PDA

Zobacz pełną wersję : Wszyscy święci



06-01-2003, 06:26
Dzień dobry.
Piszę ten krótki list z nadzieją że co niektórzy(zdecydowana większość) przypomną sobie do czego służy forum Muratora,jest to miejsce do wymiany doświadczeń (przynajmniej ta część),a nie do prezentacji swojego ja w sensie ( jaki to Ja jestem mądry,wszechwiedzący,bo Ja dom już mam)wypowiedzi wielu z was są poprostu stekiem bezzasadnej krytyki,arogancji a wręcz głupoty,niepotraficie uszanować zdania innych,jeżeli ktoś o coś pyta ,to nie dla tego że niema nic lepszego do roboty,tylko potrzebuje rady ,wówczas do głosu dochodzą"małe pieski forumowe" które robią dużo jazgotu ale nic ponadto,nie wnoszą ŻADNEJ KONKRETNEJ WIEDZY NA DANY TEMAT ot poprostu aby się pomądrzyć na forum.To tyle na ten czas,reszta ................. za chwilę.
Do widzenia.

06-01-2003, 07:21
Cześć
Mocny tekst. Przyglądam się niektórym tematom na forum i moje odczucia są podobne. Jakiś czas temu miałem mały problem i chciałem poradę od szanownych użytkowników forum. Były odpowiedzi że to banalnie proste itp lecz bez konkretów. Nie każdy ma wiedzę na dany konkretny temat.

Luna_tyk
06-01-2003, 07:41
Tekst mocny, lecz anonimowy.
Co do konkretnych odpowiedzi na żądany temat - jest to forum (w przeważającej części) laików, szukających wsparcia, informacji o sposobie rozwiązania problemu. Ja sam, będąc budowlańcem z zawodu, najczęściej nie podaję gotowych, jedynie słusznych recept - bo wiem, że informacja o problemie przekazana przez pytającego jest niepełna, subiektywna - a przez to rada może pogorszyć sprawę. Dlatego w sprawach konstrukcyjnych, nośności, zmian projektu - podstawowa rada brzmi: zawołaj speca. Inne podejście byłoby nierzetelne względem pytającego - i zasad zawodowych.
I to by było na tyle.... W końcu każde z nas buduje za swoje pieniądze, i musi samo podejmować decyzje.
Pozdrawiam

dobrzykowice
06-01-2003, 09:46
jeżeli uwazasz ze ta część przeznaczona jest do wymiany doświadczeń to po kiego umieszczasz tutaj swoj post, który w zaden sposób do tej wymiany nie nawiązuje ? Gdzie jest napisane
że na pewno uzyskasz tutaj rozwiązanie swojego problemu ? Forum to nie jest specjalistyczna pomoc a jedynie wymiana doswiadczeń osób które najczęściej wczesniej z budową nie mialy nic wspólnego
Nikt tutaj nie ma obowiązku natychmiastowej odpowiedzi na nowo zgloszony problem - to jest tylko i wylacznie dobra wola odpowiadajacego

Majka
06-01-2003, 10:00
Anonimowy "pijesz" do mnie?
Dom już wybudowałam i mieszkam, wiedzy fachowej za dużo nie mam,
czasami wypowiadam się na forum. Rozumiem, że wdłg. Ciebie mam przestać, bo ty masz prawo żądać odpowiedzi tylko od specjalisty w danej dziedzinie. A jak jej nie otrzymasz?
Jeżeli chcesz, aby tak to się odbywało - zaznacz w nagłówku "proszę o odpowiedzi tylko fachowców"
Ja uczestniczę w forum ponad rok i dzięki pomocy także "zwykłych" inwestorów skończyłam dom. Każda rada była cenna, z wielu informacji wyciągałam to co było dla nas najbardziej przydatne.
Nie pozdrawiam

Marek13
06-01-2003, 10:06
To chyba jest też o mnie. Dom wybudowałem i się udzielam. Mam jednak taką cichutką nadzieję, że chociasz jednej osobie troszeczkę pomogłem, a moje posty nie są zupełnie bezsensowne.

06-01-2003, 13:32
Widzę że co niektórzy są poprostu ŚLEPI,w moim piśmie jest jasno powiedziane o czym mówię ( i nie pijię do ciebie Majka )piszę o ludziach którzy zachowują się jakby zjedli wszystkie rozumy świata tego,nie żądam również porad FACHOWCÓW tylko normalnej dyskusji na podjęte tematy .Czcza gadanina zawsze wychodzi najlepiej,trudniej natomiast słów kilka spłodzić z sensem ................cdn>

dobrzykowice
06-01-2003, 14:03
do forum mają dostep wszyscy tak więc nie ludź się że jakiś temat bedzie w 100% rzeczowo przedyskutowany, zawsze znajdzie sie ktoś kto napisze coś dla samego napisania. Niestety Twój tekst "stekiem bezzasadnej krytyki,arogancji a wręcz głupoty,niepotraficie uszanować zdania innych,jeżeli ktoś o coś pyta " najczęściej odnosi sie wlaśnie do anonimów a nie do zarejestrowanych osób....

tom soyer
06-01-2003, 16:51
najwazniejsze zebysmy nie teoretyzowali tylko opisywali nasze !doswiadczenia! One sa tutaj najcenniejsze. Teoria jest w ksiazkach.
Pozdrawiam i przyjemnego budowania!

Teska
06-01-2003, 17:44
Witam
Ja dopiero buduję dom..i cieszę sie ze Ci co juz zbudowali chca podzielic sie własnymi spostrzezeniami.
Parę osób juz mi pomogło..i zamierzam byc na forum Muratora do skonczenia swojej budowy ..i dłuzej

kgadzina
08-01-2003, 09:38
Teska: popieram.
Do forumowiczów NIEanonimowych - krytykę konstruktywną jestem gotowy przyjąć. Krytykę dla krytyki i w dodatku od Anonimów - olewam. Forumowicze łączcie się!!

mc
08-01-2003, 11:58
Przeanalizujmy o co chodzi Anonomowi. A więc o to, aby forum było miejscem wymiany doświadczeń, nie było miejscem prezentowania swijego "ja", ukazywania arogancji, głupoty, czy wymądrzania się.
Uważam, że Anonim, niestety, ma wiele racji. Szkoda, że się nie ujawnił, myślę, że jest zarejestrowany.
Nie każdy ma czas i ochotę aby czytać wyprodukowane, przepraszam za słowo, "pierdoły", a takich tekstów jest mnóstwo.
W przeszłości, co jakiś czas odzywały się głosy próbujące temu zapobiec. Zawsz kończyło się to frontalnym atakiem rekordzistów.
Może należy się głeboko zastanowić przed napisaniem każdego postu, szczególnie w tym dziale.
pozdrawiam, zarówno tych za, jak i przeciw

08-01-2003, 12:10
No właśnie.
Zastanowiłeś się?
Nie napisałeś NIC nowego, nic konstruktywnego poza próbą wprowadzenia CENZURY.
Każdy średnio inteligentny człowiek potrafi posługiwac się forum i widzi, które wątki są przydatne dla niego, a które nie.
Kto niby miałby ocenić czy dana odpowiedź jest wartściowa-na pewno Ty byś chciał,ale niby dlaczego?
Proponuję założyć forum prywatne-tam będziesz zatykał ludziom usta, oceniał ich oraz ich wypowiedzi, limitował ich wypowiedzi i będziesz miał to, czego chcesz.
Jest taka możliwość choćby w portalu gazety.
Ale czy ktoś tam będzie chciał do Ciebie gadać-to już inna sprawa.
Zastanawiające skąd u ludzi ta ciągła potrzeba kontrolowania innych, dominowania ich i nakazywania im SWOJEGO toku myślenia.

avzi
08-01-2003, 12:35
O Jezu, Anonimowy, jesteś obłąkany! Daj ludziom spokój. Co Ci przeszkadza, że niektórzy sobie trochę poględzą? Przeczytaj raz jeszcze co napisałeś, a przekonasz się, że zachowujesz się dokładnie w sposób, który sam piętnujesz.

paj^
08-01-2003, 12:37
srednio kulturalna osoba przedstawia sie ......

dobrzykowice
08-01-2003, 12:42
powtarzam jeszcze raz, forum jak sama nazwa wskazuje jest to miejsce w ktorym może wypowiedzieć sie praktycznie każdy jeżeli ma tylko na to ochotę - to nie jest fachowy leksykon wiedzy budowlanej !!!!!
Forma Forum ma swoje plusy i minusy minusem na pewno jest to że poza rzeczowymi odpowiedziami mozna znaleźć tutaj teksty nic nie wnoszące do problemu, szkalujące innych bądź wręcz obrażające konkretne osoby. W tych ostatnich celują niestety anonimowi ale nie zawsze. Wulgarne teksty są cenzurowane ale cala reszta pozostaje, taki jest zresztą caly internet, znalezienie opdowiedzi nie jest latwe ale nie niemożliwe.

08-01-2003, 12:46
avzi-nie wyzywaj zaraz od obłąkanych.
Nie widzę podobieństwa do poprzedniej wypowiedzi.WŁAŚNIE dlatego,że nie przeszkadza mi czyjeś ględzenie uważam,że nikt nie powinien NAKAZYWAĆ jakie mają wypowiedzi przekazywać na forum (poza obraźliwymi i wulgarnymi), bo nikt nie jest w stanie ocenić co jest ważne na foum , a co nie.To wszystko.
Więcej tolerancji, mniej miłości własnej.

avzi
08-01-2003, 12:48
No właśnie o tę tolerancję mi chodzi. Żyj i daj żyć innym. Pozdrawiam.:smile:

08-01-2003, 12:50
a wlasnie ze bede kzyczal na rekordzistow, bo nawet jak sie zarejestruje, to bede mial malo na liczniku i kompleksy z tego powodu, a to ja jestem thebesciak i zgodnie z zasadami komunizmu maja mi wszystko wyjasniac sto razy bo 99 mi nie wystarcza. dobrze, ze nozyce sie odzywaja, bo robie troche zametu i o to mi chodzi. jak bedziecie sie odzywac dalej to bede dalej aktywny. im wiecej glupich osob sie bedzie tlumaczyc tym lepiej. to lubiem.

Luna_tyk
08-01-2003, 12:53
Koleżanki i koledzy (nieanonimowi) - pomińmy te teksty milczeniem. Przecież nie wiemy, ilu Anonimom odpowiadamy, czy Anonim nr n jest tożsamy z Anonimem nr (n+1). To jest boksowanie mgły. Koledzy (-żanki) zechcą z nami porozmawiać na serio - to się wtedy (mam nadzieję) zalogują, i rozmowa stanie się konkretniejsza - bo rozmówca będzie identyfikowalny. A na razie....

08-01-2003, 12:55
to lubiem lunatyk wiecej apeli!

08-01-2003, 12:58
avzi-
troszkę chyba się zaplątałeś.Powtarzasz za mną coś co jest sprzeczne z wypowiedzią poprzednią.
Forum jest po to,aby KAŻDY mógł się wypowiedzieć.Jak wątek jest nieciekawy to umiera sam.Taka jest zasada każdego forum.

avzi
08-01-2003, 13:05
Rzeczywiście, jak zasugerował Dobrzykowice, prawdopodobnie rozmawiamy z dwoma różnymi Anonimami. To nie ma sensu. Bez odbioru!

08-01-2003, 13:43
To prawda ANONIMÓW jest tu dwóch,ten"oryginalny" napisał post nr.1 i nr.7 reszta to "podszywka",widzę że część zrozumiała ale część z was nadal wypisuje jakieś bzdury.Ktoś tu słusznie zauważył "żyj i pozwól żyć".Gdyby było to nadal niezrozumiałe to powiem o co mi chodzi -a o to że KAŻDY NIECH PISZE NA FORUM BO WOLNO KAŻDEMU,NAWET JEŚLI SĄ TO W OCZACH INNYCH FORUMOWICZÓW RZECZY MAŁO ISTOTNE,ALE NIECH NIEBĘDZIE TEKSTÓW TYPU ( poszukaj sobie,niezaśmiecaj forum ........itd,itp,......)BO W KOŃCU TO JEST FORUM DLA WSZYSTKICH KTÓRZY POTRZEBUJĄ POMOCY I GRZECZNIE O NIĄ PROSZĄ KRÓTKO - PIESKI FORUMOWE DO BUDY To tyle,póki co narazie .........cdn.

08-01-2003, 14:54
Kolejny anonim
Zgadzam się z inicjatorem tematu niech na forum piszą wszyscy ale w miarę na temat. Myślę że wypowiedzi typu " łeeeeeeeeeeee ale nuuuuuuda..." na wątku dotyczącym okien, forumowicza Snowdwarf to już lekka przesada.
"Przepraszam" innych którzy wypowiadają się w podobny sposób, że zostali pominięci. Powyzszy przykład był jedynie ilustracją wypowiedzi które są na forum zbędne forum.

08-01-2003, 15:02
snowdwarf ma w ogóle bardzo arogancki styl!

PANTHER
08-01-2003, 17:57
Anonimowi. Jeżeli nie podoba wam się to, co się dzieje na forum, to tu nie wchodźcie. Nikt nikogo nie zmusza do otwierania tej strony. Jeżeli potrzebujecie rad fachowców to umówcie się z takowymi na rozmowę(oczywiście nie za darmo). To forum przyjaciół, którzy jak mogą starają się sobie pomóc. Nic tu po was.

08-01-2003, 18:24
ot durak
zalogowani przeszli do konspiracji a on tego nie zalapal

Tomasz B
08-01-2003, 22:24
Panie i Panowie. Budowanie domu to coś więcej jak tylko teoria i wybór najlepszych rozwiązań, fachowych porad itp... . Dla większości z nas jest to niepowtarzalne przeżycie nasycone emocjonalnymi ładunkami, które gdzieś muszą znaleźć ujście. Dlatego uważam, że forum jest do tego dobrym miejscem.
Wypowiedzi można przeglądać wybiórczo (odrzucać mniej ciekawe czy jak kto twierdzi nie na temat).
A tym czsem do usłyszenia...

Maco
08-01-2003, 22:40
Po przeczytaniu pierwszej wiadomości w tym wątku pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to "kolejne niezdrowe emocje".

Bez sensu to jest (według mnie) ta dyskusja bez żadnych konkretów o które nawołuje założyciel wątka.

Albo mówmy kkonkretnie o kogo chodzi i co dokładnie komu przeszkadza. A najlepiej to w odpowiednim miejscu (wypowiedzi) na gorąco wyrażać swoje niezadwolenie. Może adresat weźmie pod uwagę.

Ogólne nawoływanie do poprawy świata pachnie mi niedobrze. Więcej zaufania budzi konkretne działanie na codzień, malutkie kroczki do celu. No i odwaga wystąpienia z szeregu... bo szczekanie zza płotu to już zupełnie niedobrze mi się kojarzy.

KarinaZ
08-01-2003, 22:49
mimo kontrowersyjnych anonimowych wypowiedzi zaglądam tu często, gdyż budowę zaczynam gdzieś tam na wiosnę ... i tak sobie myślę co mnie czeka ??? ( stany psychoemocjonalne - wszystkie aspekty budowania biorąc pod uwagę ).
A tak na marginesie wypowiedzi o podobnym tonie poszukiwałam w wątku "dyżurny psychoanalityk radzi" czy jakoś tam.
Ale jest to potrzebne przyszłym nieświadomym budowniczym.

Wolna obserwatoka.
Karina