PDA

Zobacz pełną wersję : lle za przyłącze wodociągowe ?



24-01-2002, 16:02
Mam 200 metrów przyłącza wodociągowego do wykonania i max. 6 tys. zł na ten cel. W gminnym wodociągu dwiedziałem sie ze za projekt i przyłączenie zapłacę 1600 zł. Pozostaje 4 400 na wykonanie 200 metrów rury. Czyli 22 zł za 1 m / materiał + robota /. Jak sie to ma do rzeczywistości ? Czy są jakieś tańsze sposoby ?

Metal
24-01-2002, 23:57
Z tego co wiem (z własnego doświadczenia) to sprawa zaopatrzenia w wodę należy do tzw zadań własnych gminy i rozliczana jest w formie ryczałtu za przyłączenie, gdzie przyłączenie oznacza, że masz wodę na działce i odległość Cię nie interesuje.
Moje doświadczenie: Warunki zabudowy - wydane przez gminę - nakazały mi zwrócenie się o warunki przyłączenia do wodociągu do firmy, która na zlecenie (tej samej) gminy zarządza i opiekuje się wodociągami. Ta dała mi wytyczne wykonania na mój koszt przyłącza (w tym oczywiście rozbudowa sieci), które następnie miałbym im nieodpłatnie przekazać. Reakcja gościa z gminy: "Co oni pieprzą? Napiszcie podanie do gminy." I napisaliśmy razem z siąsiadami - którzy mieli już własny projekt i kosztorys na kilka tysięcy złotych "od łba". Ostatecznie każdy zapłacił, ustalony przez radę gminy ryczałt, 1000 zł i mamy wodę.
O tym, że woda to zadanie własne gminy dowiedziałem się od wójta na piśmie, przy okazji "walki" o prąd.
Powodzenia.

kip
25-01-2002, 09:48
Witam.

Oczywiście warunki takie dotyczą jedynie przypadku, gdy rura przebiega na terenie drogi gminnej. Ja mam sytuacje taką, że muszę pociągnąć ponad 100m rury po drodze prywatnej i niestety gmina się tutaj wypięła. Nie pociągną rury po drodze prywatnej, muszę to wykonać i zapłacić sam.

Pozdrowienia.

bobiczek
25-01-2002, 12:26
miałem to samo.
Wszystko na mój koszt i do tego wcinka (nawet zasówę na główny wodociąg musiałem kupić za swoje (360zł)
Na szczęście "wywalczyłem" że wszystko mogę zrobić sam , włącznie z odtworzeniem asfaltu - abyło cięzko bo wodociągi chciały mnie ożenić ze swoją robocizną i projektem, oraz ekipą od drogi.
W sumie z kwoty 11.000zł kosztowało mnie z materiałami 3.000zł.
I woda leci tak samo.
Miałem 75m przyłącza.

Niki*
03-07-2006, 19:09
kurcze a ja chce kupic działkę budowlaną a w w wodociągach powiedzieli mi że to koszt 20 tys wg mapki, bo niby sa domy ale nie mogę sie tam przyłączyć?
co mogę zrobić, żeby zmniejszyć te koszty? iśc do gminy? czy jeszcze walczyć w wodociągach? :(

olenia
03-07-2006, 22:49
kurcze a ja chce kupic działkę budowlaną a w w wodociągach powiedzieli mi że to koszt 20 tys wg mapki, bo niby sa domy ale nie mogę sie tam przyłączyć?
co mogę zrobić, żeby zmniejszyć te koszty? iśc do gminy? czy jeszcze walczyć w wodociągach? :(


to może lepiej poszukaj innej działki? :)

Niki*
03-07-2006, 22:54
szukam szukam;-) ale to już 3 budowlana gdzie niby media sa blisko a jak idę i tracę dzień na łażenie to dowiaduję się że budowa ok 20 tys.! :D

bul
05-07-2006, 07:26
Ja robiłem przyłącze wodociągowe samodzielnie, na podstawie wydanej przez gmine decyzji o technicznych warunkach takiego przyłaczenia. Tam zapisano jaka rurą mam się wpiąc w sieć, w którym miejscu, że mam założyć hydrofor, jaka trasa przyłacza no iże pod nadzorem firmy operatorskiej , z którą gmina ma umowe. O robieniu przyłącza przez gminę za moje pieniędze nie było mowy. Długośc przyłącza wynosiłą około 115 mb a koszt całości tzn: rura PE fi40, nawiertka, pospółka wykop ułożenie zasypanie, wpięcie do sieci (nadzór firmy - około 250 zł) nie przekroczyła 2500 zł.

bul
05-07-2006, 07:28
Oczywiście drożej będzie kosztować Cie kanalizacja, nie mówiąc o gazie. Koszty przyłącz prądu to 123 zł netto za 1kW zamówionej energii, bez względu na długość przyłacza.