PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kto? u?ytkuje kocio? na drewno TOORO, ORLAN?



krzyszt17
07-01-2003, 08:25
Czy ktoś z Formułowiczów użytkuje ww. kotły? Zastanawiam się nad zainstalowaniem takiego kotła u siebie (dom o pow. uż. 115m2).
Byłem już na stronach www producentów kotłów. Interesują mnie Wasze opinie na ten temat.

DZINN
07-01-2003, 08:56
Niestety nie uzytkuje ale mam zamiar kupic sobie Piec Vigas
który działa na tej samej zasadzie co Orlan
Byłem osobiście u kilku kudzi co mają juz go (Vigas) nawet i 2 lata i bardzo sobie chwala
Najgorzej jest z drzewem musi byc wysuszone no i dobre do palenia najlepsze sa wg mojej oceny buk i grab ale może być taz brzoza
Ludzie mieli dom we starszym budownictwie średnoi ocieplony a w domu ciepło i sa zadowoleni

musso
08-01-2003, 18:13
Stoję przed tym samym problemem. Według mojego wykonawcy CO zakup
pieca to tak jak zakup samochodu. Dla mnie na pierwszym miejscu jest cena. Jakość i koszty eksploatacji wszystkich piecy jest porównywalna, a rozpietość ceny np. 40KW 0d 3000zł do 8000zł.
Weź pod uwagę, że piec na zgazowane drewno powinien mieć około 40% większą moc. /odpada częste ładowanie pieca przez co zwiększa się sprawność/
Osobiście jestem za Vigasem cena przystępna, ale są trudności z zakupem bez pośredników. Na Słowacji 40KW z automatyka pogodową mozna kupić za około 2200 zł.
Twoja pow. domu jes taka jak u mnie i potrzebny jest nam piec minimum 30 KW /200W na m/.

musso
08-01-2003, 18:13
Stoję przed tym samym problemem. Według mojego wykonawcy CO zakup
pieca to tak jak zakup samochodu. Dla mnie na pierwszym miejscu jest cena. Jakość i koszty eksploatacji wszystkich piecy jest porównywalna, a rozpietość ceny np. 40KW 0d 3000zł do 8000zł.
Weź pod uwagę, że piec na zgazowane drewno powinien mieć około 40% większą moc. /odpada częste ładowanie pieca przez co zwiększa się sprawność/
Osobiście jestem za Vigasem cena przystępna, ale są trudności z zakupem bez pośredników. Na Słowacji 40KW z automatyka pogodową mozna kupić za około 2200 zł.
Twoja pow. domu jes taka jak u mnie i potrzebny jest nam piec minimum 30 KW /200W na m/.

Zbyniu
08-01-2003, 22:28
Musso napisal:
"Na Słowacji 40KW z automatyka pogodową mozna kupić za około 2200 zł."

U naszych poluddniowych sasiadow, o ile wiem, sama automatyka stanowi wydatek ok. polowy podanej przez ciebie ceny.

czy mozesz przeslac blizsze dane, gdzie mozna dostac na slowacji w tak nieprawdopodobnie niskiej cenie kotly vigas (nie tylko) 40 kw ???
Moze na priva?

Natychmiast tam zadzwonie, bo jestem mocno zainteresowany zakupem kotla zgazujacego na drewno.

Serdeczne dzieki
Zbyniu

krzyszt17
09-01-2003, 09:54
Dziękuję za wypowiedzi. Mnie równiez interesuje ten niedrogi kocioł ze Słowacji, jeżeli miałbyś namiary to podaj proszę.
Ja znalazłem bardzo ciekawą rozmowe na forum o temacie który mnie interesuje. Czy to Ty Zbyniu i kaKa jestescie tak doskonale zorientowani nt. ww kotłow? Jeżeli tak to ja jako laik zadam kilka pytań dotyczących przygotowania domu do ogrzewania drewnem. Czy jeżeli nie mam piwnicy, a tylko kotłownię na olej opałowy to wystarczy miejsca na aparaturę związaną z opalaniem drewnem i ew. zbiornik akumulacyjny. Jakie są wymagania odnośnie komina (słyszałem o wys. temp. spalin), czy komin systemowy, czy z cegły, (jaka wtedy wkładka). Rozpoczynam bydowę na wiosnę ale już teraz warto pomyśleć o niektórych rozwiązaniach.
Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.