PDA

Zobacz pełną wersję : Nieocieplony taras



06-01-2003, 12:54
Czy ktoś mi może powiedzieć, czy zimny, nieocieplony taras żelbetonowy połączony ze stropem może powodować zawilgocenie pod posadzką w środku domu. W domu mam zrobioną posadzkę potrząc od dołu: strop, folia czarna budowlana, styropian, 5cm betonu. Wilgoć zbiera się między styropianem a folią w pomieszczeniu przy tarasie. W pomieszczeniu nie mającym styczności z tarasem ta wilgoć nie występuje. Proszę o pomoc, gdyż bez rozwiązania tego problemu nie mogę przystąpić do układania paneli drewnianych.
Pozdrawiam.

ewunia^
06-01-2003, 14:08
Na pewno powoduje. Ja mam też w pokoju na poddaszu podłogę, którą stanowi strop nad salonem i częsciowo zadaszonym tarasem. W części zewnętrznej (nad tarasem) od spodu jest ocieplenie z 10cm styropianu z osiatkowaniem. Ponadto normalnie w warstwach posadzkowych pokoju na poddaszu jest też 3 cm styropianu.

06-01-2003, 14:55
Czy ocieplenie tarasu wystarczy aby pozbyć się tej wilgoci ?
Taras mam wiszący na całej długości domu (projekt Zuzanna z Archetony), więc w związku z tym kolejne pytanie: czy ocieplać go również z dołu czy tylko z góry wystarczy?

woreczek
07-01-2003, 02:12
Generalnie para wodna skrapla się łatwo w miejscach zimnych, więc ocieplenie powinno pomóc.

Pozdrawiam

Wladek
11-01-2003, 15:19
Jak masz płytę balkonową to trzeba ją ocieplać ze wszystkich stron góra dół prawo lewo i przód i to rubo np 10cm styropianu, bo to taki radiator wyciąga ciepło z domu i to w bardzo dużych ilościach.

tczarek
13-01-2003, 15:32
Ja mam kawałek pokoju na poddaszu który znajduje się nad tarasem. Ocieplenie z zewnątrz 10cm styropianu. od środka w wylewce też 10 cm. Nie występuje żadne zawilgocenie. Robiłem pomiary temperatury przy posadzce i nie ma różnic na całej powierzchni pokoju. Czyli muszisz docieplić swój taras.