PDA

Zobacz pełną wersję : kocioł dwufunkcyjny z zasobnikiem nie pasuje do podłogówki?



sceptyk
12-11-2005, 06:59
Witam! Pan od odrzewania stwierdził ,że układ kocioł buderus kondesat z zasobnikiem do domu 150m2 - całość podłogówki nie będzie zbytnio pasował. Jako powód podał, że będą jakieś problemy z mieszaniem się wody typu za gorąca z zasobnika, jakieś zła kompatybliność z podłogówką :o :o Jako najlepsze rozwiązanie podał piec kondesacyjny +pojewmnościwoy gazowy podgrzewacz wody firmy Richmod lub American. (kotłownia w tej wersji wyniesie około 13 000 tj, około 1000 więcej niż w poprzedniej).
Nie znam się na tych sprawach :o , w/w Pan wydaję się być dobrym fachowcem, a ja jestem w kropce :o , czy ktoś uprzejmy może odnieść się do tego zagadnienia? :roll:

siwy z gosławic
12-11-2005, 17:20
Ja myślę że powinien zastosować mieszacz do podłogówki i wtedy każdy kocioł będzie pasował. Na mieszaczu ustawisz sobie 40C i tyle poleci do podłogi. Na kotle ustawisz sobie 60 czy 70C i taką będziesz miał wodę w zasobniku.

sceptyk
12-11-2005, 19:02
nie, ten Pan twierdzi że jest to bardzo dobry związek, tu chodzi o niestosowanie zasobnika c.w.u., a pojemnościowego podrzewacza gazowego c.w.u.

rafslusarczyk
12-11-2005, 20:10
licz się z tym że stosując dodatkowy podgrzewacz musisz mieć dodatkowy kanał spalinowy

dobre i sprawdzone rozwiązanie to zasobnik z węzownica zasilany z kotła

zadnych przeciwskażań do podłogówki - obowiązkwe zastosowanie jakiegoś systemu do zmieszania wody na podłogówke (ok40C)

mieszacz z siłownikiem
zeataw z termostatem
lub coś podobnego
np TZM Termostatyczny Zawór Mieszający