PDA

Zobacz pełną wersję : KOMIN SYSTEMOWY



redrum
12-11-2005, 17:56
Witam.
Sytuacja jest taka - komin systemowy(wełna stabilizacyjna) kom-wentu 3 kanały went i 2 spalinowe. Już wyciągnięty ponad kalenice i wylana na nim czapka. I problem - chciałem obłożyć go płytka klinkierową - jednak straszą mnie odpadaniem i pękaniem płytek . Podobnosz przy wełnie stabilizacyjnej (nie pełnej) tylko cegła klinkierowa - na którą oczywiście brakuje miejsca -b. blisko krokiew.
Proszę o wskazówki i rady.
pozdr.

redrum
13-11-2005, 14:57
Znajomy kład płytkę dwukrotnie grubszą.
Co radzicie?
pozdr ol

marmon
13-11-2005, 15:42
Też miałem ten problem. Ja właśnie na takimż kominie położyłem dwa m-ce temu płytki. Też nie miałem miejsca na cegłę. Qpiłem najtańsze płytki w kolorze ceglanym- jasnym i dobry klej i wyszło bardzo ładnie. Na dachu mam dachówkę czerwoną angobę więc kolorystycznie to nawet zagrało.
Myślę, że komin izolowany wełną będzie miał znikome, albo żadne ruchy, a nawet jeżeli moje płytki odpadną za 10 lat to przykleje nowe lub obiję go blachą. Pozdrawiam.

redrum
13-11-2005, 16:26
Sprzedawca płytek twierdzi że przy wełnie stabilizowanej komin się mocno nagrzewa i jeżeli na zewnatrz jest mróz to musi popękać.
Natomiast przy wełnie "opaskowej" pełnej wkład jest odizolowany od pustaka i płytce nic nie będzie.
Licze na wasze wskazówki i rady - jutro chciałbym zacząć robic elewacje komina. Może go odizolować styropisnem czy wełną?
pozdr ol