PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja alarmowa połączona z internetem.



Jacek
09-11-2005, 13:18
Mam pytanie do specjalistów od instalacji alarmowych- wiem że są tu tacy. Czy istnieją rozwiązania a jeżli tak to gdzie można je znaleść spinające instalacje alarmowe z domowym PC-tem, podłączonym do internetu. Mam u siebie stałe łącze dlatego nie widzę potrzeby płacenia za instalacje oparatą o telefon komórkowy.
Bardzo proszę o info.

adam_mk
09-11-2005, 13:51
Tak. Istnieją takie instalacje. Zawsze są dedykowane i tworzone oraz oprogramowywane na konkretną potrzebę. Najczęściej porozumiewają się TCPIP. Po stronie alarmu potrzebny modół łączący alarm z siecią. Dla DSC np. jest to T-LINK. Opis na stronie AAT.
Adam M.

Szaruś
09-11-2005, 16:10
Satel ma moduł Ethernetowy, który można podłączyć do Internetu.

thalex
09-11-2005, 20:39
Tylko że.....
-musi być UPS, ciągle sprawny
-musi być ciągle włączony komputer

Czyli należy przeliczyć koszty utrzymywania akumulatorów UPSa, zuzycie energii przez komputer i porównać je z kosztami innych rozwiązań.

Wziąć pod uwagę też trzeba szybkość reakcji

Uwagi te piszę na podstawie przypuszczeń a nie doświadczeń.

Szaruś
09-11-2005, 21:18
Jaki komputer?

Jaki UPS?

Alarmy mają akumulator. Można i dać UPS-a do alarmu osiągalonego przez Internet, lub nie. Ale nie widzę związku między UPS-em a Internetm.

thalex
09-11-2005, 21:25
No to nie jestem na czasie :(
zrozumiałem, że do połączenia z internetem będzie zastosoway PeCet i aby jemu zapewnić pewne działanie trzeba UPSa.

_ZBYCH_
09-11-2005, 21:43
Mam pytanie do specjalistów od instalacji alarmowych- wiem że są tu tacy. Czy istnieją rozwiązania a jeżli tak to gdzie można je znaleść spinające instalacje alarmowe z domowym PC-tem, podłączonym do internetu. Mam u siebie stałe łącze dlatego nie widzę potrzeby płacenia za instalacje oparatą o telefon komórkowy.
Bardzo proszę o info.
Może napisz jeszcze, jakie ma być zastosowanie takiej konfiguracji :roll:


Mam u siebie stałe łącze dlatego nie widzę potrzeby płacenia za instalacje oparatą o telefon komórkowy.
Co masz na myśli?

Szaruś
09-11-2005, 21:47
No to nie jestem na czasie :(
zrozumiałem, że do połączenia z internetem będzie zastosoway PeCet i aby jemu zapewnić pewne działanie trzeba UPSa.

http://www.satel.pl/produkty/integra_ethernet.php

PC-ta nie trzeba.

thalex
09-11-2005, 21:53
Moduł ethernetowy ETHM-1


zdalna obsługa centrali alarmowej poprzez sieć Ethernet:


To powyżej to cytat ze strony SATELa, nie jestem na czasie ale tam pisze ethernet a nie internet. Bynajmniej ja rozumię, że ethernet to sieć wewnętrzna-no chyba że nie?

_ZBYCH_
09-11-2005, 21:57
Moduł ethernetowy ETHM-1


zdalna obsługa centrali alarmowej poprzez sieć Ethernet:


To powyżej to cytat ze strony SATELa, nie jestem na czasie ale tam pisze ethernet a nie internet. Bynajmniej ja rozumię, że ethernet to sieć wewnętrzna-no chyba że nie?
Moduł ten umozliwia obsługę i kontrolę centrali alarmowej przez sieć lokalną i przez internet.

adam_mk
09-11-2005, 22:08
Z poziomu odpowiedniego oprogramowania.
Dedykowanego.
Płatnego lub darmowego.
Adam M.

_ZBYCH_
09-11-2005, 22:18
Z poziomu odpowiedniego oprogramowania.
Dedykowanego.
Płatnego lub darmowego.
Adam M.
...lub z poziomu zwykłej przeglądarki internetowej (WWW) z aplikacją Java... :D

(również z telefonu komórkowego z aplikacją Java)

adam_mk
09-11-2005, 22:37
No fakt. Ale ja coś tego nie lubię.
Widok Długiego Targu z możliwością sterowania obrotówką z Sosnowca, z psażu w hipermarkecie, z palmtopa.... brrrr!
Adam M.

_ZBYCH_
09-11-2005, 22:39
No fakt. Ale ja coś tego nie lubię.
Widok Długiego Targu z możliwością sterowania obrotówką z Sosnowca, z psażu w hipermarkecie, z palmtopa.... brrrr!
Adam M.

Ta technika...

http://www.zbychdom.republika.pl/icon/miki.gif

adam_mk
09-11-2005, 22:59
Lepszy chyba jest kanał zwrotny ISDN.
Spotkałeś już?
Adam M.

_ZBYCH_
09-11-2005, 23:08
Lepszy chyba jest kanał zwrotny ISDN.
Spotkałeś już?
Adam M.
Nie, a na czym to polega?

adam_mk
09-11-2005, 23:16
ISDN ma stale otwarty kanał zwrotny z funkcją "security", bo tak był projektowany. To też jest sieć, ale jakby trochę mniej powszechnie znana.
Jeżeli można zadzwonić pod dowolny numer, to można zestwić też "stałe połączenie" w tym kanale. 9600 to chodzi, ale przecież i komórki też tyle.
łatwiej ustawić punkt-punkt niż aparat kom-aparat kom. Bez serwerów operatora, bramy internetowej itd. Wszystko co twoje (dane) masz u siebie.
Adam M.
p.s. nie każdy telefonista o tym wie, bo trochę innym slangiem gadają, ale jak się trafi kumaty, to pogadasz.

bladyy78
10-11-2005, 08:58
Ostatnio spotkalem sie z alarmem który podlacza sie pod linie telefoniczna i w razie uruchomienia dzwini pod wybrane nr telefonów.

adam_mk
10-11-2005, 09:12
To się nazywa "powiadomienie osobiste"
Adam M.

Majka
10-11-2005, 09:21
proponowano nam coś takiego, narazie nie zostałam całkowicie przekonana.
Alarm mamy podpięty do linii telefonicznej na wejściu do domu /nie zakłóca neostrady i uniemozliwia włamywaczom odlożenie słuchawki/. W razie włączenia się /każdego uaktywnienia się/ wydzwania do nas na komórki.
Jeżeli uzywać stałego łącza, to już z mozliwościa sterowania całym domem /ogrzewanie, rolety, robot odśnieżający, wypuszczaanie psa i kota 8) :D /

czesiu73
14-11-2005, 20:41
instalacja alarmowa działająca na podstawie powiadamiania komórką jest rewelacją .Mogę jak ktoś chce opisać zasadę instalacji i działania.

civic9
14-11-2005, 21:26
zwróccię uwagę, że odcięcie łącza internetowego (kablowego) lub linii telefonicznej kablowej (w tym sdi, neostrady itp.) w większości wypadków jest banalne i możliwe do zrobienia w strefie gdzie nie ma żadnego alarmu (np. skrzynka tpsa). moduł komórkowy zakłocić trochę trudniej, a przynajmniej tak mi się wydaje :)

TadekL
19-11-2005, 20:50
instalacja alarmowa działająca na podstawie powiadamiania komórką jest rewelacją .Mogę jak ktoś chce opisać zasadę instalacji i działania.

Czesiu73
Jeśli mógłyś coś o tym nasmarować byłoby supero.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
TadekL

czesiu73
19-11-2005, 21:49
Witam Tadziu.Korzystam z takiego układu powiadamiania na telefon kom. i jestem z tego bardzo zadowolony.Zasada działania jest następująca: centralka alarmowa np.firmy Satel posiada dwa wyjścia niskoprądowe , które możesz sam sobie zaprogramować - (przykładowo z manipulatora) Do każdego z tych dwóch wyjś możesz przypisać 40 różnych funkcji.Każda z tych funcji spowoduje , że na wyjściu pojawi się masa lub plus zasilania.Nas interesuje plus. Tak więc zakładamy że jedną z tych fukcji którą zaprogramujesz będzie ALARM WEJŚCIA. Gdy zadziała alarm to na jednym z tych wyść pojawi się zasilanie , dzięki któremu może zadziałać zwykły przekaźnik powodujący zwarcie lub rozwarcie styku. Nas interesuje zwarcie , ponieważ moduł załączający telefon komórkowy reaguje na zwarcie. Moduł taki np. firmy Abratronik jest przystosowany żeby podłączyć do niego telefon kom. (Nokia 5110 ) cena około 50 zł. Modół taki ma 8 wejść które też można zaprogramować i tak np. weście pierwsze -ALARM WEJŚCIA - taki też komunikat będzie wysyłał twój moduł połączony z telefonem na inny wybrany telefon np. na Twoją komórkę. Cena takiego modułu to 150 zł. Więcej o tych urządzeniach poczytaj na stronie www.abratronik.pl Drugą funkcją do zaprogramowania może być BRAK ZASILANIA CENTRALI (zaprogramowana jako SMS na wejściu drugim modułu ) i tak gdy zabraknie zasilania w obiekcie to dostaniesz SMS-ka że nastąpił brak zasilania centrali.Oczywiście chronologicznie musisz zaprogramować drugie wyście niskoprądowe w centrali też jako brak zasilania. Mduł powiadamiania posiada też opcję testu samego siebie , to znaczy ze co jakiś czas (najwięcej co 42 godz.) wyśle ci komunikat SMS - SYSTEM ALARMOWY OK !!! tak wię masz kontrolę nad jego sprawnością. Jeżeli coś jest niezrozumiałe to postaram się wytłumaczyć dokładniej :) pozdrawiam Piotrek.

TadekL
20-11-2005, 08:58
... Jeżeli coś jest niezrozumiałe to postaram się wytłumaczyć dokładniej :) pozdrawiam Piotrek.

Wielkie dzięki za info. Całe szczęście, że gościu, który robi mi całą elektrykę z antenówką, siecią wewnętrzną i alarmówką jest młody i interesuje się takimi nowinkami. Jutro z nim pogadam, żeby mnie i oświecił co i jak i czy mógłby mi coś takiego zrobić.
Pozdrawiam
TadekL

Nft
22-11-2015, 23:14
Odświeżę, może przez tyle lat się coś zmieniło :)

Jak wygląda sprawa powiadomienia o alarmie w przypadku modułu ETHM-1 czy on tylko wyśle e-maila, które nie są sygnalizowane przez komórkę w jakiś szczególny sposób (czas dostarczenia też bywa różny), czy może wysłać (jak w przypadku modułu T-1, T-2) natychmiast sms-a ?