PDA

Zobacz pełną wersję : jedna lub kilka hurtowni materialow budowlanych



pablitox
07-01-2003, 22:47
Czy waszym zdaniem warto wiazac sie z jedna hurtownia budowlana i w niej kupowac praktycznie wszystkie materialy czy warto przy praktycznie kazdym zakupie zbierac "oferty z rynku" i szukac mniejszych lub wiekszych oszczednosci?
Czy uzyskane oszczednosci (czy w ogole sa) rekompensuja poswiecony czas?

woreczek
07-01-2003, 23:36
Uważam, że nie da się związać z jedną hurtownią. Trochę za duży asortyment materiałów. Trudno chyba znaleźć takiego hurtownika co by miał wszystkie materiały które potrzebujemy na budowie. Warto wybierać takich co mają "darmowy" transport. Niby trochę drożej a samo przyjedzie na budowę. Poza tym inaczej pracuje się ze niesprawdzonym dostawcą, a inaczej sprawdzonym, to samo dotyczy klienta.
Jeżeli na materiałach zaoszczędziłbym parę tysięcy złotych (parę % kwoty calości) to myślę że warto pojeździć po okolicy i rozejrzeć się. Być może przeglądając oferty ujrzysz coś co warto u siebie zastosować, a czego nie ma konkurencja.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: woreczek dnia 2003-01-08 00:47 ]</font>

woreczek
07-01-2003, 23:47
Uważam, że nie da się związać z jedną hurtownią. Trochę za duży asortyment materiałów. Trudno chyba znaleźć takiego hurtownika co by miał wszystkie materiały które potrzebujemy na budowie. Warto wybierać takich co mają "darmowy" transport. Niby trochę drożej a samo przyjedzie na budowę. Poza tym inaczej pracuje się ze niesprawdzonym dostawcą, a inaczej sprawdzonym, to samo dotyczy klienta.

woreczek
07-01-2003, 23:53
Dziwne - kilkam wstecz i niekiedy się same wpisują zdublowane wypowiedzi. (Na 20 parę 2 przypadki). Ostatnią jednak ucieło w połowie.
Ciekawe dlaczego?.

kodi_gdynia
08-01-2003, 07:00
W moim przypadku jest związanie z jedną hurtownią, chodź to nie znaczy że nie kupuję gdzie indziej. Głownie chodzi o kwestie asortymentu i pewnego rodzaju duperele po które nie kalkuluje mi sie tam jechać.
W imię dobrej współpracy staram się jednak robić zakupy w jednej hurtowni. W przypadku różnicy cen pomiedzy hurtowniami, informuję Panią z zaprzyjaźnionej hurtowni, iż jest np. styropian w hurtowni x za cenę y, ale wolę dac zarobić Pani więc interesuje mnie styropian za odp. cenę. Nie mam problemu. Zawsze się udaje.
Pozdrawiam

Roose
08-01-2003, 07:39
na początku tak skakałem,
mam hurtownię dosłownie 500 m od placu budowy i mimo, że jest nieco drożej / zawsze ich duszę i troche wyduszam / to już nie szukam dalej -w sobotę po południu, parę worków cementu w samochód, dowóz stali za 10 minut, rolkę papy na ramię jak już przejechać przez błoto nie mogę - to są poważne zalety.
Niemniej za blachą wszystkie hurtownie obszedłem, co prawda zostanę przy jednej, z którą mam pewność współpracy.
Tak więc oprócz $ liczy się zaufanie do hurtownika.

pablitox
08-01-2003, 22:42
ja mam duza, "stara" hurtownie ca. 800m od dzialki i do tego znam ja ze slyszenia, ze jest solidna, wiec chyba tez sie zdecyduje na kupowanie prawie wszystkiego w jednym miejscu - i zastosuje pewnie metode kodi'ego - przy wiekszych pozycjach dowiem sie w innych hurtowniach czy nie ma taniej i "uczciwie" poinformuje o tym mojego handlowca

Domka
08-01-2003, 23:23
prawie wszystko kupowałam w jednej hurtowni, a zalety:

lepsza - stała współpraca - stały klient
płatność co 2-3 tygodnie
zakupy i zamówienia na telefon
porady, pomoc na telefon i na miejscu
kosztorysy, wyceny gratis
transport gratis
duże rabaty
negocjacje cenowe na towary tańsze gdzie indziej

bywałam też w innych hurtowniach i składach, ale raczej by porównać ceny, albo pooglądać towar jakiego akurat w "mojej" hurtowni nie mieli (a i ten potrafili dla mnie zamówić) w żadnej innej hurtowni nie będzie takiego klimatu jaki wytworzy się dla stałych klientów

pozdrawiam

kodi_gdynia
09-01-2003, 07:31
To są święte słowa. Jeśli decydujemy się na jedną hurtownię to hurtownik również musi dać coś z siebie. Musi docenić fakt, że robimy zakupy tylko badź głownie u niego. W przeciwnym wypadku należy sobie odpuścić, bo jeśli nie ma korzyści po obu stronach to nie ma to sensu.
Pozdrawiam

paj^
09-01-2003, 08:23
mialem 3 hurtownie, w ktorych kupowalem material, czasem bywalo tak, ze czegos brakowalo i trzeba mi bylo te materialy "natychmiast":smile: a tu w jednej akurat samochodu wolnego nie mieli .... wiec ubezpieczylem sie w ten sposob, ze bralem materialy z trzech

paj^
09-01-2003, 08:29
aha, jeszcze jedna istotna uwaga na przyszlosc, jezeli bedziesz rozliczac sie z US (urzad skarbowy wymaga specyfikacji) w przyszlosci to zwroc uwage na faktury VAT, rozwiazalem to w ten sposob, ze bralem jedna fakture na koniec miesiaca, teraz wiem, ze jest to spore ulatwienie ....

jan100
09-01-2003, 20:17
początkowo brałem z jednej hurtowni ale przez przypadek sprawdziłem cenę blachy koszowej w innym punktcie i mnie zatkało ponieważ cena w tej drugiej byla równa cenie w tej pirwszej po dwudziesto procentowym upuście.
konkluzja: nic i nikt nie zwolni nas z czujności.
kupować w jednej bo jest wygodnie ale sprawdzać, sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać ceny bo czasami najlepszy dostawca może się zapomnieć.
pozdrawiam.

10-01-2003, 10:41
f-ra raz w m-cu dobre rozwiązanie, polecam, ale uwaga nie ma ludzi nieomylnych (nie omylnych razem czy osobno :smile: sprawdzać ilości i towary na f-rze, mi przez pomyłkę nie odjeli towaru, który zwróciłam, ale poprawili.

Domka
10-01-2003, 10:43
to byłam ja Domka znaczy (a czemu mi się tak poanonimowiło)