PDA

Zobacz pełną wersję : Wycena na stan surowy - co za drogo?



marek_w
12-11-2005, 08:47
Witam,

Dostalem wlasnie wycene na stan surowy od wykonawcy. Wydaje mi sie
dosc drogo i chcialem skonfrontowac z Wami.

Dane wejsciowe:
- ceny z VATem; obejmuja robocizne i sprzet (bez materialow!)
- miejsce budowy - Warszawa
- dom pietrowy + nieuzytkowe poddasze; powierzchnia uzytkowa 185m^2 + garaz 50 m^2. Bryla prosta (bez wykuszow, tarasow, balkonow, lukarn, itp). Dach dwuspadowy. Jeden komin.
Projekt mozna znalezc tu: http://www.pbase.com/marek_czajkowski/projekt (z tym ze w oryginalnym projekcie sa 4 kominy, a bedzie tylko jeden - do kominka)

- konstrukcja dachowa z wiazarow - nie jest uwzgledniona w ponizszym zestawieniu

A oto ceny:
1) Zepchniecie humusu + wykopy pod fundamenty - 2000 PLN
2) Lawy fundamentowe (beton z betoniarni) - 3200 PLN
3) Wymurowanie scian fundamentowych + izolacje pionowe - 2800 PLN
4) Ocieplenie scian styropianem (+siatka i klej) - 60m^2 * 20 PLN = 1200 PLN
5) Rozprowadzenie kanalizacji poziomu 0 z rozprowadzeniem na zewnatrz + przepusty elektryczne - 700 PLN
6) Zasypanie fundamentow wewnatrz i na zewnatrz (z ubiciem warstwami) + wylanie chudego betonu - 140m^2 * 20 PLN = 2800 PLN

7) Sciany parteru (nosne i dzialowe) + 3 slupy podpierajace daszek + nadproza i podciagi + strop Teriva + schody - 17000 PLN
8) Sciany pietra + komin (systemowy) + wieniec + nadproza - 6000 PLN
9) Oblozenie klinkierem (3 slupy + komin) - 1000 PLN

10) Pokrycie dachowka + folia - 270m^2 * 22 PLN = 5940 PLN
11) Obrobki blacharskie + rynny poziome, pionowe - 320mb * 10 PLN = 3200 PLN

W sumie:
- stan zerowy - 12800 PLN
- mury - 24000 PLN
- Dach (bez wiezby) - 9140 PLN

Calosc - 45940 PLN (z VATem)

Bede wdzieczny za uwagi

Pozdrawiam,
Marek_w

_Beti_
12-11-2005, 09:32
dom jest dość duży 235m2 ale pomimo wszystko wydaje mi się że kosztorys jest wysoki :o ale niech się może wypowiedzą fachowcy

12-11-2005, 09:42
Cena domu o takiej powierzchni nie jest z kosmosu jeśli jest to firma (mam podobny dom), ale możesz znaleźć ekipy duużo tańsze. Tylko z kolei wiąże się to z ryzykiem - można trafić dobrze, można kiepsko. Jak ekipa sprawdzona może warto ponegocjować trochę... Sporo wychodzi robocizna stanu zero w odniesieniu do parteru i stropów (13 000 - 17 000). Czy masz jakieś trudne warunki gruntowe?
A jak z więźbą? Można znaleźć ekipę, która weźmie tyle co za prace dekarskie za cały dach...

marek_w
12-11-2005, 10:36
Warunki gruntowe mam takie sobie. Lawy sa dosc szerokie (60-80cm), ale zbrojenie "standardowe". Dom bedzie troche podniesiony i fundamenty bedzie trzeba zasypac okolo 80cm piasku).

Ekipa polecana. Ceny jak zaznaczylem sa z VATem, ekipa moze zamawiac potrzebne materialy w razie potrzeby (choc zakladam, ze wszystkie grubsze zakupy bede zamawial ja).

Czy ktos jeszcze moglby sie odniesc do poszczegolnych pozycji?

Marek_w

Rocky
12-11-2005, 12:38
Sądzę, że dałoby się znaleźć ekipę z polecenia, która wzięłaby za stan surowy, ale już z więźbą ok.30 tys, cena za dach sądzę, że jest w normie, a biorąc pod uwagę VAT i miejsce budowy Warszawa, całość prawie że tyle by wyszła 45940 PLN (z VATem). Potargowałbym się więc o rabat na więźbę :wink: !

yama
12-11-2005, 13:56
moim zdaniem bardzo duzo . za stan zero ( a taki mam ) zapłace 3000 netto tj część z 18000 tys za całość
wykopanie ław fundamentowych ręcznie
wykonanie zbrojenia na budowie
wylanie betonu z betoniarni (za pomocą pompy )
izolacja pozioma ław
wymurowanie scian z bloczków
izolacja pionowa scian dysperbit styropian siatka dysperbit folia kubełkowa

to wszystko robili kilka dni z przerwani technicznymi w 3 czy 4 ludzi
dom bez piwnicy 13 x 10
u mnie zdjecie humusu i wybranie ( wyrównanie ) ziemi pod budynkiem 500 pln połozenie kanalizacji do stanu zero zajeło nam godzine ( dzieki maxymow ) ceny z tego roku . Buduje pod Warszawą
ogolnie stan zero u Ciebie bardzo drogi i napewno nieadekwatny do nakładu pracy i jeszcze jedno , moim zdaniem wysoka cena nijak sie ma do jakosci wykonanej pracy
zycze powodzenia

mafla
12-11-2005, 17:04
..

tomjot
12-11-2005, 17:57
Wbrew pozorom vat (7%) nie podnosi bardzo kosztów (to w Twoim przypadku ok. 3tys. zł), natomiast kwota całościowa jest moim zdaniem za wysoka. Nawet w warunkach warszawskich myślę, że dałoby się zamknąć w kwocie ok. 30tys. zł. Tym bardziej, że ekipy budowlane są naprawdę mobilne i można rozważyć wzięcie tańszej ekipy spoza Warszawy.

areq
12-11-2005, 19:12
Moim zdaniem jak na "Stolyce" ceny dobre,korzystne tak dla Ciebie jak i dla wykonawcy.Troszkę dużo wydaje mi się za pozycje nr 6 /ja płaciłem w Poznaniu 1200zł za podobną powierzchnie./
Jeśli to jest ekipa z polecenia to warto zapłacić nawet "ciut" więcej i mieć spokój,niż zatrudnić papudraków i obżerać pazury,czy czasem nie zapomnieli o izolacji poziomej ścian fundamentowych na przykład.... Ale warto się troszkę jeszcze potargować..np. pokrycie dachowe wraz z obróbkami i rynnami powinno się zamknąć w 27zł/m2 przy tak dużym dwuspadowym dachu.
Aha... Rozumiem,że geodeta,kierownik budowy i załatwianie wszystkich materiałów w cenie??

marek_w
14-11-2005, 09:53
Moze ktos jeszcze ma jakies uwagi? Nie tylko, ze za duuzo, ale ktore pozycje sa bardziej zawyzone?

Pozdrawiam
Marek_w

gregor2
14-11-2005, 11:06
zepchnięcie chumusu -60zł/h pracy koparki- u mnie pracowała 3h co dało 180 zł
wykopy pod ławy kilkaset złotych obrys 12X12

ławy fundamentowe - cena zdrowo przesadzona. Sam zalewałem i wyszła mi robocizna zero.

wg mnie to tylko cena pokrycia jest normalna 22zł/m2 + 10 zł obróbki

za dom 180 m2, parter + użytkowe poddasze zapłaciłem 14.000 +8.000 (dach). stan surowy zamknięty bez okien z dachówką ceramiczną wyszedł niecałe 90.000 zł. a jak jeszcze odliczę w przyszłym roku VAT to zejdę do 80.000, czyli tyle ile założyłem przed rozpoczęciem budowy.

szukaj dalej wykonawców.

marek_w
14-11-2005, 12:41
OK, czyli generalnie wylania sie obraz, ze oferta jest szczegolnie zawyzona na fundament. Co do dachu, to raczej opinie sa ze jest (prawie) OK.
Czy ktos moglby mi podac ile powinienem zaplacic za mb law fundamentowych?
A czy kwota za mury i strop (w sumie 23,000 brutto) jest mocno przesadzona?

Pozdrawiam
Marek_w

14-11-2005, 12:50
OK, czyli generalnie wylania sie obraz, ze oferta jest szczegolnie zawyzona na fundament. Co do dachu, to raczej opinie sa ze jest (prawie) OK.
Czy ktos moglby mi podac ile powinienem zaplacic za mb law fundamentowych?
A czy kwota za mury i strop (w sumie 23,000 brutto) jest mocno przesadzona?

Pozdrawiam
Marek_w
Weź pod uwagę jeszcze jedną rzecz: na przykład ja zapłaciłam nieco więcej za robociznę, ale mam dostęp du duużo tańszych materiałów i suma sumarum mi się biznes opłacił ;) Czy ta ekipa ma takie możliwości (tzn może wynegocjować niższe ceny i podzielić się tym z Tobą)?
Z moje fundamenty (nie wiem ile dokładnie metrów bieżących, powierzchnia zabudowy 156m) robocizna wyniosła 6000. Można mniej...
Ściany + strop + kominy - znowu - troszkę można zbić (tak do 20 000)
U mnie całość wyniosła 27000 (a ekipa do tanich nie należała - rekordziści "ugadywali" robotę murarzy do domu podobnej wielkości za 12000 - ale to już ruletka :o )