PDA

Zobacz pełną wersję : Co jest tansze tynk czy plyty g/k?



Kiebo
06-01-2003, 12:16
Moj kierownik twierdzi ze plyta g/k jest tansza (sam material) od cementu, wapna i gipsu. Robocizna za tynki 15 zl/m2 plus 15 zl/m2 - gipsowanie, a montaz plyt g/k z malowaniem - 20 zl/m2. Wiem, ze ukraincy tynkuja za 8 zl/m2 (z gipsowaniem bedzie 16 zl/m2). Prosze o opinie na ten temat, na co zdecydowales sie i dlaczego?

Roose
06-01-2003, 12:44
robocizna 15 zł ! za 6 zł mam umówionego tynkarza + materiał i może się tu komuś znów narażę, ale jest to zdecydowanie lepszy i stabilniejszy tynk niż gipsowy. Kwestia wygładzenia go gipsem, jak ktoś musi podraża koszt, ale czy tak znacznie ?
Chcę spróbować innej kombinacji - np w kotłowni, pomaluję tynk taką gęstą farbą podkładową a potem akrylem. Jak wyjdzie równo na pewno nie będę smarował ścian gipsem.

Wowka
06-01-2003, 12:48
Stary. Ten temat był przerabiany na forum już wielokrotnie - więc szukaj. Ale do Twojej wiadomości skoro wyliczyłeś koszt tynku tradycyjnego (tylko robocizna)u Ukraińców na 16 zł. To zastanów się nad możliwością wykonania tynku maszynowego gipsowego. Mnie z materiałem kosztował 19 złm2. Jestem przekonany, że możesz uzyskać jeszcze niższą ceną (spadek ceny gipsu Knauf 75L). I to by było na tyle :wink: . Reszty informacji szukaj w dotychczasowych postach - jest tego naprawdę bogata biblioteka.
Pozdrawiam

Kiebo
06-01-2003, 12:51
Roose,
a ten tynkarz gdzie robi? Mozesz mi dac do niego telefon.
Z gory dzieki.

kodi_gdynia
06-01-2003, 14:25
Tynki mineralne z agregatu /robocizna + materiał/ ok. 12zł. Zastanowiłem się nie daje płyt.
Pozdrawiam

Roose
06-01-2003, 14:54
KIEBO - Łomża nie za daleko ?
Najlepsze, że mówi, że najlepiej mu się robi tynki na suficie / może dlatego, że trudno inwestorowi tam wleźć :wink:) i sprawdzić /
a na poważnie umie człowiek robić.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Roose dnia 2003-01-06 15:56 ]</font>

ewunia^
06-01-2003, 16:47
Skąd wy macie takich tynkarzy? Ja płaciłam za tynk tradycyjny 12 zł za 1m2 samą robociznę (Szczecin). Co prawda jestem zadowolona bo są zrobione przyzwoicie ale i tak będą szpachlowane.