PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Dziennika Kasi+Damiana (R)



Strony : [1] 2

Willie
05-11-2005, 23:41
Hej Sąsiedzi Białołęccy :wink:

Domek wygląda superowo, niecierpliwie czekam na Całą Opowieść...im dłuższa tym Lepsza :wink: :P

pozdr

damianr
06-11-2005, 00:49
Willie
dzięki - ten dziennik to twoja zasługa :oops: 8) - zaczytałęm się w Twoje opowieści i pozazdrościłem lekkości pióra, no i mam coś do czego będę móg wrócić i się posmiać :lol:

Willie
06-11-2005, 01:36
łau :o

Tempo masz rzeczywiście Niezłe! :wink:
i nieźle się nalataliście.........

ale nadal się Nie Świecicie, mam nadzieję? :wink: :lol:

damianr
06-11-2005, 08:56
narazie nie świecimy ale się dowiaduj :lol:
tempo podobno niezłe ale nam i tak się dłuży :cry: już byśmy chcieli urządzać wewnątrz :lol: tzn już mamy prawie wszystko teraz trzeba to zamontować :lol:

aha26
06-11-2005, 19:37
Super się zaczyna!!!Dziennik już mnie wciągnął!!! :P .Bardzo ładna z Was para!!!!!!!!!!!! :D

damianr
06-11-2005, 20:59
Super się zaczyna!!!Dziennik już mnie wciągnął!!! :P .Bardzo ładna z Was para!!!!!!!!!!!! :D
Dziękuje(my) :lol:
cieszy mnie, że ktoś obcy to wogóle czyta i zrozumie i czy można przez to przebrnąć... :oops:

kasiaR
07-11-2005, 08:11
OOOOO Boże :o :o Mój mąż założył DZIENNIK , a ja o tym nic nie wiem. Ładna niespodzianka Mężu. :D
To juz wiem co robiłeś w sobote do 2.30 w nocy?????? :evil: :x
:wink:

:wink: :D

aha26
07-11-2005, 13:51
To mąz tak pocichaczu,nic żonce nie powiedział?????!!!!! :o :D

kasiaR
07-11-2005, 14:52
To mąz tak pocichaczu,nic żonce nie powiedział?????!!!!! :o :D



no :wink: :D po cichaczu :lol:

Willie
07-11-2005, 14:54
Na pewno klawiatura owinięta poduszką była coby nie obudzić......... :wink:

kasiaR
07-11-2005, 14:55
Na pewno klawiatura owinięta poduszką była coby nie obudzić......... :wink:


:wink: :lol: :lol:

kze
09-11-2005, 15:05
Większy kredyt to szybciej postawiony dom. Wiem, że dłużej będziesz spłacał, ale juz powinieneś mieć spokój z robotnikami.
Niemniej nie można zadłużać się ponad miarę! Rata kredytowa nie może być za duża.
Ja mam kredyt w PKO BP. A Ty gdzie? I gdzie chcesz przenieść?

kze
09-11-2005, 15:07
OOOOO Boże :o :o Mój mąż założył DZIENNIK , a ja o tym nic nie wiem. Ładna niespodzianka Mężu. :D
To juz wiem co robiłeś w sobote do 2.30 w nocy?????? :evil: :x
:wink:

:wink: :D
Kasia!
To widzę, że dobra komunikacja jest w Was w rodzinie.. :lol: :lol:
A może po prostu Damian chciał Ci zrobić niespodziankę i .. pokazać już gotowy wypełniony dziennik..? :roll:
Trzeba zawsze zakładać dobre intencje... :wink:

damianr
09-11-2005, 22:02
KZE - nic innego nie sugeruj :P to oczywiście tylko dobre intencje....
Kredyt - my mamy w BPH ale nasza brokerka ma dla nas korzystniejsze oferty z Millenium i Deutsche Bank :-? , my jeśli już mysleliśmy o DB (ma przyjazniejsze warunki umowy :) ale wyższe koszty na przejściu :( ale nie ma różnicy kusrowej :lol: jak w Millenium) - sprawa chyba się rozwiązała bo dzisiej zasięgnołem rady znajomego analityka i przy uwzględnieniu wartości pieniądza w czsie sprawa jest oczywista ... :-? prawdopodobnie pozostaniemy przy BPH.

kze
10-11-2005, 08:18
KZE - nic innego nie sugeruj :P to oczywiście tylko dobre intencje....
Kredyt - my mamy w BPH ale nasza brokerka ma dla nas korzystniejsze oferty z Millenium i Deutsche Bank :-? , my jeśli już mysleliśmy o DB (ma przyjazniejsze warunki umowy :) ale wyższe koszty na przejściu :( ale nie ma różnicy kusrowej :lol: jak w Millenium) - sprawa chyba się rozwiązała bo dzisiej zasięgnołem rady znajomego analityka i przy uwzględnieniu wartości pieniądza w czsie sprawa jest oczywista ... :-? prawdopodobnie pozostaniemy przy BPH.
Odpuść sobie Milleniem. DB jest OK. Możesz sprawdzić, jeszcze Nordea. Mam namiary na jednego z dobrych doradców.
Uważaj zawsze na ukryte koszty kredytu. Poza tym jesli bank oferuje kredyt o oprocentowaniu mniejszym niż 1% + libor to musi to sobie gdzie indziej oddbić. Koszt obsługi kredytu to ok.1% (no chyba, że bierzesz np. 1mln pln to wtedy może być 0,5%.. :lol:). A wystarczy, że CHF podskoczy o 10gr i masz wzrost rat o więcej niż 0.5%. Tak więc kredyty nawet o oprocentowaniu 2.5% są OK byleby były spłacane były po dobrym kursie...

kze
10-11-2005, 08:33
Widzę, że ekipę miałeś niezłą... A jaki casting przeprowadzała... :lol: :lol: Internetem!! :o na mój gust wśród internautów to chyba mało jest murarzy... :lol: :lol: Oj widzę, że niezłe przejscia były.... :roll: Tylko współczuć... :cry:

damianr
10-11-2005, 10:30
Widzę, że ekipę miałeś niezłą... A jaki casting przeprowadzała... :lol: :lol: Internetem!! :o na mój gust wśród internautów to chyba mało jest murarzy... :lol: :lol: Oj widzę, że niezłe przejscia były.... :roll: Tylko współczuć... :cry:
Gust masz dobry ale zaskoczyłbym Cie, bo mam w domu cały gruby segregator odpowiedzi na ogłoszenia Kasi i drugie tyle informacji od forumowiczów i odpowiedzi na inne ogłoszenia wcześniejsze - w sumie naprawdę tysiące :o ale spotykalismy się może z 20 osób - i tak żeśmy źle wybrali :evil: to znaczy w sumie nie było żle aż do finału - na bierząco, nie przejmowałem się i byłem dobrej myśla a teraz to wszystko mi się sumuje :cry: :oops: :evil:

kze
10-11-2005, 10:34
Widzę, że ekipę miałeś niezłą... A jaki casting przeprowadzała... :lol: :lol: Internetem!! :o na mój gust wśród internautów to chyba mało jest murarzy... :lol: :lol: Oj widzę, że niezłe przejscia były.... :roll: Tylko współczuć... :cry:
Gust masz dobry ale zaskoczyłbym Cie, bo mam w domu cały gruby segregator odpowiedzi na ogłoszenia Kasi i drugie tyle informacji od forumowiczów i odpowiedzi na inne ogłoszenia wcześniejsze - w sumie naprawdę tysiące :o ale spotykalismy się może z 20 osób - i tak żeśmy źle wybrali :evil: to znaczy w sumie nie było żle aż do finału - na bierząco, nie przejmowałem się i byłem dobrej myśla a teraz to wszystko mi się sumuje :cry: :oops: :evil:
I co nasi forumowicze z Muratora złych ludzi Ci posyłali? :o

damianr
10-11-2005, 10:58
Wiesz, ekipy się zmieniają, a w tz międzyczasie pojawiały się jakieś niekorzytsne notki o niedopilnowaniu przez wykonawcę ekipy ...
Poza tym każdy ma swoje kryteria wyboru - my byliśmy mocno zdominowani cenę i dlatego przekrój był spory - trzeba było znaleźć dobrą ekipę na całość, konkretną która ma czas akurat teraz i się zobowiąże do wszyskiego i do tego za atrakcyjną cenę - w sumie p. Rober też z netu i też był polecany przez poprzednich inwestorów (którzy potem przyjeżdżali i mnie przepraszali i przestrzegali przed jego robotą :o )

kze
10-11-2005, 11:18
Wiesz, ekipy się zmieniają, a w tz międzyczasie pojawiały się jakieś niekorzytsne notki o niedopilnowaniu przez wykonawcę ekipy ...
Poza tym każdy ma swoje kryteria wyboru - my byliśmy mocno zdominowani cenę i dlatego przekrój był spory - trzeba było znaleźć dobrą ekipę na całość, konkretną która ma czas akurat teraz i się zobowiąże do wszyskiego i do tego za atrakcyjną cenę - w sumie p. Rober też z netu i też był polecany przez poprzednich inwestorów (którzy potem przyjeżdżali i mnie przepraszali i przestrzegali przed jego robotą :o )
No to rzeczywiście trafili Ci się forumowicze... :roll:

kze
07-12-2005, 15:38
Co tam u Was słychać? Jak tam idzie budowa? Nic w dzienniku nie piszecie... :roll:

damianr
07-12-2005, 22:37
a dziękujemy ale niestety nie idzie najlepiej :oops: :evil:
tracę cierpliwość i chyba już zajmę się świętami ...może uda mi sie nabrać sił do walki...
A co tam u Ciebie KZE ?

kze
12-12-2005, 11:59
a dziękujemy ale niestety nie idzie najlepiej :oops: :evil:
tracę cierpliwość i chyba już zajmę się świętami ...może uda mi sie nabrać sił do walki...
A co tam u Ciebie KZE ?
U mnie?
9.12.2005 wylałem strop. 8) Na szczęście nie padało, ale było ciut poniżej zera.. W sobotę jak sprawdziłem zabezpieczenia i całość jest przykryta folią budowlaną i przyłożyłem (tzn. robotnicy) deskami i cegłami. W sumie co innego mogę zrobić by zabezpieczyć przed zimą? najbardziej obawiam się by woda nie dostała sie do środka ścian i nie zaczeła rozsadzać. Pth co prawda niezbyt nasiąka, ale ma otwory we środku i boje się o dostanie się wody do srodka... :(

kze
12-12-2005, 14:55
a dziękujemy ale niestety nie idzie najlepiej :oops: :evil:
tracę cierpliwość i chyba już zajmę się świętami ...może uda mi sie nabrać sił do walki...
A co tam u Ciebie KZE ?
To może zrób przerwę zimową w pracach budowlanych i na wiosnę z nową energią powróćcie do budowania?

damianr
12-12-2005, 15:04
KZE - nawet nie podawaj takich pomysłów - my żadnej przerwy nie przywidujemy :evil: - ma być robota zrobiona jak najszybciej i już
pojawiło się światełko w tunelu - dzisiej widziałem jak przywozili słupy pod prąd... 8) dotego dzisiej kolejny sukces :lol: POS zamontowana w trimiga - wykonawca tez bardzo zadowolony, bardzo rozpływał się na temat naszego piaseczku - bedzie super działało :lol: Nowa ekipa kładzie siatke bo jest podoga ok - widać postęp i to mnie nakręca do dalszego działąnia - wracają siły i motywacja :lol:
Gratuluje stropu i miłego odpoczynku :D

kze
12-12-2005, 15:13
KZE - nawet nie podawaj takich pomysłów - my żadnej przerwy nie przywidujemy :evil: - ma być robota zrobiona jak najszybciej i już
pojawiło się światełko w tunelu - dzisiej widziałem jak przywozili słupy pod prąd... 8) dotego dzisiej kolejny sukces :lol: POS zamontowana w trimiga - wykonawca tez bardzo zadowolony, bardzo rozpływał się na temat naszego piaseczku - bedzie super działało :lol: Nowa ekipa kładzie siatke bo jest podoga ok - widać postęp i to mnie nakręca do dalszego działąnia - wracają siły i motywacja :lol:
Gratuluje stropu i miłego odpoczynku :D
Dzieki.
No to skoro zaskoczyło z robotą to rzeczywiście nie ma co przerywać. 8)
Gratuluję POS.

damianr
12-12-2005, 15:17
Dzięki :lol:
już sie ciesze chociaż nie wiem jak to będzie w praktyce - ale firma sprawdzona :lol:

kze
12-12-2005, 15:28
Dzięki :lol:
już sie ciesze chociaż nie wiem jak to będzie w praktyce - ale firma sprawdzona :lol:
POS drenażowe, czy bezdrenażowe?

damianr
12-12-2005, 21:18
Dzięki :lol:
już sie ciesze chociaż nie wiem jak to będzie w praktyce - ale firma sprawdzona :lol:
POS drenażowe, czy bezdrenażowe?
drenażowa z WIL-BUDU :lol:

kze
21-12-2005, 14:24
Widzę, że budowa posuwa się do przodu! Pogratulować! 8)
Na tym zdjęciu gdzie widać śnieg na dachu to wygląda jakby domek był w górach. :lol:
Cieszę sie, ze udaje się Wam kontynuować budowę w zimę. Ja mam przerwę zimowa... Mam nadzieje, że teraz nie macie już kłopotów z ekipami.
A prąd to już chyba macie lub zaraz będziecie mieli...

damianr
23-12-2005, 06:54
Widzę, że budowa posuwa się do przodu! Pogratulować! 8)
Na tym zdjęciu gdzie widać śnieg na dachu to wygląda jakby domek był w górach. :lol:
Cieszę sie, ze udaje się Wam kontynuować budowę w zimę. Ja mam przerwę zimowa... Mam nadzieje, że teraz nie macie już kłopotów z ekipami.
A prąd to już chyba macie lub zaraz będziecie mieli...
KZE - wierz mi że miałem inne plany na budowę zima ale cóż , na szczęście jakoś sie udaje to pogodzić.
Z ekipą - niezapeszać ale jakoś sie starają i nawet im to idzie - mamy juz sporo ogrodzenia :lol:
Z pradem to samo - szkoda gadać kolejne soboty miały być brzemienne a tu nic - teraz mówią że do końca roku napewno ale jakoś brakuje mi optymizmu... - jednak może sie uda - zobaczymy czy świąteczne życzenia się spełnią... 8)

kze
23-12-2005, 09:12
Zdrowych i spokojnych świąt oraz spełnienia wszelkich marzeń w nowycm roku
http://psphome.dhtml.pl/swieta/choinka2.jpg

damianr
28-12-2005, 08:26
Dzięki KZE
dla was też wszystkiego naj... no i przedewszystkim szybkiego wprowadzenia po udanych doświadczeniach budowlanych :lol:

kze
28-12-2005, 10:32
A kiedy będą zdjęcia tego ogrodzenia?

Funia
28-12-2005, 12:11
Domek zapowiada się fajniutki, ale jaka fajna z Was para, fiu, fiu :wink:

damianr
28-12-2005, 21:25
A kiedy będą zdjęcia tego ogrodzenia?
KZE a juz sa zdjęcia na albumie photosait...

http://domekkdr.photosite.com/~photos/tn/75_348.ts1135804369947.jpg
http://domekkdr.photosite.com/~photos/tn/74_348.ts1135804343325.jpg
KZE a co to jest liderum rekordum :oops: chyba nalezą ci się gratulacje 8)

damianr
28-12-2005, 21:27
Domek zapowiada się fajniutki, ale jaka fajna z Was para, fiu, fiu :wink:

Dziekujemy :oops:
pozdrawiamy

kze
29-12-2005, 08:14
A kiedy będą zdjęcia tego ogrodzenia?
KZE a juz sa zdjęcia na albumie photosait...

http://domekkdr.photosite.com/~photos/tn/75_348.ts1135804369947.jpg
http://domekkdr.photosite.com/~photos/tn/74_348.ts1135804343325.jpg
KZE a co to jest liderum rekordum :oops: chyba nalezą ci się gratulacje 8)
Ładny murek.. No, no, no... 8)
A czemu na taki płat zdecydowaliscie sie? Z reguły robi sie ogrodzenie z jakimiś przeswitami... :roll:
Dzięki za gratulacje. Zmienili mi. Ma to coś wspólnego z watkiem RW. :)

kasiaR
29-12-2005, 08:55
A kiedy będą zdjęcia tego ogrodzenia?
KZE a juz sa zdjęcia na albumie photosait...

http://domekkdr.photosite.com/~photos/tn/75_348.ts1135804369947.jpg
http://domekkdr.photosite.com/~photos/tn/74_348.ts1135804343325.jpg
KZE a co to jest liderum rekordum :oops: chyba nalezą ci się gratulacje 8)
Ładny murek.. No, no, no... 8)
A czemu na taki płat zdecydowaliscie sie? Z reguły robi sie ogrodzenie z jakimiś przeswitami... :roll:
Dzięki za gratulacje. Zmienili mi. Ma to coś wspólnego z watkiem RW. :)


KZE, przeswity będą: bedzie furtka i brama wjazdowa z metalu z elementami ozdobnymi. No i miedzy tym murem beda cienozielone deski. Tak bedzie wygladało ogropdzenie z dwóch stron. Z dwóch innych bedzie siatka.

Pozdrawiam
KasiaR :wink:

kze
29-12-2005, 09:13
A.. Skoro tylko częściowo bedzie mur to spoko. Bo tak wkoło to chyba nie byłoby OK.. :roll:

damianr
29-12-2005, 09:43
A.. Skoro tylko częściowo bedzie mur to spoko. Bo tak wkoło to chyba nie byłoby OK.. :roll:
KZe bo u nasz dzicz przeokrutna
i trza sie grodzić dla bezpieczeństwa... 8)

kze
29-12-2005, 09:47
A.. Skoro tylko częściowo bedzie mur to spoko. Bo tak wkoło to chyba nie byłoby OK.. :roll:
KZe bo u nasz dzicz przeokrutna
i trza sie grodzić dla bezpieczeństwa... 8)
No skoro u Was zbóje grasują to trzeba się jakoś bronić... Ale DamianR to raczej słusznego wzrostu, więc chyba ze zbójami poradzi sobie (jakby przyszło co do czego)..? :wink:

damianr
29-12-2005, 18:29
A.. Skoro tylko częściowo bedzie mur to spoko. Bo tak wkoło to chyba nie byłoby OK.. :roll:
KZe bo u nasz dzicz przeokrutna
i trza sie grodzić dla bezpieczeństwa... 8)
No skoro u Was zbóje grasują to trzeba się jakoś bronić... Ale DamianR to raczej słusznego wzrostu, więc chyba ze zbójami poradzi sobie (jakby przyszło co do czego)..? :wink:
no i przed wścipskimi sąsiadami też trzeba się osłonic... a co se na własnej prywatnej posesji nie moge ... a że słusznego wzrostu jak zauważyłeś to i mur słuszny 8) 8)

kze
02-01-2006, 14:54
Oj Wy to macie przejścia... 3 na 7 okien jest nieszczelnych... :o :evil: Instalatora to chyba musisz ubić za taką fuszerkę... A może jeszcze robiła to autoryzowana firma? I jakiej firmy masz okna?

damianr
05-01-2006, 22:16
Oj Wy to macie przejścia... 3 na 7 okien jest nieszczelnych... :o :evil: Instalatora to chyba musisz ubić za taką fuszerkę... A może jeszcze robiła to autoryzowana firma? I jakiej firmy masz okna?
KZE
Te dachowe okna wstawiał mój baumajster - ten pamiętny, pierwszy - niestyty już nieżyje i to nie za moją sprawą ale mamy wiele takich pamiątek po nim -no i co :evil: trzeba je usunąć i już - nie :P
Mam nadziej że będzie dobrze 8) - nowy rok zaczynamy mimo wszystko optymistycznie :lol: :lol: :lol: - ze wszystkim sobie poradzimy :lol: :lol: :lol:

Willie
06-01-2006, 08:19
Hej Kasia+Damian!

Pewnie że się uda!
Jak czytam Wasz dziennik to sam czuję tę Waszą Pozytywną Energię. Niezbędna przy budowie jak powietrze.
trzymam kciuki :wink:

kze
09-01-2006, 11:26
No to rzeczywiście z tym prądem to macie jazdy... My tez mamy prąd budowlany i nawet skrzynki pradowe na działce, ale... W tych docelowych skrzynkach nie ma pradu.. :lol: Tak więc mam nadal prąd budowlany dostepny w słupie (a słup odległy od działki o jakieś 70m). A osoba, która załatwia prad dla naszej całej łaczki tez mówi, że za tydzień, dwa.... Widać w Stoen'ie tak już jest.
A czemu zdecydowałeś się na Wolf'a? I od jakiej mocy on kondensuje?
Ja staram się w zimę żone "przeganiać" po sklepach z wykończeniówka, by zdecydowała się na coś.. Ale widze, ze chyba też tak łatwo nie będzie, bo u mojej zony jest duża potrzeba kupowania niedrogo (tzn. oszczędzania) w związku z tym ciagle słysze, ze ładne, ale za drogie... :roll:

damianr
09-01-2006, 21:11
Willie - dzięki :lol:

KZE - kupowanie niedrogo - skąd ja to znam 8) , a najeździć sie trzeba :oops: a i tak kupi to co niekoniecznie jest niedrogie...
tak już mamy :lol:
a z prądem ....
nie zapeszam

kze
10-01-2006, 08:04
A czemu zdecydowałeś się na Wolf'a? I od jakiej mocy on kondensuje?
A co słychać w tym temacie? :oops:

Próbowałem siadać na sedesie w wersji dla inwalidów. Dla mnie za wysoko... Ale ja mam 170cm...

Xena z Xsary
10-01-2006, 08:24
czesc Kasia i Damian
Mma jedno pytanie techniczne. Podoba mi się płyta kuchenna na wysunietym blacie, ale nie boicie się trochę, że można niechcący straćić wrzątek z płyty? (nie mówie o Was, ale o dzieckach).
Poza tym bardzo lubie zabudowane kuchnie, wszystko jest tam pochowane i swiety spokoj;)pozdrawiam

kasiaR
10-01-2006, 09:11
czesc Kasia i Damian
Mma jedno pytanie techniczne. Podoba mi się płyta kuchenna na wysunietym blacie, ale nie boicie się trochę, że można niechcący straćić wrzątek z płyty? (nie mówie o Was, ale o dzieckach).
Poza tym bardzo lubie zabudowane kuchnie, wszystko jest tam pochowane i swiety spokoj;)pozdrawiam



Witam,
Blaty/szafki stojace będą wyższe niż standardowe = około 93cm, a płyta ceramiczna nie bedzie przy samym rancie blatu. Wiec mam nadzieje,że nic sie nikomu nie stanie. :roll: Myslę, że tak samo trzebaby uważać na dzieci gdyby płyta ceramiczna była na blacie przy oknie.
Chciałabym jeszcze aby ktos (może ja) zrobił ten projekt w 3D w jakims programie do projektowania kuchni. Bedzie lepiej widać :wink: :D Zobaczymy pomyslimy.
Xena bardzo dziekuję za sugestie , weźmiemy to pod uwagę.

Serdecznie pozdrawiam :wink: :D
KasiaR
P.S. A Ty na jakim etapie budowy jesteś??

kasiaR
10-01-2006, 09:16
A czemu zdecydowałeś się na Wolf'a? I od jakiej mocy on kondensuje?
A co słychać w tym temacie? :oops:

Próbowałem siadać na sedesie w wersji dla inwalidów. Dla mnie za wysoko... Ale ja mam 170cm...

KZE, Damianowi chodziło o to,aby dopasowac do siebie wysokość sedesu (chodzi o podwieszane sedesy). Standard to podobno 40cm i jak dla osoby (jak nasza koleżanka prawie 1,80cm wzrostu) to było naprawde za nisko. Stanęło na 48 cm. Trzeba sprawdzić, my siadalismy na paczkach z płytkami :lol: :lol: , ustawialismy różne wysokości 40cm :-? , 45cm :( , a potem 48cm :) . I ta ostatnia wysokośc była dla nas idealna. Ale oczywiscie to wszystko zalezy od wzrost :wink: :D u domowników.

Pozdrawiam serdecznie
KasiaR

Xena z Xsary
10-01-2006, 09:25
Blaty/szafki stojace będą wyższe niż standardowe = około 93cm, a płyta ceramiczna nie bedzie przy samym rancie blatu. Wiec mam nadzieje,że nic sie nikomu nie stanie. :roll:
no ja jestem przeczulona chyba;)

P.S. A Ty na jakim etapie budowy jesteś??
o to dobre pytanie.
na minus pierwszym, czyli zbieraj kasę mała;)

damianr
10-01-2006, 22:48
Xena - to się sprężaj bo masz sporo konkurencji u nas w kraju - zbieradztwo u nas bardzo popularne :lol:
Ale widzę że już poważne zaawansowanie działań miało miejsce :lol: więc już nie możesz się wycofać - taki domek musi stanąć :lol: DO DZIEŁA !!!

Powodzenia

kze
11-01-2006, 10:28
Szczere i ogromne gratulacje z powodu otrzymania prądu.
Stoen nierychliwy, ale sprawiedliwy...
Widze, że epopeja walki o światło (nie mylić z walką o ogień) zakończyła się happy endem.. 8)

damianr
12-01-2006, 11:43
Z tą sprawiedliwością to bym nieprzesadzał :evil: jeszcze mnie nerwa trzyma :evil:
ale ogóleni to już się bardzo cieszymy :lol: :lol: :lol: że cywilizacja i naszą działeczkę objeła i nie trzeba będzie nafty i lusterek urzywać... 8) :lol:
teraz tylko żeby mrozy zelżały i dalej do roboty... 8)

Xena z Xsary
17-01-2006, 08:54
DamianR kontakt wzorowy. Możnaby podłączyc respirator bez żadnych obaw;)

kze
17-01-2006, 15:02
Czytając Wasze opisy zaczynam się obawiac swojej wykończeniówki. Będe musiał "zapłodnić" Żoncię tematem wykończeniówki, bo do tego momentu na pewno już będę tak wykończony... Tak więc współczuje tych kafelków, sedesów i wanien oraz gratuluje sukcesów na polu elektryki! 8) DamianR a może małe szkolonko mi zrobisz jak podłaczyć 3 kable do 2 otworów?

71kkk
17-01-2006, 19:09
damian r- ja tez mam wolfa- kondensat tgk 24kw plus zasobnik200l- lezy sobie i czeka, wyglada fajnie, tylko te wymiary - lezy sobie na podlodze na 160 cm- k....
MUSIALem kotlownie przerabiac- zamurowywac drzwi i wykuwac jes od wc. jakiego masz wolfa i co jak tam sie sprawuje? kkk

damianr
17-01-2006, 19:17
DamianR kontakt wzorowy. Możnaby podłączyc respirator bez żadnych obaw;)
Xena dzieki 8) sam wybierałem i sam własnorecznie podłanczałem :lol: :lol: :lol:
tam serce nie ma prawa stanąć - u nas na budowie to ono gwałtownie przyśpiesza raz to z radości a raz z rozpaczy...

musze wam opisać co ostatnio przyśpieszyło bicie naszych serc ale to wieczorem...

damianr
17-01-2006, 19:23
Czytając Wasze opisy zaczynam się obawiac swojej wykończeniówki. Będe musiał "zapłodnić" Żoncię tematem wykończeniówki, bo do tego momentu na pewno już będę tak wykończony... Tak więc współczuje tych kafelków, sedesów i wanien oraz gratuluje sukcesów na polu elektryki! 8) DamianR a może małe szkolonko mi zrobisz jak podłaczyć 3 kable do 2 otworów?
Kze no przecież mówiłeś że juz z żoncia nad tym wykończeniem pracujecie i zima jest pod znakiem podróży, zwiedzania i wyborów... - nie będzie źle :lol:
szkolenie nie ma sprawy :lol: - brakujacą dziurke ignorujemy, podobnie robimy z dodatkowym kablem, należy tylko zwrócić uwage żeby zignorować kabel obojętny (to ten co nie świeci pod fajnym śrubokrentem)
no i po szkoleniu 8)
powodzenia :lol:

damianr
17-01-2006, 23:06
damian r- ja tez mam wolfa- kondensat tgk 24kw plus zasobnik200l- lezy sobie i czeka, wyglada fajnie, tylko te wymiary - lezy sobie na podlodze na 160 cm- k....
MUSIALem kotlownie przerabiac- zamurowywac drzwi i wykuwac jes od wc. jakiego masz wolfa i co jak tam sie sprawuje? kkk

no ale my dopiero chcemy mieć... 8) znaczy narazie go wybraliśmy i jeszcze niezamówilismy pewnie gdzieś w marcu ... - mam nadzieje że bedzie sprawowoał sie dobrze- wybrałem go na podstawie parametrów i referencji człowieka który go sprzedaje - umiał sie że wszystkiego obronić i potrafi wytłumaczyc głupoty które wciskaja niektórzy handlowcy... - tak naprawde to kupuje faceta a nie piec bo potrafi mnie orzekonac do swojej opini i nauczył mnie jak samemu subiektywaie dokonac oceny - inni handlowcy po tym moim szkoleniu nie potrafili zajac stanowiska albo przyzanwali mi racje :lol:

Willie
23-01-2006, 15:20
Oczywiście że to jest

GRUBA KOZA na tle TRZEWIKA BUDOWLANEGO :P

bardzo słuszne zdjęcie na te mrozy! :wink:

pozdrawiam

damianr
23-01-2006, 22:46
Oczywiście że to jest

GRUBA KOZA na tle TRZEWIKA BUDOWLANEGO :P

bardzo słuszne zdjęcie na te mrozy! :wink:

pozdrawiam


Willie gratuluje :lol: Trzewik trafiony na 10!!! , koza - to lekka przesada nazwac tę beczkę kozą - czyżby u Ciebie stosowano podobne rozwiązanie 8)
masz u mnie grzańca :P 8)
pozdrawiam

kze
25-01-2006, 12:30
Super wersja kozy!!! Bardzo mi się podoba zrobienie z beczki kozy... 8)
Będe musiał potrenować w praktyce rozpoznawanie, który kabel jest masą... :roll:
U mnie na łaczce też już jest prąd. Rafal9 już zaświecił historyczną pierwszą żarówkę w domu... 8)
Posiadanie posiadanie prądu jest bardzo fajne.. :wink:

Willie
25-01-2006, 13:05
Oczywiście że to jest

GRUBA KOZA na tle TRZEWIKA BUDOWLANEGO :P

bardzo słuszne zdjęcie na te mrozy! :wink:

pozdrawiam


Willie gratuluje :lol: Trzewik trafiony na 10!!! , koza - to lekka przesada nazwac tę beczkę kozą - czyżby u Ciebie stosowano podobne rozwiązanie 8)
masz u mnie grzańca :P 8)
pozdrawiam

u mnie zwykłe Chude Kózki były :wink: . Jak były. Teraz to nawet ich nie ma :cry:

dzięki za grzańca!
jak się w końcu umówimy na Forumową Niedzielę to nie Omieszkam 8)

pozdrawiam

damianr
26-01-2006, 21:38
Powiem Wam teraz Panowie (i Panie które to czytają), jak już chałupa stoi i już mamy cywilizację na działce że prąd to podstawa :lol: - nigdy więcej działki bez prądu :oops: (przynajmniej narazie)
Kze z kabelkami sobie poradzisz :P masz w sumie tylko :roll: 3 możliwości :wink: ( bo kolejnosć nie ma znaczenia) - za którymś razem zaiskrzy :lol: 8) - i to będzie ten właściwy :lol: :lol: - te pozostałem kombinacje sa niegroźne :lol:[/i]

kze
27-01-2006, 09:46
Skoro mówisz, ze złe podłaczenie niczym nie skutkuje to bedę próbował podłaczać.. 8)

damianr
30-01-2006, 22:00
Skoro mówisz, ze złe podłaczenie niczym nie skutkuje to bedę próbował podłaczać.. 8)
Ale ostrożności nigdy za wiele...
8)

jacekot
03-02-2006, 15:18
Bardzo ładny domek , naprwadę mi się podoba .
Z tego co przeczytałem robiliście projekt indywidualny . Czy możecie , jesli to nie tajemnica , pokazać jakie macie romieszcznie pokoi na projekcie ? A i jąką maci powierznię uzytkowa ?
pozdrawiam
Jacek

damianr
03-02-2006, 21:24
Bardzo ładny domek , naprwadę mi się podoba .
Z tego co przeczytałem robiliście projekt indywidualny . Czy możecie , jesli to nie tajemnica , pokazać jakie macie romieszcznie pokoi na projekcie ? A i jąką maci powierznię uzytkowa ?
pozdrawiam
Jacek

Dzięki

Jacek - nie ze złej woli ale nie mamy rzutów w formie elektronicznej :oops: - ale może się postaram i w przyszłym tygodniu cos zamieścimy to dam znać 8)
a z powierzchnią to tak płynnie :roll: - wolimy niewiedzieć 8)

orientacyjnie z ostatniego pomiaru - 148 parter + 38 garaż + poddasze (po podłodze 145) - troche zadużo :oops: i dlatego nieliczymy żeby się niedenerwować 8) 8)

kze
13-02-2006, 14:48
Widzę, że okap wybrany... Tynki rozumiem, że już zrobione (albo kończa się) to pewnie niedługo glazurnik wejdszie... 8)
A drogi ten Twój glazurnik? Ponoc dobrzy glazurnicy są drodzy i przede wszystkim mają pozajmowane terminy...

damianr
13-02-2006, 21:53
tynki dopiero się robią - jeszcze potrfa troszkę, potem hydraulik i wylewki a dopiero potem glazurnik 8)
okap to nie jedyna rzecz którą już żocia zamówiła - piekarnik i mikrofala też już czekają a na dniach zamawiamy płytę i logówkę może zmywarkę 8) :oops: - teraz widze że ma to sens bo niebawem będziemy zamawiać meble kuchenne a na to też trzeba poczekać pare tygodni ... - mnie tracimy czasu :lol:

kze
14-02-2006, 10:40
Nie ma co się spieszyć... Bo potem okazuje sie, że tynkarze zarzucą sufit, a Ty chcesz zmienić miejsce punktu świetlnego... Ot życie... :roll:

kasiaR
20-02-2006, 11:18
tynki dopiero się robią - jeszcze potrfa troszkę, potem hydraulik i wylewki a dopiero potem glazurnik 8)
okap to nie jedyna rzecz którą już żocia zamówiła - piekarnik i mikrofala też już czekają a na dniach zamawiamy płytę i logówkę może zmywarkę 8) :oops: - teraz widze że ma to sens bo niebawem będziemy zamawiać meble kuchenne a na to też trzeba poczekać pare tygodni ... - mnie tracimy czasu :lol:


Aktualizacja - tynki juz się zrobiły, pozostała tylko kosmetyka :lol: :D ale sie cieszymy!!!

Teraz czekamy na hydraulika :roll: ale to juz mężuœ organizuje, a dokładniej teœć :wink: :wink:

:lol: :lol:

kze
20-02-2006, 11:25
Super tynki wyglądają!! 8)
Tylko DamianR, czemu podszywasz sie pod Żoncie? :o

kasiaR
20-02-2006, 11:29
Super tynki wyglądają!! 8)
Tylko DamianR, czemu podszywasz sie pod Żoncie? :o


Niechcšcy podszył się :D , siedziałam w necie i nie wylogowałam sie no i mšż sie dorwał do komputera i zaczał coœ pisać , ale sie niezalogował na siebie. No i się podszył :wink:

:lol: :lol: :lol:

kze
20-02-2006, 11:32
Super tynki wyglądają!! 8)
Tylko DamianR, czemu podszywasz sie pod Żoncie? :o


Niechcšcy podszył się :D , siedziałam w necie i nie wylogowałam sie no i mšż sie dorwał do komputera i zaczał coœ pisać , ale sie niezalogował na siebie. No i się podszył :wink:

:lol: :lol: :lol:
Nie można zostawiac niezablokowanego komputera.... :lol: Tak to jest jak człowiek zapomni wylogować sie... :wink:

damianr
21-02-2006, 22:37
Super tynki wyglądają!! 8)
Tylko DamianR, czemu podszywasz sie pod Żoncie? :o


Niechcšcy podszył się :D , siedziałam w necie i nie wylogowałam sie no i mšż sie dorwał do komputera i zaczał coœ pisać , ale sie niezalogował na siebie. No i się podszył :wink:

:lol: :lol: :lol:
Nie można zostawiac niezablokowanego komputera.... :lol: Tak to jest jak człowiek zapomni wylogować sie... :wink:


KZE i tak wszystko w rodzinie zostało :lol: :lol: :lol:

Żelka
14-03-2006, 10:15
Jak mozna prosic, to ja prosze o kontakt (na priv.) do pana Andrzeja od mebli kuchennych... :P Dziekuje bardzo, bo może, akurat sie przyda...

kze
14-03-2006, 11:03
Ładnie, łądnie.. Już hydraulika prawie że gotowa.. No, no.. Super! Gratuluję!
Skoro ekipa jest dobra i niedroga to pozazdrościć. A ceny? Kazdy fachman ma cenę umowna i do negocjacji. Trzeba tylko znac ceny i mozna rozpoczynac negocjacje... :lol:

Namiary na kuchnie oczywiście poprosze. 8)

damianr
16-03-2006, 22:31
Ładnie, łądnie.. Już hydraulika prawie że gotowa.. No, no.. Super! Gratuluję!
Skoro ekipa jest dobra i niedroga to pozazdrościć. A ceny? Kazdy fachman ma cenę umowna i do negocjacji. Trzeba tylko znac ceny i mozna rozpoczynac negocjacje... :lol:

Namiary na kuchnie oczywiście poprosze. 8)

KZE z tymi cenami i negocjacjami z fachowcami to tak nie do końca :roll: - bo akurat dobry fachowcy nie są skorzy do negocjacji i cenią swoją pracę - nie mówię tutaj o fachowcach którzy krzyczą stawkę i czekają co powie klient . Dobry fachura ma roboty od groma i jak mówi cenę to trudno z nim dyskutować bo on zna swoją wartość - pytanie czy akurat nas na niego stać????? :-? dlatego znalezienie fachury w dobrej cenie jest naprawdę ciężko - ma to zupełnie inny wymiar jak przy zakupach materiałów :-? - ale próby trzeba podejmować i rzeczywiście na całości może to być inaczej niż za punkt no i poza ceną trzeba wiedzieć co w nią wchodzi i jakie rozwiązania stosuje konkretny fachowiec bo są różne preferencje i różne opinie o technikach (jeśli ktoś czegoś nie robił i ma to robić pierwszy raz u ciebie to zastanów się 8) - na przykładzie hydrauliki jest kilka takich momentów gdzie jedni robią to tak a inni zupełnie inaczej .. a ty jeszcze musisz sam dowiedzieć się co dla ciebie będzie korzystniejsze :roll: :-? :cry: ), liczenie punktów też różnie się odbywa np u nas było od 30 do 42 punktów :o :evil: - z mojej strony zawsze mówiłem o tym samym ale panowie różnie liczą np rozdzielacze... :-? . Jest koniunktura na tego typu pracę i popyt przewyższa podaż więc jesteśmy w trudniejszej sytuacji. :( 8)
Namiar prześle ci Kasia bo to ona kontaktuje się z Andrzejem od Kuchni 8) - przestrzegam że pełną opinię na ten temat możemy wygłosić dopiero po montażu - narazie facet jest godny uwagi do rozpatrzenia ale jeszcze tej kuchni nie wykonał i nie zamontował - pogadamy jak skończy, za jakieś 2 miesiące. 8)

8)

kze
23-03-2006, 09:56
Fajnie, że już macie wylewki! 8) Troszkę Wam zazdroszę... Teraz zaczynacie fazę estetyczną budowy domu (zwaną wykończeniówką). A skąd macie drewno na podłogi? Deska barlinecka, czy klasyczny parkiet? Na co się decydujecie? A w salonie deski?

kasiaR
23-03-2006, 10:25
Fajnie, że już macie wylewki! 8) Troszkę Wam zazdroszę... Teraz zaczynacie fazę estetyczną budowy domu (zwaną wykończeniówką). A skąd macie drewno na podłogi? Deska barlinecka, czy klasyczny parkiet? Na co się decydujecie? A w salonie deski?


W 2 sypialniach i w częœci salonu, beda PANELE DREWNIANE z firmy BALIC WOOD S.A
http://www.balticfloor.com.pl/

Jest to to samo ce deska Barlinecka, podobno lepsza jakoœć. :wink:
http://www.balticfloor.com.pl/imgs/nalicencji.jpg

sypialnia KLON
http://www.drefamet.pl/balticfloor/maple07-sml.jpg

sypialnia ORZECH
http://www.drefamet.pl/balticfloor/walnut01-sml.jpg

salon WENGE
http://www.drefamet.pl/balticfloor/wenge01-sml.jpg

pozdrawiam,
KasiaR :wink: [/img]

kze
05-04-2006, 13:35
A ja myslałem, że nic nie piszecie w dzienniku, bo .. zabrakło Wam netu... :lol:
Skoro podłogi schną to gratuluje. Bo skoro schna to na pewno sa dobrze położne.. 8)

kasiaR
05-04-2006, 15:19
A ja myslałem, że nic nie piszecie w dzienniku, bo .. zabrakło Wam netu... :lol:
Skoro podłogi schną to gratuluje. Bo skoro schna to na pewno sa dobrze położne.. 8)

no, wylewki wygladaja super :D

Xena z Xsary
24-04-2006, 09:34
Kasiuniu piekna podłoga, szczegolnie ta wenge.Ale bedzie ładnie!

kasiaR
24-04-2006, 09:48
Kasiuniu piekna podłoga, szczegolnie ta wenge.Ale bedzie ładnie!


Dzięki, mam nadzieje,że to ładnie wszytko wyjdzie. Tez mi sie bardzo spodobała podłoga wenge. Zresztą meble do kuchni i salonie tez będą w tym kolorze.

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję
KasiaR :wink: :D

Żelka
24-04-2006, 13:32
Kasiu jak sie pieknie u Was robi! Oj, bedzie co ogladac, bedzie!

kasiaR
24-04-2006, 13:59
Kasiu jak sie pieknie u Was robi! Oj, bedzie co ogladac, bedzie!


Dziekujemy Zeljka. Oj , ale ile jeszcze pracy pozostało... :D

Żelka
24-04-2006, 14:23
Ale teraz to bedzie praca ktora bedzie od razu widac i bedzie wiecej radosci. :wink:

kasiaR
24-04-2006, 15:14
Ale teraz to bedzie praca ktora bedzie od razu widac i bedzie wiecej radosci. :wink:


no , ja to już się cieszę jak małe dziecko :oops: :lol: :lol:

kze
26-04-2006, 09:54
Czekamy na zdjecia elewacji i tej podłogi wenge.... :wink:

kasiaR
26-04-2006, 10:14
Czekamy na zdjecia elewacji i tej podłogi wenge.... :wink:


Nie wiem kiedy kończš elewacje. Może w piatek po długim majowym weekendzie.

A podłoga wenge to chyba pod koniec maja.


Pozdrawiam,
KasiaR :wink:

kze
26-04-2006, 10:20
A inne podłogi? Poproszę więcej zdjęc glazury, terakoty i drewna... 8)
Z chęcią poogladam i powiem szczerze: może cos mnie to zainspiruje w przyszłosci do mojego domku... :oops:

kasiaR
26-04-2006, 12:03
A inne podłogi? Poproszę więcej zdjęc glazury, terakoty i drewna... 8)
Z chęcią poogladam i powiem szczerze: może cos mnie to zainspiruje w przyszłosci do mojego domku... :oops:


Jak tylko bedzie juz gres w hallu i salonie (częœciowo) i bedzie zrobiona mała łazienka to dodam zdjęcia :wink: :lol:

Żelka
17-05-2006, 11:28
Kasiu jak fajnie, ze juz macie tyle zrobione. Ciesze sie i czekam na zdjecia! :P

kze
17-05-2006, 11:55
Widzę, że tempo wzrosło.. Grunt, że ekipa OK 8)
Nastepny raz jak będzie zjazd naszej grupy to Wasz dom będzie już jako wzorcowy i każdy będzie się na nim wzorował... :lol: :wink:
Czemu tak mało wpisów w dzienniku?

kze
17-05-2006, 12:01
A konto to chyba każdemu inwestorowi chudniw w takim tempie (podczas budowania), że lepiej za bardzo nie obserwować jego stanu, bo.. nawet etopiryna nie pomoże... :lol:

kasiaR
17-05-2006, 14:15
Widzę, że tempo wzrosło.. Grunt, że ekipa OK 8)
Nastepny raz jak będzie zjazd naszej grupy to Wasz dom będzie już jako wzorcowy i każdy będzie się na nim wzorował... :lol: :wink:
Czemu tak mało wpisów w dzienniku?

KZE,
Mało wpisów bo brak czasu :(

Bez przesady z tym wzorcowym domem :oops: , To pierwszy dom, więc (podobno) pierwszy dom nigdy nie jest WZOREM DO NAŒLADOWANIA - dopiero trzeci dom jest idealny :wink:

Pierszy dla wroga
drugi dla przyjaciela
trzeci - idealny -dla siebie

:lol: :wink:

kasiaR
17-05-2006, 14:16
Kasiu jak fajnie, ze juz macie tyle zrobione. Ciesze sie i czekam na zdjecia! :P
Dziekuję Zeljka, jak tylko sišde w domku do komputera to wkleję zdjęcia :wink:

serdecznie pozdrawiam,
KasiaR :wink:

kze
17-05-2006, 14:17
Dla dużej grupy osób z grup T-B Wasz dom może być wzorcowy... :wink:

kasiaR
17-05-2006, 14:17
A konto to chyba każdemu inwestorowi chudniw w takim tempie (podczas budowania), że lepiej za bardzo nie obserwować jego stanu, bo.. nawet etopiryna nie pomoże... :lol:


etopiryna to na ból głowy - tu raczej trzeba mówić o reanimacji :wink: :lol: :lol:

kasiaR
17-05-2006, 14:24
Dla dużej grupy osób z grup T-B Wasz dom może być wzorcowy... :wink:


dzieki KZE :oops:
ja myslę,że Twój dziennik jest na tyle dokładny i etapy budowy sa tak dokładnie udokumentowane i opisane,że Twój dziennik budowy i Towja budowa powinny być poradnikiem dla poczatkujšcych inwestorów
pt" "Zanim rozpoczniesz budowę" :lol: :lol: :lol:
Dodatkowow w tym poradniuku może nawet na pierwszej stronie powinno sie dopisać , .."przed sprawdzeniem własnego stanu konta w banku , najpierw zapoznaj swojš druga połowę z instrukcja udzielania pierwszej pomocy" :lol: :lol: :lol: :wink:

pozdrawiam,
KasiaR :wink:

kze
17-05-2006, 15:01
A konto to chyba każdemu inwestorowi chudniw w takim tempie (podczas budowania), że lepiej za bardzo nie obserwować jego stanu, bo.. nawet etopiryna nie pomoże... :lol:


etopiryna to na ból głowy - tu raczej trzeba mówić o reanimacji :wink: :lol: :lol:
Ja myslałem, że jak widzicie stan konta to z rozpaczy głowa Was boli.. Ale skoro potrzeba aż reanimacji to rzeczywiście musi być kiepsko..

kasiaR
17-05-2006, 15:45
A konto to chyba każdemu inwestorowi chudniw w takim tempie (podczas budowania), że lepiej za bardzo nie obserwować jego stanu, bo.. nawet etopiryna nie pomoże... :lol:


etopiryna to na ból głowy - tu raczej trzeba mówić o reanimacji :wink: :lol: :lol:
Ja myslałem, że jak widzicie stan konta to z rozpaczy głowa Was boli.. Ale skoro potrzeba aż reanimacji to rzeczywiście musi być kiepsko..


:lol: :lol: KZE, nie no , nie jest aż tak Ÿle. Prace cały czas do przodu , to znaczy - dajemy radę. Chciałam podkreœlić, że głowa to mnie boli jak cos nie idzie na budowie. A na stan konta to podobno sie inaczej reaguje- a nie bólem głowy. A z tš reanimacja to w przenoœni :wink: :wink: :lol:


Pogadamy jak bedziesz na etapie wykończeniówki, wtedy zapytam sie Ciebie czy Cie boli głowa , czy cos więcej :lol: :lol:


P.S. a tak apropos" problemów na budowie, to słyszałam,że coœ u Ciebie "się działo"??

kze
18-05-2006, 10:45
A konto to chyba każdemu inwestorowi chudniw w takim tempie (podczas budowania), że lepiej za bardzo nie obserwować jego stanu, bo.. nawet etopiryna nie pomoże... :lol:


etopiryna to na ból głowy - tu raczej trzeba mówić o reanimacji :wink: :lol: :lol:
Ja myslałem, że jak widzicie stan konta to z rozpaczy głowa Was boli.. Ale skoro potrzeba aż reanimacji to rzeczywiście musi być kiepsko..


:lol: :lol: KZE, nie no , nie jest aż tak Ÿle. Prace cały czas do przodu , to znaczy - dajemy radę. Chciałam podkreœlić, że głowa to mnie boli jak cos nie idzie na budowie. A na stan konta to podobno sie inaczej reaguje- a nie bólem głowy. A z tš reanimacja to w przenoœni :wink: :wink: :lol:


Pogadamy jak bedziesz na etapie wykończeniówki, wtedy zapytam sie Ciebie czy Cie boli głowa , czy cos więcej :lol: :lol:


P.S. a tak apropos" problemów na budowie, to słyszałam,że coœ u Ciebie "się działo"??
Co się u mnie działo?? Nic nie wiem? :o
Skończyli więźbę i rozpoczęli budowe dachu...

Żelka
20-05-2006, 10:46
Nowe zdjecia kiedy beda? :cry: Ja tu kolejke juz widzialam.., czekaja na zdjecia... :D :wink:

damianr
21-05-2006, 06:21
Nowe zdjecia kiedy beda? :cry: Ja tu kolejke juz widzialam.., czekaja na zdjecia... :D :wink:

będą , będą 8) - budujemy napięcie ... 8)

damianr
21-05-2006, 06:58
Nowe zdjecia kiedy beda? :cry: Ja tu kolejke juz widzialam.., czekaja na zdjecia... :D :wink:

będą , będą 8) - budujemy napięcie ... 8)
no niewytrzymałem - kilka zdjęć załączyłem w dzienniku...

Żelka
21-05-2006, 08:52
Wow, ale fajnie. a ten kolor elewacji moim zdaniem bardzo ladnie pasuje do tego dachu. Okna beda biale, garaz tez.., to wszystko ladnie ze soba gra...
Ladna ta ciemna podloga, co to jest? A lazienka jakas cudnista bedzie.., oj, czekam na wiecej zdjec... :D

kasiaR
21-05-2006, 21:15
Wow, ale fajnie. a ten kolor elewacji moim zdaniem bardzo ladnie pasuje do tego dachu. Okna beda biale, garaz tez.., to wszystko ladnie ze soba gra...
Ladna ta ciemna podloga, co to jest? A lazienka jakas cudnista bedzie.., oj, czekam na wiecej zdjec... :D

:oops: dziękujemy.

Ta ciemna podłoga to wenge ( panele drewniane z firmy BalticWood)
http://www.drefamet.pl/balticfloor/wenge01-sml.jpg


Postaramy sie jeszcze dodac kilka zdjęć :wink:

Pozdrawiamy i dziekujemy :wink:
KasiaR & DamianR

Żelka
21-05-2006, 21:28
Bardzo ladna podloga. Czekam na dalsze zdjecia, bo jak sadze szykuje nam sie nastepny piekny dom. :P :wink:

kasiaR
22-05-2006, 08:07
Bardzo ladna podloga. Czekam na dalsze zdjecia, bo jak sadze szykuje nam sie nastepny piekny dom. :P :wink:

:oops: jeszcze raz dziekujemy, postaram się wklejać zdjęcia jak tylko to bedzie możliwe. Obecnie zostały pozaklejane wszystkie podłogi :( (tak dla ochrony przed rysowaniem i uszkodzeniami). Wiec niewiele widać.
Ale pod koniec tygodnia , bedzie juz kuchnia (meble ) to dodam zdjęcia. :wink:

Serdecznie pozdrawiam :wink: :D ,
KasiaR :wink:

Żelka
22-05-2006, 08:56
Kasiu, na prawdę nie ma co mieć wątpliwości w związku z elewacja, jest bardzo ładny dom. To zdjęcie z daleka, no właśnie jest tak jak ma być. My to wszystko tworzy całość. A w środku, to zdjęcie podłogi w salonie mnie z nóg zwaliło. Jak to pięknie i elegancko wygląda, to połączenie wenge i tego gresu. Ja czekam jeszcze na zdjęcia waszej kuchni, bo tez się zastanawiamy czy nie zamawiać...Napisz proszę, gdzie ten pan urzęduje, bo ja mam tylko telefon, a jeszcze nie dzwoniliśmy. :oops:

kasiaR
22-05-2006, 09:10
Kasiu, na prawdę nie ma co mieć wątpliwości w związku z elewacja, jest bardzo ładny dom. To zdjęcie z daleka, no właśnie jest tak jak ma być. My to wszystko tworzy całość. A w środku, to zdjęcie podłogi w salonie mnie z nóg zwaliło. Jak to pięknie i elegancko wygląda, to połączenie wenge i tego gresu. Ja czekam jeszcze na zdjęcia waszej kuchni, bo tez się zastanawiamy czy nie zamawiać...Napisz proszę, gdzie ten pan urzęduje, bo ja mam tylko telefon, a jeszcze nie dzwoniliśmy. :oops:


Zeljka, Pan mieszka pod Warszawš (chyba 80km). Ale ostatnio ma tyle pracy ,że do domu nie może wrócić :wink: Nie ma jeszcze biura w Wawie, tylko powierzchnie gdzie robi te meble. Najlepiej umówic sie gdzieœ na spotkanie - ja tak zrobiłam umówlismy sie pogadaliœmy, nastepnie przygotował nam oferte cenowš. Troche negocjajcji , a nastepnie pojechałam ogladać kuchnie wykonane przez niego. Wygladały naprawde ładnie, solidnie, estetycznie. Najbardziej chodziło mi o dokładnoœć wykonania, bo forma i projekt to rzecz gustu :wink: .

Nam bedzie robić meble kuchenne, szafke do łaznienki i meble do sypialni.
Zobaczymy jak wyjdzie :wink: .
Polecałam go juz na Forum, wiem ,że 2 osoby juz sie na niego zdecydowłay, a jedna z nich juz ma gotowa kuchnię!

Jak tylko bede miała gotowa kuchnie to dodam zdjęcia.Lub jak masz ochote to zapraszamy za 2-3 tygodnie na oględziny.
Pozdrawiam, serdecznie
KasiaR :wink:

Żelka
22-05-2006, 09:12
Kasiu, jestes kochana! Na pewno skorzystam. :D Dziekuje serdecznie.

tab
22-05-2006, 13:25
Kasiu, dzisiaj czytałam Twój dziennik.
Bardzo wpadła mi w oko Wasza podłoga, sliczna.
Bardzo fajne połaczenie paneli z płytkami.
W ogóle domek super reprezentuje się.
Będę częściej zaglądać :)

Pozdrowionka

kasiaR
22-05-2006, 14:08
Kasiu, dzisiaj czytałam Twój dziennik.
Bardzo wpadła mi w oko Wasza podłoga, sliczna.
Bardzo fajne połaczenie paneli z płytkami.
W ogóle domek super reprezentuje się.
Będę częściej zaglądać :)

Pozdrowionka


dziękujemy :wink:

25-05-2006, 22:36
Że też dopiero teraz odkryłam wasz dziennik . Domek widziałam wcześniej w budowie na zdjęciach , a teraz proszę jak wypiękniał i jaką piękną parą wy jesteście :D. Ciekawa jestem wykończenowki bo zapowiada się super.
Czy ten kolor tynkow dobieraliście tak jak doradzałam Kasi na priva, bo z tego co czytam to nie jesteście zadowoleni z wyboru.

kasiaR
26-05-2006, 09:00
Że też dopiero teraz odkryłam wasz dziennik . Domek widziałam wcześniej w budowie na zdjęciach , a teraz proszę jak wypiękniał i jaką piękną parą wy jesteście :D. Ciekawa jestem wykończenowki bo zapowiada się super.
Czy ten kolor tynkow dobieraliście tak jak doradzałam Kasi na priva, bo z tego co czytam to nie jesteście zadowoleni z wyboru.


Verunia, tynk wybieraliœmy z wzornika kolorów, wybraliœmy bardzo jasny zółty, a wyszedł jaskrawy :evil: :( . I tak po kilku dniach jest juz troche lepiej, ale jak zobaczyła na drugi dzien :o , po tynkowaniu to się załamałam :( . Ale teraz jest juz troche lepiej. Ta wykonczeniówka dookoła okien miała być z tynku mozaikowego w kolorze ciemnej zieleni - jak dach. Ale ze względu na jaskrawy kolor (żółty)zdecydowalismy się zmnieć na tynk biały. Troche sie rozjaœni no i okna sie powiekszš bo też sš białe.

Pozdrawiam serdecznie,
KasiaR :wink:

26-05-2006, 15:42
Biel rzeczywiście trochę złagodzi ten kolor. Podoba mi się to , że okna, drzwi, brama, rynny i bonnie są konsekwentnie biale. Ta biel dodaje domu więcej lekkości

pawel i renia
29-05-2006, 16:53
no dość dawno nie czytałem waszego dziennika { PONOWNIE } ale dziś odkryłem u was :D PRZEPIĘKNĄ :D podłogę no i nie mogłem się powstrzymać by czegoś nie nabazgroloć :wink: :wink:
trzymamy kciuki :wink: :wink: :wink:

no i oczywiście chcielibyśmy się wprosić na wizji
reszta na PRV....
A CO DO KOLORÓW TO POLECAM CIEPŁE KOLORKI:
http://img238.imageshack.us/my.php?image=kolory26uf.jpg

dominikams
04-06-2006, 09:14
Kochani,

ale u was pięknie, aż mi dech zaparło!

To myślę, że już czas się wprosić :wink: :lol: :oops:

Ale tak jak pisałam na forum grupy, dopiero za 2 tyg. bedę wolniejsza, bo teraz urwanie Nie-Powiem-Czego :oops: sesja z mnóstwem zaliczeń, mąż wyjechał, mama ma jakieś swoje sprawy i nie może mnie wesprzeć, a córki chore :evil: no i trzeba jeszcze budowę organizować, bo w przyszły poniedziałek mają przyjechać chłopaki :roll:
O Boże, i na co mi to było? :roll: :evil:

Ale widzę, ze wy przecie do przodu, nie bacząc na przeciwności losu. Tak trzymać!!!

Pozdrawiam,
D.

tab
13-06-2006, 08:18
Śliczna kuchnia. Super, że u Was tak szybko prace biegną. Lada dzień wprowadzicie się.
Bardzo ciekawie ściany pomalowane ( te paseczki), ładnie zgrane z podłogą. Właśnie, co to za podłoga ( wiadomo, że w każdym świetle inaczej wygląda, cóż to za kolor owej podłogi, bo bardzo ciepła i miła dla oka)?

trzymam kciuki za wykończeniówkę Waszą.

kasiaR
13-06-2006, 10:58
Śliczna kuchnia. Super, że u Was tak szybko prace biegną. Lada dzień wprowadzicie się.
Bardzo ciekawie ściany pomalowane ( te paseczki), ładnie zgrane z podłogą. Właśnie, co to za podłoga ( wiadomo, że w każdym świetle inaczej wygląda, cóż to za kolor owej podłogi, bo bardzo ciepła i miła dla oka)?

trzymam kciuki za wykończeniówkę Waszą.


Dziękujemy :oops:

Podłoga - to panele drewniane "orzech wolin"- producent to BalticWood (Baltic Floor).
http://www.balticfloor.pl/galeria2.htm

Przeprowadzka już za kilka dni. :lol: :lol:

Pozdrawiam serdecznie,
KasiaR :wink:

Żelka
13-06-2006, 11:04
Kasiu gratuluje pieknego domku i przeprowadzki.... :D
Kuchnia bardzo ladna, malowidla tez... :D

kasiaR
13-06-2006, 11:39
Kasiu gratuluje pieknego domku i przeprowadzki.... :D
Kuchnia bardzo ladna, malowidla tez... :D

Dziękujemy :wink:

kze
13-06-2006, 15:28
Chwilę byłem zajęty, a tu takie zmiany... najbardziej podobała mi sie ta ściana w paski... :lol:

kasiaR
14-06-2006, 08:40
Chwilę byłem zajęty, a tu takie zmiany... najbardziej podobała mi sie ta ściana w paski... :lol:


oj dzieje sie dzieje, juz za kilka dni przeprowadzka :lol: :D :wink:

20-06-2006, 10:09
I po przeprowadzce :D :D :D . Macie ślicznego ścierściaczka, fajnie jest się przytulić do takiej mięciutkiej kulki, tylko co na to mąż :wink: ?
A od strony technicznej - jaką szerokość mają fugi na Waszym jasnym gresie?

kasiaR
20-06-2006, 10:15
I po przeprowadzce :D :D :D . Macie ślicznego ścierściaczka, fajnie jest się przytulić do takiej mięciutkiej kulki, tylko co na to mąż :wink: ?
A od strony technicznej - jaką szerokość mają fugi na Waszym jasnym gresie?


Kicia do męża też się przytula :wink: :lol: do mnie też oczywiœcie.

A fuga w gresie ma 1 mm.


Pozdrawiam serdecznie,
KasiaR :lol:

20-06-2006, 11:22
To dobrze, bo mąż mógłby być zazdrosny :D :wink: .
Fuga ma 1mm? O, to malutko. A jakie duże te płytki? Mam nadzieję, że nic nie pęka. Podobają mi się takie bardzo, więc pytam, by później nic nie zepsuć.

kasiaR
20-06-2006, 11:37
To dobrze, bo mąż mógłby być zazdrosny :D :wink: .
Fuga ma 1mm? O, to malutko. A jakie duże te płytki? Mam nadzieję, że nic nie pęka. Podobają mi się takie bardzo, więc pytam, by później nic nie zepsuć.


Jak narazie wszystko o.k. Nic nie pęka. Ja chciałam bezfugowo, ale te płytki się do tego nienadawały. Jest zastosowana specjalna fuga bardziej elastyczna do gresu i do ogrzewania podłogowego.

Pozdrawiam,
KasiaR :wink:

dominikams
20-06-2006, 15:16
Kaisa, Damian - wspaniałe wieści!!! Gratulacje!!!
(dopiero przeczytałam :oops: )

Co do pudeł i niemożności znalezienia czegokolwiek - wiem, jak to jest - jak pakujesz, myślisz, że wszystko zapamiętasz, co gdzie jest, potem oczywiście nawet bladego pojęcia :lol:

Willie
20-06-2006, 15:58
GRATULUJĘ!!!

pięknie - Pierwsi z Grupy :wink: :lol:

kasiaR
21-06-2006, 09:58
Willie, Dominikams dziekujęmy :wink: :D

dominikams
21-06-2006, 15:02
No ale teraz to już przegieliście :wink:
Czy nikt was nie uprzedził, że publikowanie tak pięknych zdjęć może się skończyć (dla was) tragicznie? Bo:
1. Ludzie walący drzwiami i oknami (zwłaszcza, że okien niemało) żeby podziwiać w naturze te cuda
2. Piractwo - myślicie, że będziemy przestrzegać praw autorskich? Niedługo gdzie pójdziecie, tam będzie tak samo jak u was w domku!

:wink: :lol: :lol:
No ale moje ostrzeżenia już po fakcie!! :lol: :lol:

kasiaR
21-06-2006, 15:11
No ale teraz to już przegieliście :wink:
Czy nikt was nie uprzedził, że publikowanie tak pięknych zdjęć może się skończyć (dla was) tragicznie? Bo:
1. Ludzie walący drzwiami i oknami (zwłaszcza, że okien niemało) żeby podziwiać w naturze te cuda
2. Piractwo - myślicie, że będziemy przestrzegać praw autorskich? Niedługo gdzie pójdziecie, tam będzie tak samo jak u was w domku!

:wink: :lol: :lol:
No ale moje ostrzeżenia już po fakcie!! :lol: :lol:


Dominikams , dziekujemy za miłe słowa :oops: :D Cieszymy się,że się podoba.

Jeszcze jest bałagan i duzo do zrobienia. Cały czas czekamy na drzwi wewnętrzne. Kominek tez nie jest jeszcze zrobiony. Garderoba tylko w połowie no i torby wszędzie :oops: :cry: Hall jeszcze nie jest pomalowany bo Damian wymyslił stiuk z połyskiem na œciany. Bedziemy robić etapami.

Niestety wszystkiego na raz nie uda nam sie zrobić :-?

Ale jest już dużo zrobione, tym sie pocieszamy no i Wasze miłe słowa dodaja nam otuchy :wink: :lol: :lol:

dziekuje i pozdrawiam :D ,
KasiaR :wink:

Xena z Xsary
21-06-2006, 15:31
no kochaniutka....wyraźnie przegięłaś z tymi wnętrzami, aż mi spadła klawiatura i zgubiłam spację!
zeznawaj konkretnie - materialy na sciany w duzym pokoju. po kolei;)

kasiaR
21-06-2006, 15:39
no kochaniutka....wyraźnie przegięłaś z tymi wnętrzami, aż mi spadła klawiatura i zgubiłam spację!
zeznawaj konkretnie - materialy na sciany w duzym pokoju. po kolei;)


Dziekujemy :oops: Juz sie tłumaczę,Nie wiem czy tylko dobrze zrozumiałam pytanie :oops: No to tak:
1. Biała œciana - akrylowa farba Nobiles
2. Czerwona œcian: akrylowa farba Dulux
3. Kwiatki czarno-białe - tapeta firmy Rasch - kolekcja Ricamo 2006.

Pozdrawiam,
KasiaR :wink: :lol:

21-06-2006, 21:29
Pięknie urządziliście salon. Meble dobrane do kolorów ścian i ta podłoga.
Co do okien - czy Ty Kasiu po prostu przypadkiem nie myłaś ich gdy świeciło na nie słońce?

kasiaR
22-06-2006, 08:31
Śliczna kuchnia. Super, że u Was tak szybko prace biegną. Lada dzień wprowadzicie się.
Bardzo ciekawie ściany pomalowane ( te paseczki), ładnie zgrane z podłogą. Właśnie, co to za podłoga ( wiadomo, że w każdym świetle inaczej wygląda, cóż to za kolor owej podłogi, bo bardzo ciepła i miła dla oka)?

trzymam kciuki za wykończeniówkę Waszą.


Dziekujęmy :lol: . My juz jesteœmy po przeprowadzce :lol: :wink:

Podłoga w tym pokoju w paseczki do panele drewniane firmy BalticWood (Balticfloor) kolor Orzech, lakier półmat.
strona : http://www.balticfloor.pl/

Pozdrawiam serdecznie,
KasiaR :wink:

kasiaR
22-06-2006, 08:33
Pięknie urządziliście salon. Meble dobrane do kolorów ścian i ta podłoga.
Co do okien - czy Ty Kasiu po prostu przypadkiem nie myłaś ich gdy świeciło na nie słońce?


Dziekujemy, :oops: :oops: :lol: dokłšdnie tak zdjęcia były robione w trakcie mycia (domywania i szorowania ) okien :oops: :wink: Stšd te smugi i zamazania :oops:

izat
22-06-2006, 12:44
Witaj Kasiu i Damianie :)
Gratuluję zamieszkania we własnym gniazdku i życzę samych przyjemnych chwil w nim :):):)
Bardzo się cieszę, ze tak sprawnie Wam to wszystko poszło:)
A mebelki, ściany i reszta są niesamowite, cieszą oko:)
Kolorowo macie na maxa :) i bardzo radośnie

Brytyjczyk też cudny, sami o takim myśleliśmy :)

Jak zrobione są te wzorki na ścianach, te motywy kwiatowe?? Z szablonów??

Pozdrawiam Was serdecznie
Iza

kasiaR
22-06-2006, 14:42
Witaj Kasiu i Damianie :)
Gratuluję zamieszkania we własnym gniazdku i życzę samych przyjemnych chwil w nim :):):)
Bardzo się cieszę, ze tak sprawnie Wam to wszystko poszło:)
A mebelki, ściany i reszta są niesamowite, cieszą oko:)
Kolorowo macie na maxa :) i bardzo radośnie

Brytyjczyk też cudny, sami o takim myśleliśmy :)

Jak zrobione są te wzorki na ścianach, te motywy kwiatowe?? Z szablonów??

Pozdrawiam Was serdecznie
Iza


Dziekujemy bardzo.
A te wzorki w salonie i sypialni to tapeta. W łazience wzorek malowałam sama odręcznie :wink: :lol:

Pozdrawiam serdecznie,
KasiaR :wink:

DecemberKa
23-06-2006, 22:18
Witam,
z ogromnym zainteresowaniem przeczytałam wasz dziennik budowy. Wasze doświadczenia są bardzo pouczające.
Gratuluję pięknego domku! ...i te cudne wnętrza...
My swoją budowę planujemy rozpocząć przyszłą wiosną i w tematach budowlanych jeszcze raczkujemy więc tym chętniej wczytuję się w doświadczonych forumowiczów.
Mam nadzieję, że nadal będziecie dzielili się wnioskami, które bywa że przychodzą jeszcze z czasem.

editta
29-06-2006, 19:20
tak się zastanawiam czemu wcześniej do was nie trafiłam? :oops:
teraz wyskoczę jak filip z konopii; czy te zdjęcia ślubne to naprawdę wasze? uroczo wyglądacie, no i szkoda, że takie malutkie.

a domek świetny, wnętrza śliczne. bardzo ładnie i ciekawie.
nic więcej nie będę pisać tylko wracam na początkek waszego dziennika.

Paulka
01-07-2006, 10:18
Witam!!!
Bez zbednych wstępów:
Cudny salon! Piękny, gratuluję pomysłowości i dobrego gustu.

Jakiś czas temu wpadł mi w ręce katalog tapet (wcześniej nawet o tapetach nie myslałam: za bardzo kojarza mi sie z moim pokojem w domu rodziinym i takim papierowym cholerstwem odrywającym sie od ścian :-? ), no i ... zachwyciłam sie nowoczesnymi wzorami. Niektóre sa rewelacyjne(szczególnie do pokojów dziecinnych - po prostu obłęd).
Wybrać coś z tego, to dopiero wyzwanie :D
Jestem ciekawa jak to będzie sprawdzać sie w praktyce (sa zmywalne?)
Macie może linka do strony z tymi tapetami???

Bardzo mi się tez podoba rozwiazanie na ścianach w sypialni (choć osobiście nie lubię fioletu 8) ). Nic tylko podziwiać...i kopiować :wink:

Macie też super łazienkę (ze szczególnym zwróceniem uwagi na umywalkę :) )
Generalnie - udowadniacie, ze ciemne kolory nie musza sprawiac, ze wnętrza są smutne, ponure i przytłaczające.
Jeszcze raz - brawa!

kasiaR
03-07-2006, 08:35
Witam,
z ogromnym zainteresowaniem przeczytałam wasz dziennik budowy. Wasze doświadczenia są bardzo pouczające.
Gratuluję pięknego domku! ...i te cudne wnętrza...
My swoją budowę planujemy rozpocząć przyszłą wiosną i w tematach budowlanych jeszcze raczkujemy więc tym chętniej wczytuję się w doświadczonych forumowiczów.
Mam nadzieję, że nadal będziecie dzielili się wnioskami, które bywa że przychodzą jeszcze z czasem.


Dziekujemy :wink:

kasiaR
03-07-2006, 08:38
tak się zastanawiam czemu wcześniej do was nie trafiłam? :oops:
teraz wyskoczę jak filip z konopii; czy te zdjęcia ślubne to naprawdę wasze? uroczo wyglądacie, no i szkoda, że takie malutkie.

a domek świetny, wnętrza śliczne. bardzo ładnie i ciekawie.
nic więcej nie będę pisać tylko wracam na początkek waszego dziennika.


Witam, Tak te zdjęcia œlubne sš naprawde nasze, mamy ich ponad 200 sztuk :oops: (różnychnp. na plazy, na zamku, na starym mieœcie, na koniu itp :wink: ) Sesja zdjęciowa zajęła cały dzien - ale całe szczęœcie była 3 dni po œlubie. :lol:


Dziekujemy za miłe słowa.

Pozdrawiam,
KasiaR :wink: :lol:

P.S. Spacjalnie dla Ciebie kilka zdjęć z pleneru

http://bi.gazeta.pl/im/5/2262/z2262915G.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/4/2263/z2263084G.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/8/2262/z2262908G.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/8/2263/z2263108G.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/9/2263/z2263109G.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/6/2263/z2263106G.jpg

:wink: :lol: :wink:

kasiaR
03-07-2006, 08:41
Witam!!!
Bez zbednych wstępów:
Cudny salon! Piękny, gratuluję pomysłowości i dobrego gustu.

Jakiś czas temu wpadł mi w ręce katalog tapet (wcześniej nawet o tapetach nie myslałam: za bardzo kojarza mi sie z moim pokojem w domu rodziinym i takim papierowym cholerstwem odrywającym sie od ścian :-? ), no i ... zachwyciłam sie nowoczesnymi wzorami. Niektóre sa rewelacyjne(szczególnie do pokojów dziecinnych - po prostu obłęd).
Wybrać coś z tego, to dopiero wyzwanie :D
Jestem ciekawa jak to będzie sprawdzać sie w praktyce (sa zmywalne?)
Macie może linka do strony z tymi tapetami???

Bardzo mi się tez podoba rozwiazanie na ścianach w sypialni (choć osobiście nie lubię fioletu 8) ). Nic tylko podziwiać...i kopiować :wink:

Macie też super łazienkę (ze szczególnym zwróceniem uwagi na umywalkę :) )
Generalnie - udowadniacie, ze ciemne kolory nie musza sprawiac, ze wnętrza są smutne, ponure i przytłaczające.
Jeszcze raz - brawa!


Witam , dziekujemy, ciesze sie ,że sie podoba.

Tapety sš firmy RASCH - kolekcja Ricamo 2006. A tu link do strony
http://www.rasch.de


Pozdrawiam,
KasiaR

:wink:

Żelka
03-07-2006, 10:49
Kasiu, co za piekne zdjecia! Co za piekna para!!! :o :o :o

kasiaR
03-07-2006, 10:53
Kasiu, co za piekne zdjecia! Co za piekna para!!! :o :o :o

:oops: :oops: :oops: :oops:

kze
03-07-2006, 13:43
Kasia, Damian!!
Chwilę byłem zajety, a tu proszę! Już przeprowadzka... Alez ten czas szybko leci.. :roll: :roll:
Gratulacje, gratulacje, gratulacje!!! 8)
Ten czerwony komplet z dużego pokoju jest super! na prawdę fajnie wygląda.
A bałagan, toryby itp? Przy przeprowadzce to standard! Ale pamietajcie, że z kazdym dniem bedzie lepiej.. :wink:

kasiaR
03-07-2006, 14:12
Kasia, Damian!!
Chwilę byłem zajety, a tu proszę! Już przeprowadzka... Alez ten czas szybko leci.. :roll: :roll:
Gratulacje, gratulacje, gratulacje!!! 8)
Ten czerwony komplet z dużego pokoju jest super! na prawdę fajnie wygląda.
A bałagan, toryby itp? Przy przeprowadzce to standard! Ale pamietajcie, że z kazdym dniem bedzie lepiej.. :wink:


Dzięki KZE- no już mieszkamy 2 tygodnie :wink: :lol: :lol:
pozdrawiam,
KasiaR :D

kze
03-07-2006, 14:27
To jakie wrażenia z tych pierwszych 2 tygodni?
Oprócz ustalania miejsca dla wszystkiego i zycia na pudłach... Lepiej na pudłach niż w bloku? A udała się parapetówa?

kasiaR
03-07-2006, 15:33
To jakie wrażenia z tych pierwszych 2 tygodni?
Oprócz ustalania miejsca dla wszystkiego i zycia na pudłach... Lepiej na pudłach niż w bloku? A udała się parapetówa?


Pierwsze 3-4 dni - straszne :o . Ale teraz juz o.k :lol: . Prawie rozpakowani bo własnie nam zrobili garderobę.
Masz ochote siedzieć w domu to siedzisz , chcesz powylegiwac sie na słoneczku to juz rozkładasz kocyk lub lezaczek :lol:

Parapetówki jeszcze nie było -brak czasu :evil: . Jak już zrobimy to co jest najważniejsze to pewnie pomyslimy :wink:

Ostanie 4 lata to my mieszkalismy w takim małym bloku-tylko 9 mieszkań. Nowy 3 pietrowy bloczek na Woli - więc było o.k.


Mieszkanie w domu - jak we wszystkim sš PLUSY i MINUSY.
Dla mnie najwiekszym minusem jest burza dla mieszkajšcych w domu :o :o Jeszcze na takim bezludziu jak u nas :wink: A reszta to juz prawie same plusy :wink: :lol: .
U nas zamiast sasiadów to dziki zwierzyniec sie kręci: A to lis, a to sarna , ptactwo, bobry w kanele itp- jak na wsi :lol: :lol: .

Ale cieszymy sie baaardzo,że mamy dom. :D
Pozdrawiam,
KasiaR :D

editta
03-07-2006, 16:55
specjalnie dla mnie :D :D :D dziękuję, czuję się szczególnie wyróżniona :wink:
kasiaR zdjęcia jak z najlepszego katalogu. piękne

kasiaR
04-07-2006, 09:17
specjalnie dla mnie :D :D :D dziękuję, czuję się szczególnie wyróżniona :wink:
kasiaR zdjęcia jak z najlepszego katalogu. piękne


Editta, dziękujemy :oops: :lol:

kze
04-07-2006, 14:27
I jakie wyszło ciasto? Smaczne? Na pewno smakowało inaczej niżwszystkie do tej pory upieczone ciastka... 8)

kasiaR
04-07-2006, 15:48
I jakie wyszło ciasto? Smaczne? Na pewno smakowało inaczej niżwszystkie do tej pory upieczone ciastka... 8)


Już nie ma więc chyba było smaczne. Zniknęło doœć szybko. :lol: :lol:


pozdrawiam,
KasiaR :lol: :wink:

Sonika
04-07-2006, 21:40
Piękna z Was para, piękne zdjęcia, piękna kicia, piękny dom :D :D :D .

kasiaR
05-07-2006, 09:15
Piękna z Was para, piękne zdjęcia, piękna kicia, piękny dom :D :D :D .

:oops: :oops: :oops:
Sonika, baaaardzo dziekujemy :roll: :oops: :oops: :oops: :lol:

Żelka
05-07-2006, 10:45
Oj ta Kasia to taka skromna dziewczyna... :P Jak ja bym byla tak piekna to bym nosem chmury drapala... :wink:

kasiaR
05-07-2006, 11:10
Oj ta Kasia to taka skromna dziewczyna... :P Jak ja bym byla tak piekna to bym nosem chmury drapala... :wink:


Zeljka, bez przesady :oops: . Te zdjęcia były robione prawie dwa lata temu. Troche się zmieniliœmy. Œmiejemy się z mężem z siebie - jak to się mówi: " był to obraz, ale oblazł" :lol: :lol: :lol:
W 21 sierpnia minie dwa lata od naszego œlubu :lol: :wink:

Pozdrawiam serdecznie :lol: :lol: ,
KasiaR

Żelka
05-07-2006, 13:29
No, a nie mowilam, ze skromna? :D :wink:

kze
14-07-2006, 15:06
Tymi kwitnącymi kwatkami przed domem to mnie Damian rozbroiłeś... :lol: :lol:
No, ale z tymi drzwiami to trzeba jak najszybciej skończyć, bo inzcaj to do .. wielkanocy zostana.. :roll:
A tak w ogóle to rozumiem, że jesteście rozleniwieni. Ja pewnie też bym myślał tylko o piwku i parapetówach... :lol:
A na pszczoły trzeba uważać... Mogą ukasić... :(

rodick
15-07-2006, 04:52
czadowy dzienniczek - wlasnie mam nocke w pracy i prawie caly przelecialem ( a przede wszystkim fotki) Swietny domek - sam sie czyms takim interesuje (hehe jeszcze dzialki nie kupilem a juz projektow szukam). Powodzenia Wam zycze... a narazie to tylko zazdroszcze

Pozdro z bloku na tarchominie:)

kze
17-07-2006, 08:07
czadowy dzienniczek - wlasnie mam nocke w pracy i prawie caly przelecialem ( a przede wszystkim fotki) Swietny domek - sam sie czyms takim interesuje (hehe jeszcze dzialki nie kupilem a juz projektow szukam). Powodzenia Wam zycze... a narazie to tylko zazdroszcze

Pozdro z bloku na tarchominie:)
Rodisk - Ty do grupy Tarchomin - Białołęka zapisuj się!!! Tam Ci wszysko wytłumaczymy i na spotkaniu grupy opowiemy... A może Kasia i Damian domek pokażą... :oops:

damianr
17-07-2006, 16:03
KZE, z pszczołami definitywniem koniec :P Batalja wygrana , pszczoły skapitulowały :D :D :D
a z drzwiami - poczekaj, poczekaj wszystko musi nabrać mocy urzędowej :wink: i na to tez przyjdzie czas...

Rodick, dzięki , staramy się realizować to co wymysleliśmy i jakoś nam to wychodzi 8) - znaczy nam sie podoba :P a i opinie pokazują że chyba jest ciekawie 8)
a z projektem to dobra sprawa przemysleć... bo jak na początku nieprzemyślisz to potem przez całą budowę będziesz cmokał że można było inaczej...
no to myśl , kreśl, no i do działania :) :P powodzenia

Asia_w
19-07-2006, 18:08
Damian i Kasia

absolutnie przepiękne wnętrza!!!
Jak je wczoraj wieczorem zobaczyłam, to dziś cały dzień nie mogłam zapomnieć. Jestem pod ogromnym wrażeniem! Moje najszczersze gratulacje!!! :D :D :D

Kasia, jak Ci się ten wzorek w łazience udało narysować? Zupełnie z głowy, czy jakiś szablon? Czy on jest przykryty taflą szkła?

Skąd wzięliście inspiracje dla salonu? Jakaś stronka internetowa...? :roll: Możecie podać? Ja teraz też szukam inspiracji.

Jaki planujecie kominek? Nowoczesny czy klasyczny?

Podziwiam Wasze tempo. Pamiętam, że zimą to był tylko stan surowy, a Wy już mieszkacie... Super!

pozdrawiam!
Asia_w

damianr
24-07-2006, 08:44
Damian i Kasia

absolutnie przepiękne wnętrza!!!
Jak je wczoraj wieczorem zobaczyłam, to dziś cały dzień nie mogłam zapomnieć. Jestem pod ogromnym wrażeniem! Moje najszczersze gratulacje!!! :D :D :D

Kasia, jak Ci się ten wzorek w łazience udało narysować? Zupełnie z głowy, czy jakiś szablon? Czy on jest przykryty taflą szkła?

Skąd wzięliście inspiracje dla salonu? Jakaś stronka internetowa...? :roll: Możecie podać? Ja teraz też szukam inspiracji.

Jaki planujecie kominek? Nowoczesny czy klasyczny?

Podziwiam Wasze tempo. Pamiętam, że zimą to był tylko stan surowy, a Wy już mieszkacie... Super!

pozdrawiam!
Asia_w

Dziękujęmy 8) wzorek w łazience z głowy - podobny wzorek jest na kafelkaj łazienkowych tylko że w pionie... nie jest przykryty żandym szkłem - są to zwykłe farby łazienkowe (więc zmywalne i wodoodporne)
Inspiracje ... włanse wyobrazenie swojego domku, oczywiście pomysły zbiera się w różnych miejscach czy to patrząc na wnętrze czy ogladając jakiś materiał, czy formę kekoru czy aranżację meblową - patrzy się na rózne rzeczy i potem się to jakoś lączy w całość.

kominek będzie prosty 8) , minimalistyczny, bez żadnych pedestów .
a z tempem - bardzo chcieliśmy zamieszkać więc roboty posuwały się sprawnie, :P zresztę jeszcze sporo do zrobienia zostało :-? i teraz już to tempo spowolniało. :(

wcześniej żoncia opisywała co i jak... 8)
Dziekuję jeszcze raz i pozdrawiam

kasiaR
24-07-2006, 11:34
Damian i Kasia

absolutnie przepiękne wnętrza!!!
Jak je wczoraj wieczorem zobaczyłam, to dziś cały dzień nie mogłam zapomnieć. Jestem pod ogromnym wrażeniem! Moje najszczersze gratulacje!!! :D :D :D

Kasia, jak Ci się ten wzorek w łazience udało narysować? Zupełnie z głowy, czy jakiś szablon? Czy on jest przykryty taflą szkła?

Skąd wzięliście inspiracje dla salonu? Jakaś stronka internetowa...? :roll: Możecie podać? Ja teraz też szukam inspiracji.

Jaki planujecie kominek? Nowoczesny czy klasyczny?

Podziwiam Wasze tempo. Pamiętam, że zimą to był tylko stan surowy, a Wy już mieszkacie... Super!

pozdrawiam!
Asia_w

Asia_w bardzo dziekujemy za miłe słowa :D :lol: :D

Tak jak pisał mój mšż informacje na temat naszych pomysłów znajdziesz w wczesniej pisanych postach i na naszej galerii od 3 strony:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=53078&start=120

pozdrawiam ,
KasiaR

tab
09-08-2006, 09:16
Kasiu, bardzo ładny motyw w hallu.
Moje gratulacje.
Czy to szablon czy pomysł z głowy? Mniemam, że twoje indywidualne dzieło.

Co tu taka cisza?? Nikt nie komentuje takiego fajnego domku??

kasiaR
09-08-2006, 09:33
Kasiu, bardzo ładny motyw w hallu.
Moje gratulacje.
Czy to szablon czy pomysł z głowy? Mniemam, że twoje indywidualne dzieło.

Co tu taka cisza?? Nikt nie komentuje takiego fajnego domku??


Witam , Dziękuje bardzo. Tak to moje dzieło :D , przerysowane z gazety.

Pozdrawiam,
KasiaR :wink:

kze
09-08-2006, 09:57
Nie no Kasia!!! 8) takie zdolności masz? O kurcze... jestem pod wrażeniem.. Super wyszła ta gra śwatła i cienia. Ten kwiatek w tle bardzo ładnie komponuje się i stwarza wrażnie 3D... :P :lol: Jeszcze raz moje słowa uznania za super wykonanie!!! 8) Masz zdolności kobito! :P

kasiaR
09-08-2006, 10:20
Dziękuję KZE. :oops: :wink:

Mohag
09-08-2006, 10:28
Kasia jestem pod wrazeniem :o slicznie to wyszlo 8) na poczatku jak spojrzalam na zdjecie z drzwiami, to wydawalo mi sie ze jest tam powieszona metaloplastyka ktora rzuca cien na sciane... no rewelacja :lol:

Żelka
09-08-2006, 10:59
Kasiu domek coraz bardziej uroku nabiera. Widać utrzymujecie pewna konsekwencje w stylu, co mi się bardzo podobać. :wink: Pięknie wyglądają te kwiatki na ścianie. Gdzie dostałaś wzór na takie cos? Czy sama malowałaś i potem wycinałaś? (aaa, juz znam odpoeidz, bo sie doczytalam wyzej) :D Tak czy inaczej, jest pięknie i elegancko... :D Brawo!

kze
09-08-2006, 11:30
A zapomniałam dodać, że mój mšż nazwał te kwiaty nokiofonami
Ciekawe skojarzenia... :lol: :wink:

damianr
10-08-2006, 10:29
A zapomniałam dodać, że mój mšż nazwał te kwiaty nokiofonami
Ciekawe skojarzenia... :lol: :wink:
wg mnie, własciwe dla miejsca pochodzenia :lol: :lol: :lol: tak kiedyś sie nadawało różne nazwy... - wracamy do korzeni :lol: :lol: 8)

kasiaR
10-08-2006, 10:51
A zapomniałam dodać, że mój mšż nazwał te kwiaty nokiofonami
Ciekawe skojarzenia... :lol: :wink:
wg mnie, własciwe dla miejsca pochodzenia :lol: :lol: :lol: tak kiedyś sie nadawało różne nazwy... - wracamy do korzeni :lol: :lol: 8)


to może ja podam miejsce pochodzenia :lol: :wink: :lol:
http://www.nokia.com.pl/nokia/telefony/modele/7370/

ewunia31
28-08-2006, 13:42
Witam.
moi drodzy bardzo piękny macie domek, ja marzę o takim połaczeniu podłogi jak u Was salon i korytasz z kuchnią, ciekawi mnie czy te jesne płytki i fuga choć minimalna nie brudzi się i czy nic złego z tą podłogą jasną wam się nie dzieje.
pozdrawiam

damianr
01-09-2006, 09:42
Witam.
moi drodzy bardzo piękny macie domek, ja marzę o takim połaczeniu podłogi jak u Was salon i korytasz z kuchnią, ciekawi mnie czy te jesne płytki i fuga choć minimalna nie brudzi się i czy nic złego z tą podłogą jasną wam się nie dzieje.
pozdrawiam
Witam,
na razie nie widzimy jakiś zabrudzeń na fugach - nie są one białe, zresztą gres też jest jakiś krem jasny ale w "mazaje" więc zachowuje się całkiem ok mimo dużego doświetlenia, nie widać na razie śladów zużycia i zabrudzenia - no ale na razie krótko go eksploatujemy 8) gres był impregnowany i to chyba pomaga :)
pozdrawiam

ewunia31
01-09-2006, 09:46
to super , a możesz mi jeszcze napisać czym impregnowaliście gres

damianr
01-09-2006, 11:41
to super , a możesz mi jeszcze napisać czym impregnowaliście gres
gres najpierw był zczyszczony takim specjalnym środkiem który dostaliśmy od dostawcy a impregnat kopowaliśmy sami z polecenia dostawcy, zdaje sie że w LM firmy SOPRO, nie pamiętam teraz numeru ale chyba coś 497??czy 473?? w każdym razie opis na opakowaniu mówił o zabezpieczeniu przez plamami z wina i innych rzeczy - koszt ok 100 złotych - metalowa prostokątna puszka 1 litr.

damianr
01-09-2006, 11:43
no i ważna rzecz - czyszczenie i impregnowanie odbyło sie przed fugowaniem - podobno taka kolejność jest niezbędna, fuga może trwale zabarwić gres - zresztą podobno wszystko może zabrudzić niezaimpregnowany gres na dobre :cry:

jest też środek do impregnacji fug ale jeszcze jakoś niemoge się za to zabrać :oops:

ewunia31
01-09-2006, 11:46
no właśnie o to chodzi ,że z tym środkiem do impregnacji fug to mialam juz przyjemność i na długo to nie starcza, więc w domu chciałabym podłogę bez fug , ale wszyscy mi odradzaja dlatego planuję minimalne fugi .

damianr
01-09-2006, 12:00
no właśnie o to chodzi ,że z tym środkiem do impregnacji fug to mialam juz przyjemność i na długo to nie starcza, więc w domu chciałabym podłogę bez fug , ale wszyscy mi odradzaja dlatego planuję minimalne fugi .
gres na bezfugowe kładzenie jest strasznie drogi i praktycznie nieosiągalny w polsce - niektórzy cobardziej wytrwali majstrowie podrabiają go sami (zeszlifowują krawędzie) ale trzeba mieć idealnie zwymiarowany gres - mistrzostwo świata - i wtedy uzupełnia się go specjalnym silikonem od spodu jednak nie zaleca się go na podłoże uelastycznione do np. podłogówki... my uparliśmy się na minimum i skończyło się na 1 mm krzyżykach do takiego rozwiązania trzeba też stosować specjalną bardzo miałką fugę (nie pamiętam teraz nazwy) no i też ma znaczenie wielkość płytek im większe tym nie chętniej ale u nas są 50x50 i jakoś jest - zobaczymy co się będzie działo jak uruchomimy podłogówkę .
Z minusów to to, że fugowanie będzie musiało się odbyć jeszcze raz bo podobno nie wszędzie powchodziło od razu do końca i też się wykrusza w niektórych miejscach (głównie na łączeniach ze ścianą ) ale to podobno wina pracy budynku (naprawdę niewiele ) i kolejne fugowanie musi być naprawdę praktycznie lejącą fugą żeby wszędzie powlatywała i ładnie wypełniła. – taka jest moja wiedza na temat gresu bezfugowego (może błędna).
a ten impregnat to może i 743 ?? - nie pamiętam :oops: :oops: musicie poczytać - napewno soporo

damianr
01-09-2006, 12:02
mądre rzeczy mówią w hurtowni płytek na bartyckiej - zdaje sie że arpol czy arcer (chyba arcer) mają kilka punktów międzyinnymi w TTW OPEX w warszawie, potrafią doradzić i bardzo znają się na właściwościach poszczególnych fug itp. polecam dla samego zdobycia wiedzy...

ewunia31
01-09-2006, 13:17
wielkie dzięki

jk69
04-09-2006, 00:38
Witajcie!
Nie było mnie tu dawno a tu takie piękne wnętrza się zbudowały! :D Gratuluję!

Mam pytanie w sprawie podłogi w salonie (jeśli było już w komentarzach, to przepraszam, ale nie czytałam wszytskich :oops: ) - czy ta obwódka z gresu wokół podłogi drewnianej (oprócz walorów estetycznych) ma również walor "grzewczy"? Czy "idzie" pod nią podłogówka? Ja dziś zastanawiałam się nad takim właśnie rozwiązaniem.


Pozdrawiam,

damianr
04-09-2006, 09:23
Witajcie!
Nie było mnie tu dawno a tu takie piękne wnętrza się zbudowały! :D Gratuluję!

Mam pytanie w sprawie podłogi w salonie (jeśli było już w komentarzach, to przepraszam, ale nie czytałam wszytskich :oops: ) - czy ta obwódka z gresu wokół podłogi drewnianej (oprócz walorów estetycznych) ma również walor "grzewczy"? Czy "idzie" pod nią podłogówka? Ja dziś zastanawiałam się nad takim właśnie rozwiązaniem.


Pozdrawiam,

Dzięki 8)
trafne spostrzeżenie :lol: - rzeczywiście pod gresem prawie do okoła (na ścianie z kominkiem nie ma) jest bardzo gęsto pociągnięta podłogówka, głównie dla uniknięcia efektu roszenia się tych dużych przeszkleń :( :-? - to był główny argument, oprócz walorów estetycznych. Mam nadzieje że zda egzamin...
8)
pozdrawiam

jk69
04-09-2006, 09:42
Dzięki - chcę zrobić tak z tych samych powodów - ochrona okien przed roszeniem i nawiewaniem zimnego powietrza. Pod drewno nie dają oczywiście podłogówki, bo ma być to prawdziwe drewno! :wink:

W salonie znajdzie się jeden kaloryfer ( :( 0) sądzę, że bez niego byłoby jednak chłodno (ok. 28-30m2 to salon z drewnem na podłodze bez podłogówki). A jak Wy to rozwiązaliście? Wiem, wiem - wszystko sprawdzicie po "odpaleniu" ogrzewania - a to już niedługo :o , niestety...

Pozdrawiam,

damianr
04-09-2006, 14:45
Dzięki - chcę zrobić tak z tych samych powodów - ochrona okien przed roszeniem i nawiewaniem zimnego powietrza. Pod drewno nie dają oczywiście podłogówki, bo ma być to prawdziwe drewno! :wink:

W salonie znajdzie się jeden kaloryfer ( :( 0) sądzę, że bez niego byłoby jednak chłodno (ok. 28-30m2 to salon z drewnem na podłodze bez podłogówki). A jak Wy to rozwiązaliście? Wiem, wiem - wszystko sprawdzicie po "odpaleniu" ogrzewania - a to już niedługo :o , niestety...

Pozdrawiam,

Jk69 my mamy w salonie/jadalni 2 grzejniki i właśnie zastanawiam się czy tego w salonie to nie rąbnąć 90 wysokiej :roll: no i pod całą jadalnią jest podłogówka + do okoła drewna (bo podłoga wprawdzie deska bałticwood ale jednak drewno) no i na ciężkie mrozy mamy kominek który zamierzamy używać często więc chyba nie będzie źle 8)

jk69
05-09-2006, 08:27
Będę w sezonie grzewczym pilnie śledzić Wasz Dziennik! :wink:
Mnie się wydaję, że wystarczy, zwłaszcza, że chcę mieć tak samo :lol: !
POzdrówka,

damianr
05-09-2006, 08:32
no właśnie o to chodzi ,że z tym środkiem do impregnacji fug to mialam juz przyjemność i na długo to nie starcza, więc w domu chciałabym podłogę bez fug , ale wszyscy mi odradzaja dlatego planuję minimalne fugi .

a ten impregnat to może i 743 ?? - nie pamiętam :oops: :oops: musicie poczytać - napewno soporo


ewunia mam, mam, 8) :P :P pamiętałem żeby sprawdzić :P :P ten impregnat do gresu do sopro 719 - sprawdziłem:lol:

damianr
05-09-2006, 08:34
Będę w sezonie grzewczym pilnie śledzić Wasz Dziennik! :wink:
Mnie się wydaję, że wystarczy, zwłaszcza, że chcę mieć tak samo :lol: !
POzdrówka,

My też ... będziemy śledzić ...
pozdrawiam

ewunia31
05-09-2006, 08:37
dzieki za info, byłam w sobote na Bartyckiej i troche zasięgnełam języka na temat fug, choć nadal mam obawy przed jasnymi fugami ale naszczęście mam jeszcze trochę czasu na myślenie

damianr
05-09-2006, 08:47
dzieki za info, byłam w sobote na Bartyckiej i troche zasięgnełam języka na temat fug, choć nadal mam obawy przed jasnymi fugami ale naszczęście mam jeszcze trochę czasu na myślenie


no to może jeszcze uda mi się sprawdzić co to za fuga była... :oops:

a byłaś w tej hurtowni o której pisałem - taka wysoka dojrzała kobieta w ciemnych włosach (dość charakterystyczna w zachowaniu 8) )??? ona też mi tłumaczyłą o jakimś bezbarwnym akrylu, który się pędzelkiem nakłada ale tylko w niemczech jest dostepny...

ewunia31
05-09-2006, 08:51
nie jeszce nie , bo staramy się "zwiedzać" Bartycką po kolei, a że w sobote nie jest tak długo czynne , więc pewnie którejś soboty w końcu tam dotrę

ewunia31
05-09-2006, 08:54
Domek mam do Ciebie tez inne pytanie , czemu robiłeś kominek dopiero po położeniu podłóg z tego co przeglądam forum to inni robią raczej kominek najpierw, a potem podłogi, czy może to nie ma znaczenia :) .

damianr
05-09-2006, 09:26
Domek mam do Ciebie tez inne pytanie , czemu robiłeś kominek dopiero po położeniu podłóg z tego co przeglądam forum to inni robią raczej kominek najpierw, a potem podłogi, czy może to nie ma znaczenia :) .

Ewunia, chętnie bym zrobił kominek wcześniej ale w momencie kiedy robili podłogę/gres nie miałem weny ani siły na to żeby zabrać się za kominek :oops: – mniej więcej koncepcję znamy ale wciąż są dyskusje :roll: a tak naprawdę to chodzi też o kasę :oops: :evil:
do tej pory stwierdziliśmy, że są pilniejsze wydatki i niestety obudowa kominka czeka na swoją kolej... :oops:

Pozdrawiam
DamianR

kze
05-09-2006, 15:36
Widzę, ze macie zdolnosci plastyczne i umiejętnosci w wykańczaniu wnętrz.. 8) Gratulacje! 8)

damianr
05-09-2006, 16:12
Widzę, ze macie zdolnosci plastyczne i umiejętnosci w wykańczaniu wnętrz.. 8) Gratulacje! 8)

Ano mamy 8) dziękujemy :P

editta
05-09-2006, 18:04
Widzę, ze macie zdolnosci plastyczne i umiejętnosci w wykańczaniu wnętrz.. 8) Gratulacje! 8)

Ano mamy 8) dziękujemy :P

bądź szczery pewnie wiekszę zasługi ma kasia :lol: :lol: :lol:
zdolności bardzo zazdroszczę. kwiaty w holu bardzo oryginalne i pieknie zdobią wnętrze.

damianr
06-09-2006, 12:22
Widzę, ze macie zdolnosci plastyczne i umiejętnosci w wykańczaniu wnętrz.. 8) Gratulacje! 8)

Ano mamy 8) dziękujemy :P

bądź szczery pewnie wiekszę zasługi ma kasia :lol: :lol: :lol:
zdolności bardzo zazdroszczę. kwiaty w holu bardzo oryginalne i pieknie zdobią wnętrze.
ano ma 8) 8) 8)

acca5
06-09-2006, 22:07
A ja czekam z niecierpliwością na pięknie zapowiadające się schody. Co słychac ze schodami?Jak postępy. Czy możecie zrobic z bliska fotkę podestu tego metalowego, mam takiego magika tylko nie umiałam mu wyjaśnic konstrukcji- chłop prosty ale jak mu sie poda na tacy to mistrz.
z góry dziękuję.

kasiaR
07-09-2006, 08:44
A ja czekam z niecierpliwością na pięknie zapowiadające się schody. Co słychac ze schodami?Jak postępy. Czy możecie zrobic z bliska fotkę podestu tego metalowego, mam takiego magika tylko nie umiałam mu wyjaśnic konstrukcji- chłop prosty ale jak mu sie poda na tacy to mistrz.
z góry dziękuję.


Schody sš jak na razie bleeee :( . Ze wzgledu na to,że nie wykańczamy góry(poddasza) bo parter (150m2) wystarcza nam, to nie chcemy inwestowac w schody :wink: .- a dokładniej stopnie i porecz. Jak narzie wyznaczylismy inne priorytety zakupowe :wink: .

Dlatego schody jak narazie sa niezbyt urodziwe :-? . Stopnie sš zrobione z płyty osb :-? , aby można było po nich wchodzić i tyle :roll: .

Konstrukcja metalowa była robiona przez mojego teœcia.

Ale oczywiœcie mogę zrobić zdjęcie i dodac do albumu :wink: .

Pozdrawiam,
KasiaR :wink:


P.S. Schody będa ładne może dopiero w przyszłym roku. :roll: :-?

acca5
10-09-2006, 09:36
proszę o zdjęcie schodów może by priv, dziękuję . :D

kze
22-09-2006, 09:30
Pod względem wystroju wnętrz coraz bardziej mnie zaskakujecie in plus... Może macie kiedyś chwilę czasu? Z chęcią zobaczył bym w realu to wszystko.. :oops:

arluka
06-10-2006, 20:04
Jakimś cudem macie bardzo podobną kuchnie do mojej :) Ja jakoś nie mogę się zdecydować na wyspę ze względu na wymiary :(
Podajcie, proszę, szerokość blatu przy oknie, przejścia do wyspy i samej wyspy, a co jest za wyspą? bo u mnie 2,2 m na jadalnię... I tu mam dylemat. A ogólne wymiary kuchni- też poproszę :)

kasiaR
26-10-2006, 14:32
proszę o zdjęcie schodów może by priv, dziękuję . :D


http://www.budujemydom.pl/images/artykuly/2283.jpg
jak narazie :wink:

kasiaR
26-10-2006, 14:36
Pod względem wystroju wnętrz coraz bardziej mnie zaskakujecie in plus... Może macie kiedyś chwilę czasu? Z chęcią zobaczył bym w realu to wszystko.. :oops:


Dzieki KZE- czasu brakuje zawsze :oops: :( chyba to normalne w trakcie budowy czy wykańczania domu.
Cały czas cos nowego do zrobienia. :evil:

Zapraszamy , jak bedziesz miał chec sie wybrac poprostu dzwoń wczeœniej :wink: do Damiana czy do mnie. Czas na spotkanie zawsze się znajdzie :wink: .


Pozdrawiam :wink: ,
KasiaR

P.S. Może po "wszystkich œwiętych" bedzie lepiej z czasem u nas. :wink:

damianr
26-10-2006, 14:55
Jakimś cudem macie bardzo podobną kuchnie do mojej :) Ja jakoś nie mogę się zdecydować na wyspę ze względu na wymiary :(
Podajcie, proszę, szerokość blatu przy oknie, przejścia do wyspy i samej wyspy, a co jest za wyspą? bo u mnie 2,2 m na jadalnię... I tu mam dylemat. A ogólne wymiary kuchni- też poproszę :)

wymiary kuchni to 3,30 (ściana z oknem 140 cm) na 3,80 (zabudowa z wyspą), szerokość blatu pod oknem to chyba 62cm + parapet, między wyspą a blatem to jakieś 100cm bez kilku centymetrów i jest super wystarczające, szerokość wyspy to chyba też 80 kilka cm no i potem 120cm zabudowy pod sufit + GK 12 (15) cm do ściany która odziela kuchnię od jadalni - to chyba da jakieś 3,8(żoncia nie chciała otwartej kuchni więc mamy tylko przejście na 1,3m i dwie dziury w ściance - gdzieś tam były chyba zdjęcia :-? ...)

kuleczka
26-10-2006, 22:07
Ciekawy artykuł :D Gratulacje :wink:
Poważnie myślicie o budowie mniejszej parterówki :o
Mój domek też miał być parterowy max 140m. Jakoś tak się stało, że mamy 250 z poddaszem plus garaż 30 i kotłownię :lol: Też mi się marzy zmiana, chociaż w sumie fajnie się mieszka, ale.............
Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to na wiosnę zaczynamy :wink:

kasiaR
27-10-2006, 09:03
Ciekawy artykuł :D Gratulacje :wink:
Poważnie myślicie o budowie mniejszej parterówki :o
Mój domek też miał być parterowy max 140m. Jakoś tak się stało, że mamy 250 z poddaszem plus garaż 30 i kotłownię :lol: Też mi się marzy zmiana, chociaż w sumie fajnie się mieszka, ale.............
Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to na wiosnę zaczynamy :wink:


Wiatm, dziekujemy bardzo :D .
Tak - myslimy o tym jak by miał, powiniem wygladac nasz dom. Ten jest za duży. Nastepny bedzie parterowy , bez poddasza i bedzie miał max 200m2 + garaz 2 miejscowy. Bedzie miał dach 2 spadowy i kształ litery L wysokie pomieszczenia w szczycie domu i jeszcze wieksze okna w salonie. Zreszta juz narysowalismy rzuty naszego przyszłego domku. :wink:
Obecny dom 300m2 + garaż 2 miejscowy jest dla nas za duży :roll: .

Pozdrawiam :wink: ,
KasiaR

kuleczka
27-10-2006, 10:13
Kasia jak dla mnie, to już macie bardzo duże i piękne okna w salonie......chcecie jeszcze większe :o
300m to rzeczywiście bardzo dużo, ale nie szkoda Wam..............ja mam mieszane uczucia i huśtawki nastrojów. Jednego dnia myślę o zmianie na 100%, innego mam wątpliwości :-?

kasiaR
27-10-2006, 11:01
Kasia jak dla mnie, to już macie bardzo duże i piękne okna w salonie......chcecie jeszcze większe :o
300m to rzeczywiście bardzo dużo, ale nie szkoda Wam..............ja mam mieszane uczucia i huśtawki nastrojów. Jednego dnia myślę o zmianie na 100%, innego mam wątpliwości :-?

Witam, okna miałyby byc wyższe ze względu na to,że bedzie to œciana szczytowa to bedzie mozna tak zrobić.
To tylko plany.
Pewnie ,że nam szkoda tyle serca tam jest nasze uczucia i wysiłek. Ale podobno dopiero ten 3 dom jest idealny :wink: :lol:

Zobaczymy , jak pisałam to tylko plany. Pomieszkamy zobaczymy,
pozdrawiam,
KasiaR :wink: :lol:

Xena z Xsary
27-10-2006, 11:31
Kasia i ja tez mysle juz o następnym domu;) cos w tym jest;)
pokaz, jaki będzie Twoj następny dom?

kasiaR
27-10-2006, 14:24
Kasia i ja tez mysle juz o następnym domu;) cos w tym jest;)
pokaz, jaki będzie Twoj następny dom?


Narazie to jeszcze taka słodka tajemnica :wink: :lol: . To tylko sa rzuty domu. Bryły jeszcze nie narysowałam :roll: .

Pozdrawiam,
KasiaR :wink:

jk69
27-10-2006, 16:27
Pięknie, pięknie!
Gratuluję medialnych sukcesów!

To trochę schizofreniczne, ale ja,mimo, że jeszcze nie skończyłam budowy, już sobie po cichutku myślę, co ja bym zbudowała sobie w przyszłości... :oops:

kuleczka
27-10-2006, 17:24
To jakaś plaga czy co :lol:
A myślałam, że tylko ja taka porąbana jestem :D a tu proszę, jest nas więcej :wink:

Żelka
27-10-2006, 19:42
Piekny artykul. :D
Co z Wami babami, jeszcze dobrze nie mieszkaja juz chca sie znowu budowac!? :o :D
Cos mi sie wydaje, ze dobrze Wam szla ta budowa. :D :wink: No ale, zeby az tak budowanie pokochac!!!! 8)
Wszystko przede mna. :lol: :wink:

kze
31-10-2006, 16:26
Pod względem wystroju wnętrz coraz bardziej mnie zaskakujecie in plus... Może macie kiedyś chwilę czasu? Z chęcią zobaczył bym w realu to wszystko.. :oops:


Dzieki KZE- czasu brakuje zawsze :oops: :( chyba to normalne w trakcie budowy czy wykańczania domu.
Cały czas cos nowego do zrobienia. :evil:

Zapraszamy , jak bedziesz miał chec sie wybrac poprostu dzwoń wczeœniej :wink: do Damiana czy do mnie. Czas na spotkanie zawsze się znajdzie :wink: .


Pozdrawiam :wink: ,
KasiaR

P.S. Może po "wszystkich œwiętych" bedzie lepiej z czasem u nas. :wink:
OK.
Zadzwonię. Na razie mam skręcona nogę, a poza tym nadal nie kupiłem samochodu. A bez samochodu z Żoną w ciaży i małym dzieckiem to chyba nie da się... :( W każdym wypadku zapamiętałem zaproszenie i postaram się zrealizować. U mnie zresztą tez kiepsko z czasem... :-?

Mówicie, że od nowa budować? Muszę chwilę pomieszkać, ale od czasu do czasu zastanawiam się co to by było jakbym drugi dom budował.. :o No, ale pierwszego nie skończyłem, więc wolę poczekać choć do końca budowy.... :lol: [/list]

Żelka
13-11-2006, 11:41
Kasiu, to super, czekam na fotki, bo jestem pewna, ze znow wyjda mi galy z wrazenia... :D :wink:

acca5
13-11-2006, 15:34
Ja tez czekam z niecierpliwościa na fotki oswietlenia schodów i salonu. na pewno jest super. :)

kasiaR
15-11-2006, 10:58
jak obiecałam tak zrobiłam :wink:

Żelka
15-11-2006, 11:29
Kasiu jak z gazety o wnetrzach...Masz talent dziewczyno!!! :D

kasiaR
15-11-2006, 12:37
Kasiu jak z gazety o wnetrzach...Masz talent dziewczyno!!! :D


Dzieki Zeljka :oops: Ciesze ,że sie podoba . W schodach bark poreczy która bedzie przymocowana do ceglanej œciany no i stopnie będš z jasnego drewna lakierowane na wysoki połysk. Ale to jeszcze nie teraz - fundusze na ten rok juz sš rozdysponowane na inne rzeczy. Bo dom to skarbonka :wink: :lol:

Pozdrawiam serdecznie,
KasiaR :wink:

dominikams
15-11-2006, 16:00
Och och och!
Tylko tyle moge z siebie wydusić, bo mi dech zaparło z wrażenia :wink: :D

kasiaR
16-11-2006, 08:18
Och och och!
Tylko tyle moge z siebie wydusić, bo mi dech zaparło z wrażenia :wink: :D


Dzieki Dominikams :oops: , fajnie, że sie podoba :wink: :D
Pozdrawiam,
KasiaR :wink:

mamamatinka
16-11-2006, 14:46
Macie przepiekny domek !! wielkie gratulacje. Pewnie powiem cos niepopularnego, ale często oglądam dzinniki i widze jak rosna mury a potem załamuje się lekko co ludzi z takimi pieknymi murami robia - w sensie wykonczenia, ale wiadomo torzecz gustu. U was mi sie bardzo podoba, choc sama mam zapedy takie bardziej wiejskie, u was jest wszystko przemyślane i nie przesadzone - super - no i te wielkie okna - cudo. Niestety nie zdązyłam przeczytać calego watku i dlatego mam pytanie o projekt waszego domku. jaki to projekt?? I jaka macie wielkość działki. My dopiero jesteśmy na etapie wyboru projektu, jutro odbieramy Warunki zagospodarowania :) Podoba mi sie bryła waszego domu dlatego jestem ciekawa co to za projekt.

kasiaR
17-11-2006, 08:18
Macie przepiekny domek !! wielkie gratulacje. Pewnie powiem cos niepopularnego, ale często oglądam dzinniki i widze jak rosna mury a potem załamuje się lekko co ludzi z takimi pieknymi murami robia - w sensie wykonczenia, ale wiadomo torzecz gustu. U was mi sie bardzo podoba, choc sama mam zapedy takie bardziej wiejskie, u was jest wszystko przemyślane i nie przesadzone - super - no i te wielkie okna - cudo. Niestety nie zdązyłam przeczytać calego watku i dlatego mam pytanie o projekt waszego domku. jaki to projekt?? I jaka macie wielkość działki. My dopiero jesteśmy na etapie wyboru projektu, jutro odbieramy Warunki zagospodarowania :) Podoba mi sie bryła waszego domu dlatego jestem ciekawa co to za projekt.


Witam :D , Dziekuje bardzo za miłe słowa. Ciesze sie bardzo ,że Ci sie podoba.

Jest to projekt indywidualny około 300m2 (parter 150m2 + garaz 2 miejscowy około 34m2 + poddasze tyle samo co parter - skosy oczywiœcie).
Podobało nam się kilka domów z projektów gotowych (m.in. Wierzba z pracowni Dom na horyzoncie), ale w kazdym z nich było jakieœ ale. A to za mały salon, a to bez kominka itp.
Wkońcu sami rozrysowalismy rzut parteru - rozmieszczenie pomieszczeń i poszukaliœmy architekta w rozsadnych cenach , pokazalismy nasz rysunek i za 3-4 tni odebralismy gotowy projekt.

Działka ma 1540m2 (około 36m x 43m), ale dom oczywiscie zajmuje mniej niż powierzchnia działki.

Jeżeli macie ochote zobaczyc nasz dom i bedziecie w okolicach Wawy - to zapraszamy oczywiœcie :wink:
Pozdrawiam,
KasiaR :wink:


http://images3.fotosik.pl/249/aa7c1a297ebf85dcmed.jpg

mamamatinka
17-11-2006, 10:12
dzieki za odpowiedź, prawdę mowiąc to wlaśnie podejrzewalam, że to indywidualny projekt :) Rzut wygląda bardzo fajnie, choc my osobiscie musimy mieć taras na prawej stronie domu. No i w ogóle duży ten wasz dom :) My właśnie mamy upatrzone 3 projekty natalia z mg projekt, Wierzba II i melodia. Pewnie na etapie adaptajci wieziemy to co nam sie z tych 3 najbardziej podoba. No działeczkę też mamy znacząco mniejszą bo 930 metrów, no ale dzis wreszcie odebralismy warunki zabudowy i mozemy stawiac kolejne kroki!!!!

pawel i renia
05-12-2006, 22:58
zaje..........fajnie wygląda ściana z cegły :wink: :wink: :wink:
jesteśmy pełni podziwu

świercz
08-12-2006, 10:14
WOW jestem pod wrażeniem waszego dziennika!!!! nie miałem czasu jeszcze poczytać bo siedze w pracy :oops: i mam tylko chwile przerwy... super pomysły, z gustem i za smakiem - takie są moje pierwsze ważenia.
pozdrawiam!!! bede tu zaglądać :)

motyczka
21-12-2006, 09:39
Kasiu Wam również zyczymy Wszelkiej pomyślności i spełnienia w te Święta oraz realizacji marzeń w Nowym Roku!!

http://foto.m.onet.pl/_m/ee133c62cbc522d8d6c982e888926e42,5,19,0.jpg

pozdrawiam słodko
motyczka :)


ps. dziękuję za życzonka :D

Jacek69
21-12-2006, 19:08
Szanownym Państwu R: Kasi i damianowi ...
dziękując za życzenia ...
chcąc się zrewanżować ...
mając radość w głowie ... jutro już tam nie idę ....
Przesyłam życzenia Radości, Rodzinności, Rozwoju, i innych pozytywów na "R" na nadchodzące Święta BN i cały 2007 Rok.
:lol:
J69

PS. Właśnie zauważyłem na zdjęciu, że macie domek w bardzo podobnych barwach do naszego ... tylko Wasz dach jaśniejszy...

Żelka
21-12-2006, 22:05
http://www.lagata1.webd.pl/kartki/14/274.gif

22-12-2006, 16:52
WESOŁYCH ŚWIĄT
http://republika.pl/blog_ti_267886/392270/tr/titoune_anges_sapin.gif[/url]

editta
22-12-2006, 17:11
Radosnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia oraz samej pomyślności w Nowym Roku!!!

http://www.cardsdirect.com/images/christmascards/C0711_L.jpg

Xena z Xsary
23-12-2006, 11:29
Kasiu i Damianie

Łuski Karpia na szczęście
gorącego barszczu
I rodzinnego ciepła

(i następnego domku!)
http://i.wp.pl/a/i/kartki2/main/kartka1027.jpeg

_ZBYCH_
23-12-2006, 12:29
http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/Zyczenia.jpg

kze
24-12-2006, 05:16
Zdrowych i rodzinnych świąt życzy KZE z Rodziną.
Oby ten rok przyniósł nam same pozytywne doświadczenia!
http://img.interia.pl/kartki/nimg/ka150084.gif

kasiaR
03-01-2007, 11:30
Wszystkim serdecznie dziękujemy za życzenia

Pozdrawiam,
KasiaR

P.S. Szczęśliwego Nowego Roku 2007!!!

malmuc
03-01-2007, 12:12
jak zwykle bjutiful :D
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Xena z Xsary
03-01-2007, 12:47
kasia
własnie mi stycznik w mogzu zaskoczył czemu Ty masz naokoło salonu plytki a w srodku drewno - rewelacyjny pomysł na zrobienie podłogówki przy duzych przeszkleniach, po oknach sie i tak generalnie nie chodzi, a mozna upchac tam duzo pętelek i to jest to samo co grzejnik kanałowy poniekąd 800 razy droższy.
chyba to od Ciebie zgapie.
jadalnią milutka, fajne czerwone krzesła podobywuja mi się

kasiaR
03-01-2007, 13:25
kasia
własnie mi stycznik w mogzu zaskoczył czemu Ty masz naokoło salonu plytki a w srodku drewno - rewelacyjny pomysł na zrobienie podłogówki przy duzych przeszkleniach, po oknach sie i tak generalnie nie chodzi, a mozna upchac tam duzo pętelek i to jest to samo co grzejnik kanałowy poniekąd 800 razy droższy.
chyba to od Ciebie zgapie.
jadalnią milutka, fajne czerwone krzesła podobywuja mi się

Dzięki Xena :wink:

Tak dokładnie tam mamy podłogówke (gęsto) wszesdzie tam gdzie jest gres w naszym domku jest podłogówka. :wink:

Pozdrawiam,
KasiaR