PDA

Zobacz pełną wersję : w jaki sposób wykonać ocieplenie na poddaszu?



kaco
13-11-2005, 10:41
Witam sporo prac wykonujemy sami - wiadomo oszczędności. Przymierzamy się do wykonania ocieplenia poddasza użytkowego.
Mamy dach pokryty deskami i papą w przyszłym tygodniu będą kładli dachówkę, a my chcemy zająć się ociepleniem poddasza w związku z tym mam pytanie czy mozna to zrobić przed instalacja elektryczną, w jaki sposób wykonaliście ocieplenie z jakich składało się ono warstw i z jakiej było grubości, czy takie samo było na skosach jak na suficie.
Dzięki za cenne wskazówki.

LamiaReno
13-11-2005, 21:23
Ja w podobnym temacie, mianowicie: jaka jest technika ocieplania poddasza, które już jakiś czas jest strychem a właścicielowi wpadła na pomysł idea zrobić tam sypialnie? Jest strychem tz. gołe krokwie a na nich blacha. Czym ocieplić i najważniejsze jak ten strych zaadoptować, bez konieczności zrywania pokrycia?

kaco
14-11-2005, 19:18
chyba nikt nie chce nam odpowiedzieć

Betka
14-11-2005, 22:08
Moim zdaniem ciężko zrobić ocieplenie poddasza jak nie masz tynków.
Z tego co widziałam u mnie najpierw powinna wejść elektryka (robiłam jak nie miałam okien), potem tynki i wylewki. Jak tak bez okien chcecie ocieplać poddasze. Wszystko musi wyschnąć. Wełna nie powinna nabrać wilgoci. Ja miałam niektóre bele mokre i musiałam je najpierw suszyć. Te bardzo mokre oddałam.
Moje krokwie mają 18cm więc do krokwi dawałam 15cm wełny, a na wieszakach 5cm. Tam gdzie jest sufit i nie ma skosów, 5cm było układane na strychu. Do tego profil przyścienny i główny. Może są w muratorze zdjęcia jak układać poszukajcie.

LamiaReno
14-11-2005, 22:44
już znalazłam odpowiedź na mój problem:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=56450&highlight=

Rocky
15-11-2005, 07:04
Moje krokwie mają 18cm więc do krokwi dawałam 15cm wełny, a na wieszakach 5cm. Tam gdzie jest sufit i nie ma skosów, 5cm było układane na strychu. Do tego profil przyścienny i główny.
Tez poszukuję jakiegoś poradnika dotyczącego ocieplenia i zabudowy poddasza.
Jak zamocować te 15cm wełny pomiędzy krokwiami? Jak wyglądają te wieszaki, gdzie sie je mocuje, jak do nich mocuje się te 5 cm wełny i jak sie ją układa w stosunku do tej pierwszej warstwy?

ps. Póżniej następne pytania :oops:

Peterek
15-11-2005, 10:24
Na str. internetowych producentów wełen są praktyczne porady i schematy, poszukajcie.

Jarek_75
15-11-2005, 15:50
Na stronach firmy Ursa jest film instruktażowy jak pokolei co robić jeśli chodzi o ocieplenie poddasza. Jesli jescze nie ma tynków, instalcji a tym bardziej okien raczej bym sobie odpuścił ocielplanie, nie wiele na tym zyskasz a mozesz jescze stracić tak jak pisała Betka po co wełna ma nasiąkać.