PDA

Zobacz pełną wersję : Dom bez piwnicy -gdzie piec na wegiel????W garażu????



AGNIESZKA31
12-11-2005, 10:39
No tak sobie mysle ,jak rozwiazaliscie ten problem???No jezeli nie ma gazu w domu to pozostaje wegiel,a jeżeli nie ma pom.gosp. to jak to zrobić??Przeciez to sie brudzi i smierdzi???Ja tak sobie kombinuje że może w garazu postawić piec na wegiel?Akurat u mnie komin przylega do garazu to i wpiać sie byłoby łatwiej.
http://www.moj-dom.pl/23,tradycyjna,oferta_detail.html#projekt
mozecie fachowym okiem popatrzeć???a moze jest podobny watek ale nie udało mi sie znalesc.

perełcia
12-11-2005, 14:06
Pytałam o to Agnieszko całkiem niedawno i to sie nazywało,, kotłownia poza domem''.Dało mi do myślenia - najbardziej pomogli mi Mały i Januszz z Forum.
Niestety koszty okazują się spore - wyłączywszy nawet brudzenie w domu i śmierdzenie dymem i czym tam jeszcze jako plus, minusów trochę się znajdzie.
W zalezności od usytuowania budynku gospodarczego koszty mogą horrendalnie rosnąć.Poczytaj sobie o tym.Doszłam do przekonania, że zamontuję na takie pogody jak teraz poczciwą kuchnie węglową z wężownicą co pozwoli mi jeszcze mieć ciepłą wodę i piecyk chlebowo- pizzowy.Pozdrawiam !

_Beti_
12-11-2005, 14:10
właśnie żeby nie mieć takich problemów zrobiłam piwnice :)

Janussz
12-11-2005, 14:40
Agnieszko

jeżeli masz dobry komin, dobry tzn.przekrój poprzeczny tak z 400cm2, i wysoki chociaż z 7m, to proponowałbym w Twoim przypadku kocioł na ekogroszek. Wysokość komina mierzy się od rusztu kotła, czyli można przyjąć tak z 40cm od podłogi.
Spojrzałem na projekt.
Komin wyciągnij ponad kalenicę dachu chociaz z pół metra.

VIP Jacek
12-11-2005, 16:40
Ale czy można wstawić kocioł na paliwa stałe do garażu???
Chyba wyrażnie zabraniają to przepisy ppoż i inne budowlane.
To samo zdanie wyraził mój projektant.
Ja też kombinowałem wstawić kocioł na drzewo do garażu. :)

Janussz
12-11-2005, 21:48
A kto mi zabroni zrobić z garażu kotłownię?
Tzn.adaptować garaż na kotłownię.

beno11
12-11-2005, 23:02
witam
a nie lepiej miedzy garazem a domem wstawic kotlownie szer ok1,5 - 2 m?
koszt niewielki tylko czy Ci sie wtedy dom na dzialce zmiesci

bigmario4
13-11-2005, 07:11
I ja również zrezygnowałem z garażu na korzyść kotłowni,podzieliłem garaz na pół i mam przy kuchni jeszcze dodatkowe pomieszczenie gospodarcze,tam planuje umiescic lodówke i automat.

sylwia i rafał
15-11-2005, 23:51
słuchaj agnieszka ja zrezygnowałam z gazu z premedytacją bo szkoda mi było wywalać pare tysięcy na instalację gazową tylko po to żeby gotować na nim więc będę miała kuchenkę elektryczną(teraz też mam)a piec na drzewo będzie w pomieszczeniu gospodarczym,w którym jest komin.

Geno
16-11-2005, 12:14
witam
a nie lepiej miedzy garazem a domem wstawic kotlownie szer ok1,5 - 2 m?
koszt niewielki tylko czy Ci sie wtedy dom na dzialce zmiesci

Przy wys. kondygnacji 2.5 m nie spełni minimalnej kubatury - bodajże 8.0 m3

iwona 213
20-11-2005, 18:55
perełcia możesz powiedzieć jakie to są spore koszty umieszczenia kotłowni "poza domem"?? zastanawiam się nad tym, żeby dodatkowo do ogrzewania gazowego które będzie w domu w pom. gospodarczym, przygotować pod węglowe w garażu wolnostojącym znajdującym się 5 metrów od domu. Czy jest to wogule mozliwe??

beno11
21-11-2005, 06:23
witam
a nie lepiej miedzy garazem a domem wstawic kotlownie szer ok1,5 - 2 m?
koszt niewielki tylko czy Ci sie wtedy dom na dzialce zmiesci

Przy wys. kondygnacji 2.5 m nie spełni minimalnej kubatury - bodajże 8.0 m3
niezrozumiales
proponuje wstawienie pomieszczenia 1,5-2 m szerokosci przez caly budynek to jest ok 8-10 m2 powiekszy sie wtedy ten taras na gorze i tylko czy budynek sie na dzialce zmiesci ?

AGNIESZKA31
21-11-2005, 08:35
Serdeczne dzięki za sugestie.Ten garaż to bedzie właśnie u mnie pomieszczenie gospodarcze.Kupiliśmy kawałek działki przy drodze wjazdowej,tam postawimy blaszaka i w tej sytuacji nie musze miec garażu przy domu.Też tak myslałam ,że chyba nikogo to nie zainteresuje jak zamiast samochodu postawie piec i Januszz tym wydłużeniem komina-zgłosić teraz architektowi??Jak zaniose do adaptacji??Czy potem-w czasie budowy??