PDA

Zobacz pełną wersję : Czy okna dachowe to problem?



e.kala
05-11-2005, 23:17
Proszę o wasze opinie, czy wybierając projekt zwracacie uwagę na ilość okien dachowych?


Czy są one dobre w użytkowaniu? Czy montaż i zakup tych okien jest drogi?



Muszę już decydować się na projekt a ciągle coś wymyślam. :(

mariucha
06-11-2005, 16:57
Proszę o wasze opinie, czy wybierając projekt zwracacie uwagę na ilość okien dachowych?


Czy są one dobre w użytkowaniu? Czy montaż i zakup tych okien jest drogi?



Muszę już decydować się na projekt a ciągle coś wymyślam. :(


Witam, u mnie w projekcie jest 9 okien dachowych. W momencie adaptacji projektu myślałem, gdzie można zaoszczędzić kasę w budowaniu i jedno usunąłem. Jednak na etapie realizacji wstawiłem je i w rzeczywistości mam 9 sztuk.

Co do kosztów to zależy jakie chcesz kupić ( różna cena w zależności od sposobu otwierania), ale przedział ceny między 1000PLN-1700 PLN za sztukę.

Co do montażu to jest on wliczony w cenę pokrycia dachu.

Co do uzytkowania to na razie nie mam doświadczeń, ale jak na razie podobają mi się :lol:

Pozdrawiam

e.kala
06-11-2005, 19:02
To sporo kosztują :cry:

Tomek_R
07-11-2005, 17:58
Temat rzeka :D Rzecz gustu. Mnie osobiście podobają się okna połaciowe, ale w swoim domu zrezygnowaliśmy z tego typu rozwiązań. Podstawowym powodem była cena oraz kłopoty z utrzymaniem takich okien w czystości, czego doświadczają już nasze rodziny w swoich domach. Jeśli masz możliwość umieszczenia zwykłych okien w ścianach i okna te dostarczą Ci do pomieszczeń wystarczającą ilość światła, to zastanów się dobrze na "weluksami", bo ich efekt może się okazać niewspółmierny do kosztów i komfortu użytkowania. Ale jest to tylko moje zdanie :wink:
Pozdrawiam

rafal9
07-11-2005, 18:06
Okna dachowe są drogie, to fakt.
Ale tylko jeżeli porównuje się tylko koszty okna zwykłego.
Aby móc na poddaszu wstawić okno zwykłe należy zrobić jakąś lukarnę - i tu koszty rosną, bo komplikuje się bryła domu, a każda obróbka dachowa kosztuje. Tak więc, suma sumarum lukarna z oknem zwykłym wyjdzie na pewno nie taniej niż okno połaciowe.