PDA

Zobacz pełną wersję : Parkiety rustikal



Monika B
14-11-2005, 13:30
Mam pytanie. Czy ktoś z Was ma i użytkuje parkiet III lub IV klasy? Chcę wykończyć wnętrze w stylu rustyklalnym, ale boję się, że klasa desek rustikal wiąże się nie tylko z naturalnym wyglądem, ale też gorszą jakością parkietu. Jaka jest prawda? Czy np. sęki mogą wypadać, a biel wygląda jak plamy, lub też sa inne zagrożenia?
Proszę o radę!
Z góry dzieki.

Monika B
14-11-2005, 18:00
Czy nikt mi nie pomoże? Please...

abromba
14-11-2005, 18:14
Ja niestety nie zdecydowałam sie się na te parkiety - ostatecznie mam II klasę dębu (tez wygląda nieco rustykalnie). Mój stolarz/parkieciarz odradził mi ten z bielą - bo wg niego biel jest dużo miększa, przez to bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne i łapanie wilgoci, a sęki po iluś latach mogą się poluzować przy obsychaniu parkietu. Panowie z Zadobrza, skąd brałam parkiet, tez nie namiawiali mnie na te klasy, a o ich fachowości mam b. dobrą opinię.

jajmar
14-11-2005, 19:41
Ja mam parkiet w mieszkaniu klasy IV - jest to czereśnia leży 3 rok nie ma z nim żadnego problemu. Wybraliśmy ta klase ze względu na jego wygląd, widok słoi i sęków ( sa bardzo malutkie). Nic nie wypada z parkietu. Producent twierdził ze ta klasa ma identyczne wymiary jak I i nie było z tym problemu w czasie układania. W budowanym domu też planujemy parkiety i napewno nie I klasy ze wzgledy na brak słoi i takich tam :)

Monika B
15-11-2005, 06:53
Jajmar, a jakiej firmy masz te parkiety? Moi dostawcy też zapewniają, że jakość jest ta sama. Dlatego raczej nie obawiam się niedoróbek jesli chodzi o wymiary. Trochę jednak niepokoją mnie Twoje uwagi Abromba!
Może ktoś jescze się odezwie? Jak te biele?

abromba
15-11-2005, 10:54
Moje uwagi były uwagami innych osób o dębie. Mysle, że punktem wyjścia jest gatunek drewna, którego chcesz użyć - bo przecież różnie się zachowują.

abromba
15-11-2005, 10:57
Ale zaraz. Teraz uświadomiłam sobie, że w mieszkaniu miałam parkiet dębowy z bielą - polakierowalismy go bez podkładu i złapał cudownie ciemny kolor - dlatego o takim parkiecie myślałam.
Ten parkiet był stary - mógł mieć ze 30 lat, może więcej (nie wiem) - ale rzeczywiście ta biel była bardziej miękka i wyraźnie bardziej zniszczona.