PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebny ekspert



Rudka
07-01-2003, 13:37
Posiadam stary drewniany dom, ktory zamierzam remontowac. Planuje podniesienie dachu i inne zmiany. Potrzebuje jednak rady fachowca, czy wogole moge wykonywac takie prace, zeby dom mi sie nie zawalil na glowe. Oczekiwalabym od takiego eksperta oceny stanu domu. Gdzie kogos takiego szukac ?. A moze powinnam sie poradzic jakiegos speca np. od dachow. Boje sie jednak, ze w zaleznpsci od osoby opinie moga byc rozne.
Dzieki za pomoc.
Rudka

tom soyer
07-01-2003, 15:50
im wiecej opinii zbierzesz tym lepiej! to jest sprawa bardzo indywidualna i jesli dom jest caly z drewna (przede wszystkim jakie fundamenty, jak i na czym posadowione, jaki jest stan i przekroje drewna, jaki jest cel modernizacji?) to warto porozmawiac z ciesla-architektem albo architektem-ciesla, najlepiej takim ktory robi projekty w drewnie.

Frankai
07-01-2003, 23:59
Teraz już nie pamiętam tej instytucji, ale podpowiem osobie, która wie, aby tu zajrzała. Nie zdziw się, jak Ci przeniosą wątek do ogłoszeń. Podaj też gdzie mieszkasz, to może Ci nawet ktoś poda dokładny adres i telefon.

Rudka
08-01-2003, 06:20
Dzieki za podpowiedzi.
Moj dom ma ponad 70 lat, nie wiem z jakich bali jest zbudowany poniewaz z zewnatrz jest otynkowany. Stoi na podmurowce, ktora byla zrobiona 20 lat temu. Wtedy dom byl podniesiony. Chce zeby to byl dom caloroczny, chociaz stoi na dzialce rekraacyjnej, ale nie mam tam daleko od miejsca w ktorym mieszkam. A nie ma to jak weekendowe wypady na wies z miasta.
Ja mieszkam w okolicach Warszawy, a dom stoi pod Skierniewicami.
Bede wdzieczna za nastepne rady.

Alanta
08-01-2003, 08:01
Ekspertyze może zrobić rzeczoznawca budowlany, można zadzwonić do PZITB i poprosić o listę rzeczoznawców, listy takie były do niedwana też w Urzędach Wojewódzkich w Wydziałach Budowlanych, ale chyba teraz dysponują nimi Okręgowe Izby Budowlane, adresy znajdziesz w książce telef.