PDA

Zobacz pełną wersję : Popękane stare wylewki, co zrobić?



Pokrywka Piotr
09-11-2005, 14:35
Niedawno zakupiłem mieszkanie w starszym budownictwie. Po obejrzeniu podłogi (wszedzie gumoleum) zauważyłem że w niektórych miejscach jest ona pozapadana. Podniosłem gumoleum a tam cała wylewka jest popękana. Czy wylewając nową wylewke, ta starą trzeba zedrzeć? Sam zerwałem kilka kawałków starej posadzki i pod 3-4 cm wylewka jest jakaś jasno-brązowa dykta. Co mam z tym zrobić?

pitbull
14-11-2005, 08:26
Zerwac stare i wykonac nowa wylewke zbrojona siatka grubosci 4-5 cm. Sprawdz rowniez co jest po dykta i czy to co jest nie wykazuje ugiec.

Pokrywka Piotr
14-11-2005, 08:41
Zerwac stare i wykonac nowa wylewke zbrojona siatka grubosci 4-5 cm. Sprawdz rowniez co jest po dykta i czy to co jest nie wykazuje ugiec.
Witam. Dzieki za porade. dziś sprawdze co jest pod tą dyktą ale podobno tam jest już tylko strop.

pitbull
14-11-2005, 12:14
No wlasnie - zalezy jaki.

Pokrywka Piotr
22-11-2005, 21:44
Hmm,ten strop to normalna płyta betonowa, jaką budowali bloki w latach 80. Dzisiaj zdarłem tą starą wylewkę. pod wylewką jest dykta brązowa o grubości 2 cm. Ale ona jest takze w opłakanym stanie. Chyba się jej pozbędę ale nie wiem czym wyłozyć zamiast tej dykty, bo to pewnie jakieś wyciszenie jest. Co o tym sądzicie?
Z góry dziekuje za odpowiedzi.

bigmario4
23-11-2005, 07:15
Twardy styropian,kiedyś ta dykta służyła za ocieplenie i wygłuszenie

pitbull
23-11-2005, 08:13
Jezeli to ma sluzyc jako izolacja akustyczna to raczej plyty z welny mineralnej. Styropian ze wzgledu na swoja budowe fizyczna nie jest dobry do izolacji akustycznej.

Pokrywka Piotr
20-12-2005, 21:09
Jezeli to ma sluzyc jako izolacja akustyczna to raczej plyty z welny mineralnej. Styropian ze wzgledu na swoja budowe fizyczna nie jest dobry do izolacji akustycznej.
witam ponownie
Za niedługo będę wylewał te nieszczęsne wylewki. Napiszcie mi jak to od podstaw zrobić ,czyli co położyć na goły strop ( 2 pietro w bloku)itd. Grubość wszystkiego łącznie z panelami to jakieś od 7 do 9cm.
Z góry dzieki za porady.

pitbull
22-12-2005, 08:45
Po zerwaniu starej wylewki - wyrownac ubytki w konstrukcji stropu (rozumiem ze to strop zelbetowy lub ceramiczny), welna mineralna w plytach 3cm (moze byc z wpustem), polozyc folie PE, wykonac dylatacje z pianki od scian budynku, wykonac wylewke zbrojona siatka przeciwskurczowo gr. 4 cm. Przemyslec wczesniej w ktorych miejscach wykonac dylatacje wylewki. Po wyschnieciu wylewki zamontowac panele.