PDA

Zobacz pełną wersję : W jakim wieku wysterylizowac kotke?



ozzie
06-11-2005, 19:28
Zaadoptowalam mala kotke, jest sliczna, teraz ma juz 4 miesiace. Kotka od dwoch tygodni jest wychodzaca (mamy bardzo duzy ogrod, moj starszy kot, kastrat tez jest wychodzacy.) Nie chcialabym aby moja mala zrobila nam niespodzianke w postaci malych kotkow :roll: Czy ktos moze mi doradzic w jakim wieku powinnam ja wysterylizowac???? Czy poczekac az bedzie miala 6 miesiecy? Jutro zadzwonie do weta, ale chcialabym juz dzisiaj wiedziec. Dzieki

michal_m
07-11-2005, 09:53
Z tego co wiem, to po pierwszej rui.

Gafinka
07-11-2005, 09:57
ozzie to masz obszerne informacje na temat sterylizacji :
http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_kot.html

Jednak w przeciwieństwie do terminu jaki podany jest jako zalecany w tym serwisie - większość moich znajomych i doświadczonych kociarzy sterylizuje kotki po pierwszej rujce w okresie ciszy hormonalnej (na vetserwisie jest wytłumaczony termin ciszy hormonalnej). W twoim przypadku jednak jesli kotka jest wychodząca pewnie trzeba się zdecydować na sterylizację przed pierwszą rujką i tutaj musisz dokladnie wszystko ustalić z dobrym wetem, bo jeśli kotka moze spotkać na swojej drodze kocura płodnego to warto wiedzieć, że owulacja u kotow jest prowokowana a już kilkumiesięczne kocice mogą mieć kocięta.

Agduś
16-11-2005, 11:50
A moja - biedactwo - właśnie dochodzi do siebie po wczorajszej sterylizacji. Wczoraj była półprzytomna do samego wieczora. Tzn. snuła się po domu i szukała wygodnego kąta. Dzisiaj też prawie cały czas śpi (ale swoją drogą zawsze w ten sposób spędzała większość czasu w domu), ale juz się zainteresowała jedzeniem i piciem.
Jutro kontrola u weta.

ozzie
16-11-2005, 12:00
Dzieki za wszystkie wypowiedzi.
Nasza Misty bedzie miala sterylizacje w styczniu, tak ustalil wet. Wtedy bedzie miala 6 miesiecy. Bede oczywiscie ja dokladnie obserwowac, czy nie ma objawow rujki. Poki co mamy w domu nowego kociaka :) Jest to 8 tygodniowy Rambo, super chlopak, tak jak moj dorosly kot, Pilchard, Rambo tez bedzie kastrowany jak osiagnie odpowiedni wiek. Teraz Misty i Rambo swietnie sie razem bawia. Pozdrawiam

anSi
16-11-2005, 12:11
ozzie super tempo w dokocaniu 8 8)

mysia
17-11-2005, 12:47
A moja - biedactwo - właśnie dochodzi do siebie po wczorajszej sterylizacji. Wczoraj była półprzytomna do samego wieczora. Tzn. snuła się po domu i szukała wygodnego kąta. Dzisiaj też prawie cały czas śpi (ale swoją drogą zawsze w ten sposób spędzała większość czasu w domu), ale juz się zainteresowała jedzeniem i piciem.
Jutro kontrola u weta.

tak z ciekawości..ile kosztuje sterylizacja kotki?

Agduś
17-11-2005, 14:07
Z mojego rozeznania wynika, że 100 - 120 zł. Niby zapłaciłam 100, ale do tego jeszcze 25 za gustowny zielony kabacik, żeby się kocia nie wylizywała.

ozzie
17-11-2005, 17:11
anSi, ja mam 3 koty, a nie 8 :)

anSi
17-11-2005, 19:08
anSi, ja mam 3 koty, a nie 8 :)


ozzie ale w takim tempie.... 8) Oczywiście, żartuję, a to Twoje ostatnie półpersiątko musi być fajne :) Pokażesz?