PDA

Zobacz pełną wersję : Kratką wentylacyjną powietrze jest wtłaczane do środka



waliteon
14-11-2005, 08:16
Do pomieszczenia kratką wentylacyjną jest wtłaczane zimne powietrze z zewnątrz do środka. Kratka wentylacyjna jest jedyną podłączoną do tego otworu kominowego. Pomieszczenie jest na parterze, zaś dom z poddaszem użytkowym. Z tego co widzę na zewnątrz na kominie są zamontowane do tego wyciągu dwie kratki, którymi powinno być powietrze wyciągane na zewnątrz. Kratki umieszczone są od strony północnej i południowej, zaś wierzch jest zasklepiony. Proszę o poradę, co można z tym zrobić.
Waldek

adam_mk
14-11-2005, 08:31
Witam
Przeczytaj uważnie ten wątek:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=58645
To już było
Adam M.

rafałek
14-11-2005, 08:59
A ja mam trochę inny ale podobny problem. Kominy ciągną mi znakomicie, ale w związku z chłodami zrezygnowałem z rozszczelniania okien. A, że przyrodzie wszystko dąży do równowagi to terza powietrze mam zasysane przez okap który jest wyprowadzony przez ścianę. I tu pojawia się pytanie - czay są jakieś kratki które by się przymykały przy próbie zasysania powietrza z zewnątrz a otwierały przy pracy okapu?

Śliwiok
14-11-2005, 09:22
A ja mam trochę inny ale podobny problem. Kominy ciągną mi znakomicie, ale w związku z chłodami zrezygnowałem z rozszczelniania okien. A, że przyrodzie wszystko dąży do równowagi to terza powietrze mam zasysane przez okap który jest wyprowadzony przez ścianę. I tu pojawia się pytanie - czay są jakieś kratki które by się przymykały przy próbie zasysania powietrza z zewnątrz a otwierały przy pracy okapu?

Oczywiście, że są.
Powinny być nawet na wyposażeniu okapu. Jeżeli nie ma to kupisz to w każdym sklepie z art. wentylacyjnymi. Jest to kawałek rury z klapką w środku. Klapka ta otwiera się tylko w jedną stronę ( nadmuch okapu ) .W momencie wyłączenia nadmuchu klapka się zamyka eliminując zasysanie powietrza z zewnątrz.
Koszt około 17 zł w zależności od fi.
Pozdrawiam,

rafałek
14-11-2005, 09:30
Dzięki - będę szukał. Wychodzi na to, że mój okap tego nie ma.