PDA

Zobacz pełną wersję : HELP! Jaka szerokość drogi do domu na posesji?



Coquelicot
13-11-2005, 21:50
Jaka jest (i czy jest) minimalna/ zalecana szerokość drogi dojazdowej do domu od wjazdu na działkę (już na moim terenie)? Sprawa jest dla mnie ważna, bo odlesiamy część działki, żeby mieć drogę dojazdową od drogi głównej do domu.
Jeśli ktoś może pomóc, wielkie dzięki :D

redd
13-11-2005, 22:03
Szerokość takiego dojazdu powinna wynosić 3m.

Coquelicot
13-11-2005, 22:08
Wielkie dzieki.

Bonzai
14-11-2005, 06:42
Ja jednak bym się zastanowił czy 3m to nie za mało. Na samochód osobowy to wystarczy ale jeżeli samochód ciężarowy z towarem to już gorzej.Myśle że 3,5 m to naprawdę min. Zrób tak aby było wygodnie, byś nie musiał się zastanawiać czy wjedzie czy nie wjedzie.

redd
14-11-2005, 15:15
Szerokość 3 m jest szerokością, która zapewnia swobodny ruch także dla samochodu ciężarowego – pod warunkiem, że jest do dyspozycji całe „światło” jezdni o wys. min 4 m. Oczywiście muszą być również zachowane właściwe promienie łuków. 3 m dojazd wystarczy także dla dostępu dla bojowego wozu straży pożarnej. Każde poszerzanie jest zazwyczaj stratą dla terenu działki i wymaga również zwiększenia kosztów wykonania dojazdu.

Coquelicot
14-11-2005, 18:33
Redd i Bonzai,
Wielkie dzięki za rady.

Argument ze nawet wóz straży pożarnej się zmieści na drodze o 3m szerokosci, jest dla mnie przekonujacy. Chyba zdecyduje sie na droge o takiej wlasnie szerokosci. W dodatku w moim przypadku im wezsza droga, tym mniejsze koszty odlesienia czesci dzialki pod dojazd (i mniej oplat za ew. wycinke drzew). :wink: