PDA

Zobacz pełną wersję : Biegówki



tomek_lodz
05-11-2005, 22:23
zima nadchodzi na budowach, z reguły, spokojniej mozna pobiegać pomysł wątku podsuneła mi Xena z Xsary , dzięki :)
od razu pytanko czy duzo nas biega na nartach ja pochwale się startami w Biegu Piastów ( od siedmiu lat ) poza tym biegam po pięknym Arturówku (las w obrębie miasta) w Łodzi

JoShi
28-11-2005, 13:23
Mio sie marzy taka rekrewacja zima, ale albo nie ma sniegu albo kasy na narty, wiec jak do tej pory nie udalo mi sie nabyc sprzetu :(

Xena z Xsary
28-11-2005, 13:27
Joshi ale zawsze można wypożyczyć ;)

JoShi
28-11-2005, 13:28
Joshi ale zawsze można wypożyczyć ;)
Dosc to kosztowne w stolycy jest ;)

tomek_lodz
29-11-2005, 20:02
JoShi ja 3 lata temu kupiłem fisher'y RSC(topowy model miał wtedy z 3 sezony) po sezonie za 50 PLN (nowe ponad 1000 PLN (mocno zniszczone ale na lasy i nieprzygotowane szlaki służą mi do tej pory) Kupiłem dzień po Biegu Piastów w Jakuszycach myślę,że na allegro też coś się takiego kupi i wyjdzie taniej niż wypożyczenie. Buty 200-300 PLN wiązania 150 PLN razem ok 650 PLN(jeszcze kijki) a frajda wielka polecam

Xena z Xsary
10-01-2006, 08:46
no i co z biegóweczkami? Ja juz jeżdzę i na trasach biegowych a także ze dwa razy w parku obok mnie i na polach! Jest po prostu super;)

tomek_lodz
11-01-2006, 22:41
Jutro rozpoczynam ten rok :D paradoksalnie na razie w Łodzi jest za dużo śniegu tzn za szybko napadał :( i na bieganie łyżwą nie było warunków biegałem na nogach :)
Ale w przyszły piątek jadę do Szklarskiej i oprócz zjazdowych nart zabieram BIEGÓWKI a POLANA JAKUSZYCKA CZEKA ( a 5-6 03 2006 BIEG PIASTÓW- POLECAM) ja juz jestem zapisany 8)

Xena z Xsary
12-01-2006, 08:41
o niestety ja mam za cienkie narty na prawdziwe bieganie łyżwą...
poza tym to już wyższa szkoła jazdy;) pozdrawiam, tez pobiegne na Bieg Piastów, tylko że ja w tyle:P

tomek_lodz
13-01-2006, 23:04
Ja startuje w obydwa dni i chciałbym wreszcie zaliczyć 50 do tej pory biegałem 23 clasykiem i 25 łyżwą w tym roku ma być w niedzilę 10 (jak zawsze) 30km - zamiast 23 i 50. Więc jak dobiegnę do 27 km (przypuszczam,że tak daleko trasy będą wspólne) i będę miał do wyboru 3 km w dół spod schroniska na polanę (takmi coś wychodzi z kalkulacji, że będzie biegła trasa tej 30) lub kluczowy podbieg " pod samolot" to się skuszę na 50 do zobaczenia na Polanie.
PS czy już się zgłosiłeś bo w marcu będzie drożej :cry:

tomek_lodz
28-01-2006, 21:50
Właśnie wróciłem że Szklarskiej pogoda w dechę trasy na Polanie Jakuszyckiej wspaniale przygotowene (śniegu po pachy) bylem też w Harrachowie i serdecznie polecam 3 dni zjeżdzałem na zjazdówkach, 2 dni biegałem (trasy biegowe 2 pętle po 7 km, z mozliwościami dowolnych skrótów pieknie opisane (na każdym sprzyżowaniu mapka) . Do tego startują z tego samego miejsca co wyciąg na górę tak więc rodzina jeżdziła cały czas na zjazdówkach) POLECAM

Xena z Xsary
15-10-2006, 21:40
tomek, jak tam, powoli się szykujemy do biegóweczek?;)

Mały
15-10-2006, 22:35
A moja szanowna łajw zakupiła sobie pare biegówek(rajdy piesze już nie wystarczają, a zima idzie) , potem kijki i buty...a zaraz potem moje jadą już do mnie...jak długo nie będę pisał tzn że się połamałem. ;-)

Xena z Xsary
17-10-2006, 18:29
ale na Pomorzu jeszcze nie ma śniegu?

JoShi
17-10-2006, 18:38
Kto mi powie jakie obecnie obowiązuja standardy wiązań ? Chodzi mi o bieganie stylem klasycznym.

tomek_lodz
17-10-2006, 22:28
Dwa :-( główne Rosigniola czy rothefelda- dwie cieńkie listwy wzdłóż narty wchodzą w dwa nacięcia w bucie , oraz Fishera jedna gruba listwa środkiem inne już się wykruszają ( może być problem z kupnem butów ).
Ja biegam na pierwszych (mniej popularnych w Polsce) są bardziej uniwersalne ( na tych samych (prawie :D ) wiązaniach biegają zawodnicy w stylu klacycznym i łyżwą - różnica polega tylko na gumce z przodu wiązania przy "łyżwie" jest twardsza). Fisher do łyżwy poleca wiązania "Pilot" które z daleka wyglądają podobnie - tez mają jedną listwę ale dwa zaczepy i dwie spręzyny i nie pozwalają na wpięcie butow do klasyka. Kiedy Fisher je wprowadził 95% "Łyżwiarzy" w Pucharze Świata w narciarswie biegowym i biathlonie przeszło na Piloty obecnie biega w nich ok 50% biegaczy i troszkę więcej biathlonistów.

Mały
19-10-2006, 20:32
Tomek - Ty mnie nie załamuj!
Ja mam biegówki (bo w końcy "psylozły") z 3- bolcami...! A odstępy między nimi to 1,5 cm i rozmiar (ponoć typowy) to "75".

Xena z Xsary
20-10-2006, 08:52
ja posuwam się do przodu w fisherach
Tylko że ja jestem lamer
w tym roku zamierzam poszukać tras w Czechach. Możecie polecic jakieś?

tomek_lodz
21-10-2006, 16:33
Xena z Xsary
Szkalrska Poręba( Najaśniejsza Rzeczpospolita) - Harachow ( Czechy)
specjalnie piszę razem bo możliwe że w tym sezonie trasy biegowe POLANY JAkuszyckiej ( ok 100 km) i Harachowa ( też gdzieś tyle) będą oficjalnie polączone ( na razie jest to "nieoficjalne" - ups mam nadzieję że jakiś strażak graniczny z tamtej okolicy tego nie przeczyta :wink: )
Harachow ma tą zaletę że podjeżdzasz pod wyciąg ( koło Mamuta- skoczni ) i wsiadasz na biegówki a np reszta rodziny na zjazdówki czy "parapety" :wink: co kto lubi i po określonym czasie spotykaci się razem w tym samym miejscu
Mały
te systemy wyszły już z produkcji więc mogą być problemy z butami itp...
Tak samo jak spotykane jeszcze w sprzedaży (Allegro, giełdy) stare systemy salomona i innych firm Kupisz komplet ok ale ak ci coś nawali zapomnij o dokupieniu czegoś

Mały
21-10-2006, 18:52
Tomek toś mnie pocieszył...
swoją droga jak zauważyłem to jest tak proste, że nie bardzo ma co nawalić, a zreperować można nawet kawałkiem drutu.

Xena z Xsary
21-10-2006, 18:56
to kiedy robimy forumowe biegówki w Jakuszycach?

Mały
21-10-2006, 19:19
to kiedy robimy forumowe biegówki w Jakuszycach?
A nie można bliżej...? ;-)

Xena z Xsary
21-10-2006, 19:21
to kiedy robimy forumowe biegówki w Jakuszycach?
A nie można bliżej...? ;-)
a gdzie?

Mały
21-10-2006, 19:28
to kiedy robimy forumowe biegówki w Jakuszycach?
A nie można bliżej...? ;-)
a gdzie?
eee...

tomek_lodz
21-10-2006, 21:23
na Biegu Piastów :D albo w łodzi ( centrum Polski :D Kazdy ma blisko ) zapraszam na zimowy triatlhon ( 5km bieg 10 km rower 5 km bieg na biegówkach ) jak będę wiedział coś więcej dam znać :D
a to z zeszłego roku
http://www.mulda.info/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=7