PDA

Zobacz pełną wersję : jak to jest z suchym tynkiem?



pawelurb
11-11-2005, 20:48
robił ktoś z Was suche tynki z płyt G-K w całym domu ? jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? , orientował sie ktoś może co jest tańsze , suche tynki czy tradycyjne lub gipsowe? zakładam że suche z G-K wykonam sam, a inne muszę brać fachowca ze sprzętem.

Sp5es
11-11-2005, 20:52
Temat trzepany wielokrotnie. Sugeruję najpierw poczytać archiwum.

pawelurb
14-11-2005, 09:39
a czy ktoś zrobił i jest zadowolony lub nie ?
u mnie przemawiają za 3 rzeczy , równe ściany , brak wilgoci przy wykonaniu , i chyba niższa cena , policzyłem mniej więcej koszt płyt i wychodzi sporo taniej od tynku gipsowego ( G-K zakładam że wykonam samodzielnie a tynków tradycyjnych nie da rady )
Porównanie kosztów wychodzi mi tak: płyty + klej + profile na sufit około 5.000 zł. a tynki przy założeniu ceny za m2 materuału i robocizny 25 zł. wychodzi mi około 11.000 zł. więc spora róznica, ale może z braku wiedzy czegoś nie przewidziałem co bedzie potrzebne do wykonania suchych tynków i stąd taka różnica. Proszę o info , czy rzeczywiście może to być aż o tyle tańsze.

jabko
14-11-2005, 09:44
Może
Bo w wykończeniówce połowa kosztów to robocizna

A właśnie robocizne odliczyłeś bo robisz sam

Płyty G-K mają jedna, ważna wadę - trzeba je łączyc a wiec siatka, gładź itp.
W tych miejscach czasami nawet przy klejeniu do ścian moze pękać i są rysy.

pawelurb
14-11-2005, 09:50
Może
Bo w wykończeniówce połowa kosztów to robocizna

A właśnie robocizne odliczyłeś bo robisz sam

Płyty G-K mają jedna, ważna wadę - trzeba je łączyc a wiec siatka, gładź itp.
W tych miejscach czasami nawet przy klejeniu do ścian moze pękać i są rysy.

a mógłbyś w prau słowach opisać technologię łączenia ? jaka siatka , czy jest jakaś specjalna?

jabko
14-11-2005, 10:40
Siatka na łączenie G-K w każdym sklepie. Szerokości sąróżne ale około 50mm chyba ma standart.
Ona jest samoprzylepna. Przylepiasz i jest git.
Potem szpachlujesz - i tu są dwie szkoły.
1) Od razu gładzią czy tam gipsem szpachlowym
2) mocnym klejem a po nim dopiero gładzią na wykończenie.

U ciebie jak kleisz do ściany to raczej nie ma prawa pękać i mozna tylko gładzią

Po wszystkim (czyli wyschnięciu) nadmiar szpachli ścierasz siatką lub papierem ściernym

pawelurb
14-11-2005, 10:43
Siatka na łączenie G-K w każdym sklepie. Szerokości sąróżne ale około 50mm chyba ma standart.
Ona jest samoprzylepna. Przylepiasz i jest git.
Potem szpachlujesz - i tu są dwie szkoły.
1) Od razu gładzią czy tam gipsem szpachlowym
2) mocnym klejem a po nim dopiero gładzią na wykończenie.

U ciebie jak kleisz do ściany to raczej nie ma prawa pękać i mozna tylko gładzią

Po wszystkim (czyli wyschnięciu) nadmiar szpachli ścierasz siatką lub papierem ściernym

a do sufitu? rozumiem że nie klei się, tylko przykręca do profilu metalowego , najpierw zamocowanego do sufitu?

sebo8877
14-11-2005, 11:04
sufitu nie kleji sie.
Sufity kreci sie w profile - albo laty drewniane.
Profile jeszcze jako tako sa przystepne cenowo - ale wszystkie wieszaki np do obniżenia sufitu omatkobsokajózefieswietyjezuchryste to robi cenę całych sufitów.
Ja radzę sobię troszeczke innymi rozwiązaniami niz typowe wieszaki systemowe - troche kosztuje to roboty ale wszystko wisi a koszt 1/3 wieszaków systemowych
sebo8877

jabko
14-11-2005, 11:06
Sufit oczywiscie krecimy wkrętami.
Radziłbym raczej profile metalowe bo na łatach drewnianych częściej pęka