PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż okien przy niskich temp.



GL35
14-11-2005, 09:43
Witam.
Czy montaż drewnianych okien przy tem. poniżej zera wiąże się z jakimś ryzykiem? Np. piana nie będzie dostatecznie doklejona do muru lub okien ? ( oczywiście piana "zimowa")

jabko
14-11-2005, 09:46
Specjalna piana jest w sklepach.
Do ilu stopni nie pamiętam ale na pewno jest specjalna "na zimę"

jareko
14-11-2005, 11:11
problem nie w pianie - problem w murze
musi miec temperature powyzej zera by piana mocno sie do niego przykleila - nawet jesli ma w papierach iz mozna ja stosowac do minus 10

D`arek
14-11-2005, 16:50
Czy montaż drewnianych okien przy tem. poniżej zera wiąże się z jakimś ryzykiem?
Witam, co do piany jak stwierdzili przedmówcy ryzyko niewielkie ,natomiast istnieje ryzyko związane z późniejszą eksploatacją.
U mnie okna były montowane w lutym br. w temp -10st C a na wiosnę wystąpiły problemy z zamykaniem/ otwieraniem (trzeba było dużej siły, żeby klamki ustawić w pionie ), a także problemy z żaluzjami zewnętrznymi które nie chciały się opuszczać do samego dołu. Oczywiście nie obyło się bez reklamacji którą uwzględniono i usterki poprawiono. Jak to w takich wypadkach bywa, panowie montażyści winę zwalili na ekipę murzrzy, a murarze na montażystów a w konkluzji i murarze i montazyści doszli do wniosku , że przyczyną usterki mogła być właśnie zbyt niska temperatura :o .Pozdrawiam

GL35
14-11-2005, 17:07
problem nie w pianie - problem w murze
musi miec temperature powyzej zera by piana mocno sie do niego przykleila - nawet jesli ma w papierach iz mozna ja stosowac do minus 10

Jareko, to jest jakieś wyjście w tej sytuacji? Jeśli przyjdzie montować np. przy -4-5 stopni?

jareko
14-11-2005, 19:55
GL - sa na to sposoby
Ale......wiecie co :) wybaczcie. Czesc swojej wiedzy zabiore do grobu.
Nie tylko Wy sie uczycie - takze wielu montazystow obserwujac te i inne watki uczy sie a pozniej hmmm....szkoda slow. Ostatnio taki jeden dzwonil do mnie i....dobra - dosc narzekan ;)
Ale jest jedno - robisz dla siebie to jesli temperatura spada w ciagu calej doby ponizej zera to lepiej przelozyc montaz az sie ociepli lub......i zapewne zaskoczenie dla co poniektorych :) montowac gdy temperatura nie bedzie wyzsza niz minus 4 stopnie przez kilka dni i w ciagu calej doby
Dlaczego - odpowiem zainteresowanym forumowiczom ze stazem :lol: na priv