PDA

Zobacz pełną wersję : Czym uszczelnić dach w miejscu w którym przechodzą rury pcv



nwojtek
13-11-2005, 17:55
Mam problem . Za kilka dni przychodzą fachowcy od dachu (będzie blachodachówka), a ja musze do tej pory uszczelnić dach. W miejscu w którym rury od wentylacji i od odpowietrzenia hydrauliki przechodzą przez dach zostały mi duże szpary . Proszę o pomoc . Dach jest z pełnym deskowaniem i pokryty papą . Nie wiem jak mam wypełnić te szczeliny , czy są do tego jakieś pianki , kleje , a może wystarczy wyciąć otwory w papie i poprostu nałożyć na te wystające rury ?

Sp5es
13-11-2005, 18:50
Wokól ruru taśmaroprężna, od wierzchu bitumiczna masa uszczelniaąca lub poliuretanowa np. Sikaflex.

nwojtek
13-11-2005, 19:43
Dzięki za szybki odzew .
Jak rozumiem od dołu płaszczyzny dachu owijam taśmą rozprężną ,a od góry wypełniam te szczeliny masą uszczelniającą tak ? A ta masa to jest w jakimś pojemniku , czy w tym przyrządzie do wyciskania np. silikonów ?
Miał mi to robić fachowiec ,ale w końcu musiałem to zrobić sam , a nie chciałbym czegoś zrobić nie tak.

piotr.o
14-11-2005, 22:27
Do uszczelnianie przejścia rury pcw przez dach służy kołnierz AMBEŽINGŽ produkowane przez firme Info-Global. www.info-global.pl/index.php?kat=1&id=26
Pozdrawiam Piotr

nwojtek
15-11-2005, 20:59
Widziałem ten kołnierz -jest super .Dzień wcześniej musiałem jednak zabezpieczyć czym innym .Zalepiłem taśmą klejącą i zasmarowałem specjalną szpachlą do dachu. Gdybym wiedział wcześniej zaoszczędziłbym sobie pracy . W czasie kiedy smarowałem zastanawiałem się czy w upalne dni cała ta szpachla mi nie spłynie Dziękuję za podpowiedzi .

Sp5es
19-11-2005, 11:46
Zależy od producenta. Widziałem płynące i niepłynące.
Opisprawidłowo zrozumiałeś.
Na duże przestrzenie traśma rozprężna, do zamnkięcia masa elastyczna.

j-1942
19-11-2005, 19:38
Sa przejścia szczelne montowanie na dachówce na zewnatrz ja mam tak zrobione kominki wentylacyjne i nie przecieka. Gosice zamontowali mi to w chwili kiedy dach był juz gotowy. Podjedz do firm sprzedające takie dachy to tam dostaniesz. Ja swoje takie same jak w specjalistycznych hurtowniach dostałem taniej o 30% w Castoramie