PDA

Zobacz pełną wersję : Kotłownia olejowa - gdzie zbiorniki??



wojcik9
14-11-2005, 17:35
Witam!

Zastanawiam sie nad wyborem ogrzewania, nie mam możliwości podłączenia sie do centralnego ani do gazu miejsckiego. Butli w ogrodzie tez nie chcemy, zatem został olej opałowy. Bedziemy mieli dom o powierzchni 150 m2. Niestety nie ma tam przewidzianej typowej kotłowni pomieszczenie jest małe weszłyby tam dwa zbiorniki o poj. 2000l i piec ale: ponoć powyzej pojemności 1000l zbiorniki i kociol powinny byc w osobnym pomieszczeniu. wiec to odpadam zatem pomyslalem sobei zeby piec wstawić w rogu garażu w sasiedztwie pomieszczenia ze zbiornikami. Czy piec moze byc w garażu??

A tak wogóle to jak oceniacie ogrzewanie olejem?? Chodzi mi o koszta.

Dziekuje za pomoc
Pozdrawiam!

romka
14-11-2005, 19:30
my mamy wymurowaną wannę na zbiornik oleju,jest ona na poziomie fundamentu w kotłowni ,na to pójdzie krata metalowa...i cała powierzchnia jest do wykorzystania /no ..prawie/,a jak będzie czas pokaże
pozdro

wojcik9
14-11-2005, 19:58
Heh bardzo ciekawe ale:

- czy macie tą krate w tym samym pomiesczeniu co piec??
- jakiej pojemności macie zbiornik i jaki metraż domku?

wojcik9
15-11-2005, 13:58
Hmmm po przeszukaniu fora mam jedno nurtujące mnie pytanie.

Czy zbiorniki z olejemy w ilości np 3000 l mogę postawić w grażu?? Wiele osób mówiło że tak kolejnych pare że nie. Moim zdaniem przepisy mówią że do 5000 l mogę je umieścić w pomieszczeniu ogolnego uzytku wnioskuję zatemże jest to także garaż. Lecz gdy zbiornik bedzie w garażu to czym musi on byc zasłonięty jakąś ścianką czy wystarczy sama wanna??

Pozdrawiam!

wojcik9
16-11-2005, 10:53
ponawiam

romka
16-11-2005, 19:20
mąż to nazywa wanną,i bedzie ona przykryta kratą,nie wiem ile litrowy będzie zbiornik.dom ma 150m,ale będzie uzywany :lol: od piątku do niedzieli.narazie jest ona ocieplona styropianem i pomalowana dysperbitem.piec będzie w tym samym pomieszczeniu.
pozdro

NOTO
16-11-2005, 20:34
Olej moim zdaniem to ryzykowne (ekonomicznie) przedsięwziecie.
Pomyśl o ociepleniu i ogrzewaniu prądem.