PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Dziennika Robina.



Strony : [1] 2

andrzejka
12-11-2005, 08:44
Gratulacje 8)
Nareszcie działka będzie już wydzielona i wasza 8)
Trzymam kciuki za szybkie budowanie i powodzenia 8)



A teraz- idę swiętować urodziny
I jak świętowanie :roll:
Pozdrówka 8)

Jagna
12-11-2005, 08:58
No to Wszystkiego Najlepszego!
Podoba mi się takie podejście do sprawy. Ma tak być (dom, znaczy) i tak będzie. Tak trzymać! :D

Aga J.G
12-11-2005, 10:30
Trzymam kciukasy za pomyślnośc :)

anSi
12-11-2005, 12:53
A teraz- idę swiętować urodziny

Swoje czy naszej Niepodległości Kochanej 8)

Powodzenia w budowaniu :)

andrzejka
17-11-2005, 20:52
Projekt sympatyczny 8)
Widzę że dziennik już nie jest osobisty a twój :wink: 8)
pozdrówka

Robin2
26-11-2005, 15:00
Ha!
Andrzejko, dzieki za interwencję ale... wkradł się mały błąd. Otóż- ja nie zmieniałem nagłówka dziennika, założyłem drugi nie wiedząc, że Ty już to zrobiłaś :D.

Tak więc: swój wywalam, wpisuję link do załozonego przez Ciebie i proszę, jeżeli możesz, zmień nagłówek na taki, który -jak to ujęłaś- "łatwiej pozwala skojarzyć dziennik z osobą".

A więc- prosze sie wpisywać, komentowac, nie żałować mi ostrych słów. Lepiej żebym usłyszał jakies słowa krytyki od Was przed budową niż od siebie samego (albo -nie daj Boże, od żony) w jej trakcie.

Pozdrawiam wszystkich, którzy zdążyli już zajrzec do dziennika i napisać w komentarzach kilka słów.

Robin

andrzejka
26-11-2005, 18:12
Ha!

Tak więc: swój wywalam, wpisuję link do załozonego przez Ciebie i proszę, jeżeli możesz, zmień nagłówek na taki, który -jak to ujęłaś- "łatwiej pozwala skojarzyć dziennik z osobą".


Nagłówek zmieniony 8)
Może tak zostac czy jeszcze coś zmienić :roll: :roll: 8)


I już wszystko jasne 8)

Jak skasujesz swój ostatni post z tych komentarzy http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=59702
to ja skasuję swój 8)

Pozdrówka 8)

Robin2
26-11-2005, 20:43
Andrzejka, jestes wielka!

Ja nie miałem pojęcia, jak to zrobic.

Pozdrawiam!
Robin

andrzejka
08-12-2005, 16:46
No to gratki, pomału do przodu :P
Nie ma to jak układy :wink: Przydają się 8)

Ciekawe, co u Andrzejki?

Zimowy marazm 8) :wink:


Pozdrawiam

andrzejka
22-12-2005, 16:54
http://www.kartki.bej.pl/kartki/joanna/swieta_4_duza.jpg
wesołych świąt :P

świercz
21-06-2006, 09:31
uuuuuu chyba dawno nikt cię tu nie odwiedzał....
wiec witam!
no tak trzeba czekać raz dłużej raz krócej - tak to juz jest.
pozdrawiam
świercz :)

Robin2
21-06-2006, 20:06
miło mi, że sie w końcu ktos odezwał ;)
dzięki, świerczu!

andrzejka
17-10-2006, 19:39
Gratulki Robin, ciesze sie, teraz jak juz prace ruszyły a nie tylko papiery toi inaczej :P
Trzymam kciuki za roboty przygotowawcze 8)
Czekam na fotki i pozdrówka 8)

świercz
18-10-2006, 08:50
...no fotki muszą być! :lol:

kasjana
18-10-2006, 11:32
Nie ma to jak podglądać kogoś miejscowego :D czekam niecierpliwie na fotki, to może sama nabiorę ochoty na budowanie.

Robin2
18-10-2006, 20:56
hehe.... ale mi miło, że ktoś tu zagląda! starciłem nadzieję ;)
Co do fotek- mam aparat analogowy, więc fotki będą partiami, jak wywołam kolejny film.
Dzieki za odzew!

andrzejka
20-10-2006, 21:00
8) 8) 8) 8)
O widze że przyciągasz ziomków na forum :wink:

annanatali
24-10-2006, 21:40
Ja też miejscowa.
Powodzenia Robin2, bo ambitne masz palny. Jak na razie pogoda nam dopisuje i jak widzę ekipa porządna, więc moze sie wyrobisz.
U mnie zaczyna się dach, ale ciągle i wszystko z obsuwą. Dachowcy mieli wejść 12.10 i jeszcze nie zaczeli, a materiały leżą i czekają. Ale czas nas uczy pokory.

Robin2
26-10-2006, 18:42
O, widzę że pojawiły się nowe wpisy ;)
dzieki za życzenia, rzeczywiście plany ambitne ale mam pewność, że wszystko będzie ok.
Annanatali, gdzie się budujesz? Kiedy zaczęłaś?I czym będziesz kryła dach?
kasjana, podglądaj, z pewnością się zdecydujesz ;)
Świerczu, jeszcze troszkę, będą fotki.

Andrzejka, trzymałem kciuki i się udało- prawda?

Pozdrawiam wszystkich!

beatusiak
30-10-2006, 17:33
hej hej robaczki to ja :D zycze wam ops zyczymy wszystkiego NAJ NAJ NAJ za rok my wyjazd do JAsionówki a wy do JAworówki my do wyremontowanego domeczku wy do nowgo pałacu buziaczki[/b]

Robin2
31-10-2006, 10:37
hej hej!
no proszę, znajome dusze się odezwały ;)
Bea, remontujcie, potem zobaczymy efekty i spotkamy się przy grillu.
A co do pałacu- hmm... zastanowię się, może to dobry pomysł, pałace zwykle posiadały zasobne piwniczki a w nich wino...

tola
31-10-2006, 11:53
Robin Twoje błogosławieństwo cieszy mnie bardzo, dobrego w końcu nigdy za wiele :D
W niedzielę dobrym trunkiem opijaliśmy razem ze Z. W. Twoją budowę.
Tak więc wszystko pójdzie jak burza :wink:
Pozdrawiam :D

Robin2
31-10-2006, 17:46
ach, Tolu
mam nadzieję, że masz równie zbawienny wpływ na pogodę ;)
dzieki raz jeszcze

andrzejka
31-10-2006, 20:35
Robin teraz to widac co zdziałaliście, fajnie fajnie to wygląda 8) 8)
Pogoda by sie przydała jeszcze fakt i za nią trzymam kciukasy dla was 8)
pozdrówka

beatusiak
02-11-2006, 16:17
robota w rekach sie pali.... trzymamy kciuki....czekam z niecierpliwościa na dziennik budowy z punktu widzenia Kasi było by sympatycznie zobaczyc jak to widzi druga połowa buziaczki do zobaczenia

Robin2
02-11-2006, 21:47
Hehe...
własnie moja zona po przeczytaniu mojego dziennika (dopiero niedawno sie na to zdecydowała!) stwierdziła, że jest za bardzo optymistyczny i postanowiła, że napisze swoje komentarze.

Może powstanie cos na kształt "Rozwazna i Romantyczny" ;)

tola
04-11-2006, 20:09
Robin, nie przejmuj się zimą, od wtorku znów jesień.
A te urodzinki, to w listopadzie?

Robin2
04-11-2006, 20:58
Oj, Tolu, Ty już mieszkasz a ja dopiero buduje.
Sama rozumiesz, że wolałbym żeby wszystko szło po mojej mysli.
A co do urodzin- w listopadzie, 11. Jak zwykle mam dzień wolny ;)

tola
04-11-2006, 21:12
A ja 12 mam imieniny, też jeszcze flagi wiszą :D
I nie mieszkam w domu, dopiero wykańczam, a to nie takie łatwe. Postawienie stanu surowego zamkniętego, to drobiazg w porównaniu z wykończeniówką. Zobaczysz, jak to jest, wszystko przed Tobą :D

beatusiak
06-11-2006, 09:02
pada śnieg pada śnieg cieszą sie dzieci.......i chyba tylko one ....Roberto mam nadzieję że prace bedzie można rozpocząc jak najszybciej...zapowiadają ocieplenie +8 napewno do 15 grudnia domek bedzie stał jak marzenie buziaczki

Robin2
06-11-2006, 21:02
Ba! Już jutro będzie słońce ;)
I znowu ruszy budowa.
A dzis dzwoniła pani z banku, jest umowa, będzie kasa ;)

tola
11-11-2006, 18:36
Robin
W Dniu Urodzin, życzę Ci spełnienia marzeń, zrealizowania wszystkich planów.
Niech dom, który budujesz stanie się szczęśliwym miejscem dla Ciebie i Twojej Rodziny.
Pozdrawiam serdecznie :D

andrzejka
12-11-2006, 14:04
Robin to ty masz strasznie patriotyczna datę urodzenia 8) 8)
Spóznione zyczonka, oczywiście ukończenia domu szybko , sprawnie i tanio w jak najlepszym stylu i oby był zgodny z wymarzonym :P :P :P


Co do wpadki :-? :roll:
Masz za soba pierwszą swoją wpadke na budowie :wink:
Na pweno jakoś poradzicie z tymi rurkami 8)

CZekam na fotki ze scianami 8)
Pozdrówka dla zony co super czuwa nad realizacją waszego domku zgodnie z planem 8) 8) 8)

Robin2
13-11-2006, 17:06
Dziekuję Tolu, Dziekuję Andrzejko ;)

Faktycznie, patriotyzm mam chyba wpisany w date urodzenia. Może dlatego zostaję, gdy inni wyjeżdżają.

Co do rurek- się przeniesie, to nie stolica.

Pozdrawiam serdecznie a Toli wysyłam spóźnione- ale równie szczere zyczenia imieninowe. Tolu- zycze szybkiego finału i zamieszkania w nowym domu.

RobSto
21-11-2006, 20:31
Siemanko,

dorzuć jakieś fotki, chętnie popatrzę. Pogodę masz super, może zimy w tym roku nie będzie. :P Z Twoim majstrem umówiłem się na weekend, ale już wiem że znowu musze gnać służbowo do Warszawy to przesunę na przyszły tydzień. Właśnie z żoną obejrzeliśmy Twój projekt. Wielkością podobny jest do naszego. Macie fajny duży salon. Ogólnie bardzo sympatyczny i praktyczny.

Pozdrawiam i życzę dobrej pogody.

Rob

andrzejka
25-11-2006, 05:14
Robin ale macie juz kawał- wielki domu postawiony :o :o :o
Super, fakt pogoda w tym roku sprzyja budującym 8)

PodobA MIE SIE TWÓJ WIDOK Z OKNA NA BEZKRESNE POLA I ŁAKI 8) 8) 8)
Tylko stać i patrzeć , patrzeć........................


Pozdrówka 8)

Mikazuu
26-11-2006, 13:39
Debiutuję w Twoich komentarzach, by wyrazić swój podziw dla tempa prac na budowie. :) Dla inwestora to musi byc miód na serce. :wink: Obys tylko zdążył przed 10 grudnia, bo podobno wtedy maja przyjść mrozy do Europy!

Wybrałeś ładny projekt domu, przemyślany i funkcjonalny, wg mnie. Bardzo mi sie podoba.

PS. A gdzie się budujesz?

Robin2
26-11-2006, 17:52
Andrzejko, dzieki za miłe słowa;)
mię tyż ujął ten widok, dlatego też wybrałem tamten kawałek ziemi. Co więcej- nikt się tam nie pobuduje- to teren zbiegający w kierunku rzeki (Supraśli) i jest tam coraz bardziej podmokło.

Mikazuu, dzięki za pierwszy wpis, mam nadzieję, że nie poprzestaniesz na nim i będziesz częściej tu zaglądać ;)
Ponieważ jesteś na etapie dużo wcześniejszym niż ja - a tym bardziej Andrzejka- jeżeli będziesz miała jakiekolwiek pytania- pisz, chętnie odpowiem w miarę posiadanej wiedzy.
A buduję sie we wsi Jaworówka, 2 km od Dobrzyniewa Dużego. Dla lepszego zobrazowania- to tu:
http://mt3.google.com/mt?n=404&v=w2t.30&x=4618&y=2661&zoom=4

Miejsce niezbyt odległe od miasta, brak sklepów, barów itp, tylko łąki, pola, lasy, zapach krów i cisza.

RobSto
02-12-2006, 15:56
Rozmawiałem z Twoim majstrem. Kankretny gość. Zima wam dopisuje, jak twierdzi przy temperaturach do - 5 stopni się nie będzie zatrzymywał z robotami, więc dobre widoki przed wami.

Oby do przodu :P :P :P

Pozdrawiam

Nefer
31-12-2006, 15:03
Wszystkiego dobrego w Nowym 2007 Roku ! Dużo zdrowia, szczęścia i spełnienia wszystkich planów :):)

http://positiveblackmencoalition.com/newyear.jpg

andrzejka
14-01-2007, 09:56
Robin gratki, przegapiłam twój dach :-? Aż mnie zatkało jak do ciebie zajżałam :o
Domek super wygląda 8)
Co do okien to fakt terzeba szukać bo ceny na wydawałoby sie podobne okna są rozmaite :roll:

Ciesze sie ze u was wszytko idzie dobrze a dom jak pokryty to juz inaczej wygląda 8)
Pozdrówka i dobrego wyboru okien 8)

Mikazuu
19-01-2007, 10:33
Okna - ważna sprawa w domu.
Z tego co piszesz, to duży rozstrzał cenowy. Kupujesz same okna, czy z roletami zewnętrznymi? A bramę garażową?


PS. Dom wygląda fajnie. :) Ładny, tradycyjny kolor dachu. Dachówka?

andrzejka
19-01-2007, 18:31
żona suszy głowę, że pieniądze wypływają...
_________________

Robin to fakt ale jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakie efekty tego wypływania pieniędzi macie 8) 8) 8) 8) 8)


Pozdrówka dla żony 8)

Robin2
19-01-2007, 19:37
hehe... fakt, efekty widoczne ;)

Andrzejko, dzieki za ciepłe słowa. jak zwykle ciepłe słowa...

Trzymam kciuki za Wasze szybkie postepy, kończcie i cieszcie się zyciem w domu. Jak przyjdzie wiosna- wproszę się do Was na kawę. Oczywiście na tarasie ;)

Pozdrowienia dla całej rodziny!
Robert

acca5
30-01-2007, 21:30
Jaki ładny dach, Robin może wyszczegółów centralne ogrzewanie- jaki piec, kominek, ile podłogowki i z czego?

andrzejka
31-01-2007, 10:09
Robin jak dla mnie to cena kosmiczna :o :o :o
A co sie mieści pod pozycją kotownia :roll: :roll:
Bo moim zdaniem cena całkowita w takiej wysokości byłaby może ok ale ta to szok :roll:
No chyba, ze masz jakieś cuda i nowoczesne ustrojstwa w to wliczone :roll: :roll:

Ale to tylko i wyłącznie moja opinia 8)
Cikawa jestem opinii innych :roll:

Pozdrawiam ciepło w zimowy czas 8) 8) Jak tam drogi do twojej budowy przejezdne :roll:

Robin2
31-01-2007, 21:22
Andrzejko,
dzięki za ciepłe życzenia ;) , drogi przejezdne, nie mam problemów.

Acca 5, dziekuję, mnie dach równiez się bardzo podoba ;) zwłaszcza pieknie prezentuje sie w słoncu. Widzę, że Twój dach tez urodziwy ;)

Wracając do tematu instalacji- oto krótki opis tego, co tam bedzie:

- kotłownia: piec na paliwo stałe ("na wszystko"), zasobnik CWU 120 l, pompy, zawory itp. Projektant wrzucił tam jeszcze zbiornik buforowy 1000 l a piec miał być na eko groszek i posiadac podajnik- stąd tak wysoki koszt. Po wyrzuceniu zasobnika i zmianie pieca- koszt spada o 12 tys

- Instalacja CO: 8 grzejników, instalacja w miedzi. Sprawdziłem cenę grzejników- były z górnej półki- spokojnie można kupic je za pół ceny, koszt spada o 1600 zł

- Ogrzewanie podłogowe: 200 mb rury AluPex, powierzchnia około 30 m2. Największy składnik kosztów to własnie rura i... styropian z folia alu! Kosztuje ponad 1000 zł! Czy to naprawde jest takie drogie (26 zł/m2)?

- Woda ciepła i zimna: 3 punkty CW, 7 punktów ZW, instalacja z PP

- kanalizacja: dwie łazienki, pralnia, kotłownia (kratka w podłodze). W cenę wliczone stelaze do WC- ale za drogie jak na mój gust- można zaoszczędzic około 500 zł.

Tak więc: pierwotny koszt- 47,5 tys.
po moich szacunkowych oszczednościach (bez targowania się o robociznę)- około 33 400. Hmm... Dalej za dużo- postaram się zejść do 30 tys.

Co o tym sądzicie?

andrzejka
03-02-2007, 07:32
Kurcze już trochę lepiej 8)

Ale moze jeszcze coś znajdziesz taniej :roll: :roll: :wink: :wink:
Trzeba było od razu pisać ze to piec z podajniekiem miał być 8)

Wiadomo wygoda kosztuje i to dużo 8)

8) 8)

Mikazuu
04-02-2007, 17:44
Uuuuu, chory inwestor to ... osłabiony inwestor. A z tego co juz wiem, to do zmagań z budową potrzeba wiele sił. :wink: :)
Życzę zdrowia Robin!!!!!

Okna z ul Upalnej? To całkiem blisko mnie, tzn moja strona miasta. Będę chyba podążać przetartym szlakiem. :wink: A czy firma ma w sprzedazy rolety zewnętrzne (bo u mnie będą)?

Przyznam, że cena instalacji wodnej powaliła mnie!!! :o Chociaż po Twoich cięciach juz jest bardziej do przyjęcia.
W naszym domu taka instalację będzie robił mój mąż. Wszystko będzie w rurkach AluPex, bo miedź jest droga i w zetknięciu z pewnymi rodzajami tynków ulega szybkiej korozji. Mąż opowiadał mi, że widział rurki miedziane (kilkuletnie uzytkowanie), które właśnie pod wpływem reakcji z pewnym tynkiem (b. dobrym i popularnym tu zresztą), pekały jak... słone paluszki!

Z Twojego wykazu wynika, że bedziemy miec zbliżoną ilość grzejników ( w tym u nas bedą 3-4 kanałowe), ogrzewania podłogowego czy kanalizacji. Zatem ciekawa jestem, jak to wyniesie u nas?
A co do stelaży do WC - nie oszczędzaj na nich. Najdroższe są Geberit, ale warte swojej ceny. Mąż zamontował ich juz setki, więc chyba wie co mówi. Ja w każdym razie mu wierzę. :)

Raz jeszcze Robin - dużo zdrówka!!!!!

Robin2
04-02-2007, 17:56
Mikazuu,
dzieki za życzenia ;)
Jest lepiej a do środy będzie OK- pojade przypilnować montażu okien.
Co do rolet- pewnie mają bo mimo ciasnoty dysponuja sporym wyborem katalogów. Okna z Fasady nie były najtansze, znalałem firmę która policzyła mi to ciut taniej ale nie miałem pewności co do trwałości. Okna z Fasady mój brat montował przed ponad rokiem i swietnie funkcjonują.
Chyba jutro nie pójdę do pracy, zasmarkany - nie będę wiarygodny ;)

Robin2
04-02-2007, 17:59
Aj, rozpędziłem się i wysłałem wiadomość a miałem jeszcze zapytać Cię o szczegóły pracy męża: z tego co napisałaś, wnioskuję że zna się na hydraulice.
Czy może mi polecić jakiś kocioł na paliwo stałe- niedrogi ale funkcjonalny?
A grzejniki?- jakiej firmy?

Z góry thx ;)

Mikazuu
04-02-2007, 18:33
Robin, jezeli dopadła cię grypa to radzę "odleżeć swoje". Opuszczając jeden dzien pracy, firma chyba nie zbankrutuje? :wink: :) A jak jesteś szefem, to chorobowe musowo wząć! :D

Co do rad i porad hydraulicznych, to masz rację, moja połówka orientuje się trochę w temacie.
Pytasz o kocioł na paliwo stałe. Powiem ci tak - my mamy już wybranego wykonawcę takiego pieca. Rzemieślnik z długoletnim doswiadczeniem, z Krupnik k/Białegostoku. Jego piece mają dobrą opinię. Dokładne namiary mogę podesłać na priva. Jak chcesz, to daj znać.

Ale co do grzejników to już sprawa wygląda inaczej, bo nie mieszkamy w Polsce już od kilku dobrych lat. Wiele rzeczy sie zmieniło, producenci, ich produkty. To czego tu się używa, nie zawsze jest w Polsce (albo nazwy sa totalnie inne). Dlatego w tej kwestii nie mogę pomóc. :(

RobSto
05-02-2007, 20:13
Hey Roberto,
widzę że tu też się dzieje. Reperuj cyfrówkę bo mało widać. Wybrałeś piec? Jeśli nie to odwiedź KOTLARNIĘ na Hetmańskiej.

Pozdrowionko
Rob

RobSto
09-02-2007, 17:07
Roberto,
i jak chłopaki podjęli się wstawiania okien w taką pogodę?

RobSto
10-02-2007, 16:38
Widzę że masz już aparat.
Tylko pozazdrościć widoków. To już jest dom - z dachem, oknami. Jeszcze elewacja i z zewnątrz wszystko.
Super :P

Mikazuu
10-02-2007, 17:01
Hej Robin!!!
No, to rzeczywiście twój dom juz wyglada jak ... prawdziwy dom. :wink: Okno robi wielką różnicę. :)

Chce zapytać jakie parametry okien jakie wybrałeś, tzn ile komorowe? Czy Fasada jest producentem okien czy tylko dystrybutorem? Czy jestes zadowlony z ich usługi?

andrzejka
11-02-2007, 08:33
Dom jest super w zimowej szacie z oknami 8) 8) 8)

Co do taśm na oknach to nie zostawiaj ich zbyt długo , ja zostawiłam przez lato i już jesienią nie można było zrwać, :-? :-? :-?
Do dzis sa na niektórych oknach :-? :-?

Pozdrówka 8)

vittorio
27-02-2007, 12:40
Kurcze powiem Ci że ta wycena na kotłownię to mnie trochę zmroziła... Dobrze że to wstępne koszty. A domek widać całkiem szybko pnie się do góry. :)

Robin2
01-03-2007, 20:49
Andrzejko
zerwę te taśmy w najblizszą sobotę, mam zamiar wtedy troche posprzatac i przygotować grunt dla elektryka. Ale dzieki za zwrócenie uwagi ;)

A tak z innej beczki- Andrzejko, byłem w Twoim mieście (mam tam rodzinę) i tak z głupia frant rozejrzałem się po okolicy i... znalazłem twój dom ;).
Ładny ;)

Vittorio
rzeczywiste koszty nieco spadły, za całość (woda, CO i kanalizacja) w tej chwili mój instalator chce znacznie mnie- ostatnia wycena staneła na 30 tysiącach. To jetsem w stanie przyjąć, tym bardziej że nasze kalkulacje wypadały podobnie. Oczywiście mówię tu o kosztach materiałów, robocizny i uruchomieniu całości. dodatkowo czeka mnie jeszcze koszt wykonania przyłączy i zrobienia oczyszczalni- bo na kanalizację musiałbym czekać ponad trzy lata.
A jak tam u Ciebie?

Pozdrawiam!

świercz
01-03-2007, 21:11
uuuu u u u uu uuu ale mnie tu nie było a tu prosze chałupa stoi! super wygląda! gratuluje!

vittorio
02-03-2007, 09:42
Wczoraj odebrałem mapki od geodety a w zeszlym tygodniu złożyłem wniosek o WZ i czekam... (pewnie ze 3 miesiące :-? )

andrzejka
02-03-2007, 18:10
Andrzejko
zerwę te taśmy w najblizszą sobotę, mam zamiar wtedy troche posprzatac i przygotować grunt dla elektryka. Ale dzieki za zwrócenie uwagi ;)

A tak z innej beczki- Andrzejko, byłem w Twoim mieście (mam tam rodzinę) i tak z głupia frant rozejrzałem się po okolicy i... znalazłem twój dom ;).
Ładny ;)


Robin no co ty opowiadasz , :o :o :o Poważnie masz u nas rdzine i byłeś
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
To ci dopiero 8) 8) 8) 8)
Jak będziesz jeszcze kiedys i bedziesz miał chęć to zapraszam do siebie serdecznie 8) 8) 8) 8)

Pozdrówka 8) 8) 8) 8) 8)

RobSto
03-03-2007, 12:30
Oczywiście mówię tu o kosztach materiałów, robocizny i uruchomieniu całości. dodatkowo czeka mnie jeszcze koszt wykonania przyłączy i zrobienia oczyszczalni- bo na kanalizację musiałbym czekać ponad trzy lata.

Hey Roberto

Czy masz już koszty przyłączy i oczyszczalni, bo właśnie mnie to czeka. Studnię robisz? U mnie robią w poniedziałek.

Robert

DPS
07-03-2007, 08:47
Dzięki za Wasze dzienniki i dzięki, Robin, za nastawienie - budujesz mój optymizm. Podziwiam za operatywność i gratuluję tempa. Dzięki Wam może uwierzę, że budowanie nie musi być ze szczytu listy traumatycznych przeżyć. Kibicuję, będę zaglądać. I jeszcze raz dzięki za to, że jesteście tutaj. Szkoda, że moja budowa jest w przeciwnym końcu Polski, buduję nad Nysą Łużycką, przy granicy z Niemcami. Pozdrawiam! :lol:
e, chyba nie umiem załączyć emotikonu, bo tylko napis mi się pojawia. Ale uśmiecham się do Was.

RobSto
07-03-2007, 20:12
Roberto,
chyba jesteś mocno zajęty,
pisz co się dzieje!!!

DPS
10-03-2007, 11:44
Robin, jeszcze raz dzięki za pomoc przy fotkach - może jakoś by zrobić z tego temat przyklejony na początku działu dzienników? Bo działa świetnie!
A Twój dom bardzo mi się podoba - zwłaszcza te przeszklone dwuskrzydłowe drzwi, po prostu przepiękne. Też bym takie chciała mieć. Może jeszcze wstawię coś takiego w mojej stodole? Od południa w jadalni na dole, z widokiem na ogród i las. Chyba byłoby nieźle. Jak tam Twoja oczyszczalnia? Napisz coś, też muszę zrobić.

tola
10-03-2007, 20:50
Robin obejrzałam zdjęcia, po wstawieniu okien to już jest dom, nie budowa.
Pięknie wygląda, tak ładnie wkomponowany w otoczenie. A widoki masz przepiękne.
Tę wnękę tarasową pewnie kiedyś wzbogacisz w drewnianą pergolę, porośniętą pnączami, to będzie odpoczynek, lato, zapachy, leniwe brzęczenie owadów.
Odnośnie pana Krzysia elektryka - zwróć uwagę, by nie prowadził kabli zbyt blisko ramy okiennej. U nas w jednym z pokoi tak było, po otynkowaniu nie było ich widać, a stolarz, który wstawiał parapety, wybijając otwór przeciął je.
To tak, gwoli przestrogi.
Pozdrawiam serdecznie.

RobSto
11-03-2007, 16:37
Fotki imponujące - widoki również. Widzę że "puntk zero" umiejscowiłeś dość nisko, ja jestem teraz w momencie podejnowania decyzji jak go umiejscowić i wciąż nie wiem. Napisz kiedy planujesz finalizację robót i czy zastanowiałeś się nad formą ogrodzenia.

Słońca życzę :P

Robin2
11-03-2007, 18:01
Oho!
ostatnio nie zaglądałem do "komentarzy" a tu wpis za wpisem ;)

Odpowiadam więc:

Andrzejko,
rzeczywiście mam rodzine w Twoim miescie, kiedyś dość często tam spędzałem wszystkie święta. Razem z bratem ciotecznym omal kiedyś nie spowodowaliśmy pożaru w jego mieszkaniu w bloku, bawiąc się żołnierzykami postanowiliśmy wykonać atak z użyciem armaty, która załadowana siarką z zapałek wykonała efektowne osmalenie sufitu ;)
Zapowiadam się więc na wizyte.

RobSto
mam wstępną wycenę przyłączy wykonaną przez mojego instalatora, napiszę o tym na forum Grupy Podlaskiej. Nie robię studni, mam we wsi wodociąg a woda głębinowa nie jest tam wysokiej jakości- jest zażelaziona.

Dompodsosnami
bardzo proszę, ciesze się że pomogłem. Watek dotyczący wklejania fotek do postów już był kiedyś na Forum załozony, nie ma więc sensu smiecić. Ale dziekuję za słowa uznania ;)

Tolu,
masz we mnie dozgonnego dłużnika- za ekipę p. Zbyszka, za p. Krzysia, za optymistyczne nastawienie mnie do budowy. Tym większe znaczenie mają dla mnie Twoje pochlebne opinie na temat domu a uwagi wezmę sobie do serca.
W tym kąciku- bedzie taras, pergola, zacisze...
To juz wkrótce- teraz czeka mnie wizyta tynkarzy.

Mikazuu, świerczu, vittorio, annanatali, Nefer, kasjana,- zaglądajcie częściej ;)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytelników!
Robert

Mikazuu
17-03-2007, 14:00
Mówisz i ... masz!!! Mikazuu zgłasza sie na budowę Robina!!!! :)

Ostatnio kiedy "byłam tu u ciebie" zima, snieg, mroźno itp. a teraz wiosna przyszła!!! Widok na rzeke Supraśl masz przecudny! A dach... no po prostu piekny! (jak mozesz podeslij mi na priva namiary na fachowców -dachowców, jeżeli oczywiście nie sa zajęci do 2010r :wink: )

Robin2
18-03-2007, 14:35
Mikazuu,
namiary na tą ekipe mogę śmiało podawac publicznie, mam ich zgodę a oni moje poparcie.
Bogdan Kalinowski, 602 620 873

Miło mi, że wpadłaś ;)

Mikazuu
18-03-2007, 15:06
Thx Robin!
Dach masz piękny, serio.
Jaka to dachówka? Gdzie kupywałeś?

ps. zajrzyj na priva :)

świercz
19-03-2007, 08:19
widze że wiosna tak samo widoczna i tak samo działa na nas jak u was na was ;) - jest pięknie :wink: .

andrzejka
22-03-2007, 20:28
TO juz tynki :roll:
Super, coraz blizej, widoki macie cudne szczególnie te na pola :P
A i sąsiedzi całkiem sympatycznie, nie :wink:
Nie ma to jak kot w domu :wink:


Pozdrówka 8) 8) 8)

DPS
25-03-2007, 06:52
Nooooo, Robin, jestem pod wrażeniem! Okna piękne (sama bym takie chciała), obrzutka fachowa... Aż miło spojrzeć! Gratuluję i oby tak dalej!
A wybrałeś już oczyszczalnię ścieków? Bo ten temat przede mną i ciekawa jestem co mówią inni. Pozdrawiam, będę zaglądać! :D :D :D

Robin2
27-03-2007, 20:44
Dompodsosnami,
nie jestem jeszcze pewien rodzaju oczyszczalni, porozmawiam z moim instalatorem, on cos wstepnie planował.

dziekuję za miłe słowa ;)

Robert

dlugi rufus
04-04-2007, 22:26
Witaj Robin2
Dopiero teraz tu zajrzałem i co widzę bajki domek
Dach lux,ale nie mogło być inaczej w końcu to ten sam gość co u mnie :wink:
Ja mam oczyszczalnię Bioeko,ale na razie straszy na podwórku,wstawię ją pod koniec lata to będę wiedział jak to chodzi.

Robin2
05-04-2007, 18:22
Hej długirufus

miło że wpadłeś ;)

A masz może kogoś do posadzek?

Tak na marginesie- gdzie się budujesz?

Pozdr.
Robert

RobSto
06-04-2007, 13:29
Hey Roberto,
czemu nic nie wklejasz w dzienniku?
Zaglądam, zagłądam i nic :P

Robert

P.S. Wesołych Świąt :P :P :P

Robin2
07-04-2007, 07:00
RobSto,
sorki, trochę byłem zapracowany.
Ale już nadrabiam, można obejrzeć tynki.

Miło mi, że ktoś to czyta ;)

Spokojnych Świąt
Robert

Mikazuu
07-04-2007, 14:18
Pewnie znowu sie powtórzę, ale ... co mi tam! :wink:
Jak ja ci zazdroszczę!!!! W świetle zaistniałej sytuacji na rynku materiałów, mój dom będę oglądać może w ... przyszłym roku. :-?
No, ale ja nie o tym miałam klikac tylko chciałam Ci pożyczyć...

wesołego królika co po stole bryka!
Spokoju świętego i czasu wolnego (chociaż czy to możliwe podczas budowania?)
Mokrego dyngusa, smacznego jajka i niech te święta będą jak bajka!!!!

:) :)

dlugi rufus
07-04-2007, 15:15
Robin2
Posadzki robił mi Adam Szpak 507489436
Bardzo dobry ,ale trzeba męczyć ,zawalony robotą to i terminy przesuwa
Ciężko się też dodzwonić bo często sam działa,najlepiej wieczorem
Drugi gość też bardzo dobry Domin krzysztof 603508499
W tamtym roku trzeba było sobie rezerwować dwa miechy do przodu
Wszystko jedno ,kogo wezmiesz będziesz zadowolony
Ja płaciłem 7 zł za samo wylewanie,styro układałem sam.
Sąsiad płacił 9 za wszystko
Nie wiem jak w tym roku
Buduję w Niewodnicy Kor.

RobSto
07-04-2007, 18:58
jeszcze raz...

Uśmiechów bez liku przy wielkanocnym stoliku.
Przyjaciół wielu i dużo EURO w portfelu.
Dyngusa mokrego z serca całego życzy...

http://republika.pl/blog_nh_659163/1301430/tr/18__.gif

Robert

andrzejka
09-04-2007, 07:17
Robin gratki tynków i choć w kieszeni pusto zawsze to bliżej celu :P
Fajnie to wyglada juz u wqas, i jak domek się prezentuje z drogi 8)

A z okazji swiąt wesołosci zdrowotności i szybkiego zamieszkania u siebie :P :P

Robin2
09-04-2007, 15:31
Andrzejko,

dzieki za zyczenia, ja także na bieżąco śledzę Twoją budowę i trzymam kciuki za szybkie wykończenie wszelkich prac.

RobSto,

Tobie również zyczę spokojnych Świąt. Niech dom pnie sie do góry i oby nie brakowało materiałów.

Mikazuu

jakie wrażenia po powrocie? Czy plany budowlane już sie skrystalizowały?
A może już czas założyć Dziennik Budowy?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, mieszkańcom Białego proponuję jakieś spotkanie przy kawie...
Tolu, Mikazuu, RobSto, Długirufus, Vittorio, co Wy na to?
Andrzejkę w wolnej chwili zamierzam odwiedzić osobiście ;)

DPS
10-04-2007, 08:32
Robin, pięknie dziękuję za nowy nick, jest rzeczywiście miły. :wink: :D Dziękuję też za miłe świąteczne słowa i życzę dalszego postępu prac oraz pięknego domku jak najszybciej! :D :D :D

ŻANET
10-04-2007, 17:19
Dzień dobry
- jestem tu pierwszy raz, cieszę się że trafiłam na twoj dziennik Robin2.
Własnie jestem na etapie wyboru projektu swojego przyszłego domku, w kręgu moich zainteresowań jest też projekt Nastka - to chyba twoj domek - jest super :)

tola
11-04-2007, 10:11
Pozdrawiam wszystkich serdecznie, mieszkańcom Białego proponuję jakieś spotkanie przy kawie...
Tolu, Mikazuu, RobSto, Długirufus, Vittorio, co Wy na to?


ja jestem na TAK :D

DPS
11-04-2007, 10:27
No i te tynki... Ho, ho, ho... :wink: :D A ja wciąż walczę w kuchni z podłogą i kuchnią kaflową. Ale już bliżej niż dalej, zaraz jak wrócę z Krakowa ruszymy z kuchnią, zdun już umówiony. Gratki, Robin, jak zwykle radzisz sobie wspaniale!

RobSto
11-04-2007, 19:47
Pozdrawiam wszystkich serdecznie, mieszkańcom Białego proponuję jakieś spotkanie przy kawie...
Tolu, Mikazuu, RobSto, Długirufus, Vittorio, co Wy na to?


ja jestem na TAK :D

Popieram :P

Robin2
11-04-2007, 19:48
Tolu
jak tylko dogadam się z resztą- dam niezwłocznie znać ;)

Sosenko,
dziękuję za miłe słowa choć... nick nie ja wymyśliłem lecz Gagata. Cieszę się, że tu zaglądasz a i we mnie masz wiernego czytelnika.

Żanet
zapraszam częściej ;)
Mój dom to wariacja na temat Nastki, na jej podstawie mój architekt zrobił projekt bo własnie Nastka najbardziej przypominała to, co chcieliśmy postawić na naszej działce.

Robin2
11-04-2007, 20:16
RobSto,
to jest nas już troje do kawy, o ile pamiętam- Mikazuu też kiedyś deklarowała taką chęć.

Robin2
11-04-2007, 20:19
RobSto,
to jest nas już troje do kawy, o ile pamiętam- Mikazuu też kiedyś deklarowała taką chęć.

ŻANET
12-04-2007, 18:14
dziekuję Robinie za szybko i pełną odpowiedź na moje pytanie. :)

Robin2
12-04-2007, 20:44
Żanet,
bardzo proszę. Na przyszłość także służę pomocą.

Jak przygotowania do budowy?

YENNEFER999
13-04-2007, 07:26
Robin przeczytałam i zazdroszczę. Domek wygląda pięknie, masz śliczną dachóweczkę, okolica malownicza (taka jak lubię) trzymam kciuki za dalsze etapy :) będę zaglądać do Ciebie bo ciekawa jestem jak będzie wyglądać efekt końcowy :lol:

Mikazuu
13-04-2007, 09:19
Właśnie "przeszłam sie" po Twoim domu. Jest super! A ten widok na rzekę Supraśl czy zachód słońca ...zapiera dech.

Spotkanie grupowe jak najbardziej popieram i zapisuje sie na listę! :)

ŻANET
13-04-2007, 18:55
Jak przygotowania do budowy?

działka już jest- 1700 m2 na trasie do Wojszek
ogrodzona, warunki zabudowy uzyskane, papierki na media złożone i mamy już odpowiedzi pozytywne - pozostaje wybór projektu :)
nasze typy to
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4522235a4b0f4
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-416,456,61,opis.html
i oczywiscie Nastka -

Robin2
14-04-2007, 19:49
Żanet,
a czy macie także warunki zabudowy?
Pytam z głupia frant, bo ja w swojej naiwności sądziłem, że wybiorę projekt jaki zechcę a dopiero Decyzja o Warunkach Zabudowy otworzyła mi oczy ;)
Mimo to, mam taki jak chciałem ;)

Pozdr.
Robert

ave!
14-04-2007, 20:50
plecy mnie bolą, cały dzień na kolanach... Przygotowałem powierzchnie podłóg do ułożenia folii i styropianu- w poniedziałek instalatorzy będą układać ogrzewanie podłogowe.
Potem razem z żoneczką- układaliśmy folię a na to styropian - nie zdążyliśmy zrobić wszystkiego. Wygląda na to, że jutro tez polecę do pracy.

nie jesteś z tym problemem sam :lol: :lol: :lol:
cześć, chyba Ci się jeszcze nie wpisywałam, ale czytam Twój dziennik (buduję ten sam domek co Andrzejka)
pozdrawiam :D

ŻANET
15-04-2007, 09:47
Żanet,
a czy macie także warunki zabudowy?
Pytam z głupia frant, bo ja w swojej naiwności sądziłem, że wybiorę projekt jaki zechcę a dopiero Decyzja o Warunkach Zabudowy otworzyła mi oczy ;)
Mimo to, mam taki jak chciałem ;)

Pozdr.
Robert

tak, mamy warunki zabudowy- bez tego to chyba ani rusz :wink:

RobSto
15-04-2007, 13:44
Roberto,
czy Ty masz już drzwi garażowe i zewnętrzne?
Ogladam foty i jakoś nie widzę. Byłem w Fasadzie - zrobili mi wycenę - i faktycznie mają niezłe ceny, ale chyba wybiorę troche inne za taką samą cenę - tylko z bajerami. Ciekawi mnie jakie wybrałeś drzwi zewnętrzne, bo ja chyba wezmę Gerdę.
Z innej beczki - jak sie zazywa kolor Twojej dachówki?

Robin2
15-04-2007, 16:55
Ave!
witaj ;)
i ja od czasu do czasu czytuję Twoje posty- też zaglądam do Andrzejki.
Miło Cię widziec, mam nadzieję, że będziesz pisała częściej.

RobSto,
co do drzwi i bramy- nie mam, jeszcze nie. Brama bedzie zamawiana dopiero po zrobieniu wylewek podłóg (bedzie segmentowa, radzono mi, żeby zamontować dopiero po wylewkach żeby dobrze przylegała do podłogi).
A drzwi- prawdopodobnie będą z Kolna
http://www.nicewicz.pl/oferta.htm
drzwi 5S z doświetlem z jednej strony. Myslałem też o Gerdzie albo innych bardziej znanych producentach ale ponieważ mam w planach doświetle- ceny sa w tym wypadku wyzsze, czasem wręcz duzo wyzsze...

Robin2
15-04-2007, 17:04
Ach, jeszcze pytanie o kolor dachówki- to jest Czerwona Celtycka Braasa. Na początku wydawała mi sie zbyt czerwona ale teraz- w pełnym słońcu- podoba mi się. Trzeba jeszcze tylko wybrać odpowiedni kolor fasady...

RobSto
16-04-2007, 07:07
Oglądałęm drzwi - wyglądają ślicznie :P
Powiedz mi ile się cenią te 5S (90cm czy 100cm?), chcę porównac do Gerdy.

Robin2
16-04-2007, 19:55
RobSto,
moje (100 cm + 40 cm doświetla) zostały wycenione na 3600, razem z klamką, zamkami itp. przy czym - o ile dobrze pamiętam- same drzwi to koszt 2600 a 1000 doświetle. Znalazłem jeszcze inne, nieco tańsze ale bez zamków- więc koszt wyjdzie podobny.

dlugi rufus
17-04-2007, 17:21
Robin2
Jak czas pozwoli to chętnie się dołaczę do kawy

Robin2
17-04-2007, 19:05
rufus,

w przyszłym tygodniu zrobimy spotkanie w wiekszym gronie, OK?

dlugi rufus
17-04-2007, 20:01
Dopiero doczytałem ,że układałeś sam styropian,zresztą ja też,zajeło mi to prawie 3 dni
A już myślałem ,że tylko ja jestem taki wolny

tola
17-04-2007, 20:40
Robercie
w Dniu Imienin życzę Ci wszystkiego najlepszego, solidnych fachowców, obniżki cen materiałów budowlanych, życzliwych ludzi wokół, 100 lat życia w dobrej formie i spełnienia wszystkich marzeń.
Było mi niezmiernie miło poznać Cię osobiście, dzięki za przesympatyczne odwiedziny :wink:

DPS
18-04-2007, 06:51
Wczoraj nie mogłam, ale spieszę dzisiaj - 100 lat, Robinie! Życzę wszystkiego najlepszego, zdrowia i pieniążków, a nade wszystko spełnienia marzeń!

A te styropiany piękne takie... :wink: :D

świercz
18-04-2007, 07:50
czesc Robin2
ja co do tej instalacji centrala - to te 4 stówki to za co? rurki w scianie? możesz mi wiecej napisać na ten temat - własnie nam sie odkurzacz popsuł :lol: :lol: :lol: i może w nowej chacie przydałby się central ;)
A! chyba jesteś na podobnym etapi ;) no moze ty lekko z przodu... u mnie tez niedłudo posadzki ;)
pozdro

RobSto
20-04-2007, 07:11
Roberto,
zastanawiałeś się nad klimą do salonu?
Koszt klimatyzatora - 1500 PLN
Instalacja z osprzętem ok 1000 PLN

woy_r
20-04-2007, 17:42
Witam, Robin2 Możesz powiedziec co to za niebieska rurka wystaje z tego grzejnika kanałowego? I jakiej firmy jest to grzejnik? Wydaje mi się, że pisałeś, że instalację będziesz miał w miedzi czy duży to koszt w dzisiejszych czasach?

ŻANET
20-04-2007, 18:25
Robinie, poczytałam w necie na temat niedokładności projektów z Archipelagu - ponoć jest w nich kupa błędów. Co możesz na ten temat napisać, czy wykonawca miał problemy z projektem?

andrzejka
21-04-2007, 08:37
Ale postepy z każdym dniem 8)
Jak pies zostawia ślady tzn że domu pilnuje, nie :wink: :wink: :wink: :wink:
Brzozy fajne,też je lubie bardzo
8)

pozdrówka
8)

Mikazuu
21-04-2007, 10:53
WOW! Kawał roboty już u ciebie zrobione! :) Znaczy wszystko ok, bo nwet piesek poczuł się jak ... w siebie w domu :wink:

Mnie też interesuje grzejnik kanałowy. Gdzie w Białym można sie dowiedzieć więcej o tym? Czy droga to przyjemność?
Hmmm, tylko zastanawia mnie bliskość tego grzejnika do okna. Czy nie zbyt blisko to zainstalowałeś? Pytam, bo do tej pory widywałam takie urządzenia zawsze mniej więcej o 1 szerokość płytki od okna...

DPS
21-04-2007, 15:40
Robin, pędzisz do przodu! Ktoś kiedyś pisał o psie-widmie, który pojawiał się zawsze na budowie, by zostawić ślady swych łap. Może tym razem wybrał się do Ciebie? :wink: :roll: :D 8)

RobSto
23-04-2007, 19:55
Cieszy mnie, że chociaż u Ciebie są postępy - i to jakie.
Jeszcze troszkę i możesz ZAMAWIAĆ MEBLE :P
TAK TRZYMAJ :P

acca5
25-04-2007, 14:29
U mnie za ocieplenie biorą 30zł - i dom na szaro- bez tynku i gruntowania, razem z parapetami. czy możesz powiedzieć ile kosztowała folia pod podlogówkę ta z kratką?

RobSto
27-04-2007, 20:52
No tak,
spotkanie z człowiekiem od schodów- odbyte. Sympatyczny, starszy pan, w poblizu wybudował dom jego syn, więc jakby to trochę krajan
popatrzył, policzył i za całość (schody, spocznik, balustradka na pietrze) policzył około 6 tys. Materiał- jesion.
Jak sądzicie- dobra cena?

Robercie,

niedaleko Fasady - na Upalnej 1 jak dobrze pamiętam, na parterze w rzemieślniku jest sklep drzewny, słyszałem od znajomego że niedrogo i dobrze robią schody. ZOBACZ czy dobrze słyszałem :wink:

AAJ2004
02-05-2007, 22:05
Witam

Przejrzałam Twój dziennik i muszę powiedzieć, że wylewki wyglądają bardzo ładnie. Miałabym kilka pytań właśnie w związku z wylewkami, bo sami jesteśmy na podobnym etapie, to znaczy my się dopiero do wylewek przymierzamy. A mianowicie:

Co to za wylewka (miksokret czy cos innego...)?
Jaka jest grubość wylewki?
Czy wylewki nie pękały po wyschnięciu?
Czy są równiutkie? Chodzi o poziom oczywiście.
Czy folię kładliście tylko pod styropian czy również na styropian?
No i jak przygotowaliście chudziak do układania styropianu, czy robiliscie cos z nierównosciami (jesli takowe mieliscie, bo my mamy niestety i obawiam sie ze styropian bedzie sie troche ruszal... :-? )?

Będę wdzięczna za info :)
pozdrawiam

DPS
06-05-2007, 11:51
:o Wow, Robin, idziesz do przodu jak burza! Coraz piękniej u Ciebie! Gratuluję i nadal trzymam kciuki. :D Te ceny... :evil: Nie wyrabiam fonansowo i prace mi się opóźniają z braku kasy :evil: . Mam nadzieję, że Ciebie ten problem nie dotyczy. :wink:
Pozdrawiam gorąco!!! Koleżankę małżonkę także! :D :D :D

mbied1
09-05-2007, 08:21
Witam, ja również gratuluje pieknego domku, prace idą u Ciebie jak burza:) w moim przypadku trochę wolniej, a co do drzwi jakie wybrałeś są śliczne, ja też chciałam takie, ale te doświetla trochę kosztują więc darowałam sobie, u mnie na budowie bedzie strop zalewany już niedługo, najgorsze jest to,że mojego męża zrobili w "banbuko":( nasze drewno na wierzbe sprzedali komuś innemu w tej cenie, a ja muszę do tego interesu teraz dopłacać:( 700zł za metr jak dobrze pamietam, a miało być 598:(

pozdrawiam Edyta

RobSto
13-05-2007, 13:06
Jak tam kolego - wszystko zgodnie z planem?
Skończyłeś ścianki?

OJ - CHYBA JESTEŚ OSTRO ZAPRACOWANY :lol:

świercz
24-05-2007, 13:43
Robin gdzieś ty zaginął?.....
no posadzki jak tralala! pięknie wyszły. przypatrywałem się twojej podłogówce i widze że tez nie masz tak bardzo gęsto ;)
no i odezwij sie!!!

Urszulla
01-06-2007, 13:51
ja troszkę z innej bajki :-) , buduje dom pod Białymstokiem i poszukuje fachowca do zrobienia fundamentów , niedrogiego , bo ci których znalazła to tak mi zaśpiewali az mi sie słabo zrobiło . Bede ci bardzo wdzięczna za kontakt , czytałam ze pisąłes coś o Panu Wasiluku jesli dobrze pamiętam nazwisko.
Prześli mi na maila [email protected] kontakt do niego
Dzieki
Ula

świercz
01-06-2007, 14:08
ja troszkę z innej bajki :-) , buduje dom pod Białymstokiem i poszukuje fachowca do zrobienia fundamentów , niedrogiego , bo ci których znalazła to tak mi zaśpiewali az mi sie słabo zrobiło . Bede ci bardzo wdzięczna za kontakt , czytałam ze pisąłes coś o Panu Wasiluku jesli dobrze pamiętam nazwisko.
Prześli mi na maila [email protected] kontakt do niego
Dzieki
Ula

a ile i za co ci zaśpiwali (tzn jak duży dom)?

Urszulla
01-06-2007, 14:11
zakres prac (fundament dosyć prosty 12x9 z jedną ścianą wewnątrz z bloczka
25 cm):
- wykopy
- oszalowanie
- wylanie ławy
- wymurowanie ściany
- wylanie wieńca
- zabezpieczenie dysperbitem
- oklejenie styropianem
- zasypanie piaskiem
- wylanie posadzki na gruncie
zapytałam kilku fachowców dzis dostałam odpowiedz od pierwszego , jego cena to 17 tys (oczywiście to tylko cena robocizny) ;-(((, mało zawału nie dostałam

świercz
01-06-2007, 14:14
o majn god :o popierdo..liło ich wszystkich - sory za słowa ale to juz lekka przesada. ja mam ojca budowlańca i wiem jak o wygląda....

Urszulla
01-06-2007, 14:20
więc rozumiesz moje załamanie , które mam dzis na przemian za "wku...wieniem" . Jesli mozesz mi polecić fundamentowca to bede wdzięczna. Mam juz gotową eklipe do budowy domu która tylko czeka na znak, więc trochę mi sie spieszy

świercz
01-06-2007, 14:59
no przykro mi ale ja nie te strony.... tylko Robin moze coś pomóc... ale jakoś go nie widać :roll:

Robin2
09-06-2007, 21:33
Bardzo przepraszam wszystkich, którzy ostatnio sie wpisywali.
Ostatnio byłem tak zalatany, że nie tknąłem kompa...
Odpowiadam niechronologicznie:

Świerczu
dzięki za słowa uznania, z Twoich ust ma to znaczenie podwójne bo masz ojca- fachowca i niełatwo Cię zaskoczyć ;)

Urszulla
przepraszam, ze nie odpisałem na czas, mam nadzieję, że znalazłaś ekipę do fundamentów. Trzymam kciuki za budowanie!

RobSto
do tej pory szło zgodnie z planem ale... w Boże Ciało ktoś oszabrował mi kotłownię- pompy obiegowe, sterownik do pieca, zasuwa do wodociągu która we środę miała byś montowana... Troszkę to ruszyło małżonke...
Ale dziś zamontowano mi drzwi wejściowe, budynek mam prawie zamkniety, zostały jeszcze drzwi do kotłowni- póki co zabite dechami.

mbied,
dzięki, miło mi to słyszec ;)
Ostatnio miałem ochotę wpaść do Was i zobaczyć, jak idą prace... obiecuję w przyszłym tygodniu zajechać z termosem kawy i ciastkami- to na ukojenie nerwów ;)

Sosenko
dziekuję za ciepłe słowa. W przyszłym tygodniu znajdę trochę czasu do napisze więcej.

Pozdrawiam wszytskich ;)

P.S.
AAJ2004
jeżeli nie odpisałem na Twoje pytanie- wybacz, jutro wieczorem dam znać.

RobSto
10-06-2007, 12:28
Mógłbyś napisać kilka słów na temat pieca? Zaraz muszę zająć się tym tematem.

Robin2
10-06-2007, 13:24
RobSto,
ja mam zwykły piec na "wszystko", firmy Dziubarczyk, ze sterowaniem dmuchawą. Nie testowałem go jeszcze ale mój instalator zamontował kilka takich i twierdzi, że są praktyczne i nie wymagają dużo zachodu. Jest wersja z podajnikiem na eko groszek ale nie inwestowałem w takie rozwiązanie.
Do pieca jest dołączony zbiornik akumulacyjny 500 l na CO i CWU, stąd zasilane są grzejniki i CWU. Zbiornik ma odbierać z pieca nadmiar ciepła w trakcie jego działania i stanowić "akumilator" energii na później bo nie zamierzam co chwile biegać z kolejnym polankiem gdy grzejniki nieco przestygną ;)
Dodatkowo zbiornik ma mozliwość podłączenia kolejnego źródła ciepła- np solara, gdy będzie mnie na niego stać.

Lecę na obiad ;)
Na razie!

Robin2
10-06-2007, 14:20
AAJ2004

Przepraszam za tak późną reakcję, tak jakoś wyszło...

spieszę więc z z odpowiedziami:

Co to za wylewka (miksokret czy cos innego...)?

Miksokret szlifowany na powierzchni takim jakimś urządzeniem które wyglądało jak froterka ale miało stalową tarczę do zacierania

Jaka jest grubość wylewki?
Na pietrze jest styropian 5 cm + wylewka 5 cm
Na parterze są trzy kombinacje:
1. przy ogrzewaniu podłogowym jest styropian 5 cm + styropian 2 cm + styropian z folią 3 cm na tym rurki i wylewka 7 cm (razem- 10 cm styropianu + 7 cm wylewki)
2. tam, gdzie nie ma ogrzewania jest styropian 2x5 cm + wylewka 7 cm (czyli razem 10 cm styropianu + 7 cm wylewki)
3. W salonie, jedynym pomieszczeniu gdzie będzie parkiet- jest nieco mniejsza wylewka, 6 cm- posadzka tam jest nizsza bo parkiet jest grubszy niz terakota czy panele.

Czy wylewki nie pękały po wyschnięciu?

pekały, oczywiście nastąpił skurcz ale prawidłowo zrobione dylatacje pozwoliły im peknąć tylko tam, gdzie powinny. Dylatacje były robione wzdłuż wszystkich progów i na przedłużeniu scian bocznych otworu klatki schodowej.

Czy są równiutkie? Chodzi o poziom oczywiście.

Poziomy są zachowane we wszystkich pomieszceniach. Jest tak równo i gładko, że pokusiłem sie o samodzielne ułożenie terakoty w kotłowni- wyszło bardzo prosto ;)

Czy folię kładliście tylko pod styropian czy również na styropian?

Folia tylko pod styropian choc znalazłem tu, na Forum gorących zwolenników robienia izolacji wyłącznie z papy, Nie będę z tym polemizował, ja mam folie wywinietą na ściany na wysokość około 15 cm. Resztę folii po wylaniu- obciąłem. Na styropian nie ma sensu kłaśc ponownie folii, styropian na posadzki jest twardy i ma małą nasiąkliwośc a ponieważ jest układany "na mijanke"- nie ma w nim głębokich szczelin w które mógłby powpadać materiał. W dodatku z miksokreta otrzymuje się materiał w postaci półsuchej- zawiera bardzo mało wody i nie rozpływa się i nie wsiąka.

No i jak przygotowaliście chudziak do układania styropianu, czy robiliscie cos z nierównosciami (jesli takowe mieliscie, bo my mamy niestety i obawiam sie ze styropian bedzie sie troche ruszal...

Też miałem tą obawę więc przed położeniem folii porządnie wszystko zmiotłem i wyskrobałem szpachelką większe nierówności. Faktycznie, po połozeniu pierwszej warstwy styropian lekko się podnosił ale po drugiej warstwie było OK. W dodatku- beton waży swoje więc nie ma mowy o jakimś niedokładnym przyciśnięciu. Tak na marginesie- na moje posadzki poszło 10 ton pulpy i trzy tony cementu- pod takim ciężarem ze mnie zostałby tylko placek.

I jeszcze parę słów o samej wylewce: nie pyli, jest gładka, po zacieraniu nawet nie chropowata, jedynie w rogach, tam gdzie nie sięgała tarcza ma strukturę lekko szorstką. Bardzo dobrze robi się w niej otwory- nawet nie trzeba uzywać udaru, wystarczy zwykłe wiertło widiowe. Dobrze tnie się tarczą do betonu.
Jest wykonana jako posadzka "pływająca"- od ścian oddziela ją dylatacja z cienkiego styropianu.

Uff... mam nadzieję, że przydadzą Wam sie moje spostrzeżenia.

Robin2
10-06-2007, 14:28
a co do drzwi jakie wybrałeś są śliczne, ja też chciałam takie, ale te doświetla trochę kosztują więc darowałam sobie

Edyto, dziekuję za słowa uznania pod ardesem drzwi- w rzeczywistości prezentują się jeszcze ładniej ;)
Co do ceny- spodziewałem się wyższej, producent wycenił je na 3450 PLN a u posrednika- wyszło o prawie 10% taniej! I to z montażem ;)

Co do ceny drewna- faktycznie zrobiono Cie w bambuko. Zadziwiające, że zwykle wydatki zwykle różnia się od spodziewanych ale tylko w jedna stronę, prawda?

RobSto
17-06-2007, 20:15
Czy mi się wydaje - czy na razie postanowiłeś nie wklejać fotek?

Jak postępy? Kiedy planujesz przeprowadzkę?

Robin2
19-06-2007, 20:00
RobSto,
faktycznie, na razie się wstrzymam. Za kilka dni zamontują mi ostatnie brakujące drzwi (na razie dechy na ścianie) i wtedy powklejam.
A jest co pokazywać ;)
Woda, kanaliza, ścianki działowe na poddaszu, lada chwila- gładź gipsowa na parterze i docieplenie dachu...
Ale i takj jesteś lepszy w tempie budowania- o kuchni dopiero myślę a Ty masz już kupioną ;)

dlugi rufus
20-06-2007, 21:27
Witaj Robin2
Widzę ,że nie zwalniasz tempa
U mnie też nieżle idzie,ja mam termin wyprowadzki na 05.09 także też muszę się spieszyć.Dzisiaj skończyli mi kolorek ,jeszcze polbruk mi został i można będzie grilować na tarasie.

mbied1
22-06-2007, 09:57
Jeszcze trochę i będziesz mieszkał :) bardzo ładne tempo pracy.

DPS
22-06-2007, 19:33
Robin, jak zwykle prace idą do przodu w piorunującym tempie! :D Okropne jest to, że człowieka okradają i zabierają mu owoce jego ciężkiej pracy - mam nadzieję, że udało się już zniwelować te straty i że żona już mniej to przeżywa. A te wylewki - przepiękne... Aż Ci zazdroszczę... Pozdrawiam i czekam na nowe zdjęcia!

stalowa
29-06-2007, 11:18
Robin daj namiar na fachowca który robił Ci wylewki , wygląda na to że to solidny gość :D

świercz
29-06-2007, 12:58
Robin2 ja w sprawie tego bufora? coż to takiego? i oprócz niego jest zasobik cwu? czy to to samo... bo się zamotałem.....

RobSto
02-07-2007, 18:13
Foty SUPER, drzwi I klasa, moje się chowają :wink:
Tempo zaj.....te. Powodzenia - trzymam kciuki.

mbied1
03-07-2007, 18:05
Aż popadam w depresję, że u mnie tak wolno, a ty idziesz ja burza, jeszcze trochę i można bedzie mieszkać - a ja miałam już w październiku się wprowadzać a się boję, że nic mi z tego nie wyjdzie:(

Robin2
05-07-2007, 22:12
Kurteczka, znowu coś sie poprzestawiało i nie dochodziły do mnie zawiadomienia o nowych postach...

Nadrabiam, już nadrabiam, wszystkich prosze o wybaczenie.

Edyto, spokojnie, wszystko bedzie szło dobrze tylko niech pogoda się poprawi ;)
U mnie siedzi teraz dwóch ludzi, malarz-tynkarz-akrobata pan Janusz i glazurnik-pan Tomek. Trochę patrza na siebie z byka bo jeden drugiemu trochę wchodzi w drogę ale ponieważ to ja płacę- więc to ja bedę ustalał kolejność. A spieszy mi się, bo pan od schodów już czeka i dyszy...

RobSto,
dzieki za słowa uznania pod adresem drzwi, szczerze mówiąc lubię na nie patrzeć ;)

Świerczu,
bufor wymyslił mój hydraulik. To takie 500 l wody ogrzewanej wprost z pieca, pracuje w układzie otwartym (bo to piec na paliwo stałe). Magazynuje całe ciepło, jakie wytwarza piec i oddaje je instalacji CO i CWU. Zbiornik na CWU jest wewnątrz bufora.
Zalety:
- duża bezwładność cieplna- stabilna temperatura w CO
- brak konieczności biegania co parę godzin i podkładania do pieca
- "zawór bezpieczeństwa" w przypadku zbyt dużej ilości ciepła z pieca
- wymiennik ciepła pozwalający na połaczenie instalacji otwartej (piec na paliwo stałe- wymagania narzucone przez polskie przepisy) i nowoczesnej instalacji zamknietej
- możliwość w przyszłości podłączenia solara
Wada: duzy i ciężki...

Stalowa
wysyłam na priv
Pozdrawiam wszystkich i czekam na komentarze ;)

stalowa
06-07-2007, 06:43
dzięki za namiar, facet umówiony, zrobi mi posadzki za 9,50 zeta za metr. Zaczynamy 16 lipca.
dostarczasz mi inspiracji :D

RobSto
06-07-2007, 20:30
Pytanie:

czy płytki na fotkach - to OPOCZNO naturale beż?

Robin2
07-07-2007, 21:29
Stalowa,

dziekuję ;)

Rob Sto,

te płytki to faktycznie Opoczno, Gres Naturale ale krem. W naturze są takie bezowo- szare, w zależności od koloru ścian można z nich wydobyć jedno albo drugie.

Całkiem ładne, prawda? Niestety, mimo pierwszej jakości prawie wszystkie płytki są leciutko wypukłe. Majster się gimnastykuje ale generalnie nie narzeka. Po położeniu na podłogę prezentują sie cal;kiem ładnie. Do tego w korytarzu będzie farba o lekko szarym odcieniu.

andrzejka
13-07-2007, 20:54
Robin :o :o :o
Niezle tempo 8) 8) 8) Schody jak dla mnie bombowe, sa takie przestronne, lekkie a jednoczęsnie z klasą. Super już wyglądają a co jak będa w całej krasie :roll: :roll:
I podłoga tez hajna 8)
Nie wspominając o ekipie :P :wink:
Taka ekipa to super pomoc 8)

Naprawdę fajnie wam te prace idą i tak trzymac.
Pozdrówka 8)

andrzejka
13-07-2007, 20:58
Nie martw sie strata sielsiego miejca w sSemianówce bo jak sadzę było tylko czasowo letniskowe :roll: \Teraz będziecie mieli całoroczne 8)
Fotki całkiem piękne wyszły. A motyl to jakby profesjonalista go obfotografowywał 8)
No a jak wasze psychiczne nastawienie na to coraz blizsze zamieszkanie :roll: :roll:
Cała rodzina w euforii :roll: :roll: :roll:

Robin2
13-07-2007, 21:02
Andrzejko,

dziekuję za słowa uznania.

Faktycznie, mamy szczęście do ekip. Część to osoby polecone (zwłaszcza przez Tolę), część od rodziny lub znajomych. Póki co- naprawdę bezstresowo. Mimo to jestem trochę zmęczony, dzień zaczynam budową, potem do pracy a potem znów na budowe i tak do 20-21.00. w przyszłym tygodniu wezmę ze trzy dni wolnego, wyjedziemy gdzieś z rodzinką naładować akumulatory.

Pozdrawiam serdecznie i zyczę zdrowia mężowi

Robin2
13-07-2007, 21:24
Andrzejko,
no prosze, zanim zdążyłem odpowiedziec na poprzedni post- pojawił sie Twój nastepny ;)

Mimo wszystko ciągle żałuję Siemianówki, na szczęście nowi właściciele są bardzo sympatyczni- chyba wzajemnie przypadliśmy sobie do gustu więc przynajmniej nie odczuwam wyrzutów sumienia że oddałem to byle komu.

Co do przeprowadzki- trudno mówić o ekscytacji. Małżonka wszędzie szuka wad, córce nie bardzo chce się jeździć na budowę do pomocy bo woli spotkania z koleżankami a syn czasowo na wakacjach- gdy z nim rozmawialiśmy był zdziwiony, że dom jeszcze nie został wykończony ;)

Ja się czuje tam już jak u siebie, brakuje mi tylko WC i łazienki- i mógłbym zamieszkać.
A schody- super :) - jutro wkleje fotki bo zostały drobne prace kosmetyczne i będą widoczne w całej okazałości. Jestem zadowolony z szerokiej klatki schodowej, bardzo sie obawiałem że to co zaprojektował architekt będzie jak szyb windy...

No i lada chwila będą fugi na podłodze- a potem to już tylko mieszkać ;)

Ech... Ty masz juz te prace za sobą... jak bym chciał mieć już Twoje problemy z trawą...

Pozdrawiam serdecznie.

andrzejka
13-07-2007, 21:41
Pociesz sie , ze potem to tylko sielanka i odpoczynek, 8)
A dzieci normalna reakcja. Potem napewno pokochaja nowy dom.



Ech... Ty masz juz te prace za sobą... jak bym chciał mieć już Twoje problemy z trawą...


Niesty nie mam :-?
Minąl rok i dalej nie mamy podłóg na dole i łazienki górnej zrobionej :-? :-? I jeszcze pary rzeczy :wink: Ale co to znaczy :roll: :wink:
mąz mial sam to robić ale nie moze wiec zamówiliśmy speca ale już ze trzy terminy przekładał wiec dalej czekamy. i tak szczerze powiedziawszy mam rózn nastwienia do takiego mieszkania raz mie nie przeszkadza a raz mnie juz wnerwia ale ciesze sie ze mieszkamy. Życie wyglada zupełnei inaczej w domu, inny rytm, inne zajęcia po pracy .....

RobSto
24-07-2007, 08:03
GRATULKI :P :P :P

Zaraz bedziesz się wprowadzać :wink:
Bramę masz prawie identyczną jak moja - też wiśniowskiego tylko że moja miała być złoty dąb jak u Ciebie, a wyszła jakaś brązowa :-?
Kafelki masz położone już wszystkie? Balustradka super.
Kabiny, wanny już kupiłeś?

Robin2
24-07-2007, 21:46
RobSto,

z tymi kafelkami i innymi duperelami to najcięższa sprawa- i to nie to, że nie ma ale właśnie że są i w dodatku tak obrodziły, że nie wiadomo co wybierać...
No, ale jedną decyzję mamy za sobą- kupiliśmy wszystkie płytki do łazienki na dole oraz brodzik- a kabinę zamówiliśmy, bo nie było na stanie.
Z górną łazienką pewnie poczekamy- Andrzejka zresztą też tak ma, że dół działa a góra- czeka na lepsze czasy.

Mam nadzieję, że wypoczynek był udany?

RobSto
25-07-2007, 20:50
Mam nadzieję, że wypoczynek był udany?

Si Sinior :wink:
Aż trudno się zaklimatyzować w pracy :wink:

RobSto
31-07-2007, 21:02
Pytanie mam do Ciebie, które mocno mnie nurtuje przeglądając Twój dziennik.

KIEDY SIĘ WPROWADZASZ??? :P

Robin2
31-07-2007, 21:49
KIEDY SIĘ WPROWADZASZ??? :P

Hehe... planowałem w sierpniu. Trzymaj kciuki!

Mikazuu
04-08-2007, 09:50
Piękny masz hol wejściowy Robin! Te płytki, drzwi i przestrzeń.... a i schody. Klasa! :)
Masz dobrego doradcę do wnętrz. :)

Robin2
04-08-2007, 19:03
Dziękuję , Mikazuu.

Przekażę żonie, to głównie ona decyduje o wyglądzie wnętrza, ja jestem od wykonania.

Jeżeli masz ochotę wpaść do nas na budowę i zobaczyć, jak to wygląda w realu- zapraszam!

RobSto
07-08-2007, 21:36
Jak kuchnia? Ja dostałm dziś ofertę. Muszę wybrać wariant (raczej żona).

dlugi rufus
18-08-2007, 20:32
No wreszczie zawitałem do posiadłości Robina2 i powiem jedno
chata wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach :D a te widoki kto nie był niech żałuje,
ale jednego nie rozumiem jak on chce się tam wprowadzić w pażdzierniku :o

Robin2
21-08-2007, 20:05
Rufus, dla mnie to też zagadka, jak nam sie uda wyrobić w terminie ;)

Ale spoko- będziemy mieszkać. Świerczu zrobił sobie kuchenkę z desek po paletach- to i ja jakos się się urządzę ;)

Ale dziekuję za miłe słowa- ciesze się, że koncepcje mojej małżonki się podobają.

A ja jestem pod wrażeniem Twoejgo domu a zwłaszcza rozwiązań technicznych jakie w nim zastosowałeś.

Pozdr.
Robert

Mikazuu
24-08-2007, 21:18
Ja w sprawie tynku zewnętrznego, a dokładnie jego koloru.... PIĘKNY!!!!

Dla mnie mogłby zostać taki, nawet nie ciemniejszy... no, ale to Wy jesteście Iwestorzy. :)

Kojarzy mi sie z cappucino i ..... z kawą, co to u Was ją popijałam. :wink:

Robin2
24-08-2007, 21:28
Mikazuu,
już wkrótce zaprosimy Was na kawę na tarasie ;) a tymczasem- mamy zaległą wizytę na Waszej budowie.

Co do tynku- dziękuję za słowa uznania ale w rzeczywistości miał być własnie lekko kawowy a w tym odcieniu- wpada w róż. Ciemniejszy odcień pozwoli uzyskac zamierzony efekt.
mam nadzieję, że jutro będę mógł się nim pochwalić.

dlugi rufus
26-08-2007, 13:30
Robin2 ja tam zadnego różu nie widzę ,kolorek ładny kawa z mlekiem ,pewnie tynk wyjdzie jeszcze lepiej .Mam nadzieję ,że lekura się przydała.

dorbie
26-08-2007, 17:49
Ciekawie, ciekawie, ja bym dala na zewnatrz kolorek nieco ciemniejszy

Robin2
26-08-2007, 19:38
Długi Rufus,

dzięki za podpowiedź w sprawie tynku, lektura bardzo się przydała.
Co do koloru- niestety wpada w róż, z pewnościa będzie zmiana.

Dorbie,

witaj w komentarzach ;)

Masz rację, bedzie ciemniej. To co mam na ścianie to Marone 16, gdy pomalowaliśmy na kawałku styropianu ten kolor i obok inny (kurczę, nie pamiętam nazwy ale chyba Havana) było widać, że Marone jest różowawy i za jasny.
Będzie ten drugi, o nasyceniu 14 (czyli zdecydowanie ciemniejszy). Zona w końcu dała się przekonać na bardziej zdecydowany odcień bo sama zauważyła, że wszystko co wybiera jest jakieś mdłe...

Tak jak pisała Mikazuu- będzie bardziej kojarzący się z kawką ;)

tola
27-08-2007, 22:29
Wyczytałam coś o parapetówie?...ale miałam nosa, by zajrzec dziś w Twój dziennik :wink:
ja się piszę :D
Serdeczne pozdrowienia Inwestorce.

dorbie
31-08-2007, 22:00
Robin, a jakiej firmy masz drzwi?

Robin2
01-09-2007, 20:10
Ajaj, trochę się zaniedbałem...

Tolu,

parapety są dwa, jeden drewniany w pokoju na dole, drugi z "marmuru" w pralni ( napisałem w " ... " bo to syntetyk).
Hmm... do pralni zapraszać chyba nie wypada ale pokój na dole- stoi otworem ;)
Jak tylko wyjda z budowy tynkarze i malarz- zrobimy imprezę.

Dorbie,

drzwi mam od lokalnego producenta, Nicewicz z Kolna.
Tu masz link:
http://www.nicewicz.pl/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=2

Co o nich sadzisz? Tylko szczerze...

dorbie
01-09-2007, 22:19
Szczerze to podobaja mi sie te drzwi. Zwrocilam uwage na nie bo podoba mi sie wytloczenie. Ale my jednak nie bierzemy drewnianych, te oferty ktore dotalismy mocno przebijaja cenowo np Gerde. Zdecydujemy sie na stalowe chyba wlasnie na gerde

Robin2
01-09-2007, 22:41
Dorbie,

ja tez myślałem o Gerdzie ale problemem było doswietle- producenci drzwi stalowych raczej nie mają tego w ofercie a jeżeli już- ceny są horrendalne...

dorbie
01-09-2007, 22:52
O tak, doswietla sa straaasznie drogie. My od razu bedziemy robic otwor pod gerde

BERNADETKA
03-09-2007, 19:28
:o robin...czy My nie bedziemy sasiadami? :) działke kupuje w Fastach...

Robin2
03-09-2007, 20:57
Bernadetka,

to prawie bedziemy sąsiadami ;)
Niedaleko buduje też Shrekus i Mbied.

Jak będziesz miała ochotę zobaczyć dom naocznie- zapraszam.

A jesli to nie tajemnica- gdzie w Fastach kupujesz działkę? Myslałem, że tam krucho z wolnymi terenami...

BERNADETKA
04-09-2007, 08:55
witam
Zeby nie zapeszac..mam dopiero podpisana wstępna umowe z zaliczka...odciaga sie to w czsie bo skomplikowana troche sprawa spadkowa...mysle ze w przyszłym tyg. juz podpisze ten wlaściwy...co do miejsca pewnie codziennie przejezdzasz obok działeczki....to jest na petli MPK 101 po tej samej stronie...taka zarosnieta dzialeczka...mniejszymi i wiekszymi drzewami...z miła checia poslucham juz doświadczonego "budowniczego" podaje swojego maila...bo ledwo znalazłam ten wpis :D :[email protected] gdybys mial problem z netem to zapraszam do siebie..mam kafejke internetowa w białym na ul. Białówny 4

BERNADETKA
04-09-2007, 08:58
acha... z miła chęcia wezme namiar na dekarzy...poza tym mam wstepny kosztorys stanu surowego...ekipa z Fast 2 osobowa..ponoc dobra...chca z wiezba wlacznie 40 tys. dodam ze to nie jest skomplikowany projekt...dach 2 spadowy..prawdopodobnie z keramzytu bede budowac...powiedz mi skad miales Swoja ekipe i jak sie maja cenniki u nich....pozdro

BERNADETKA
04-09-2007, 09:00
przepraszam za zasmiecanie...ale nie wiem jak sie pisze prv wiadomosci :oops:

BERNADETKA
04-09-2007, 09:28
jeszcze jedno...malarza moge Ci polecic najlepszego chyba w bialym....moj mąż :D w wersalu jako podwykonawca pracuje juz ponad 10 lat...naprawde ma doswiadczenie niezle> poza tym mamy znajomego glazurnika...cudotworca...jakbys potrzebowa dam namiary...

Mikazuu
04-09-2007, 17:24
Hej Robin!

Mam pytanko, gdzie kupowałeś klinkier?
Bo ja szukam tego towaru, ale ceny sa szokujące i trzeba czekać. Więc może tam co Ty brałeś mnie jeszcze nie było? :wink:


PS. Dla zainteresowanych: drzwi Robina są w realu jeszcze ładniejsze niż na fotach! :) Ja też przymierzam sie do takich....

dlugi rufus
05-09-2007, 20:15
Robin2
jak tam kominek ,sam wymyśliłeś projekt czy znalazłeś gdzieś gotowca?
termin przeprowadzki nadal aktualny czy masz jakieś opóżnienia ?
no i jaki w koncu będzie kolorek na elewacji?
jak tam ogrodzenie zdążysz wtym roku?

kraftt
05-09-2007, 20:43
Robin proszę Cię o namiary na Zbigniewa Wasiluka.dzięki

kraftt
05-09-2007, 20:44
mój adres [email protected]

Robin2
05-09-2007, 21:34
jeszcze jedno...malarza moge Ci polecic najlepszego chyba w bialym....moj mąż :D w wersalu jako podwykonawca pracuje juz ponad 10 lat...naprawde ma doswiadczenie niezle>

psia nóżka, dlaczego tak późno???
szukałem malarza, wziąłem jednego ale juz poczekam aż w końcu zrobi co trzeba i pójdzie...

Ale dzieki za info.
A wzmiankę o kafejce- potraktuje jak zaproszenie, ok? Mam nadzieję, ze mnie nie wyrzucisz?

Robin2
05-09-2007, 21:36
przepraszam za zasmiecanie...ale nie wiem jak sie pisze prv wiadomosci :oops:

trzeba klinkąć na ikonkę P.W. pod postem, to własnie prywatna wiadomośc ;)

Robin2
05-09-2007, 21:40
Hej Robin!

Mam pytanko, gdzie kupowałeś klinkier?
Bo ja szukam tego towaru, ale ceny sa szokujące i trzeba czekać. Więc może tam co Ty brałeś mnie jeszcze nie było? :wink:

klinkier kupowałem w hurtowni w Kleosinie, ul. Baczyńskiego 37, tel. 74 74 947.
Ale widziałem tez takie płytki w Leroy Merlin, tyle że ciut drozsze.

Robin2
05-09-2007, 21:44
Dla zainteresowanych: drzwi Robina są w realu jeszcze ładniejsze niż na fotach! :) Ja też przymierzam sie do takich....

łeee tam... no może i ładne ale żeby zaraz tak trąbic... ;)
dziękuję za słowa uznania, przekażę małżonce, to w większości przypadków ona decyduje o detalach.

Robin2
05-09-2007, 21:54
Robin2
jak tam kominek ,sam wymyśliłeś projekt czy znalazłeś gdzieś gotowca?
termin przeprowadzki nadal aktualny czy masz jakieś opóżnienia ?
no i jaki w koncu będzie kolorek na elewacji?
jak tam ogrodzenie zdążysz wtym roku?

ajaj... ale lawina pytań...
Rufus,
odpowiadam chronologicznie:
kominek wymyslony i zrobiony, pan Kazimierz skończył, zainkasował i kazał poczekać ze dwa dni, az przeschnie a potem wypróbować. Jeszcze tylko musze zamówić kamień ale to dopiero w przyszłym tygodniu.
termin przeprowadzki- aktualny! Musze się wprowadzić do końca wrzesnia bo w poniedziałek sprzedaję mieszkanie
kolorek?- cudo! nazywa się Havana 15, tynkarze aż cmokali z zachwytu
bo małzonka dobrała go do okien jak ulał a w dodatku mamy podbitkę i elementy drewniane w kolorze okien. Jest piknie! A tynkarze dziś już zabrali zabawki i poszli dalej ;)
ogrodzenie zaczynają w poniedziałek-wtorek ;)
hehe... niezłe tempo, prawda?
co wiecej- lada chwila ruszy też budowa zjazdu z drogi i polbruk na podwórku.

Oj, bedzie sie działo...

Robin2
05-09-2007, 21:55
Robin proszę Cię o namiary na Zbigniewa Wasiluka.dzięki

kraftt, poszło na priv.
Przepraszam za opóźnienie, ostatnio nie maiłem czasu na forum.
To zreszta widać- odpowiadam niemal hurtowo ;)

BERNADETKA
06-09-2007, 08:15
No ba...skoro zapraszam.. :D nawet zaserwuję Ci kawę...w pracy jestem od 9 do 17 ...czasami trochę wcześniej kończę...lub na 15 przychodzę raz w tygodniu..później pracownik jest.. weekendy oczywiście nie pracuje...wtedy jestem mamą i żoną :D ..Pozdrawiam

Mikazuu
06-09-2007, 17:46
Robin, niezły z ciebie logistyk! Praca na Twojej budowie wre, aż miło. Hmm, w zasadzie to już chyba nie budowa, a raczej ostatnie detale przed godziną "0". :)

Dzieki za info odnosnie klinkieru.
Syptam jeszcze tylko o kominy, czy część ponad dachem jest u ciebie z pełnej cegły klinkierowej, czy dziurawki?

Robin2
06-09-2007, 21:12
Robin czy część ponad dachem jest u ciebie z pełnej cegły klinkierowej, czy dziurawki?

to dziurawka - producent CRH, cegła Alfa

dziekuję za słowa uznania w temacie logistyki. Jakos tak jest, że głupiemu szczeście sprzyja ;)

A jak się mają sprawy u Was?

Obiecywałem sobie od dawna że w końcu do Was wpadnę ale jakos sie to przedłuża. Chyba jednak nadszedł czas- jeżeli bedziecie na budowie w niedzielę- chętnie Was odwiedzimy.

Mikazuu
06-09-2007, 21:20
Robin czy część ponad dachem jest u ciebie z pełnej cegły klinkierowej, czy dziurawki?

to dziurawka - producent CRH, cegła Alfa

dziekuję za słowa uznania w temacie logistyki. Jakos tak jest, że głupiemu szczeście sprzyja ;)

Ok, Thx!
Ale uważaj na długiego rufusa, bo on podobno krąży i demoluje takie kominy. :wink: :)

Idąc tokiem Twojego rozumowania, to ja musze mieć tak wysokie IQ jak Doda (conajmniej!), bo mi jakos same kłody pod nogami. :roll:
:wink:


PS. Ale Panowie wam dzis humor dopisuje!

dlugi rufus
07-09-2007, 20:16
Robin czy część ponad dachem jest u ciebie z pełnej cegły klinkierowej, czy dziurawki?

to dziurawka - producent CRH, cegła Alfa

dziekuję za słowa uznania w temacie logistyki. Jakos tak jest, że głupiemu szczeście sprzyja ;)

Ok, Thx!
Ale uważaj na długiego rufusa, bo on podobno krąży i demoluje takie kominy. :wink: :)

Idąc tokiem Twojego rozumowania, to ja musze mieć tak wysokie IQ jak Doda (conajmniej!), bo mi jakos same kłody pod nogami. :roll:
:wink:


PS. Ale Panowie wam dzis humor dopisuje!
Bez przesady nic nikomu nie mam zamiaru rozwalać , nawet nie można się odezwać ,zapamietam sobie .
Robin2
Finisz to masz dobry tyle ekip naraz to nawet ja nie miałem ,jak to mówił mój murarz ,jak sąsiedzi nie zazdroszczą to robota idzie aż miło :wink:

RobSto
08-09-2007, 20:29
Zaglądam do Twego dziennika i nie wierzę :o

Prawie identyczny wkład zamówiłem trzy dni temu :wink:

I w tym samym miejscu co Ty.

Widać gusta czasem się nam schodzą :D

Przy okazji - elewacja pierwsza klasa - pytanie kornik czy baranek?

CoolaTT
09-09-2007, 12:32
No to będzie nas 3 z takimi kominkami. Bo też mam zamówiony bardzo podobny - Suprawision 269 firmy Supra. Zamawiałem w Elmesie. A tak z ciekawości ile kosztowała Was obudowa tego kominka?? Bo ja obecnym poziomie zamówiłem z rozporwadzeniem ale bez obudowy. Zimą będę się zastanawiał.

Mikazuu
09-09-2007, 20:21
Elewacja - piękny kolor!
Brawo dla "doradcy" od odcieni. :)

RobSto
09-09-2007, 20:52
No to będzie nas 3 z takimi kominkami. Bo też mam zamówiony bardzo podobny - Suprawision 269 firmy Supra. Zamawiałem w Elmesie. A tak z ciekawości ile kosztowała Was obudowa tego kominka?? Bo ja obecnym poziomie zamówiłem z rozporwadzeniem ale bez obudowy. Zimą będę się zastanawiał.

Zamówiłem wkład - odudowy nie mam :cry:

dorbie
09-09-2007, 21:19
O taki wlasnie kolorek elewacji ja chce! Robin, zdradz tajemnice jaki to jest?
A kominek siwetnie sie zapowiada...

AdamWr
09-09-2007, 21:22
czesc robert i od razu gratulacje za bardzo ladny domek !!!!!!! :lol:
bardzo fajny dziennik, ja nie mam niestety i zaluje
bardzo mi sie podabaja....murowanie bloczkow fundamentowych ! naprawde tak rowno to rzadko !(sam robilem swoje to troszke wiem)
Piekna masz dzialke i widoki
dzieki za odpowiedz na forum, kazda informacja mi sie przyda, moze masz schemat instalacji? czy tez bedziesz grzal wode latem z pieca ?

powodzenie w budowie 8)
adam

Robin2
11-09-2007, 21:12
Wrrr....

co się u diabła dzieje z tym forum?
Miało się pojawiać powiadomienie o nowych postach a tu figa- kilka nowych wpisów a ja nic o tym nie wiem i teraz znowu musze odpowiadać hurtowo...

Dobra, po kolei- ale od konca:

AdamWr,
na lato zainstalowałem bojler elektryczny 140 l ale coś mi się zdaje, że przy naszym apetycie na kapiele (dwoje miastowych staruchów i dwoje nastolatków, sam rozumiesz...)- pewnie będe rozpalał w piecu.

Nie mam schematu instalacji, wszystko robił jeden człowiek, on tez będzie sprawował nadzór w trakcie eksploatacji. Jeżeli chcesz- porobię fotki i wyslę Ci- będziesz widział, co gdzie jest.

Dzięki za słowa uznania pod adresem Dziennika- o ile dom wymysliła zona, o tyle Dziennik jest mojego autorstwa.

Powodzenia!

Robin2
11-09-2007, 21:21
odpowiedzi c.d.

Dorbie,

ten kolor to Havana odcień 15, producent Caparol, tynk silikatowy SI 120, baranek 2 mm. Całą elewację robiłem w systemie Caparola. Za wczesnie mówić o trwałości czy jakości ale kolor i faktura mi sie podobają.

Niestety, ściane frontową trzeba chyba będzie poprawić, pod oknem kuchennym jest jakaś ciemniejsza połać. Myslałem, że to wyschnie ale niestety... Tynkarze pojawia się u mnie jeszcze przy okazji robienia cokołu domu wię wtedy dokonamy poprawek ściany.

A co u Ciebie?

Robin2
11-09-2007, 21:28
CoolaTT, RobSto,

jak już ustawicie swoje kominki- zróbcie fotki, podejrzewam, że każdy bedzie miał inną koncepcję obudowy ;)

Co do ceny obudowy: sprawa jest niestety dość droga.
Pan, który mi robił obudowę- zainkasował 2 tys. Wiem, że mogłem to zrobić sam ale nie miałem czasu. Poza tym, nie wiedziałbym, czy zrobiłem to fachowo a tak- stoi i już grzeje.
Cena, którą podałem- nie obejmuje okładziny z kamienia (typu granit albo inne takie...). Obawiam sie, że to bedzie drugie tyle...

Robin2
11-09-2007, 21:31
Długi rufus,

sasiedzi chyba ciut zazdroszczą ale zyjemy w zgodzie ;)

A Tobie należy się ode mnie duża wódka- dzieki Twoim uwagom uniknałem kłopotów z kiepskim tynkiem. Tak więc- wzmianka Mikazuu swiadczy o tym, że liczymy się z Twoim zdaniem ;)

Robin2
11-09-2007, 21:42
Mikazuu,

jak zwykle, gdy czytam Twoje odpowiedzi to sie czerwienie bo co rusz- jakiś komplement, jakaś miła wzmianka, pochwała... Hmmm... aż mnie korci, żeby zapytac, czy nie ma nic czego byś nie zrobiła inaczej (czytaj- lepiej)?
Oczywiście, jak każdy facet czuje się wniebowzięty, gdy słysze takie słowa z ust pieknej kobiety... Ba! nawet gdy pochwały kierowane sa do "doradcy" to i tak czuje się pod ich przemoznym wpływem, czuję, że rosnę, rozwijam się, nieomal wpadam w samouwielbienie...
Tfu! Co ja plotę???
Wbij mi, proszę, czasem jakąś szpilkę, bo inaczej będę jak nadęty balon ;)

dorbie
12-09-2007, 09:39
odpowiedzi c.d.

Dorbie,

ten kolor to Havana odcień 15, producent Caparol, tynk silikatowy SI 120, baranek 2 mm. Całą elewację robiłem w systemie Caparola. Za wczesnie mówić o trwałości czy jakości ale kolor i faktura mi sie podobają.

Niestety, ściane frontową trzeba chyba będzie poprawić, pod oknem kuchennym jest jakaś ciemniejsza połać. Myslałem, że to wyschnie ale niestety... Tynkarze pojawia się u mnie jeszcze przy okazji robienia cokołu domu wię wtedy dokonamy poprawek ściany.

A co u Ciebie?

U nas na razie przerwa, w nastepnym tygodniu zaczna budowac sciany do stropu wlacznie, potem znowu przerwa. Gosc ma 3 ekipy i 4 budowy, ale fakt ze jak pracuja to od ok 7-8.00 do 17.00-18.00.
Dzieki za kolorek, to raczej ten ktory chce, w roznym swietle jest super.

Robin2
12-09-2007, 19:55
Dorbie,

rozumiem Twoją sytuację, mój malarz też działa na kilku frontach i troche mnie to rusza... Tym razem zapowiedziałem, że nie wypuszczę go dopóki nie skończy dwóch sypialni bo blokuje mi możliwość układania podłóg. Obiecał, że do niedzieli wszystko będzie OK i na razie się sprawdza...

RobSto
14-09-2007, 20:19
Widzę że ciśniesz - podkręcaj tempo.

Już niewiele. Jaką kupiłeś płytę?

Jak kuchnia - stolarz kończy?

Robin2
14-09-2007, 22:08
RobSto,
wracaj do zdrowia to razem poukładamy panele.
Stolarz jeszcze w powijakach ale kupiłem płytę- indukcyjną ;)
Teraz jeszcze za Twoim przykładem musze nabyc garnki.

BERNADETKA
15-09-2007, 12:49
Witaj Robin... hoho już niedługo parapetówka sie szykuje widzę> pozdrowka

Robin2
15-09-2007, 21:38
Hej Bernadetka.

Miło że wpadłaś, choć ze względu na okoliczności- przyjmij wyrazy współczucia.

Postaram się zajrzeć do Ciebie w tygodniu.

Robert

Urszulla
16-09-2007, 11:50
no no , przyznam ze dom macie jak z katalogu , jeszcze to słońce na jedym ze zdjęć , magic hour prawdziwy. U mnie emocje zwiazane z budową troszkę opadły , bo trzeba czekac i tyle , wiec czekamy , oby do zimy stanał ;-))

Robin2
16-09-2007, 12:09
ha!
jak zrobiłem to zdjęcie to też byłem zachwycony ;)

dziekuję za miłe słowa

Mikazuu
16-09-2007, 12:23
Mikazuu,

jak zwykle, gdy czytam Twoje odpowiedzi to sie czerwienie bo co rusz- jakiś komplement, jakaś miła wzmianka, pochwała... Hmmm... aż mnie korci, żeby zapytac, czy nie ma nic czego byś nie zrobiła inaczej (czytaj- lepiej)?
Oczywiście, jak każdy facet czuje się wniebowzięty, gdy słysze takie słowa z ust pieknej kobiety... Ba! nawet gdy pochwały kierowane sa do "doradcy" to i tak czuje się pod ich przemoznym wpływem, czuję, że rosnę, rozwijam się, nieomal wpadam w samouwielbienie...
Tfu! Co ja plotę???
Wbij mi, proszę, czasem jakąś szpilkę, bo inaczej będę jak nadęty balon ;)

Ale co ja poradzę, jak mi Twój dom naprawdę sie podoba?! Pajaki tez, chociaż sie ich boję.
Żebym nie widziała go w realu, to może uwierzyłabym że fotki "podkręcasz" photoshopem albo co. :wink:

Iwestor jest troche jak artysta, który kreuje swoją wizję. Jeżeli ta wizja, czyli dom, pięknieje z dnia na dzień, to czemu nie popadać w "samouwielbienie" albo " nie puchnąć z dumy"?

Robin2
16-09-2007, 19:20
Moniko,
i znowu się czerwienię ;)

RobSto
16-09-2007, 20:13
Kolorki lecą - czyli ku końcowi :P

Kolego - jakimi farbami malujesz?
Wysyłałeś panele? Na razie nie mam SMSa.

Robin2
16-09-2007, 20:55
Wysłałem sms-a, dzieki za przypomnienie.

Kolory to:

zielony- Dekoral biały+ pigment,
buraczkowy- Dekoral z mieszalnika
brzoskwiniowy (pokój córki) + Cafe Latte (salon)- Dulux
bezowy- (korytarz, klatka schodowa, łazienka)- Para z mieszalnika
sufity oraz kotłownia, spiżarnia i garderoba- Dekoral biały

BERNADETKA
18-09-2007, 11:02
Fajne colorki...zwłaszcza różowy przypadl do gustu mojej córki......wróciłam do rodzinnego domu...<tzn. zameldowałam się> uff znów jestem "wieśniarą" :lol: jeszcze tylko postawić jakąś chałupe...wrrr nie podpisałam jeszcze aktu na kupno ziemi....biurokracja :cry:

Robin2
18-09-2007, 21:27
Hehe...
Bernadetka,
ja tez wkrótce będe "wiesniakiem"

Ale, co ciekawe- przez jakiś tydzień lub dwa będę... bezdomny!

Musze się wymeldować do końca wrzesnia a budynek zostanie oddany do uzytku dopiero jakis tydzien później!
Ale numer ;)

Urszulla
18-09-2007, 22:53
Piękna ta zieleń , serio, ja nie mam domu ale kolory ścian juz wybrałam , ale chyba po tym twoim zielonym , zmienie hhhmmm

dorbie
19-09-2007, 07:00
Robin2 Kolorki niezle, chociaz ja nie gustuje w rozach w sypialni, ale mozna to fajnie dopasowac do mebli, takze chyle czola.
Czy mi sie wydaje ze macie rozna scianke kolankowa? Chyba u corki nizej - a pamietasz ile? My wlasnie podnieslismy na razie w projekcie bo bylo 102 o jeden pustak, tyle ze u nas jest dach dwuspadzisty prosty.
A robotnicy jeszcze nie zaczeli...
Dach zaliczkowany tzn pokrycie dachu z oknami dachowymi
_________________

BERNADETKA
19-09-2007, 11:25
Siemka Robin....hmm mowisz 2 tygodnie bezdomnym...to pociesze Cie ja bylam prawie 2 m-ce :D

mbied1
20-09-2007, 18:59
Widzę, że już domek masz gotowy, ściany pomalowane, podłogi są , ogrzewanie już jest -moje gratulacje :) jesli nie masz nic do pracy to zapraszam do nas do pomocy:)


pewnej niedzieli przejeżdzaliśmy i mieliśmy przyjemniość podziwiać twój domek, bardzo ładnie się prezentuje, działeczka również wysprzątana- ślicznie.

Jak ja bym chciała mieć to wszystko również za sobą, ( na mojej działce istne pobojowisko- nie wiem, kiedy będę mogła cieszyć się porządkiem , na pewno nie szybko).

ps. Czy może już mieszkacie? czy jeszcze nie było pierwszej wspólnej nocy na nowych włościach?

BERNADETKA
21-09-2007, 16:56
PANOWIE może wiecie co to zametoda "na paliki" ,chodzi o fundamenty...nie taka tradycyjna z kopaniem,laniem betonu... tylko wierci sie jakies dziury palikiem...jakies uzbrojenie....ecetera..nie znam się, ale poł domków kolo mnie jest tak sytwiana :o ..może bym nie pytała ,ale jest 3-krotnie tansza i szybsza....

Robin2
21-09-2007, 18:58
na mojej działce istne pobojowisko- nie wiem, kiedy będę mogła cieszyć się porządkiem , na pewno nie szybko?

;)
u nas tez tak było ale mniej więcej przed dwoma tygodniami zmobilizowaliśmy się i posprzatalismy wszystko. Nie, żeby nas rozpierała chęć i energia, raczej było to spowodowane uwagami sasiadów. Co roku w Jaworówce odbywa sie uroczysta msza zwiazana z wysiedleniem całej wsi za pomoc powstancom styczniowym. Wszystkich wywieziono na Syberię a ci, którzy przezyli wrócili i zbudowali wieś od nowa.
Sama rozumiesz, przed taką uroczystością nie wypadało mieć brudnego podwórka ;)

My tez kilka razy zajeżdżaliśmy do Was ale nigdy się nam nie udało spotkać.
Zapaszamy do nas w wolnej chwili, przeprowadzka już w przyszłym tygodniu!

Robin2
21-09-2007, 19:02
PANOWIE może wiecie co to zametoda "na paliki" ,chodzi o fundamenty...nie taka tradycyjna z kopaniem,laniem betonu... tylko wierci sie jakies dziury palikiem...jakies uzbrojenie....ecetera..nie znam się, ale poł domków kolo mnie jest tak sytwiana :o ..może bym nie pytała ,ale jest 3-krotnie tansza i szybsza....

Bernadetka, opisz to na forum Podlaskiej, może ktoś się z tym spotkał...
Mój znajomy Włoch, mówił, że u nich tak własnie stawia się domy- wierci się otwory i zalewa cementem tyle, że oni stawiają na skale a w Twojej okolicy- raczej grunt dość podmokły. Widzę, ile wody stoi tam wiosną.

dlugi rufus
21-09-2007, 20:33
PANOWIE może wiecie co to zametoda "na paliki" ,chodzi o fundamenty...nie taka tradycyjna z kopaniem,laniem betonu... tylko wierci sie jakies dziury palikiem...jakies uzbrojenie....ecetera..nie znam się, ale poł domków kolo mnie jest tak sytwiana :o ..może bym nie pytała ,ale jest 3-krotnie tansza i szybsza....

Bernadetka, opisz to na forum Podlaskiej, może ktoś się z tym spotkał...
Mój znajomy Włoch, mówił, że u nich tak własnie stawia się domy- wierci się otwory i zalewa cementem tyle, że oni stawiają na skale a w Twojej okolicy- raczej grunt dość podmokły. Widzę, ile wody stoi tam wiosną.
Witaj BERNADETKA
Nigdy za bardzo się w ten temat nie wgłębiałem ,ale mój sąsiad z naprzeciwka chwalił mi się ,że ma dom postawiony na palach .Podobno wierci się okrągłe otwory na głębokość ok 2 m zbroi i zalewa betonem.Nie chcę skłamać ,ale chyba były co kilkadziesiąt cm ,średnica 20-30 cm. Tylko ,że to pisane kijem na wodzie ,słabo pamiętam co mi kiedys opowiadał. W każdym razie jemu wychodziło taniej niż typowe ławy .Woda gruntowa jest u nas dość wysoka ok 1,2 -1,5 m .
Może niech Ci konstruktor policzy ,pewnie znają temat dobrze i zobaczysz co wyjdzie taniej
pozdrawiam

Urszulla
21-09-2007, 21:13
Robin bardzo ci dziękuje za zaproszenie , nie mam planów na sobote , więc byc moze chętnie bysmy wpadli ;-), napisz mi na priva jak dojechac ,i w jakich godzinach bedziecie na budowie

BERNADETKA
21-09-2007, 21:24
Thx-uje za pomoc...tym pędem pognalam do grupy podlaskiej....:D

dorbie
29-09-2007, 12:51
Robin, powodzenia na nowym miejscu! I milych snow w domku!

RobSto
29-09-2007, 20:31
PRZYKRO MI BARDZO że nie mogę Ci pomóc. Kiedy masz potrzebę zawsze mi nie wychodzi. Jutro muszę śmigać za Bielsk. W każdym razie pamiętaj - pierwszy sen na nowym miejscu jest ważny - proroczy.

Więc życzę miłych snów :P

Urszulla
03-10-2007, 16:51
Robin , dziś juz 3 pażdziernika , więc ty sie juz pewnie nieźle zadomowiłeś, pisz jak sie mieszka , jak sie śpi i wogóle jak sie zyje w nowym domu . HHmmmm wiecie ze wam zazdroszcze

Robin2
18-10-2007, 10:53
Urszullo,
Dorbie,
RobSto,

dziekuję za miłe słowa.
Mieszkamy w swoim własnym domu- w tym okresleniu zawiera się wszystko.

Zapraszam Was serdecznie do siebie (wiem, Dorbie, że w Twoim wypadku może to być utrudnione ale mam pokój przygotowany dla gości- zawsze możesz zawitac ;))

Może spotkamy sie na parapetówce?

dorbie
18-10-2007, 14:08
Super, jak sie tak cieszysz, az to napawa nas optymizmem ze my kiedys tez tak bedziemy sie cieszyc. Dzieki za zaproszenie! Troche daleko... :cry: Ale jak juz moze bedziesz mial zdjecia to sobie powyobrazamy Wasze wnetrza jakby na zywo

Urszulla
19-10-2007, 22:53
hej Robinie ;-)
Ustal tylko termin parapetówki , a my napewno chetnie sie do ciebie "zwalimy ", i troche naocznie wam pozazdrościmy gotowego domku
U nas od poniedziałku ruch na budowie ma sie zacząć. Dzis juz dom rozebrany i załadowany na samochód stoi , więc 22 września bladym świtem zacznie sie , chyba przez ten czas z budowy nie bede wychodzic , tylko pstyrkac bede zdjęcia dla potomności ;-)), fochowcy mówią ze budowa potrwa tydzień , ale kurde znając ich to pewno 2.
Pozdrowienia dla żony ;-)

Urszulla
27-10-2007, 16:52
to znowu ja :D , jak bedziesz miał dostę po internetu to zapraszam do mojego dziennika , troszke zdjęc wkleiłam , bo buduje sie u mnie ,oj buduje

Mikazuu
10-11-2007, 22:58
Hmmmm Robin, tyle nowości u ciebie, a w dzienniku nic nie widać! Chyba trzeba będzie sie do Ciebie wybrać na "wizje lokalu". :wink:

frosch
11-11-2007, 08:28
Wszystkiego najlepszego w Dniu Urodzin !!!! :D :D :D

CoolaTT
11-11-2007, 10:29
Hmmmm Robin, tyle nowości u ciebie, a w dzienniku nic nie widać! Chyba trzeba będzie sie do Ciebie wybrać na "wizje lokalu". :wink:

Robin ma chyba problemy z dostępem do netu... a szkoda

Robin2
11-11-2007, 20:20
Ojoj..
faktycznie, dawno mnie nie było...

Zapraszam, jutro wkleję parę fotek.

A dziś- urodziny ;)

Mikazuu
21-11-2007, 17:34
Robina brak. :-?
Fotek obiecanych także.
Chyba ostro świętował swoje urodziny! A może obchody jeszcze trwają? :wink: :)

CoolaTT
21-12-2007, 09:57
http://images24.fotosik.pl/130/f1b0ad796efccf6amed.jpg

CoolaTT
30-12-2007, 14:19
http://images30.fotosik.pl/133/6f68d9f2c381799a.jpg

Robin2
23-02-2008, 19:46
Strasznie wi wstyd bo ostatni raz byłem tu przed Bozym Narodzeniem..

Dziekuję za zyczenia, te urodzinowe i te świąteczne ;)

Kiedyś dziwiłem się, że ludzie, którzy zbudują już i zamieszkają często znikają z Forum. Cóż- dotknęło mnie to samo, głownie za sprawą braku netu. W kwietniu powinna się pojawić ekipa z TP SA i podłączyć mnie do świata ;)
Wtedy odrobię zaległości.

andrzejka
23-02-2008, 20:03
Gratulację Robin.!!!!!!!!!
Ciesze sie , ze jestes naładowany pozytywnie , dom to dom -ma wielką moc 8) 8) i choć można powiedziec , ze to tylko czrery ścisny ale chyba coś jeszcze 8) :P

Pozdrówka 8) 8) 8)

Robin2
07-03-2008, 19:43
Andrzejko,

dziekuję za -jak zwykle- ciepłe słowa ;)

Zastanawiam sie co u Ciebie?

DPS
21-03-2008, 05:46
Oby zdrówko dopisało
By jajeczko smakowało
By babeczka nie tuczyła
Atmosfera była miła
By zajączek uśmiechnięty
Przyniósł radość w ten dzień święty


http://www.twojezyczenia.pl/kartki_zyczenia/wielkanoc_kompozycja.jpg