-05-2003, 18:49
Ja nie miałam problemów z kontaktem. Pisałam do nich maile kilka razy, zawsze dostawałam odpowiedź w dwa trzy dni.

MarcinM
28-05-2003, 10:44
moje zainteresowanie (po lekturze tego wątku) wzbudził projekt LMP 60. Zadałem już kilka pytań pracowni i czekam na odpowiedź.
myślę o poszerzeniu garażu (do 2 samochodów) i zwiększeniu kąta nachylenia dachu z 35 stopni do 38 stopni (wymagania w warunkach zabudowy).
zastanawiam się nad możliwością wykorzystania powierzchni nad garażami, ale w przypadku etgo projektu trudno byłoby wymyśleć coś innego niż proponowane przez pracownię schody rozkładana dostępne z garażu. choć ograniczenie powierzchni jednej z sypialni mogłoby dać powierzchnię na korytarz na piętrze.

Tad
29-05-2003, 09:31
Czy można poprosić Pracownię Lipińscy o podanie miejscowości gdzie wybudowano LMP32?? Najchętniej z terenów w okolicach Katowice-Kraków, lub Wrocław.Nie chodzi mi o dokładne adresy inwestycji (chociaż to byłoby najlepsze) lecz o miejscowości. A może można uzyskać na ten temat informacje u Was w biurze? Pozdrowienia - TAd

MarcinM
30-05-2003, 07:56
W sprawie moich przemyśleń i zmian w LMP60 (wiadomość wyżej) pracownia nie widzi przeszkód. Widzę jednak, że ten projekt chyba nie został wybrany przez żadnego Forumowicza...

marie
30-05-2003, 22:37
No i wybudowałam .....
LMP 36 piękniusieńki ,wewnątrz autor by nie poznał
Wady :
słabo rozplanowane schody
brak kominka
niestabilna lukarna itd..
wyeliminowane
a efekt zachwycajacy jak się nauczę jak to wyedytuję zdjęcie.
Z czystym sumieniem mogę polecić tą pracownię.
10 pkt. za architekturę ,duzo mniej za ergonomię ale potrzeby sa rózne wszystkim się nie dogodzi za 1800 PLN .
Czyż nie ?

Stefan
24-06-2003, 14:07
Przeglądam właśnie projekty domów pracowni "Lipińscy" i faktycznie zainteresowalo mnie kilka z nich. Mam pytanie: ile m3 drewna potrzebnych jest na konstrukcje dachu dwuspadowego domu LMP26 (http://www.lipinscy.pl/projekty/pietrowe/p26.html)?
http://www.lipinscy.pl/projekty/pietrowe/LMP26/P26PER1.jpg
A może ktoś mogłby zerknać do innego (swojego) projektu i podac jego symbol i ilosc drewna potrzebna na dach :) Chcialbym miec mniej wiecej orientacje. Dziekuje :)

agi
24-06-2003, 16:35
Może ktoś jeszcze buduje LMP27? Odezwijcie się na priv. Jeśli chodzi o Pracownię ja również nie miałam żadnych problemów. I nie mam nadal mimo kilku zmian i kupna projektu ponad pół roku temu zawsze służą radą. Agi-Szczecin

aga_kraków
01-07-2003, 22:16
do: Stefan
LMB 02 - 12,5 kubika drewna. Spytałam w pracowni mailem
Aga

GrzegorzS
04-07-2003, 08:51
Czy ktoś buduje LMP 03? Ja startuję lada moment :lol:

basieńka
04-07-2003, 10:32
a może ktos ma juz skonczony dom wg projektu lipinskich?

basieńka
04-07-2003, 10:34
GrzegorzS, a gdzie budujesz? Jestes zadowolony z tej pracowni?Jacy oni są?

GrzegorzS
04-07-2003, 10:41
Buduję w Kamionkach koło Poznania. Na temat pracowni nie mogę nic powiedzieć - nie wprowadzałem żadnych zmian w projekcie, więc tak naprawdę dopiero okaże się w praniu.

ryby
22-09-2003, 21:55
A może ktoś, podobnie jak my wybrał projekt LMB-27?

jolana
11-10-2003, 18:25
Czesc. Muszę stwierdzić, że projektanci w moim domku LMP 27, prowadząc schody zabiegowe wokół komina mieli świetny pomysł. Disiaj oglądałam moje schodki. Nawet stolarze, którzy je robią mówili że dawno nie widzieli tak łagodnych schodów zabiegowych. Mimo że nie ma spocznika, schody są szerokie i bardzo łagodne. A przyznam się, że trochę się ich obawiałam (mam dwoje dzieci).

marie
22-10-2003, 10:19
W moim już tak nie pomyśleli ,musiałam kazać poszerzyć klatkę schodową o 10 cm żeby wyszedł z niej ladny mebel , od tygodnia mieszkam już w swoim domku LMP 36 i jestem bardzo zadowolona.
Z daleka wygląda na wypasioną rezydencję , którą nie jest bo rozmiary sa całkiem kompaktowe.Niedługo spróbuję zamieścić zdjęcie.

basiek
17-11-2003, 10:35
Pozdrawiam amatorów pracowni Lipińskich!!
Ja jestem żywo zainteresowana projektem LMP15. Mam zamiar budowe rozpocząć w przyszłym roku i jak na razie nikt mi ni wybił tego projektu z głowy. A jeszcze go nie kupiłam... :)
Amoże odezwie się właścieciel takiego domku. Było by miło :)
pozdrowienia

Doris77
27-01-2004, 12:41
Ja też jestem zadowolona z pracowni i ich szybkich reakcji .TAK DALEJ TRZYMAĆ !! Tyle projektów, które przeglądaliśmy i w końcu mąż znalazł na necie Lipińskich.Od razu wpadły nam w oko ich projekty oraz naszym znajomym, którzy również zakupili u nich , ale inne modele.Pracownia jest super!!! Mam projekt LMP 42. Kto jeszcze ma ten projekt? Prosze o kontakt Dorota ze Szczecina .Z t:D [email protected]

anekri
11-02-2004, 11:46
Witam
:D Właśnie rozpoczynam budowę wg projektu LMP 96 Lipińskich (z podpiwniczeniem). Czy ktoś ma doświadczenia z tym domkiem?? ewentualnie LMP34 jest identyczny tylko bez piwnicy.
Dzięki z góry za wszystkie uwagi.

marie
27-02-2004, 12:26
Znalazłam dom budowany według takiego projektu jak mój LMP 36 w Kaliszu ja trochę przerobiłam mój projekt , tamten ktoś też w przerobił w efekcie dwa zupełnie inne domy.
Poznałem się z właścicielem tego obiektu i czasem do nich wpadam-przy okazji moich perygrynacji po całej Polsce.
W mojej opini popsuli projekt , szkoda że pracownia projektowa nie robi makietek, przy nabyciu projektu pewnie bym kupiła.
Albo nie udostępnia np.zdjęć budynków wybudowanych wg jej projektów, wiem że może jest to nieefektywne ekonomicznie ale byłoby bardzo pomocne.
Ja chętnie udostępnie zdjęcia swojego domku , wiem jak bardzo brakowało mi jakiegoś punktu odniesienia , choćby po to żeby móć sobie powiedzieć o nie ..... nie tak........ to my nie chcemy!!!
Lepiej uczyć się na cudzych błędach.
Ze swojej adaptacji jestem bardzo zadowolona.

Pozdrawiam
MARIE

Pysiek
02-03-2004, 19:28
Witam wszystkich - tu poszukujący Pysiek.

Jestem na etapie wyboru projektu. Wczoraj zobaczyłem projekt LMP-14
z pracowni P.Lipińskich i muszę przyznać, iż zainteresował on mnie.

Może zechcielibyście rzucić okiem na ten projekt? Proszę o ewentualne uwagi.
Może jest Ktoś, kto już zmierzył się z tym projektem lub to czyni? Proszę o informacje.

Pozdrawiam.

marie
06-03-2005, 22:19
czy ktoś zbudował lmp-36?????????????????

anekri
07-03-2005, 09:17
Jestem na etapie stanu surowego LMP 96 i nadal nie znalazłam nikogo kto wybudował już podobny dom :-? A przydałyby się jakieś uwagi czy zdjęcia wnętrz. :D

Patras
07-03-2005, 20:08
Bardzo ladny jest LMP 96 ale dla mnie za duzy, ja wybralem LMP 104 niestety tez nikogo nie moge znalezc kto buduje taki domek :(

bea3
08-03-2005, 09:17
Witam wszystkich.Mieszkam w LMP O8 www.lipinscy.pl/12964.xml?page=1 po małych zmianach i jestem bardzo zadowolona z tego projektu.Drugi raz dokonałabym tego samego wyboru.Pozdrawiam :D

Krzysiek.
11-03-2005, 11:14
bardzo spodobał sie mi LMP94, może ma ktos doświadczenia z nim?? ja mam zamiar zrezygnować z tarasu nad garazem (zadaszyć) i przedluzyc troche zadaszenie nad tarasem na dole....

Natalia Sudnik
13-03-2005, 21:23
A buduje ktos z Was moze LK 437 ??

Wiem ze to jest nowy projekt i raczej marne szanse ze mi sie poszczesci

ale prosze i blagam dajcie znac

pzdr

anekri
14-03-2005, 06:25
A buduje ktos z Was moze LK 437 ??

Wiem ze to jest nowy projekt i raczej marne szanse ze mi sie poszczesci

ale prosze i blagam dajcie znac

pzdr

Czy na pewno jest to dom pracowni Lipińscy?? nie widzę takiego projektu :roll:

Michal27_Torun
24-04-2005, 19:51
Jestem na etapie stanu surowego LMP 96 i nadal nie znalazłam nikogo kto wybudował już podobny dom :-? A przydałyby się jakieś uwagi czy zdjęcia wnętrz. :D

Witam!
My dopiero zamierzamy kupic ten swietny projekt.
Jeszcze chcemy sie upewnic, czy aby na pewno jest on w 100% ok.
Bylbym wdzieczny za pare odpowiedzi:

1. na stronie lipinskich pomylili sie i nie zamiescili rzutu parteru, czy masz moze jakis plik z tym rzutem - chodzi nam konktretnie o rozwiazanie pomieszczenia przy lazience (w lmp 34 bylo tam pomieszczenie gospodarcze)

2. czy piwnica w Twoim domu tez wystaje z ziemi ? patrzac na lmp34 wydaje mi sie, ze ladniej wyglada "wpuszczona" w ziemie. Wtedy tez wydaje mi sie, ze mozna uniknac kosztow budowy schodow i tarasu (myle sie ?)

3. czy Twoj dom ma garaz, czy moze z niego zrezygnowalas ? (ja zamierzam zrezygnowac)

4. jaka ten dom ma powierzchnie uzytkowa ? , bo ciezko mi sie ogarnac w tych wszytkich powierzchniach i w sumie nie wiem dlaczego ta powierzchnia jest inna niz powierzchnia lmp34 (?)

5. czy po doswiadczeniach, ktore juz niewatpliwie masz z tym projektem i domem, wciaz bys go wybrala ? czy cos bys zmienila ?

6. czy cos zmienilas w oryginalnym projekcie ?

7. w jakiej technologii budujesz ?

z gory dziekuje a wszelkie odpowiedzi.
pozdrawiam,
Michal
gg: 7335997 (numer zony)

anekri
25-04-2005, 10:09
Witam M i M Michal27_Torun
Bardzo chętnie podziele się z wami moimi doświadczeniami :D Zapraszam także do mnie na budowę jakby co :wink:

Spróbuję na gg do żony 8)

Pozdrawiam

anekri
25-04-2005, 10:42
1. na stronie lipinskich pomylili sie i nie zamiescili rzutu parteru, czy masz moze jakis plik z tym rzutem - chodzi nam konktretnie o rozwiazanie pomieszczenia przy lazience (w lmp 34 bylo tam pomieszczenie gospodarcze)

Prawdopodobnie gdzieś miałam zapisane- podaj maila na priv to spróbuję przesłać. W projekcie LMP 96 pomieszczenie gospodarcze jest przerobione na dodatkowy pokój- ja chce mieć tam biblioteko- gabinet. Ponieważ tam gdzie jest gabinet po prawej będzie pokój gościnny dla moich rodziców- jest ślicznie doświetlony dwoma oknami i ustawny.


2. czy piwnica w Twoim domu tez wystaje z ziemi ? patrzac na lmp34 wydaje mi sie, ze ladniej wyglada "wpuszczona" w ziemie. Wtedy tez wydaje mi sie, ze mozna uniknac kosztow budowy schodow i tarasu (myle sie ?)

Mi osobiście marzył się domek gdzie z salonu wychodzę wprost na zielony taras, ale warunki zabudowy mnie ograniczyły (moja wina - trzeba było umieć czytać między wierszami) i dlatego musiałam wybrać projekt wyższy, ale z przodu mamy schody jak do pałacu, z tyłu będziemy mieli podsypane.


3. czy Twoj dom ma garaz, czy moze z niego zrezygnowalas ? (ja zamierzam zrezygnowac)

Mamy dwa samochody, więc garaż jest niezbędny, poza tym na garażu zrobiłam taras z sypialni bo z lewej zrezygnowaliśmy z balkonów.


4. jaka ten dom ma powierzchnie uzytkowa ? , bo ciezko mi sie ogarnac w tych wszytkich powierzchniach i w sumie nie wiem dlaczego ta powierzchnia jest inna niz powierzchnia lmp34 (?)

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, może dlatego, że piwnica jest użytkowa i dlatego wchodzi do metrażu?? Jeżeli nie ma być użytkowa :wink: to trzeba w projecie obniżyć ją do chyba 2,20 m


5. czy po doswiadczeniach, ktore juz niewatpliwie masz z tym projektem i domem, wciaz bys go wybrala ? czy cos bys zmienila ?

Z pewnością jakbym robiła wszystko od nowa, to nie wybrałabym działki na której ma stanąć tylko dom z podpiwniczeniem - bo piwnica jest ok, ale dla nas była koniecznością a nie wyborem.
Ten projekt spodobał mi się od razu, jest tak dobrze wykorzystana powierzchnia i żadnych zbędnych zakamarków. Pojawiła się ostatnio inna jeszcze wersja tego projeku z tarasem nad garażem i nieco innym rozmieszczeniem pomieszczeń oraz tarasem z przodu i to jest to co ja zrobiłam ze swoim projektem !! Tylko że jest to wersja jednak bez podpiwniczenia.


6. czy cos zmienilas w oryginalnym projekcie ?

Zmieniłam:
- skasowałam balkony i taras z lewej strony domu i automatycznie okna w piwnicy przeniosłam na boki bo taras zrobiłam na całą szerokość domu z tyłu. Wyjścia na taras są dwa z kuchni i salonu, a skasowałam dwa wyjścia z boku z gabinetu i salonu.
- skasowałam ściankę działową odzielającą kuchnię od salonu
- skasowałam wejście do kuchni i zrobiłam tam "okno" podawcze
- nad garażem zrobiłam taras
- no i przede wszystkim musiałam podwyższyć budynek (warunki zabudowy :cry: ) więc te schody co są w projekcie to pestka - JA MAM DWA RAZY DŁUŻSZE!!


7. w jakiej technologii budujesz ?

Dwuwarstwowa - Beton komórkowy

To chyba na razie wszystko :-?
Pozdrawiam :P

Michal27_Torun
25-04-2005, 17:22
anekri,

dzieki za wyczerpujace odpowiedzi.
Musimy teraz to wszystko przemyslec.

pozdrawiamy,
M&M

anekri
29-06-2005, 11:10
Podnoszę temat :D
Może znalazł się już ktoś z wybudowanym LMP 96?
Jakby ktoś był zainteresowany mogę przesłać zdjęcia z mojego "placu boju" :wink:
Pozdrawiam

Excalibur
02-09-2005, 23:21
Podnoszę temat :D
Może znalazł się już ktoś z wybudowanym LMP 96?
Jakby ktoś był zainteresowany mogę przesłać zdjęcia z mojego "placu boju" :wink:
Pozdrawiam

My właśnie zamierzamy kupic LMP-34 kóry jest identyczny (prawie) z Twoim LMP-96. Roznica tylko w tym że nasz LMP-34 nie ma piwnic.

Czy Twoje koszty budowy ppkrywają się z podanym kosztorysem ?

anekri
03-09-2005, 06:58
Jeszcze nie wiem ile będzie mnie to w sumie kosztowało, ale 412 tyś za stan wykończony to chyba z sauną i wszystkimi detalami, bo do tej kwoty to mi naprawdę daleko.

Excalibur
03-09-2005, 11:28
Jeszcze nie wiem ile będzie mnie to w sumie kosztowało, ale 412 tyś za stan wykończony to chyba z sauną i wszystkimi detalami, bo do tej kwoty to mi naprawdę daleko.

Na jakim etapie budowy jesteś ?. Może jakieś fotki ?

Domek jest wyjatkowo praktyczny w srodku. Szczególnie na poddaszu ma ładne pomieszczenia. Choć nie wiem dlaczego LMP-34 ma trochę większe pokoje na poddaszu od LMP-96.
Dziwne skoro wymiary i wysokości są identyczne.
Czy dokonaliście jakichś zmian ?

anekri
06-09-2005, 06:53
Właśnie te wymiary pokoi też mnie zastanawiały :wink: .
Domek jest faktycznie zgrabny i ma przestrzeń dobrze wykorzystaną. Zmian troche mieliśmy i nawet opisałam je w tym wątku pare postów wyżej.
Obecnie jestem na etapie kończenia instalacji wewnętrznych i zaraz robię wylewki, a fotki podeślę na maila jak będę miała chwilkę :D
Pozdrawiam

Agga
29-09-2005, 21:12
A czy ktoś miał jakieś doświadczenia z projektem LMP 103. Jesteśmy na etapie fundamentów i chętnie zobaczylibyśmy ten projekt "w naturze".

Krzysiek.
06-10-2005, 17:54
Cześć Agga
Ja właśnie kupiłem projekt LMP103. Jezeli zdążę to może cos zacznę w tym roku. Jakie masz doświadczenia z nim? zmieniasz coś?
Pozdrawiam

Agga
09-10-2005, 20:23
Witam,
Cieszę się, że ktoś jeszcze wybrał ten projekt. My już rozpoczęliśmy budowę, na razie fundamenty, reszta w przyszłym roku. Co do najważnieszych zmian jakie wprowadziliśmy:
- poszerzenie garażu,
- pomieszczenie mieszkalne nad garażem, co wiązało się ze zwiększeniem nachylenia połaci nad garażem i dodatkowymi veluxami,
- przeniesienie kotłowni z łazienki na dole do garażu.
Zastanawiamy się nad wejściem do domu, bo proponowany daszek nam nie odpowiada.
Pozdrawiam.
A gdzie Ty budujesz?

Krzysiek.
10-10-2005, 16:27
Witam ponownie
ja wybrałem LMP103 w wersji z pojedynczym garazem i chce go poszerzyć o ok. 0,5m. Daszek nad wejściem tez nie podoba sie mi - i zrobię taki jak jest w LMP94. Sprawdź może i Tobie sie spodoba. Zastanawiam sie jeszcze nad kotłownią. Myslałem o tym żeby przenieść do garażu ale wtedy nie będę miał miejsca na np. "graty" ogrodowe i chyba pod połowa domu zrobie piwnicę.
Buduję się w okolicach Olsztyna. I chyba ja pierwszy będę miał okazje zobaczyć LMP103 w budowie ;), bywam kilka razy w roku w Poznaniu u przyjaciół. Ty juz zaczęłas a ja dopiero mam zamiar. W tym roku za dużo nie pociągnę...
Pozdrawiam

dziubulek
10-10-2005, 22:25
Witam serdecznie
My z mezem zdecydowalismy sie na LMP18. Glowna zmiana jest budowanie go bez wiaty.

Agga
17-10-2005, 21:11
Krzysiek napisał: Chyba ja pierwszy będę miał okazje zobaczyć LMP103 w budowie ;), bywam kilka razy w roku w Poznaniu u przyjaciół.
Oczywiście zapraszamy do siebie, na razie nie ma jeszcze dużo do oglądania, ale efekt końcowy można zobaczyć oczyma wyobraźni
:o

Krzysiek.
22-10-2005, 17:53
No pewnie że będę chciał zobaczyć. Jak już coś będziesz miała nad ziemią daj znać. Z przyjemnością skorzystam. Może masz jakieś jeszcze ciekawe pomysły na zmiany? Myślę o tym jak powiekszyć zadaszenie tarasu na parterze... Piękny dach nad tarasem ma kolega w Rogalinku ale niestety inny typ budynku........
Pozdrawiam
:-?

Sylwia1667
25-10-2005, 09:43
Wybrał ktoś może LMB 01??????

darekmatusz
03-11-2005, 14:42
Witam,

chciałbym zapytać czy ktoś z Was zbudował lub buduje projekt LMP 121, najlepiej z okolic Warszawy.
Jeżeli tak, to bardzo proszę o kontakt [email protected]
Przymierzam się do kupna tego projektu i chciałbym zobaczyć dom na żywo. Ciekawy też jestem czy i jakie zrobiliście adaptacje.

Pozdrawiam wszystkich
Darek M.

twins
24-02-2007, 19:11
Czekamy na pozwolenie na budowę LMP103 z podwójnym garażem.Prosimy o rady budujących ten dom. :P

worekgdynia
06-05-2007, 11:26
Witam.
A my zaczynamy w czerwcu budowę całego LMBL09 (bliźniak) w Bojanie k/Gdyni. Serdecznie dziękuję za kontakt wszystkich, którzy też podjęli się budowy tego domku.
A co do samego projektu - to moim zdaniem jest chyba najlepszym ze wszystkich ofert bliźniaków dostępnych na rynku. Co do samego biura to wspaniały kontakt, szybka realizacja zamówienia.
Pozdrawiam Tomek

Stasia535
22-05-2007, 20:21
W sprawie moich przemyśleń i zmian w LMP60 (wiadomość wyżej) pracownia nie widzi przeszkód. Widzę jednak, że ten projekt chyba nie został wybrany przez żadnego Forumowicza...


witam mam znajomych którzy budują ten dom byłam a środku i bardzo mi się podoba. Pomieszczenie nad garażem wykorzystali jako dodatkowy pokojik do którego wchodzi sie z pokoju na poddaszu.

asiask
25-05-2007, 21:35
Witam!
Szukam kogoś, kto wybrał projekt domu LMP 69. Bardzo mi się podoba (mężowi również), jest prosty i funkcjonalny.

dominka
12-06-2007, 12:49
Czy ktoś wybrał ten projekt. Moim zdaniem domek jest b. funkcjonalny, jedynym dla mnie mankamentem jest pojedyńczy garaż (potzebujemy podwójny, ale ogranicza nas szerokość działki)- może udałoby się przedłużyć garaż, tak aby można było parkować auto jedno za drugim?.

AXENTY
15-10-2007, 11:49
Wybraliśmy z żoną LMB32 z pracowni Lipińskich i jesteśmy zadowoleni. Po niewielkich przeróbkach - przesunięcie jednej ścianki (co powiększyło dużą łazienkę), przełożenie małej łazienki do spiżarni i odwrotnie - zrobił się całkiem funkcjonalny domek. Równiez wiata garażowa została zabudowana i powstał normalny garaż.
Z pracowni jestem średnio zadowolony, bo w projekcie brakowało kilku elementów, np. więźby dachowej nad garażem. Otrzymałem ją po kilku interwencjach, przy czym okazało się, że więźba nad domem, również została przekonstruowana, co nieco zwiększyło zużycie drewna.
Po wybudowaniu ścian i kominów okazało się, że brakuje wentylacji w dużej łazience i w kuchni. To już poprawiłem na własną rękę.
Dom prezentuje się bardzo ładnie, jak większość projektów tej pracowni, która opiera się chyba na młodych projektantach, obdarzonych wyobraźnią. Jest to niewątpliwa zaleta, jednak chyba własnie stąd wynikają niedoróbki projektów.

wojtehal
21-10-2007, 15:05
Witam wszystkich,
praktycznie wybraliśmy projekt pracowni Lipińskich LMP127, choć ma on swoją konkurencję ze strony Cynti z pracowni Archipelag. Jesli ktoś wie że ktoś buduje gdzieś LMP127 proszę o kontakt. Mam wiele pytań

jaroleo
29-11-2007, 17:36
Witam forumowiczów.

Jestem tutaj świeży i dlatego najpierw chciałem się przywitać. Jeśli istnieje odrębna procedura tzn. inny dział dla nowych gdzie trzeba dopełnić etykiety to serdecznie przepraszam moderatora/administratora tego forum jeżeli takowej procedurze uchybiłem. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko tyle, że w pogoni za informacją zapędziłem się na niniejsze forum niejako z marszu i nie zapoznałem się do końca z regulaminem.

Zamierzam zostać inwestorem tzn. wybudować pierwszy i jedyny dom, po czym spędzić w nim życie wraz ze swoimi najbliższymi. Ten "pierwszy raz" napawa mnie trwogą i dlatego staram się zgromadzić jak najwięcej informacji, opinii, doświadczeń innych ludzi. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że wszystkich zagadnień ogarnąć niepodobna.

Jestem na etapie wyboru projektu czy też raczej metodą kolejnych przybliżeń dopasowywania gotowych projektów do moich potrzeb. Moją uwagę przykuł projekt z pracowni Lipińskich LMB37:
http://www.tinyurl.pl/?lQOr2amV

Spróbowałem korespondować z pracownią na temat umożliwienia mi kontaktu z ludźmi, którzy zakupili ten projekt i być może zapoznania się z efektem realizacji tego projektu. Niestety nic nie wskórałem. Być może nie znam się na "etykiecie" budowlanej. Może w złym tonie jest domagać się takich rzeczy. Nie wiem, wydawało mi się, że postępuję logicznie. Poczytawszy trochę niniejszy temat forum zaczynam się domyślać. Może jestem przewrażliwiony.

Zwracam się zatem z pytaniem i prośbą: Jeśli ktokolwiek z drogich rodaków, użytkowników tego forum przebrnął przez tzw. proces inwestycyjny i pobudował się według projektu LMB37 oraz gotów jest podzielić się ze mną spostrzeżeniami na ten temat, a może nawet pozwolił zerknąć na swoją "dumę" będę po stokroć zobowiązany.

Mój e-mail: [email protected]

Pozdrawiam

grazi
25-08-2008, 21:13
http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=85229&offset=32&backcmd=Energo
Zastanawiam sie nad kosztami oraz czy rosna w zwiazku ztym, ze to jest dom cieply i czy w ogole ktos wie jak to budowac? bardzo prosze o odpowiedz :)

channel8
25-08-2008, 21:25
To jest projekt domu energooszczędnego. Jak budować? ze sztuką budowlaną i zgodnie z wytycznymi projektu. Wszystkie elementy - ciepły fundament, bloczek isomur, pewnie okna trzyszybowe, rekuperator, wentylacja mechaniczna naw-wyw. GWC. Nie bedzie to dom tani - licz ok. 2500 za / m domu systemem gopodarczym.
Ale koszty utrzymania takiego domu - póxniej beda znacznie mniejsze. mam taka nadzieje, bo sama buduję dom cieply z pracowni lipińskich. na razie czekam na zgodę na budowę.

grazi
26-08-2008, 08:10
Na razie czekam na WZ, ale bardzo intensywnie poszukuje projektu na dzialke z wjazdem od pd. Mam ulubione 3 projekty: Tymoteusz maly, LMB- (szkoda, bo jest bez garazu), no i ten nowy mysle ze najdrozszy Dom cieply P186.

grazi
26-08-2008, 08:10
Na razie czekam na WZ, ale bardzo intensywnie poszukuje projektu na dzialke z wjazdem od pd. Mam ulubione 3 projekty: Tymoteusz maly, LMB-11 (szkoda, bo jest bez garazu), no i ten nowy mysle ze najdrozszy Dom cieply P186.

cyma2704
23-10-2008, 17:02
Witam wszystkich
Jestem nowa. Rozpoczęłam budowę LMP42 bez garażu. Szukam kontaktu z osobami, które wykonywały schody betonowe a nie drewniane. Mam problem z usytuowaniem dwu okien na schodach.
Pozdrawiam
Zofia

bename75
17-01-2009, 15:22
Witaj Cyma i wszyscy forumowicze. Jestem tu pierwszy raz. Zastanawiam się nad budową domu lub kupnem mieszkania. Oczywiście na kredyt. W głebi serca chciałabym oczywiście zbudować dom ale nie wiem czy starczy pieniędzy. Cyma, czy możesz wstępnie określić jakie są koszta budowy 1 m2 domu LMP42. Czy znalazłaś gdzieś w internecie ciekawe artykuły nt. projektu i domu? Będę baaardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam wszystkich:-)

cyma2704
17-01-2009, 17:56
Witaj Cyma i wszyscy forumowicze. Jestem tu pierwszy raz. Zastanawiam się nad budową domu lub kupnem mieszkania. Oczywiście na kredyt. W głębi serca chciałabym oczywiście zbudować dom ale nie wiem czy starczy pieniędzy. Cyma, czy możesz wstępnie określić jakie są koszta budowy 1 m2 domu LMP42. Czy znalazłaś gdzieś w internecie ciekawe artykuły nt. projektu i domu? Będę baaardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam wszystkich:-)

Witam
Cieszę się z każdego nowego wpisu w tym wątku. Mam trochę lat i dość aktualnego mieszkania w bloku mimo, że w dobrej dzielnicy i 80m2. Ponieważ już mieszkałam w domu to chcę resztę życia też spędzić w domu. Jestem na etapie 0 to tylko te koszty mogę podać. Buduję LMP42 i 48 m2 wolnostojącego garażu z pomieszczeniem gospodarczym. Jestem w dobrej sytuacji bo mam działkę. Koszty liczę razem więc tylko takie mogę podać. Później będę budować dom, a garaż jak starczy kasy, więc być może będę mogła liczyć tylko wydatki na mieszkalny. Papierologia (projekty, adaptacja, ZUD itd.) ok 6 tys. Fundamenty - ławy i ściany monolityczne wykonywała mi znajoma firma, beton kupowaliśmy sami. Łącznie koszty stanu 0 wyniosły ok. 22 tys. Izolację pionową wykonywaliśmy sami i dużą część prac przy zasypywaniu też. Ponieważ mam 3 dorosłych panów w domu to zaplanowaliśmy wszystkie prace niefachowe wykonywać we własnym zakresie. Tylko fachowe będą wykonywali profesjonaliści. Wszystkie materiały kupujemy w zaprzyjaźnionej hurtowni więc mamy dobre ceny. Jeżeli jesteś zdeterminowana to namawiam do budowy.Budowanie systemem gospodarczym wymaga samozaparcia ale jest dużo tańsze niż zlecenie firmie. Mnie zachęcił kuzyn, który w 2007 wprowadził się do domu robiąc wszystkie proste prace z ojcem. Stan surowy zamknięty kosztował go ok.1500zł za 1m2.
Mam trochę zdjęć budowanych LMP 42 i pozbierałam wiadomości (niewiele), od osób, którzy odezwali się na priv.
Pozdrawiam

bename75
17-01-2009, 18:04
Podziwiam samozaparcie i gratuluję. Ja mam wielkie chęci ale muszę jeszcze przekonać męża. Też wolę zakasać rękawy i zrobić trochę samemu, tyle ile można,ale do tańca trzeba dwojga. Też mam dwoje synów, tyle że jeszcze za mali aby pomóc:-) W tygodniu pójdę do banku żeby zobaczyć na ile mnie stać. LMP 42 bardzo mi się podoba. Jest prosty w budowie i mam nadzieję, że budowlańcy za tą prostotę za wiele nie zawołają. Pozdrawiam-Benia.

Doris77
10-04-2009, 07:08
Bardzo jestem zadowolona z tego projektu!! Odpiszę , podeślę foto jeśli ktoś zainteresowany. W najbliższym czasie też stworze galerię [/img]

Gosland
06-08-2009, 21:43
Witam jestem w trakcie budowy domku LMP 104B.
Domek ładny ale ten kto go projektował był albo początkującym architektem albo się nie przyłozył do tego co robi :))))))

Jak kupowałam projekt wymiary wynosiły
- Powierzchnia netto 162,09 m2
- Powierzchnia zabudowy 130,47 m2
- kubatura 779 m3

Teraz ma takie
POWIERZCHNIA NETTO: 195.9 m2

POWIERZCHNIA ZABUDOWY: 122.7 m2

KUBATURA: 762 m3

Czary mary :))))))))

Okno w pomieszczeni 6 na poddaszu zachodzi na więźbę także albo mniejsze okno albo belka w oknie :)))))

w zestawieniu więźbt też małe błędy :)) i brak łat i kontrłat :)))
co prawda pod zestawieniem pisze że zestawienie ma być skonsultowane z wykonawcą. Ale za taką kase powinni się lekko przyłożyć :)))


Teraz szykuje się na zakładanie więźby zobaczymy co jeszcze wynajdziemy :))))

misiaczekm
12-09-2009, 07:24
Nie wiecie gdzie mogę znaleźć internecie rozmiary pomieszczeń tj. sz. x dl. w domku LBML 04? Domek się buduje daleko ode mnie prze dewelopera i nie opłaca się jechać. A mam teraz troszkę czasu by pomyśleć nad aranżacją….

Roman_S
22-09-2009, 10:36
Witam
Proponuję zadzwonić do pracowni, z której chcesz kupić projekt i poprosić o rzuty oraz przekroje. Nie robią problemu i przesyłają emailem prawie natychmiast. W ten sposób dostałem rzuty z projektu prawie wszystkich projektów, które rozważałem.
Pozdrawiam
Roman S :D

tomash20
24-09-2009, 12:54
włąśnie zakupiłem LMB 49, czy ma ktoś doświadczenia z tymże projektem związane? wg mnie jest calkiem ciekawy, schludny prosty domek parterowy w ciekawym stylu, mam zamiar wprowadzić pare zmian niewielkich jak dodatkowe okna, poddasze użytkowea reszta wyjdzie podczas budowy

misiaczekm
31-10-2009, 20:56
Witam
Proponuję zadzwonić do pracowni, z której chcesz kupić projekt i poprosić o rzuty oraz przekroje. Nie robią problemu i przesyłają emailem prawie natychmiast. W ten sposób dostałem rzuty z projektu prawie wszystkich projektów, które rozważałem.
Pozdrawiam
Roman S :D
Tak też zrobiłem!! Dziękuję za radę!! Mam wszystkie wymiary, mogę podac w miare dokładne na meble do kuchni.

Conena
14-02-2010, 19:40
Witam,
To pierwszy mój post na forum Muratora. Jak myślę nie ostatni, bo niedawno zaczęliśmy 'długą drogę do domu' ;)
Liczę na Wasze opinie, porady itd.

Zainteresował nas projekt właśnie z pracowni państwa Lipińskich 160b - BerlinIII. Może znaleźlibyśmy tutaj kogoś, kto planuje budowę tego domu lub - jeszcze lejpiej - już go zbudował? Jakie macie opinie na jego temat?

Nas zainteresowały głównie:
- prostota;
- proekologiczne rozwiązania;
- możliwość zintegrowania głównej części domu z ogrodem.

cotbas
14-11-2010, 16:32
Witam.Szukam osoby która wybudowała już ten dom. Jaki koszt stanu surowego zamkniętego.Czy pokrywa się z kosztorysem Lipinskich?Rozważam kupno tego projektu lub Cottbusa bez garazu

kimkiduk
07-01-2011, 00:00
Witam,
ja również jestem świeżakiem na tym forum. Ciekawi mnie czy znajdzie się ktoś kto przymierza się do budowy domu wg projektu Gandawa (LMP243)? Urzekł nas ten projekt i poważnie zastanawiamy się nad jego kupnem. Co sądzicie na jego temat? A może jest tu ktoś kto planuje budowę wg bardzo podobnego projektu Moguncja (LMP 242) i zechciałby się podzielić opinią na jego temat?

Daggma6
26-11-2012, 18:34
Witajcie! Myślałam, że dowiem się czegoś ciekawego na temat projektu Werona Lipińskich. Ale tutaj się zrobił taki misz masz, że zacznę od pytania podstawowego. Czy ktoś na forum wybudował może ten piękny dom? Jakie zmiany wprowadzaliście? Chętnie też przeczytam opinie na temat projektu. http://projekty.lipinscy.pl/Werona/#comments_list

Daggma6
27-11-2012, 15:46
Haaalo! Taki popularny wątek był i już nikt nie zagląda?

wojtinio
28-11-2012, 15:11
Można powiedzieć różne rzeczy o tym projekcie. Jest duży, nieźle rozplanowany, ale piękny? Mnie się nie podoba. Ale to rzecz gustu.

Peg
28-11-2012, 19:10
Śliczny jest ten dom! Jeśli chodzi o energooszczędność to zawsze możesz zapytać biura o tę kwestię. Znają się na tym i może Ci coś poradzą. :)

Daggma6
04-12-2012, 11:17
Ponawiam temat. Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie i spostrzeżenia?

Daggma6
14-12-2012, 19:20
Czy ktoś wybudował Weronę w wersji energooszczędnej?