PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplenie stropodachu



Xsara
06-01-2003, 21:02
Proszę o poradę dotyczącą docieplenia stropodachu.
Szczególnie: czy jest dobra metoda na docieplenie od wewnątrz.

AndrzejS
07-01-2003, 09:52
Mam ten sam problem, ale mam pytanie czym masz pokryty ten stropodach - czy jest to coś szczelne, bo u mnie jak mocno leje to potrafiło zaciekac jeśli na czas nie smołowałem dachu.
W związku z tym zdecydowałem się na położeniu ocieplenia na stropie i pokrycie pełnym deskowaniem i blachodachówką z minimalnym spadkiem jak stropodach. Na przyszłość chcę uniknąć wchodzenia na dach smołowania itp. Sa jakieś dobre izolacje ale po przeliczeniu koszt jest zbliżony. Nie wiem tylko jaki może być mninmalny spadek dachu krytego blachodachówką.
Pozdrawiam

Xsara
07-01-2003, 19:50
Witam
Stropodach na moim budynku pokryty jest papą termozgrzewalną.
Jeśli chodzi o szczelność to z tym niemam problemu.
Przeraża mnie docieplanie od zewnątrz,gdyż wiąże się to z mnóstwem dodatkowych prac.
Oprócz pełnego deskowania i krycia blachodachówką jak w Twoim przypadku,dochodzi jeszcze obróbka blacharska na krawędziach dachu.
Rozważam coraz częściej możliwość wykonania więzby i nowego dachu,i tutaj mam jeszcze jedno pytanie związane z kosztami wykonania w/w.
Wymiary zewnetrzne mojego domu to 9m x 9,5m.
Jakie mogą być przybliżone koszty wykonania dachu.

Pozdrawiam Serdecznie.

Arthee
07-01-2003, 22:39
XSARA: Najczęściej stosowaną metodą docieplania stropodachów od wewnątrz jest tzw. metoda wdmuchiwania granulatu, polega to na tym ze robi się w dachu odkrywki, przez nie wtłacza się specjalnym agregatem + węże granulat, następnie w miejscu odkrywki wstawia się kominek wentylacyjny zapewniający dobrą cyrkulację powietrza. M2 takiej imprezy to ok. 25-30 PLN. Granulatem najczęściej jest wełna mineralna szklana ( mały gęstość nasypowa), skalna lub ekofiber ( zwiazki celulozy, czyli makulatury nasyconej roztworem zwiazków boru). Metoda jest skuteczna.

Pozdrawiam