PDA

Zobacz pełną wersję : projekt JASKÓŁKA pracownia DOMOWE KLIMATY



Bajbus
06-11-2005, 19:51
Proszę o surową ocenę projektu Jaskólka. :roll:

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=2&sh=768

dzióbek
06-11-2005, 22:17
Wszystko to co napisze, to oczywiście nie należy brać pod uwagę, bo każdy ma swój gust i upodobania. Nam osobiście podobają się domki proste z dachami kopertowymi (my jednak wybralismy 2 spadowy, ale ze względu jedynie na koszty budowy - tu naszym faworytem został Dudek z tej samej pracowni, jedynie musimy doprojektować garaż). Co do Jaskólki wygląda ładnie i strasznie mi sie podobają zadaszone tarasy, są bardzo praktyczne, tylko tu akurat jest z dziwnej strony - wyjście z kotłowni?? Cos nie tak z salonu byłby super. Dół poza tym ładny - moze poza zbyt mała kuchnią, brak części jadalnianej, ale to kwestia upodobań. Co do góry wszystko byłoby ładne poza zbyt dużą różnicą pow. użytkowej od całkowitej, wbrew pozorom te wypoczynki umieszczone pod skosem z pewnoscia tam się nie znajdą po wybudowaniu - ale pewnie jest możliwość podniesienia ściany kolankowej troche wyżej. Ale tak jak pisałam każdy ma inne upodobania. Radziłabym brać z dystansem wszelkie uwagi i życze powodzenia w wyborze projektu przyszłego domu. Pozdrawiam :D :D

kasiamarcin
23-11-2005, 12:47
dokladnie jak poprzednik powiedział ... każdy ma swoje gusta ...

ale;),

-) zastanawiam się nad dodatkową łazienka na górze, gdzieś tak pomiędzy dwoma 19m pokojami
-) brak mi wystarczającego miejsca na ubrania przy wejściu, ta szafa nie do końca zaspokajałaby nasze potrzeby. bo chodzi o to żeby i buty i płaszcze i kurtki nasze, gości i kto tam jeszcze będzie sie zmieścily w jedny miejscu. ;)
-) czy aby napewno w garażu o pow. 33m wystarczy miejsca na dwa samochody ... na rysunku to zawsze wszystko ładnie wygląda, a w rzeczywistości niekoniecznie
-) optowałbym za szerszym wyjściem na taras, a taras niezadaszony to też pewien minus jak dla nas :-?
-) ale ładna jest prostota i nieskomplikowanie prezentowane przez ten dom na zewnątrzi wewnątrz.

a jakby co to nasz projekt z tej samej pracowni o nazwie Libra 2 (ale z pewnymi zmianami)

pozdrawiamy

ejuniorpl
16-03-2006, 14:35
Mam pytanie czy ktoś buduje, budował lub zamierza projekt pod nazwą "Jaskółka" ze strony:
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=1352

bardzo proszę o pomoc i opinie dla tego projektu.....

ejuniorpl
04-04-2006, 10:00
Mam pytanie czy ktoś buduje, budował lub zamierza projekt pod nazwą "Jaskółka" ze strony:
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=1352


bardzo proszę o pomoc i opinie dla tego projektu.....

ejuniorpl
19-05-2006, 14:09
Bardzo proszę o Wasze opinie na temat projektu Jaskółka.
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=1352
Projekt bardzo mi się podoba jednak boję się czy w proporcji całego domu nie jest za duży dach????

[email protected]

czekam na uwagi, bardzo mi na nich zależy!!!!

joanka77
19-05-2006, 14:28
W tym projekcie ważna jest wysokość ścianki kolankowej, bo może się okazać, że pokoje na poddaszu będą niepraktyczne z dwoma skosami.

ejuniorpl
19-05-2006, 14:37
dach czterospadowy. z jednej strony budynku ściana kolankowa na wysokości 92cm z drugiej na 62 cm. Powierzchnia uzytkowa na poddaszu (ta powyzej 1,9m) daje trzy pokoje po ok. 18m2 gaerderobe ok 3m2 i łazienke ok 8m2.

Izawi
19-05-2006, 19:46
Czy nie macie wrażenia, że ten duży garaż dominuje z frontu i przytłacza całą resztę? To już chyba w moim przypadku fobia, ale nie lubię eksponowania garażu, który powinien być dodatkiem do domu, a nie odwrotnie :D

ejuniorpl
21-05-2006, 16:02
jasne to bardzo trafna uwaga ale tym samym unikamy zabrania powierzchni domu przez garaż

Ela_i_Maciek
21-05-2006, 17:43
W tym projekcie ważna jest wysokość ścianki kolankowej, bo może się okazać, że pokoje na poddaszu będą niepraktyczne z dwoma skosami.


dach czterospadowy. z jednej strony budynku ściana kolankowa na wysokości 92cm z drugiej na 62 cm. Powierzchnia uzytkowa na poddaszu (ta powyzej 1,9m) daje trzy pokoje po ok. 18m2 gaerderobe ok 3m2 i łazienke ok 8m2.

Nie byłbym nadmiernie optymistyczny przy tak niskich ściankach. Musisz wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał pokój z dwoma skośnymi ścianami: otwierasz drzwi, wchodzisz i widzisz, że ściana po prawej (albo lewej) stronie i ta na przeciw ciebie schodzą się nad twoją głową.... Nas to bardzo przestraszyło, a mieliśmy już KUPIONY projekt domu (Korona) tej samej pracowni architektonicznej. W tym projekcie tak właśnie było - i na rysunkach wszystko wyglądało OK. Na szczęście udało nam się obejrzeć gotową Koronę, zanim ruszyliśmy z budową. Patrząc na same rysunki nigdy nie wyobrazilibyśmy sobie tego, co zobaczyliśmy w gotowym (zamieszkanym już) domu.

Bardzo ważnym parametrem, oprócz wysokości ścianek działowych, jest kąt nachylenia dachu. Im jest niższy, tym bliżej masz od wejścia do miejsca, w którym głową uderzysz w sufit... (to drugi argument, który sprawił, że w końcu zrezygnowaliśmy z Korony na rzecz Gemini).

No i na sam koniec: ta garderoba w dużej sypialni wygląda tak, jakby jej najwyższy punkt zaczynał się na płaskiej części sufitu sypialni, ale bardzo szybko schodził do wysokości twojej głowy i potem dalej do podłogi... Raczej nie liczyłbym na możliwość wkomponowania w nią wieszaków na długie rzeczy - raczej szafki i półki.

Pomijając powyższe - bryła domu nam się podoba. Nie jest za duży, ma funkcjonalnie rozwiązany parter. Jest osobna sypialnia (np. goście, albo pokój do pracy dla rodziców), jest wygodne pomieszczenie gospodarczo/techniczne). Niemała kuchnia. Zmiany, jakie my wprowadzilibyśmy do układu pomieszczeń byłyby takie:

1) zamknąć kuchnię i wygospodarować w jednym z rogów zamkniętą spiżarkę (np. między kuchenką a ciągiem kominowym (można by dodać jeden ciąg i zapewnić wentylację spiżarki)

2) przenieść drzwi do łazienki tak, aby otwierały się do przedsionka, a nie na hall (przez co łazienka nie byłaby widoczna/słyszana z salonu... to taka nasza pruderia ;) )

Góra też wygląda OK, ale z zastrzeżeniami, które zrobiliśmy na samym początku. Musicie sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie skosy wam nie przeszkadzają. A najlepiej byłoby zobaczyć taki dom gotowy...

EiM

xxx3
21-05-2006, 18:51
pierwsze, co rzuciło mi się w oczy i skreœliło ten projekt u mnie od razu, to coœ z czym nie spotkałam się chyba w żadnym innym projekcie gotowym, a przejrzałam ich tysišce - wyjœcie na zadaszony taras jest nie ze salonu tylko z garażu :o

xxx3
21-05-2006, 22:03
może te się spodobajš, przejrzałeœ ? :)



http://www.krajobrazy.com.pl/index.php

ejuniorpl
23-05-2006, 10:31
Wielkie dzięki za opinie. Są bardzo cenne.
1. dach domu ma nachylenie 38 stopni i mamy nadzieję, że pomieszczenia nie będą za niskie - chociaż obawy mamy duże...

2. garderoba na pewno nie spełni swojej funkcji. Jednakże może to być doskonałe miejsce na przechowywanie niepotrzebnych rzeczy.

3. niestety gotowego takiego projektu nie możemy zobaczyć - biuro mówi, że jest to nowy projekt.

4. zadaszenie od strony kotłowni/garażu nie jest tarasaem a tylko zwykłym zadaszeniem gdzie można trzymać np. drewno na kominek lub inne.

5. bralismy pod uwagę projekt melodia z www.krajobrazy.com.pl ale ten dom będzie dorgi w budowie i dla nas ma niepotrzebnie 2 pokoje na parterze.

Za opnie bardzo dziękuję.

Ela_i_Maciek
23-05-2006, 23:26
38 stopni to niestety nie za dużo.... przy ściance wysokości 62 cm, wysokość 1,9m będziecie mieli w odległości (licząc po podłodze) 1,6m od ścianki kolankowej, to sporo.

Jeżeli szukacie domu z poddaszem użytkowym i nie chcecie cierpieć z powodu skosów, to proponuję pójść śladem Skandynawów i wybrać dom z dachem dwuspadowym... albo mansardowym (np. Kurant z pracowni Charkiewicza).

ejuniorpl
24-05-2006, 09:30
dzięki wielkie za dalsze uwagi. Są bardzo cenne.

ejuniorpl
30-05-2006, 15:38
Ponawiam zapytanie o projekt Jaskółka z domoweklimaty.pl.
Dajcie znak.

Nefer
30-05-2006, 15:43
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=910654&highlight=jask%F3%B3ka#910654

ejuniorpl
30-05-2006, 15:49
super wielkie dzięki za link do tematu. Jednakże cały czas szukam nowych informacji. Może ktoś buduje ten dom.

Nefer
30-05-2006, 15:53
Na pewno ktoś się znajdzie :) Ale to zwykle chwilkę trwa :)
POzdrawiam i wszystkiego dobrego w budowaniu :)

BTW - bardzo ładny domek :)

danad
16-08-2006, 20:45
dzięki wielkie za dalsze uwagi. Są bardzo cenne.

Jestem ciekawa czy zdecydowaliście się na ten projekt . My też o nim myślimy. Jaki jest kosztorys czy macie jakies uwagi. Jezeli zdecowaliscie się czy planujecie zmiany. Za wszystkie uwagi z góry dziękuję

agnieszkakusi
17-08-2006, 06:57
a mi się podoba..

justuna
17-10-2006, 20:18
taki dom jest zbudowany pod Gryfinem w zachodniopomorskim.
GORA WYSZLA REWELACYJNA, DUZE POKOJE, W POKOJU NAD GARAZEM Z GARDEROBY MOZNA ZROBIC FAJNĄ SYPIALNIE... Z TYŁU ZA SCHODAMI POWSTAŁ DOSC DUZY SCHOWEK DO KTÓREGO DOSTĘP JEST Z ŁAZIENKI. DACH NIE JEST ZA DUZY, JEST ZACHOWANA PIEKNA SYMETRIA. OKNA W SALONIE I MALUM POKOIKU NA PARTERZE ZMIENIONO NA DRZWI BALKONOWE. W SALONIE OBA OKNA SA BALKONOWE 206 I 177 CM. POKOJ JEST JASNY I PRZYTULNY. JAK NA POWIERZCHNIE TEGO DOMU TO PRZESTRZEN JEST WYKORZYSTANA NA MAXA, A CO DO TYLNIEGO PODCIENIA TO GDY SIE GO ZABUDUJE POWSTAJE DODATKOWE POMIESZCZENIE GOSPODARCZE.

Kris37
22-10-2006, 21:38
interesuje mnie jak wychodzi góra i czy okna połaciowe można zastąpić lukarnami ? Dzięki za wszystkie informacje .

ESKIMOS
22-10-2006, 22:42
interesuje mnie jak wychodzi góra i czy okna połaciowe można zastąpić lukarnami ? Dzięki za wszystkie informacje .
W tym projekcie lukarny to jedyna nadzieja.
Inaczej w snieżną zimę bedziesz miał piekne i całkiem mroczne poddasze.(':(')

Za to latem bedzie tam cieplutko jak w saunie. :D

RRobert
27-10-2006, 21:28
też zdecydwaliśmy się na Jaskółkę. Poddasze jest nieco przytłaczające - w każdym pokoju po dwa skosy, ale nam to zbytnio nie przeszkadza, a wręcz lubimy takie klimaty. W każdym razie regałów na poddasze nie wstawiamy więc wieeeeeeelkich odkrytych ścian nie potrzebujemy ;)

A co do okien... Do końca nie moge się zgodzić z przedmówcą. Czy na poddaszu latem jest gorąco czy nie zależy od wielu czynników. Oczywiście okna robią swoje, ale innym ważnym elementem jest ocieplenie dachu i to czym jest on pokryty. Fakt... miałem kiedyś "wątpliwą" przyjemność przebywac na poddaszu pod gontem bitumicznym i w dodatku z kiepskim ociepleniem i bez przestrzeni wentylacyjnej - żyć się nie dało. Ale dachówka i grube ocieplenie to już inna bajka.

Ela_i_Maciek
27-10-2006, 21:59
... a jak zgarniesz śnieg z połaciówek??? I czym wyciszysz deszcz?

M

ESKIMOS
28-10-2006, 12:30
... a jak zgarniesz śnieg z połaciówek??? I czym wyciszysz deszcz?

M
No to akurat jest proste. :roll:

Do usunięcia śniegu potrzebne będą:
A. Szczelny kombinezon z mocnej folii i ze szczelnym kapturem (jeśli posiadamy - mozna wykorzystać kombinezon dla płetwonurków).
B. Duży (co najmiej 10 m2) kawał mocnej folii (moze być ta budowlana co nam ew. została).
C. Szczotka zmiotka (moze być ta domowa)
D. Skrobaczka (moze być ta samochodowa)
E. Drabinka (jesli połaciówka jest wysoko).
F. Okulary ochronne (mogą być pływackie, ew. narciarskie).

Kolejność czynności:
1. Rozkładamy na podłodze możliwie najszerzej folię usuwając wcześniej ew. meble które są pod oknem.
2. Ustawiamy (opcjonalnie) drabinkę pod oknem.
3. Szybkim ruchem otwieramy okno nie wypuszczajac z drugiej ręki szczotki i skrobaczki.
4. Omiatamy się ze śniegu (najpierw okulary).
5. Omiatamy starannie okienko od strony zewnetrznej.
6. Skrobaczką usuwamy z ram i innych zakamarków okna resztki przymarźniętego śniegu i drugą strona (ta z gumą) przecieramy szybe od zewnatrz.
7. Schodzimy z drabinki i starannie ją omiatamy (opcjonalne).
8. Odstawiamy drabinkę i odkładamy narzedzia, po czym starannie zbieramy narozniki folii do siebie , ostrożnie wynosimy na dwór i wysypujemy śnieg w odpowiednie miejsce.
9. Wracamy do pokoju i starannie wycieramy podłogę z nieuniknionych resztek wody.
10. Podkręcamy grzejnik w pokoju na full, celem dogrzania wyziębionego pomieszczenia.
Proste jek rogalik. :D
.
Z wyciszeniem deszczu, jest jeszcze prościej:
Potrzebne bedą:
A. Woskowe tłumiki hałasu dostępne za parę złotych w każdej aptece.

Kolejność czynności:
1. Przed snem nalezy starannie wcisnąc uformowany w stożek tłumik do ucha (jednego i drugiegi - jesli słyszymy na oba).
Wadą jest niestety niemożliwość usłyszenia dzwonka u furtki, telefonu a co najgorsze budzika! :( - czego skutków nie sposób przewidzieć.

Z okna mojej sypialni widac co najnmniej 2 takie domy i miałem otatniej zimy niezły ubaw ogladajac przez parę tygodni te białe piramidy ich dachów (najwyraźniej nie znali powyższej recepty na rozjaśnienie poddasza i siedzieli jak w grobowcu).

Za to okna połaciowe mogą dostarczyć innych niezapomnianych wrażeń.

Mój kolega wynajął kiedyś pokoik z takim oknie w pensjonacie.
Noc była ciamna ale bezdeszczowa.
W pewnym momencie coś go obudziło.
Spojrzał nad siebie w okienko i zobaczył tam dwoje rozjażonych i wpatrujacych sie w niego oczu. :o
Przerażony zdrętwiał.......i tak wpatrywali sie w siebia (on i te oczy które poruszały się i mrugały).
W pewnym momencie oczy znikły, ale on do rana nie zmrużył swoich.
Rano opowiadał to wszystkim, ale nikt mu nie wierzył.......... poza włascicielką, która stwierdziła, że owszem..................biega tu taki kocur dachowiec. :lol:

Nie ma to jak okna połaciowe.
Wiem - bo mam.......na klatce schodowej.
Trzeba było tysięcy lat, aby je wynaleziono. :D

RRobert
28-10-2006, 12:42
... a jak zgarniesz śnieg z połaciówek??? I czym wyciszysz deszcz?

M

Każdy ma to co lubi lub to na co go stać. Mnie nie podobaką się wszelkie lukarny, a Tobie przeszkadza stukający w szybę deszcz... Deszcz dla mnie nie jest problemem, a ze śniegiem później się będę martwił.

Kris37
28-10-2006, 22:05
Dzięki za cenne rady szczególnie od Eskimosa ale chyba podrabiany ten Eskimos bo coś bardzo śniegu się boi . W 80 % projektów domów z poddaszem użytkowym występują okna połaciowe więc chyba nie jest tak źle .

ESKIMOS
29-10-2006, 12:30
chyba podrabiany ten Eskimos bo coś bardzo śniegu się boi .
:lol: :lol: :lol:
Jakbyś miał wokół tylko śnieg i jeszcze igloo - to byś znielubił nawet drinka z lodem.

W 80 % projektów domów z poddaszem użytkowym występują okna połaciowe więc chyba nie jest tak źle
To tylko moda, jak kazda - przejściowa.
Jak domki - klocki w latach 70-tych, "kopnięte" dachy w 80-tych, czy lukarny w 90 tych.
Ponadczasowe są tylko dachy dwuspadowe.
:roll:

Ela_i_Maciek
29-10-2006, 17:23
RRobert,

tu nie chodzi o "lubienie" lub "podobanie", tylko o praktyczne podejście do tematu.

Wyobraź sobie swoje dziecko, które ma napisać wypracowanie do szkoły o tym, co widzi z okna... No to z połaciówki zobaczy... niebo, szczyty drzew (jak są jakieś wysokie w okolicy) i tyle.

Jako jedyne okno w pomieszczeniu, połaciówki nie spełniają swojej roli w sypialniach! Nadają się do łazienek, garderób, doświetlenia klatek schodowych, etc. Większość z tych połaciówek, które już zostały zamontowane, pewnie doświetla takie właśnie pomieszczenia (tak myślę). Spanie pod takim oknem jest okropnie męczące w niesprzyjającej pogodzie (właśnie śnieg lub deszcz).

Jeżeli koszty są podstawowym powodem wyboru połaciówek, to już pewnie lepiej wybrać dom z dachem dwuspadowym, gdzie są ściany szczytowe i można zamontować normalne okna w ścianie (i zupełnie zrezygnować z połaciówek).

Pozdr.
M

ESKIMOS
29-10-2006, 17:48
RRobert,

tu nie chodzi o "lubienie" lub "podobanie", tylko o praktyczne podejście do tematu.

Wyobraź sobie swoje dziecko, które ma napisać wypracowanie do szkoły o tym, co widzi z okna... No to z połaciówki zobaczy... niebo, szczyty drzew (jak są jakieś wysokie w okolicy) i tyle.

Jako jedyne okno w pomieszczeniu, połaciówki nie spełniają swojej roli w sypialniach! Nadają się do łazienek, garderób, doświetlenia klatek schodowych, etc. Większość z tych połaciówek, które już zostały zamontowane, pewnie doświetla takie właśnie pomieszczenia (tak myślę). Spanie pod takim oknem jest okropnie męczące w niesprzyjającej pogodzie (właśnie śnieg lub deszcz).

Jeżeli koszty są podstawowym powodem wyboru połaciówek, to już pewnie lepiej wybrać dom z dachem dwuspadowym, gdzie są ściany szczytowe i można zamontować normalne okna w ścianie (i zupełnie zrezygnować z połaciówek).

Pozdr.
M

Nic dodać, nic ująć. :D

RRobert
29-10-2006, 21:09
Ela_i_Maciek

IMO troszkę przesadzasz... Przeca moje dzieci nie będą całymi dniami uwięzione w sypialni ;)

A na poważnie to jakoś nie widze problemu z tym związanego. Deszcz nie wali w szyby codziennie ;)

Ela_i_Maciek
29-10-2006, 21:52
Uparty jesteś widzę ;)

Spytam tak: czy masz bezpośrednie doświadczenie z połaciówkami, czy po prostu wydaje ci się, że z oknami dachowymi jakoś będzie?

Nie żebym był złośliwy... Ja do niskich nie należę (182 cm - nie strasznie dużo, ale już jakoś). Z połaciówki u ciotki w domu (ścianka kolankowa 120 cm; okno zamontowane 150 cm od podłogi - tzn. na takiej wys. zaczyna się wykusz) nie widzę NIC! Niebo i tyle. Wkurza mnie to POTWORNIE (nad wyraz męczące psychicznie doświadczenie).

Z połaciówek widać coś, jeżeli je nisko zamontujesz (= masz niskie ścianki kolankowe = tracisz masę powierzchni na skosy) lub jeżeli kupisz (DROGIE!!) okna kolankowe.

Ponadto, aby zapewnić w pomieszczeniach odpowiednie nasłonecznienie powinieneś zamontować po 2-3 okna połaciowe w każdej sypialni (zależy od wielkości pomieszczenia i usytuowania względem stron świata). Zwiększona liczba okien raczej dziwnie wygląda na dachu i raczej sporo kosztuje...

Wypytaj znajomych / rodzinę mieszkających w domach, co sądzą o oknach dachowych i czy zdecydowaliby się zamontować je jako JEDYNE okna w pomieszczeniu (SYPIALNI!). Myślę, że odsetek zwolenników takiego rozwiązania nie będzie wysoki!

Pozdr.
M

RRobert
29-10-2006, 22:01
wydawało mi się, że swoimi wypowiedziami dałem do zrozumienia, że z połaciówkami miałem doczynienia ;) Dokładnie to mieszkałem pod nimi załe dwa lata z zimami włącznie ;)

Od początku....
...pretensji nikt nie ma do Ciebie, że próbujesz od połaciówek odstraszyć. Każde forum ma to do siebie, że wypowiadają się tam zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy... Ale... Całe życie (poza tymi dwoma latami) mieszkałem w blokowisku... dosyć mam już standardowego sześcianu z oknem na jednej ścianie. Chcę, a właściwie "chcemy" czegoś innego... Okien w sypialniach jest po dwa, więc ze światłem problemu nie będzie, tym bardziej, że dom powstanie w lesie... więc "daleko" i tak by się nic nie zobaczyło ;) Śnieg zimą? Jakoś sobie z tym radziłem i uwierz mi - dla mnie nie jest to żaden problem... Po prostu lubię takie (proste-nieproste) domy i tyle ;)

pozdr.

Ela_i_Maciek
29-10-2006, 22:12
peace.

ebarc
03-02-2007, 21:56
witam wszystkich bardzo serdecznie! ;-)
latem starujemy z budową w Lublinie naszego domku i prawie już kupiliśmy projekt Charkiewicza - JASKÓŁKA
mam więc ogromną prośbę do osób, które mogą coś na temat tego projektu powiedzieć, chodzi mi o wskazówki dotyczące ew. wad tej "konstrukcji" a w szczególności będę wdzięczny za zdjęcia Jaskółeczki
pozdrawiam

ebarc
06-02-2007, 21:56
czyżby wątek umarł .... :cry:
a co z tymi co budują jaskółkę ...? :)
może jednak ktoś podeśle fotki tej "ptaszynki" ... :D

RRobert
07-02-2007, 23:46
hehe... ptaszynki.. Ja jak na razie za wcześnie, abym mógł coś dodać. Dopiero bawię się w papierologię. Co prawda projekt już mam, ale nic więcej nie mogę na jego temat powiedzieć... No może poza tym, że przed kjego kupnem nie wiedziałem, że do "zmontowania dachu" potrzeba będzie użyć sporej wagi kształtowniki, a konkretnie dwuteowniki, o wysokości ścianki kilkunastu centymetrów.
Poza tym, zdecydowaliśmy się na dodanie wykusza między salonem a jadalnią odgradzając nieco jednocześnie te dwa pomieszczenia dodatkową ścianą (w miejscu podciągu). Aaaa... i z detali - pogłębiamy troszkę szafę w wiatrołapie przesuwając działówkę wgłąb kuchni... No i ścianka kolankowa o "jeden pustak wyżej", bo w garderobie, i pokoju do niej przyległym kolankowa wychodzi ~50 cm :o

ejuniorpl
08-02-2007, 16:35
Witam ja zacząłem budowę w październiku 2006: http://picasaweb.google.pl/dariusz75/JaskKa
Niestety brak dostępnych materiałów spowodował zakończenie budowy i teraz stoję z pracami do marca:(
Moje uwagi to doświadczenie z budowy fundamentu:
- zrobiłem scianę 2 warstwy (bloczek i styropian). na moich teranach nie ma konieczności budowania grubych murów
- teraz walczę o zmiany projektu w obrysie żeby nie robić podcienia od strony kotłowni (jest bez sensu), tym samym zyskam większy pokój gościnny oraz schody ze spoczynkiem. Mam małe dzieci i zabiegane schody są nie do końca wygodne

... reszta uwag jutro

RRobert
24-02-2007, 16:22
czekamy na to "jutro" ;)

a przy okazji porządki - trzy linki do jaskółki:
Jaskółka z domoweklimaty.pl (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1215915&highlight=#1215915)
JASKÓŁKA proszę o opinię (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1225549&highlight=#1225549)
Do oceny - Jaskółka z pracowni Domowe Klimaty. (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=910654&highlight=jask%F3%B3ka#910654)