PDA

Zobacz pełną wersję : Dobra wycieraczka to jaka?



13-11-2005, 16:54
Czy gumowa-taka z dziurami-
czy wycieraczka typu trawka (niekoniecznie zielona)? :wink:
Która jest lepsza na duże ilości piachu,błota?Chodzi mi o zewnętrzną wycieraczkę?
Jakie patenty stosujecie?
Temat niby niepoważny,ale okazuje się,że w domu strasznie dużo tego brudu się wnosi.

RYDZU
13-11-2005, 18:14
Też się pod wątek podpinam bo mam ten problem.
Chata stoi, przed domem jeszcze bagno pobudowlane i tak niestety zostanie do wiosny.
A jakos trzeba przetrwać bez wnoszenia ton piachu do wnetrz.

Piszcie o waszych obserwacjach i zaletach/wadach sprzetów "wycierających" buty ;)

Pozdrawiam

jareko
13-11-2005, 18:22
Dobra wycieraczka to jaka?
:) taka ktora wyciera ;)
Mam taka plastikowa trawe - poki co dziala choc hmmm....juz sie lekko wytarla ;((( jednak malo trwala :(((

13-11-2005, 18:31
na zewnatrz ? metalowa w ramce "zapuszczona" w płytke odbojową
przyjmuje kazda ilość piachu czy błota
łatwa w czyszczeniu
prawie niezniszczalna
pzdr

efilo
13-11-2005, 18:38
ja mam sprawdzony patent w terenie gliniastym (straszne ilości tego paskudztwa można było nanieść)
"zainstalowaliśmy" wycieraczkę ażurową z wkręconych w drut włókien kokosowych. Twarde włókna wygryzają błoto z podeszwy, które wpada między rzędy szczotek. Problem tylko mają panie w szpilkach, bo nie do końca da się na tym wówczas stanąć.

No i w domku trzeba było dołożyć kolejną taką już czyszczącą na gładko.

Jerzysio
14-11-2005, 08:00
...najefektywniejsza ( ale i najdroższa ) to taka która ma system
"szczoteczek" ( można zobaczyć np. w centrach handlowych czy biurowcach ) oczyszczających z błota, piachu + do tego wewnątrz mata typu dywanowego z włókien PE do wchłaniania wilgoci.

Pozdro
J

sebo8877
14-11-2005, 09:19
Twarde wlókna kokosowe - w szeregach co 3 cm na 30cm - pod tym otwór na gromadzenie odpadów - cala szuflada wyciągana - opróżniana regularnie.
Koszt około 30 zł.

rafałek
14-11-2005, 09:52
Ja testuję typu trawnik. Czyci dobrze, lepiej niż gumowa z otworami, ale dużo zależy od buta. Jak mają głębokie protektory to z błota i gliny nic nie doczyszcza. Trawnik dość dobrze szczotkuje od spodu i jest łatwa w czyszczeniu - ściągam zawijając brzegi do siebie i wysypuję.