PDA

Zobacz pełną wersję : Pękła mi ściana w narożu, co o tym sądzicie ?



Mariusz1
12-11-2005, 23:14
Kto wie i może, niech pomoże
Zaobserwowałem w moim rocznym domu wybudowanym z YTONGA, że pękła mi ściana. Pęknięcie jest pionowe, dokładnie w samym narożo od wewnątrz - w miejscu, gdzie spotykają się ściany zewnętrzne pod kątem 90 st. (w rogu salonu). Rysa zaczyna się jakieś 30 cm powyżej podłogi i kończy się jakieś 30 cm od sufitu.
Sądzę zatem, że nic się nie stało z fundamentem, strop też raczej nie osiadł, bo od góry również nic nie widać. Rysa jest bardzo wąska (jakieś 0,2 mm grubości), no ale jest i to w samym rogu daje sporo do myślenia.
Co o tym sądzicie ? Jaka może być przyczyna ? Przekroczenie nośności materiału ? Może pęknięcie samego tynku ? Może coś innego ?

siwy z gosławic
13-11-2005, 09:56
Myślę że powodem jest skurcz ściany i takie rysy będą się pojawiać. Popatrz dobrze pod oknami czy nie ma takich rys.

anpi
13-11-2005, 10:24
Myślę, że powinien to obejrzeć fachowiec. Takie porady na odległość, nawet bez zdjęcia, można o kant ... rozbić.

tedi39
21-11-2005, 21:29
Uwazam,że jest to tylko pękniecie tynku mogące wynikać z przerwy technologicznej. Wnioskuję to z krztałtu rysy opisanej przez Ciebie.