PDA

Zobacz pełną wersję : W jakich kolorach dom?



Redakcja
29-05-2001, 16:11
W numerze 6/01 przedstawiliśmy róźne propozycje kolorystyki domu: elewacji, dachu, detali. Które propozycje podobają się najbardziej? I pytanie ogólne: w jakich kolorach są Wasze ulubione domy?

Agnicha1704
06-06-2001, 11:32
Najładniejszy jest dom z elewacją w kolorze piasku i dachem w kolorze zgaszonej czerwieni! Taki dom wydaje się zapraszać do środka - wygląda ciepło i przytulnie (taki kolor będzie też miał mój dom.
Spośród propozycji przedstawionych w muratorze podobał mi się również dom z niebieską elewacją i grafitową dachówką. Odniosłam wrażenie harmonii i współgrania kolorów. Wygląda naprawdę ładnie.

Dave
25-07-2001, 14:06
Moj dom bedzie mial kolor pomaranczowo-zolty a dach i stolarka brazowy. Widzialem zdjecia takiego domu i wyglada bardzo cieplo i przytulnie. Jest to styl charakterystyczny dla architektury srodziemnomorskiej. Innym ciekawym zestawieniem wydaje sie lekko rozowe sciany i granatowy dach. Wole jednak cieple kolory.

bogo
25-10-2001, 19:36
Ja jestem za kolorami. Sam mam dach brązowy i jeszcze nie zdecydowałem się na elewację. Podoba mi się w 2 odcieniach np. pastelowe pomarańcze czy beże - ciemniejsza dookoła okien czy pod balkonami a jaśniejsza na większych powierzchniach. Na pewno nie zdecyduję się na kolor biały. Patrząc po wielu domach czasem mi się robi niedobrze widząc monotonne białe elewacje i czerwone czy pomarańczowe dachy. Ludzie czasy komuny i wszystkiego na jedno kopyto się skończyły. Trochę urozmaicenia nie zaskodzi. Nikogo nie zachęcam do pstrokacizny i niszczenia seledynową elewacją otoczenia, lecz stonowane kolory jak najbardziej. Żyjmy kolorowo !!!!!!!

beata
29-10-2001, 12:42
mój dom będzie miał elewację koloru piaskowego, ciemno czerwony dach i stolarkę koloru brązowego, do tego przed wejściem będą filary w kolorze dachu. Zastanawiam się tylko nad wykończeniem brzegów okien, czy zostawić elewację piaskową, czy może dać pasek brązu?
W każdy bądź razie kolor elewacji piaskowy domu lub żółty bardzo mi się podoba- jest ciepły.

30-10-2001, 08:25
Zdecydowałem się na ciemny dach (grafitowy) i jasno-kremową elewację ścian. Do tego cokół w kolorze zbliżonym do dachu.
I biała stolarka.

07-11-2001, 10:46
Mój dom będzie miał czarny dach i pastelowo cytrynowš elewację z zielonymi elementami - stolarka okienna, drzwi i cokolik. Nie jestem jednak zwolenniczkš nadmiernego "kolorowania" budynków. Trzeba pamiętać, że wszystko inaczej wyglšda "na obrazku", a wielu szczegółów nie potrafimy sobie wyobrazić. Sama drżę, bo na razie jest czarny dach i zielona stolarka, ale nie mamy jeszcze tynku, więc konćowy efekt może mnie jeszcze zaskoczyć. Osobom, które chcš mieć kolorowy dom bezwzględnie polecam konsultacje z architektem. Najlepiej z osobš, która zaprojektowała nasz budynek, zna więc nasze upodobania, a jednoczeœnie może być cenzorem naszych poczynań. Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na koszty - kolory sš droższe! Jeżeli więc ktoœ planuje oszczędzać lepiej na poczštku zrezygnować z szerokiej palety barw i poczekać na przypływ gotówki.

07-11-2001, 21:44
Widziałem osiedle nowych domków jednorodzinnych (ok. 30) wszystkie białe pokryte dachówką w kolorze ceglastym (betonowa). Tak mi się to spodobało że również robię wszystko białe; elewacja, okna, drzwi, rynny, obróbki blacharskie pod rynnami. Dach robię ceglasty i cokół ( ok. 60 cm wysokości) klinkier -ceglasty kolor. Mówią że sterylnie ale mi się podoba.

eweradek
04-01-2002, 15:00
Wszystko jest takie szare, niech chociaż nasze domy będą kolorowe, czym bardziej tym lepiej. Ważne też aby na danym terenie (ulicy, osiedlu) zachować przy malowaniu jakąś ciągłość wystrzegając się pstrokacizny.

buleczka_77
01-02-2002, 06:57
Dach w kolorze mlecznej czekolady, tynki morelowe, a do tego biała stolarka. Wygląda super tylko trzeba bardzo uważać na odcienie :eek:)

wiarus
01-02-2002, 20:15
to teraz ja:
dach - brązowa dachówka ceramiczna; ściany - cegła klinkierowa kolor ceglasty z brązowym cokołem 50 cm ; stolarka brązowa (duze okna 150/150 jednoskrzydłowe) ; wokół okien i nie tylko obrusówka zpłytek piaskowca - piaskowiec po to żeby rozjaśnić elewacje - i jak ?
Dużo takich domów widziałem w niemczech i bardzo mi się podobały , zastanawiam się jeszcze nad stolarką - czy nie dać białej ??????????

stopka
09-02-2002, 22:07
Widziałam ostatnio elewację w kolorze oliwkowym i do tego czarne dachówki. U siebie chyba zrobię tak samo (chyba że zobaczę coś ciekawszego) tylko ten czarny dach troszkę mi nie pasuje.

kodi_gdynia
19-02-2002, 06:41
Do otynkowania budynku mamy jeszcze daleko, ale uważam, iż bardzo dobre połączenie /widziałem taki dom/ uzyskuje się poprzez połączenie ciepłego - żółtego kolorku z ciemną lekko zgniłą zielenią. Do tego ciemna dachówka najlepiej w kolorze stalowym. Naprawdę miło to wygląda.
Jeśli dobrnięmy już do tego etapu to kto wie. Może damy takie barwy.
Pozdrawiam

goska
16-07-2002, 23:47
W mojej okolicy ostatnio wybudowano sporo domków i dominują dwie tendencje: 1. żółto/ceglasta 2. różowo/brązowa. Ja mam zamiar wymyśleć jednak coś innego. Może błękitny lub zielony kornik ?

Karolina
17-07-2002, 07:58
My mamy taki mały dworek - dach klasyczna czerwień z białym orynnowaniem i białą obróbką blacharską pod rynnami, biała podbitka, ściany - jasny krem, w tym samym kolorze kominy i cokół, do tego białe okna ze szprosami i białe drzwi. Wiem, że to bardzo niepraktyczne (szczególnie te białe rynny i blachy), ale ma być przede wszystkim ładnie!

ewa
17-07-2002, 08:20
W naszych planach jest jasno beżowa lub jasno zółta elewacja, pomarańczowe dachówki i elementy wykończeniowe z cegły. Wokół okien będzie biały pasek lub okiennice. Okna ciemno brązowe. Dom ma mieć wykończenie jak najbardziej naturalne więc będzie u nas przeważało drewno i cegła.
A w ostatnio widziałam bardzo ładnie pomalowane domy. Miały dosyć wysokie poddasze więc trzeba było złamać bryłę z zewnątrz. A więc dół był na żółto (białe okna i biały pasek), na wysokości wieńca biały delikatny dekor a powyżej ciemniejszy kolor (brąz lub pomarańcza). Bardzo zdziwiłam się jak to ładnie wygląda bo po opisach mojej mamy jakoś nie mogłam sobie tego wyobrazić. Do tego sporo elementów z drewna. Przy następnej wizycie z domu zrobię zdjęcia i postaram się wrzucić na jakąś stronę. A w ogóle może stworzylibyśmy jakąś stronkę gdzie możnaby wrzucać zdjęcia z pomysłami wykończeniowymi (mi bardzo często brakuje weny twórczej)

dziuba
17-07-2002, 08:21
Ostatnio widziałam dwa ładne domy.
Jeden - tynk taki "brudny" żółty (ciemny) i brązowy dach z drewnianą stolarką.
Drugi - tynk w kolorze ciemno ceglastym i ciemny dach ale dokładnie jaki kolor to nie zdążyłam się przyjrzeć. ,

Natomiast niedaleko mam dom, który tynk ma biały, a dach bardzo ciemny fiolet (?) prawie czarny. W słoneczny dzień wygląda upiornie.

Antolka
22-07-2002, 16:14
A ja wymarzyłam sobie dach w kolorze ciemnego piaskowca z czarnymi cieniowaniami, tynki kremowo-żółte, cokół i parapety z piaskowca, pozostałe wykończenia - rynny, okna - w brązie. Takie zestawienie kolorów powoduje, iż dom wygląda bardzo cieplo i przytulnie, ciemniejsze dodatki nie pozwalają na to aby był "mdły".

26-11-2002, 08:06
Jakie sa Wasze typy na kolor cokolu przy jasnej elewacji ścian?

kgadzina
26-11-2002, 08:27
Mój dom chyba nadmiarem oryginalności nie grzeszy: dachówka betonnowa klasyczna czerwona, ściany piaskowe (chociaż nazywają się "Savannah" ), stolarka - złoty dąb. I to odpowiada moim wyobrażeniom. Jednak cała kolorystka domu w dużej mierze zależy od tła (czyli otoczenia). Jeżeli dom stoi w otoczeniu zielonym to czerwień i pomarańcz są wyraźniej podkreślone, jeżeli dominuje pstrokacizna okolicznej zbudowy, to żaden dom sie nie wyróżni. Dobrym przykładem dyscypliny budowlanej są bawarskie wioski: czerwono-białe lub brązowo-białe domki na tle ciemnej zieleni lasów lub jasnej zieleni łąk i hal. Obrazek jak z widokówki!

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: kgadzina dnia 2002-11-26 09:29 ]</font>

Luśka
26-11-2002, 08:36
Najpierw odpowiedz dla Anonima - ciemne (praktyczne! nawet przy opasce wokół domu inne będą zachlapane i cały efekt jasnych zginie). Teraz o moim domku: dach brąz cieniowany (gonty), tynki będą RAL 1014 (jasny, ciepły beż), takaż brama do garażu, okna machoń meranti w kolorze teak ze szprosami, drzwi wejściowe też z tego samego drewna z naświetlami, cokoły z brązowych płytek klinkierowych. Acha, kominy z brązowej cegły klinkierowej. Więcej pokombinować nie można, bo w warunkach zabudowy liczba kolorów na elewacji została graniczona do 2.

agus
26-11-2002, 08:53
Mó dom też specjalnie oryginalny nie będzie - brązowa dachówka, kremowe tynki, brązowe drzwi i brama garażowa, brązowa płytka nad oknami i taki sam cokół.
Ale niedaleko nas na ulicy Malinowej jest dom w kolorze malinowym (no może prawie malinowym) z podobną dachówką tylko o dwa tony ciemniejszą. Efekt ciekawy, chociaż dla mnie dom jest trochę ciemny.

26-11-2002, 16:41
Mój dom będzie miał dach w moim ulubionym kolorze, czyli ciemno-zielonym.Ściany będą intensywnie żółte, a stolarka brązowa.

WMarek
28-11-2002, 13:59
Ja decyzje kolorystyczne pozostawiam małżonce. Dach najbardziej podoba mi się tradycyjny w kolorze ceglanym, ale rozważam jak wyglądałby zielony (niewidać by było ewentualnych dodatków naturalnych, no i więcej zieleni), pozostałe dodatki w brązie,
a tynk kremowy lub szary.

Missia
28-11-2002, 16:51
mój domek ma grafitową dachówkę, elewacja będzie w kolorze lodów waniliowych, stolarka okienna i drzwiowa - jasny brąz który w słońcu mieni się odrobiną pomarańczy. Maskowanie rynien deską sosnową w kolorze makasar (brąz jak. wyżej), takież drewniane skrzynki na kwiaty przy oknach. Cokół i część elewacji zostanie obłozona piaskowcem w kolorze piasku pustyni).

lola
29-11-2002, 07:45
moze teraz ja napisze kilka słów po uwaznym przeczytaniu wypowiedzi. 1.białe domy do nie wymysł komunizmu tylko czasów gdy do malowania było wapno i tak malowano dworki. a zresztą chyba pamietacie jak wszyscy zachwycali sie białymi domkami i mówili, ze na zachodzi (zwłaszcza w Niemczech) jest czysto i domki sa białe i zieleń w ogródkach.... 2.Ja mieszkam w moim domu od 26 lat i odkad pamietam zawsze był bladoróżowy z białymi wykonczeniami i czekoladowym dachem. Kwestia wyobrażni. 3. W klimacie sródziemnomorskim oprócz żółtych domków - jak ktoś wspomniał- nadal wiekszośc jest białych i np. z błękitnymi dachami. 4. Jeszcze nie wiem jaki bedzie mój dom, ale na pewno kolory beda przemyślane i niekoniecznie wytyczone kaknonem mody. 5. A zresztą zawsze mozna przemalować!!

miazgociąg
29-11-2002, 22:45
Ja mam dach z czarnej dachówki Celtyckiej Braas'a a ściany chyba pomalujemy na blado szary ,prawie biały kolor,okna ,drzwi podbitkę mamy białe .Będzie chłodno ale nowocześnie.Chociaż pierwotnie miało być na delikatnie oliwkowo ale mogłoby być za ciężko.

Vardamir
02-12-2002, 19:55
moj domek juz sobie stoi i za jakis czas bedzie tynkowany i takie tam :smile: moj typ to :
dach: grafitowa matowa blachodachowka
elevacja: mam do wyboru biala lub spodobalo mi sie lekki niebieskawy odcien ale taki tylko tylko swietnie wspolgra z grafitowaym dachem do tego biala stolarka a reszte sie zobaczy :smile:

Martin
10-12-2002, 22:47
Dach Brass celtycki kolor jasna czerwień, przewidywany kolor tynku - piaskowy lub żółty.

Martin
10-12-2002, 22:47
Dach Brass celtycki kolor jasna czerwień, przewidywany kolor tynku - piaskowy lub żółty.

Martin
10-12-2002, 22:57
Dach Brass celtycki kolor jasna czerwień, przewidywany kolor tynku - piaskowy lub żółty.

Tomasz B
06-01-2003, 17:36
Podobno to rzecz gustu. Znajomi właśnie wrócili ze Stanów i tam furrorę robią dachówki w kolorze perłowym.(?)Podobno to rzecz gustu.

Teska
07-01-2003, 06:54
Dach brązowy...tynki myslę jasny bez lub..cos z zółci..:smile:
Pozdrawiam
Teska

Stokrotka
09-01-2003, 11:12
My na razie mamy dach - blachodachówka Rautaruuki w kolorze zbliżonym do dachówki. Myślimy o elewacji w kolorze kremowym (bardziej wpadającym w biel niż w żółć). Do tego chyba zdecydujemy się na klinkierowe parapety. Natomiast drewniane filary podtrzymujące daszek nad gankiem, oraz podbitka mają kolorek pod tytułem dąb.

agnes
09-01-2003, 11:24
Oryginalnością w tym przypadku nie zgrzeszyłam.Dachówka betonowa-rdzawo-czerwona i piaskowo-żółta elewacja.Ciemno-brązowa podbitka , drzwi garażowe i zewn.Filary z bordowej cegły. A z tegoz to względu iż wierzę w ddziaływanie kolorów na człowieka.Żółty nastraja optymistycznie ,jest ciepły i energetyzuje.Czerwień również.Podobaja mi się również ciemne zielenie i oliwkowe,ale to są kolory wytwarzajace spokój i wyciszenie a ja lubie wigor i ruch.brązy i odcienie bieli są trochę za jałowe.Czarny-przytłaczający.

09-01-2003, 11:29
agnes-a jaki kolor okien masz?
O takim zestawie myślę,ale podbitkę chciałabym w kolorze stolarki czyli teak.Sporo drewna zresztą w elewacji i nie wiem czy to nie za ostry kolor.
Pzdr :smile:

agnes
09-01-2003, 11:47
Stolarkę mam białą choć może lepiej wyglądałaby brązowa.Ale za to z tą białą przynajmniej nie wyszedł mi tak oklepany zestaw :smile:schody i taras wyłoże też ciemno-brazowymi kafelkami.

Wilk
10-01-2003, 19:04
W mojej okolicy stoją dwa domy z dachami : niebieskim i zielonym.Obydwa strasznie jadowite. (kolory). Ja wymyśliłem sobie grafitową blachodachówkę i elewację bardzo jasny fiolet/szary. Prawie biały. Wygląda ładnie- widziałem już coś takiego. Stolarka biała.

lenowo
13-01-2003, 19:09
Budowę zaczynam wiosną. Mój dom będzie miał ciemno zielony dach,
tynki ciepłe-żółte a stolarka i obróbki białe.
Buduję przy samym lesie więc myślę ze będzie praktycznie miło.

17-01-2003, 14:27
Hmmm, a mój ma dachówkę szara, która czasami ma kolor bardziej grafitowy niż szary i to jest Euronit Iceberg (czy jakoś bardziej z niemiecka)a na elewacji będzie połaczenie grafikowego poziomego deskowania i tynku w kolorze takim szwedzkim czerwonym i mam nadzieję, że będę lubiła wracać do takiego domu....

Domka
18-01-2003, 15:20
dach - czerwień miedziana
komin - klinkierowy w kolorze dachu
cokół - w ww kolorach
ściany - albo białe (do koloru okien i drzwi)
albo piaskowe (ekri)
podbitka dachu - w kolorze ścian
ogrodzenie - klinkier czerwien miedziana lub murki tynkowane w kolorze ścian z czapeczkami w kolorze dachu
ścieżki, podjazd i taras - kostka w kolorze dachu
albo kostka w kolorze ekri do koloru ścian

hej :smile:

pik33
29-01-2003, 05:51
Dach niebieski, ale ciemny, głęboki odcień. Jeśli nie dostaniemy takiego pokrycia, będziemy szukać jakiegoś brązu czy czerwieni, ale na razie w planie jest niebieski.
Elewacje białe
Elementy dodatkowe - okna, parapety - kolory "drewniane", jasne brązy, beże.

Klaudia
29-01-2003, 06:50
Ja mam ciemnoczerwoną (prawie wiśniową) dachówkę i kremowy (piaskowy) tynk. Rynny, podbitka, drzwi garażowe i wejściowe brązowe, okna białe PCV, a cokół pokryty jest nakrapianym gemalitem, składającym się z ziaren w kolorze brązu, czrwieni i beżu.
Podoba mi się również zestawienie grafitowego dachu z jasnoszarym lub jasnoniebieskim tynkiem - wygląda super. Z zieloną dachówą raczej bym nie eksperymentowała, szkoda aby nasz dom zginął (czyt. zlewał się) w drzewach.
pozdrawiam i życzę powodzenia w yborze koloru tynku, nawet przy sprecyzowanym guście jest to nie lada wyczyn (tysiące odcieni).
I jeszcze rada - najlepiej jak przed wyborem można zobaczyć tynk na jakimś domu - efekt zupełnie inny niż na małych wzornikach.

Ryszard1
29-01-2003, 15:35
Moj domek z bali bylby najladniejszy w naturalnym, jasnym kolorze drewna swierkowego. Niestety taki jasny kolor jest niepraktyczny - szybko bedzie wygladal jak brudny. Zwiazane to jest z zanieczyszczeniami oraz co ciekawe promieniowaniem UV ze slonca. Dlatego ma teraz taki jakis jasno brazowy kolorek, jasno-tikowy, czy cos w tym stylu. Okiennice, drzwi, belki sa brazowe i w sumie nie wyglada to tak zle.
Wogole dobrze jest jak dom nie ma jednolitego, nudnego koloru - powinny byc takze zastosowane zywsze wstawki ozywiajacego koloru,

alex
30-01-2003, 20:44
Nasz domek pachnie troche Francją, prawie wszystkie okna ze szprosami do ziemi, do tego okiennice. Dach kopertowy, czarna grecka Brassa, elewacja kremowa, podbitka, okiennice, drzwi, schody i ogrodzenie w kolorze afromozji (czy ktos oprócz mnie wie jak to wyglada?). Komin otynkowany, kremowy. Stolarka okienna biala.

Ivonesca
17-02-2003, 12:24
alex - ja wiem. Też bedę miała w tym kolorze okna, okiennice i drzwi. Do tego czerwona Braas gracka a tynku jeszcze nie ma, ale będzie pewnie zółtawy lub piaskowy.

haczyk
05-06-2003, 08:39
Mam dach - grafitowy matowy (blachodachówka Lindaba)
okna i drzwi - drewniane w kolorze TEAK (Włoszczowa)
elewację chcę pomalować w kolorze ochry ( cimny przygaszony pomarańcz) - myślę że będzie fajny efekt w połączeniu z chłodną dachówką - i ładne tło dla zieleni...

pyrka
05-06-2003, 17:46
Jasny, ciepły i promienny. Ładny czerwony dach ,jak na dziecięcym obrazku a dookoła okien ozdobna rama.

Żaba
07-06-2003, 07:29
Czrna dachówka i żółte elewacje. Stolarka okienna ciemno brązowa

pwp
07-06-2003, 10:28
Mój dom to: dach z gontu bitumicznego w kolorze bordowym - cieniowanym, okna PCV mahoniowe, cokół z tynku mineralnego czerwony (tynk o granulacji 1,5 mm) tynk jasny kremowy. Pozdrawiam pwp

Stefan
15-06-2003, 22:18
...a moze kolorki takie jak na rysuneczku obok? :P

H_ania
24-06-2003, 14:19
Mój dom będzie na wsi, musi się wtopić w krajobraz, by nie wyglądać w nim źle i nie na miejscu. Kolory: piaskowa żółć (elementy elewacji i architektury ogrodowej z piaskowca), stolarka w domku w kolorze złoty dąb, dom jasna zieleń, dach z dachówki bitumicznej cieniowany zielony, rynny miedziane. Ogrodzenie niskie (ok. 105 cm), z paskowca i drewna w kolorze złoty dąb. Elegancko, ale w zgodzie z naturą, nieregularne ścieżki, dużo zieleni niestrzyżone, w miejsce grzecznych trawników "ogód babci", gdzie brzoskwinia rośnie obok derenia... A wszystko po to, by nie stać się niewolnikiem przystrzyżonego trawnika, a cieszyć się widząc, jak wszystko równomiernie zarasta, jak natura sama zagospodarowuje nasze miejsce na Ziemi...

aa***a
28-07-2003, 13:02
Nasz dach to czekoladowy brąz, tynki kawa z mlekiem, z tym iż więcej mleka, stolarka okienna biała, okiennice z obramówką pod kolor dachówki, podmurówka brązowa cieniowana i białe wykończenia dachu.
mama

Pat70
13-08-2003, 13:16
A mój dom ma dach ciemnozielony (matowy), ściany będzie miał jasnokremowe, rynny są ciemnobrązowe, kominy z brązowego klinkieru, podmurówka też chyba będzie brązowa. Tylko okna są z białego pcv... Chciałam ciemny brąz, ale po pierwsze już w istniejącej części domu były białe (wymieniane 5 lat temu), a po drugie brązowe są jednak droższe... Ale i tak dom będzie piękny!

Pearl
18-08-2003, 11:36
Muszę się przyznać, że mieliśmy wielką ochotę na blachodachówkę koloru wiśni, ale ostatecznie wybraliśmy rozwiązanie "bezpieczniejsze" - brąz (odbijemy sobie we wnętrzu kupując wiśniową deskę podłogową). Komin, parapety i inne dodatki (także w ogrodzeniu przed domem) mamy w kolorze burgund 8) - głównie ze względów praktycznych, chociaż nam się to na prawdę podoba. Cokół również obłożymy tynkiem w tej tonacji, ale będzie jaśniejszy. Elewację prawie już wybraliśmy - kolor acru, ale ciepłe beże i inne ciepłe "piaskowe" kolory nie są bez szans. Tynkujemy dopiero w październiku, także kto wie!
Domek będzie wyglądał ładnie i nie będzie "raził" - staramy się od początku remontu by nie "kłócił się" z otoczeniem. Chyba się to udaje...

Pozdrawiam

Pearl

Honorata
29-08-2003, 14:24
Podobają mi się odcienie szarości. Bedziemy mieć jasno-szarą dachówkę, tynki tez w odcieniach przybrudzona biel, odcienie szarości, okna, jeszcze nie wybrałam białe lub złoty dąb. Możemy sobie pozwolić na dowolna kolorystykę, bo nasz dom jest w luźnej zabudowie.
Nietstety Polacy są starsznymi indywidualistami i stąd ta chęć wyrózneinia się nawet w bliźniakach, czy szeregówce, inne kaształty i kolory dachów, elewacji, ogrodzeń, okien, nie wazne jak, byle inaczej!

kasiek
29-08-2003, 15:26
Nam też podobają się szarości, nawet je rozważaliśmy. Druga tonacja, która wchodziła w grę to beż i brązy. Mamy prostą bryłę domu i znajoma pani architekt zasugerowała, że z szarościami by wyglądała sterylnie i należałoby utrzymywać duży ład na zewnątrz, żeby nie raziło. Nie wiem ile w tym prawdy, ale mamy dwie duże lipy (spadające liście), dzieci w większych niż statystyczne ilościach, latające luzem psy i niechęć do ciągłego chodzenia i sprzątania. Szarości odpadły... :(

enzo 30
09-09-2003, 10:05
dach zółty,sciany niebieskie,okna białe- a co niech sasiedzi podziwiaja :lol:
tak mi sie podoba a bedzie pewnie ceglasto-kremowo z dodatkiem brazu
no trudno, ale marzenia trzeba miec!! :P

vardo
21-12-2003, 09:39
..

ara
07-02-2004, 15:07
Wiosna tuż -tuż, czekają nas prace wykończeniowe, dlatego wątek ten pewnie na nowo ożyje...

Zgadzam się z vardo, że mój dom powinien się wpasować kolorystycznie w okoliczne zabudowania. Sam w sobie choćby najpiękniejszy kolor elewacji nie przesądzi wszakże o urodzie domu, jeśli nie zgra się ze stojącymi obok budynkami i im w pewnym sensie nie podporządkuje.

Co do mnie nie będe ryzykować - lubię zresztą sprawdzoną tradycję:
czerwień dachu i być może , dziś nieco demode- biel elewacji...

nowaczka
07-02-2004, 19:49
Bardzo podobała mi się zieleń "zgaszona" na dach i taką mamy blachodachówkę.Wykończenia drewniane,drzwi,brama garażowa ciemno-brązowe,elewacja ciepły kremowy a okna białe.Dom jest na wsi więc ładnie wkomponowuje się w przestrzeń pól i lasu.

Tommco
09-02-2004, 18:10
Ja mam prosty domek z dwuspadowym dachem i kolumienkami u wejścia. Dachówka ceglasta, podbitka i rynny brązowe, tynk biały baranek, cokolik z płytek klinkierowych w kolorze brązu. Okna mam niestety białe i plastikowe.

Wygląda tradycyjnie, ale mi się podoba :)

Józia S.
17-02-2004, 13:59
Dach z akcesoriami brązowy, elewacja morelowa, beżowa lub kremowa, okna białe (najtańsze), płytki klinkierowe brązowe.

Wowka
17-02-2004, 14:08
Mój domek (ten pod moim nickiem) ma kolor tynku KABE 1090 (bardzo, ale to bardzo jasny żółty), dachówka "jesienny liść" z przewagą barwy brązowej.W tonacjach brązu utrzymane sa także kolory wypraw dekarskich, rynien (Marley miedziany), okien (mahoń meranti) oraz drzwi.

Sądzę, że dokonaliśmy trafnego wyboru kolorystycznego.

tomstan
18-02-2004, 00:14
Narazie jeszcze dokładnie nie wiem w jakim kolorze będzi tynk. Dachówkę mam już zamówioną ciemnobrązową, przymierzam się do tynków w kolorze jasno bażowym lub bardzo bladożółtym, wokół okien i drzi che zrobić rankę w podobnym kolorze do tyku tylko troszeczkę ciemniejszym. Kominy, kolumny podrzymujące daszek nad wejściem i około 0,5 m od ziemi chcę wyłożyć płytkami imitującymi piaskowiec, w kolorze brązowym, żółtym itp. Okna chce tradycyjnie białe, a do tego brązowe rolety zewnętrzne.

bilbo
19-02-2004, 20:26
My bardzo lubimy konkretne kolory (żadnych pasteli) więc skoro dachówka będzie ceglana to tynk też, okna drewniane, rolety brązowe. Wnętrze domu ma także nawiązywać do elewacji zewnętrznej...oczywiście o wszystkim zdecydują jeszcze finanse :-?

Paty
21-02-2004, 10:20
Dachówka ciemny brąz. Elewacja zewnętrzna lekki beż lub ciemna kość słoniowa. Podmórówka klinkier w kolorze dachówki (ciemny brąz) .
Okna białe drzwi wejsciowe ciemny brąz. Taras i podest przed wejściem do domu ciemno brązowy klinkier. Alejki brązowa kostaka brukowa "kocie łby".

Paty.

georg
21-02-2004, 12:39

evee
21-03-2004, 23:01
dach - sliwkowo-brazowy
elewacja- ....rozowa??? wrzosowa??? w kazdym razie troche nam szczeny opadly jak zobaczylismy efekt na budynku... pocieszalismy sie ze zawsze mozna przemalowac... ale teraz zaczynamy doceniac nasza oryginalnosc, bo jak ktos ma do nas przyjechac to mowimy "taki rozowy domek" i wszystko jasne :D
poza tym bryla domu nie jest specjalnie nowatorska (cos w stylu "wies tanczy i spiewa"), wiec niekonwencjonalna kolorystyka ratuje domek przed popadnieciem w przecietnosc:)

MALINKA
22-03-2004, 07:32
Planuję ściany z klinkieru w kolorze piaskowym do tego dach z przygaszoną czerwienią i okna w jasnym brązie.

Rethman
02-04-2004, 23:13
Dach + cokół i schody w ceglastym, okna i drzwi białe, ściany biało- kremowe.

aga_kraków
03-04-2004, 08:47
a ja:
dach-zgaszona zieleń
tynki- b.jasny piasek
elementy drewniane-(szczyty, oblicówka ganku i tarasu, okiennice)-oliwka

Aga

czupurek
05-04-2004, 11:21
u mnie zaś będzie tak:
I. domek
dach: ceglasty
kominy: w kolorze dachu
rynny, okna: białe
elewacja: eccru (jak się to pisze?)
II. ogrodzenie:
słupki: w kolorze dachu
sztachety: białe

łoj jak będzie pięknie

harpo
05-04-2004, 11:49
Ja nawet projektu jeszcze nie wybralam, ale dom bedzie na wsi wiec prosta bryla, dach dwuspadowy. Najchetniej widzialabym elwacje z cegly + zielone drewniane okiennice + zielone drzwi + biale okna, a dach jeszcze nie wiem jaki ale pewnie tez zielony.

Anna Wiśniewska
05-04-2004, 11:51
U nas taka wersja:

dach- wiśniowa dachówka
kominy, parapety zewnętrzne i cokół- ciemna wiśnia
elewacja- banan (nie skórka, tylko w środku- leciutko żółtawy kremowy)
stolarka- złoty dąb
ogrodzenie- drewniany płot typu rancho w kolorze mahoniowym (pięknie pasuje do wiśniowej dachówki) :lol:

GrzegorzS
05-04-2004, 13:58
Dach grafitowy, ściany ceglastoczerwone, wokół okien żółte, okna, drzwi - czerwonobrązowe (mahoń). Brama garażowa miała być też ceglastoczerwona, ale wyszła bardzo za..sta (tak to jest, jak się ocenia kolor na podstawie próbnika z plamką wielkości paznokcia). Teraz usłyszałem, że wygląda to "inaczej" i nie wiem, czy to dobrze czy źle :-?

zone
05-04-2004, 15:41
dach czekoladowy brąz, bramy garażowe i drzwi wejściowe w kolorze dachu, okna białele, ewacja wanilowa

Krystian
06-04-2004, 09:57
cokół - brąz,
ściany - ...ceglaste :P ,
dach, podbitki, orynnowanie - brąz,
okna - dąb rustykalny,
drzwi i brama garażowa - brąz,
.... a koloru temu wszystkiemu nadadzą pelargonie mojej żony... :wink:

dana15
15-04-2004, 00:02
U nas jest dachówka miedziana czerwień, okna będą brązowe, ale nie za ciemne.
Rynny brązowe,
Tynk jaśniutki zółty,
cokół chyba z piaskowca,
wykończenia balkonów i belki na ganku, drewniane brąz komponujący z oknami.
Oj, już mi się podoba :)

Voitas
26-07-2004, 21:51
Uważam, że trzeba rozważnie dobrać kolory(uwaga na firmowe wzorniki - wrr). Osobiście starałem sie mieszać tylko dwa kolory (nie robić pstrokacizny) Sciany jaśniejsze od dachu i w tej samiej tonaci. Natomiast dla uzyskania odpowiedniego charakteru domu dorzucić kolor neutralny (biały lub czarny). Nie bede próbował opisywać swego domu. Grunt, że jestem zadowolony z takiego doboru, który nie tylko mi sie podoba:)

Pozdrowionka zmęczonym budowaniem.

pwp
29-07-2004, 11:09
tynk w kolorze piaskowym (narazie w planach)
cokół coś z borda - realizacja jw
okna pcv w okleinie mahoniowej
dach - gont bitumiczny czerwony i czerwony cieniowany
rynny brązowe

DeeF
10-08-2004, 21:34
Myślę, że tak jak na zdjęciu obok....

jolly
11-08-2004, 07:52
Zanim zaczęliśmy budować ja już wiedziałam, co jak będzie wyglądało, i tak:
- dachówka brązowa, wszelkie obróbki dachu wraz z rynnami - również, wyciągnięty komin z klinkieru - brązowy,
- elewacja zielony-przydymiony - będzie super wyglądało!
- okna, drzwi wejściowe i brama garażowa - w brązie takim samym
- cokoły i filarki wejściowe - klinkier brązowy taki jak na kominie!

Już to sobie wyobrażam - będzie piękniście, nawet jest taki sam domek jak mój w tych samych kolorach, ale ja byłam pierwsza ze swoim pomysłem, nie zgapiłam!!!

aha i barierki od ogromniastego tarasu - brązowe!

KFKF
11-08-2004, 12:13
U Nas będzie elewacja w kolorze oliwkowym, natomiast dach z dachówki cementowej brązowej, a właściwie czekoladowej :) Fajnie wygląda taka kolorystyka.

amj2
11-08-2004, 13:37
A o jakich zestawieniach kolorów myślicie patrzac na ten domek

http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=192

Ja jestem za brązowym dachem i jasną (ale nie białą) elewacją,
mąż upiera sie przy ceglastym dachu i żółtawej elewacji

A moze jakieś inne zetawienie?

Latarnik
12-08-2004, 08:14
Wyobrażam sobie, że mój dom będzie wyglądał tak:
dachówka i kominy - ciemna czerwień (już jest),
elewacja - kremowo-piaskowa (albo coś takiego :wink: )
okna, drzwi i brama w kolorze białym, ale okiennice ciemna czerwień :lol:
Płot - białe słupki i ciemno czerwone sztachety,
no i oczywiście malwy pod płotem :lol:
Ale będzie piknie 8)

Latarnik
12-08-2004, 08:15
Wyobrażam sobie, że mój dom będzie wyglądał tak:
dachówka i kominy - ciemna czerwień (już jest),
elewacja - kremowo-piaskowa (albo coś takiego :wink: )
okna, drzwi i brama w kolorze białym, ale okiennice ciemna czerwień :lol:
Płot - białe słupki i ciemno czerwone sztachety,
no i oczywiście malwy pod płotem :lol:
Ale będzie piknie 8)

miho
13-08-2004, 14:04
Dachówka ciemny pomarańcz (Syriusz miedziany), podbitka i elementy drewniane - pod kolor dachowki , rynny koloru miedzianego, tynk kremowy, cokół - tynk żywiczny w kolorze rozjaśnionego dachu - kremowo-pomarańcz-brązowy, okna pod kolor drewna.

preev
13-08-2004, 15:39
okna białe, dach czerwony (onduline), wykończenia brązowe, elewację będę malować na słonecznikowo
//oto mój dom 8)

Marek30022
13-08-2004, 16:54
na pewno nie taki jak na zdjęciu. Dach dachówka - miedziana angobowana, ściany mleko przetrącone kawą. Kominy z klinkieru w kolorze dachu lub lekko ciemniejsze.

Sonika
15-08-2004, 11:49
Dachówka miedziana Creatona, obróbki brązowe, komin w kolorze dachu, elewacja piaskowo/morelowa, cokoł taki jak dach.

koks
20-08-2004, 20:08
U nas bedzie tak :D :

elweacja kremowa, dach grafitowy (lub szry, jeśli grafit okaże się zbyt ciemny) i brązowe (drewniane) okna i drzwi. W zestawieniu z zielenią wygląda to pięknie!!! widziałam zdjęcia w tej kolorystyce...

koks

Marbo
23-08-2004, 10:46
U nas jest tak:
dach ceglastoczerwony (przez niektórych zwany "kasztan"),
obróbki dachu - ciemny brąz,
Stolarka - pomarańczowo-czerwony (teak/wiśnia),
ściany - budyniowo-waniliowe :wink:
Cokół będzie albo jak cegla na kominia albo brązowy.

ara
23-08-2004, 21:46
Marbo,czy te ściany waniliowo-budyniowe nie leżą ci , skoro zrobiłeś tak: :wink: ?

Marbo
24-08-2004, 06:29
Owszem leżą, ale miałam skojarzenie, że są z budyniu, a one mają tylko taki kolor.

ryby
27-08-2004, 20:28
A my mamy wątpliwości czy do czarnej cementowej dachówki zrobić komin w kolorze burgund czy też dać coś jaśniejszego, co będzie odcinało komin od dachu.
Podbitka oraz okna mają być w kolorzę dębu (ponoć złotego).
Ma ktoś z Was taki zestaw kolorów?

ryby
03-09-2004, 20:32
Kominy zrobione i to nie z burgundu. Posawiliśmy na grafitowy stratus wienerbergera.
I ponawiam pytanie: jaką dać podbitkę do okien w kolorze dębu, teakowy czy może machoń?

Krystian
04-09-2004, 14:26
U mnie są okna dąb rustykalny a podbitka malowana najpierw na palisander a druga warstwa na ciemny dąb. (2xciemny dąb wydawał mi się ... za jasny... :wink: )

http://foto.onet.pl/upload/28/68/_302102_n.jpg

magdak
08-09-2004, 10:46
a ja mam czarną dachówkę cementową, planuję elewację w kolorze piaskowca, stolarkę drewnianą (kolor najprawdopodobniej afromozja - czyli taki nie bardzo ciemny brąz)- zastanawiam się nad kolorem bramy garażowej (garaż w bryle domu) - chyba brąz, a może lepszy byłby biały????

Agacka
08-09-2004, 11:21
Dachówka ciemny grafit i do tego na ocieplenie elewacje drewniane w kolorze teeka...taki soczysty pomarańcz :lol:

kadra
08-09-2004, 15:09
Agacka - witam w klubie
nie ma jak grafitowy dach (bez połysku!), białe ściany, teakowa stolarka, a dookoła piaskowiec - ścieżki z piaskowca, ogrodzenie z piaskowca, skalniak z piaskowca... I koniecznie białe kominy. Jak wracam z pracy do domu i widzę to moje biało-grafitowo-teakowe cudo wystające zza olbrzymich brzózek - serce rośnie!

Choć gusta ponoć niedyskutowalnymi są.

preev
08-09-2004, 15:59
Dachówka ciemny grafit i do tego na ocieplenie elewacje drewniane w kolorze teeka...taki soczysty pomarańcz :lol:

widziałem niedawno taki dom na Sosnowcu i szczerze mówiąc podoba mi się :wink:

Agnieszka1
10-09-2004, 08:55
Jeszcze nie zdecydowalismy :P - ale napewno pastelowe kolory

xavi
10-09-2004, 09:39
U mnie również jak w nielicznych :lol: przypadkach:
Dach: Rautaruuki grafit mat,
Kominy i cokół: Burgund ryflowany,
Podbitka i rynny: grafit,
Okna, drzwi i brama: palisander,
Elewacja: bardzo jasno szary lub jasny błękit 8)

echo
10-09-2004, 10:14
U nas będzie tak:
dach, rynny - ciemny brąz
okna, drzwi - ciemny brąz
podbitka, balustrady na balkonach, deski podrynnowe, itp - teak (teak pięknie kontrastuje z ciemnym brązem :D )
elewacja - żółty lub kremowy

Będzie pięknie :wink:

asiunia
10-09-2004, 15:49
a ja sie ostatnio zakochalam w sliwkowym dachu! :P i do tego koniecznie musi byc piaskowa elewacja!!!! :P

osowa
11-09-2004, 22:32
A ja odwiecznie marzyłam o jednym - O BŁĘKITNYM DACHU Z DACHÓWKI CERAMICZNEJ jednak po długich poszukiwaniach , bo trudno znależć taki jak sobie wyobrażałam gołębi błękit z nalotem popielu musiałam zrezygnować z realizacji tego marzenia - niestety :cry: Cena powalając -390 zł za metr kwadratowy !! :o
W tym układzie postawiłam na dach czarny matowy lub grafit , koniecznie z białą podbitką . Elewacja za to ma być jasnobłękitna z odcieniem szarości lub popielata ...ale to jeszcze kwestia oddalona w czasie :P

11-09-2004, 23:40
dach - Von Mueller - kasztan
elewacja - ecru z kropelką różu + płytki klinkierowe rustykalne- beż/złamany róż
kominy, kominek zewnętrzny i gazony kwiatowe w bryle domu - klinkier recznie formowany - rosa/weiss - kremowe ze smugami jak w płytkach
stolarka - drzwi, okna, brama garażowa , belki w podsufitce, ogrodzenie i balustrady - sosnowe, dosyć jasne
weranda(40 m), taras(20m) i podcień - klinkier tarasowy z tej kolekcji, co elewacja, 2 kolory - b.jasny beżowo - różowy i ciemny
Ogród jednobarwny - oczywiście w tonacji różowej .
I tego ostatniego najbardziej nie mogę sie doczekać.
A wewnątrz też kremowo, beżowo, piaskowo i różowo i dużo drewna.
Jak mówi moja koleżanka - majtkowe kolory

MarzannaPG
31-10-2004, 09:15
Zawsze marzyłam o białym domku z czerwoną dachówką. Jak zaczęłam się budować trochę mnie skrzywiło na jasny krem elewacji i chyba taki będzie. Czasem tylko tak myślę, że skoro realizuję marzenie życia to może jednak w pierwotnej postaci?

D`arek
31-10-2004, 17:10
W projekcie jest zestaw brązowo-piaskowy, ale najbardziej od zawsze podobały mi się dachy grafitowe i tutaj mam problem bo czuję tynki białe ale w jakim kolorze zrobić bonie ?
Szarości i błękity na elewacji mi nie pasują. Ela

ARi.
31-10-2004, 21:22
Witam :wink:
Ja nie bede klikał tylko wkleje narazie mam tylko fotke z ulicy zrobioną http://foto.onet.pl/upload/17/56/_356919_n.jpg

Pozdrawiam ARi :wink:
Właśnie taka elewacja jest dokładnie umnie bo to jest moja elewacja :wink: :wink:

NatkaB
12-11-2004, 20:09
Brązowy dach i łososiowa elewacja

Ew-ka
12-11-2004, 20:40
ceglasty dach ( juz jest) - biala elewacja :lol:

Jak dekarze polożyli dachówke, wszyscy stanęliśmy na ulicy i w milczeniu patrzyliśmy na dach . Przerwałam tę ciszę mówiąc - ładny ,prawda? a dekarz nie odwracając głowy ...mnie sie nie podoba ...... :cry:
Ręce i nogi mi opadły ...... :cry:

( dekarzowi podobaja sie dachy czarne - Osowy dach na pewno mu się spodoba )

Ew-ka
12-11-2004, 20:53
8)

Ew-ka
12-11-2004, 20:56
Ten z kolei jest niedaleko mojego bloku
http://www.bartyla.pl/grafika/wykona/duze/Roben-sf-czarna.jpg
też prezentuje sie ładnie

NatkaB
12-11-2004, 21:06
Moi sąsiedzi mają taki oto zielony domek
http://www.bartyla.pl/grafika/wykona/duze/ruppcer--opal-zielony.jpg

z lekka kolory przekłamane , ale w realu domek zwraca na siebie uwagę swoją innością i elegancją

BARDZO podobają mi się balustrady!!!

D`arek
13-11-2004, 15:29
Ew-ka ta biel zamącona lekko szarą zielenią / tak mi się wydaje wg zdjęcia/ na domu sąsiadów jest rzeczywiście elegancka, do tego ciemna zielona podmurówka - nieźle. A balustrada !
Ja mam grafitowy dach i szara zieleń elewacji jest brana pod uwagę. Pozdrawiam Ela

13-11-2004, 15:36
Nasz dom bedzie w stylu poludniowej hacjendy w klasycznych kolorach, tzn tynk bedzie ecru, dach bedzie ceglasto - miedziany, okna beda drewniane w cieplym odcieniu brazu.

markus_gdynia
13-11-2004, 16:34
A ja poszedłem w oliwkę.

Magdzia
16-11-2004, 14:02
My mamy dach ciemno-brązowy, taką samą bramę garażową i drzwi wejściowe, okna dąb, cokół wokól domu i rynny będą również ciemno-brązowe, podobnie jak płytki na tarasie i schodkach. Ściany zaś będą beżowe, lub kawa z mlekiem - coś wpadającego w jasny brąz. Wszystko w spokojnych, stonowanych kolorach.

_bogus_
16-11-2004, 16:08
Jakie kolory - każdy widzi ;)
http://www.fuw.edu.pl/~jbogusz/large-15.jpg

Komin będzie taki jak ściany.

Pozdrawiam

Lawy
16-11-2004, 16:58
Jakie kolory - każdy widzi ;)
obrazek

Komin będzie taki jak ściany.

Pozdrawiam

Qrcze naprawdę fajne. Przyznam się że jeszcze się kolorem nie zajmuję (na razie tkwię w technologiach), ale myślałem nad brązowym dachem i takimi ciepło ż.ółtymi ścianami. Ale widze ze będę miał niezły dylemat... :-?

16-11-2004, 17:11
Na zdjęcu nie widać ale ściany jasnożółte
http://foto.onet.pl/upload/49/8/_357933_n.jpg

16-11-2004, 17:14
Lawy,odradzam brązowy dach z ciepłym żółtym (takim jajecznym).Fatalnie wygląda. Ale kremy i beże jak najbardziej

canon111
17-11-2004, 14:53
ma ceglasty dach, i przymierzam sie do żółtego pastylu

Marzek
17-11-2004, 15:16
Nasz ma grafitową dachówkę, okna białe, drzwi ceglasto-pomarańczowe. Nie wiemy jeszcze jaka bedzie elwacja. Na razie jest biała. Może piaskowa, może zielonkawa. W każdym razie niezbyt ostra i ciepła.

Lawy
17-11-2004, 16:36
Lawy,odradzam brązowy dach z ciepłym żółtym (takim jajecznym).Fatalnie wygląda. Ale kremy i beże jak najbardziej

Może rzeczywiście i racja. ten wybór jeszcze przede mną. bede się rozglądał, ale na rysunku to podoba mi się coś takiego jak w domu muratora c33:
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=128
Ale niestety rysunek do rzeczywistości ma się nijak i być może to tak mi się pododba bo w trakcie wyboru projektu byłem za tym domkiem 8) 8)

Dave
18-11-2004, 08:21
Czy jest gdzies na sieci stronka lub prosty programik w ktorym moznaby dla typowego projektu zmieniac kolorystyke dachu i scian aby przyjrzec sie roznym rozwiazaniom ? Chyba Murator kiedys cos takiego zamieszczal na CD. Moze daloby sie taki prosty program umiescic na sieci ?

D.

18-11-2004, 10:51
Lawy,odradzam brązowy dach z ciepłym żółtym (takim jajecznym).Fatalnie wygląda. Ale kremy i beże jak najbardziej

Może rzeczywiście i racja. ten wybór jeszcze przede mną. bede się rozglądał, ale na rysunku to podoba mi się coś takiego jak w domu muratora c33:
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=128
Ale niestety rysunek do rzeczywistości ma się nijak i być może to tak mi się pododba bo w trakcie wyboru projektu byłem za tym domkiem 8) 8)
Ale w projekcie dach o ile mnie wzrok nie myli jest grafitowy. Grafit dobrze wygląda z wiekszościa kolorów bo jest dość neutralny.

Senser
18-11-2004, 16:12
My na elewacji będziemy mieli taki naprawdę jasny beż/krem/żółć (jak nie lubię rozmawiać o kolorach...to tak jak głuchy ze ślepym :-)), a wokół okien opaski w kolorze o ton ciemniejszym, to samo cokół (jeśli do wiosny się nic nie zmieni)...
Na dachu blachodachówka w kolorze wiśniowym.

Lawy
18-11-2004, 21:02
Ale w projekcie dach o ile mnie wzrok nie myli jest grafitowy. Grafit dobrze wygląda z wiekszościa kolorów bo jest dość neutralny.

Zgadza się. A przynajmniej tak mi powiedziano bo ja z kolorami to jak wiekszość mężczyzn:
Mężczyźni rozróżniają jedynie 16 kolorów, jak ustawienia domyślne Windows. Brzoskwinia na przykład, to nie kolor tylko owoc. Mango to też owoc. Fiołek to kwiatek. Nie mamy pojęcia co to jest blady cyklamen. I kobiety muszą się tego o nas nauczyć. :D :D
Tak więc będę poszukiwał aż znajde takie kolory domku i wskażę palcem 8)

18-11-2004, 21:29
Myślę że odrózniacie ich więcej niż 16, nie potraficie ich tylko nazwać. W końcu najwięksi malarze to głównie faceci. Z moim mężem mam to samo . O kolorach z nim nie pogadam. Potrafi nazwać tylko podstawowe kolory.

KozAnka
08-12-2005, 12:20
Podbijam, bo mam dylemat z wyborem kolorystyki.
Może ktoś wklei jakieś zdjęcia?

Kukluxik
02-06-2006, 13:50
Senser
błagam podaj kolory ( dokładnie firma i jaki symbol czy też nazwa ) swojej elewacji bo wyszło Wam pięknie !!!!!!!
Właśnie rozmyślam i śledzę forum żeby podjąć jakoś ostateczną decyzję ale ja chyba jestem daltonistką :cry: - nie umię się na nic zdecydować .

Wasz domek podaba mi się bardzo i coś takiego planuję - dach mam taki sam czerwono wiśniowy.

Acha i co to macie na cokole ? Tynk mozaikowy ?
I jeszcze podbitki ? drewniane ? PCV? i jaki kolor ?
proszę.........

Amor
04-07-2006, 13:58
Choć do tynków zewn. nam jeszcze daleko to prawdopodobnie będzie to kolor ecru (ew. piaskowy), a pokrycie zgaszonego pomarańczu.

Wiem, ze "wszyscy" tak robią, ale nie będę z tego rezygnowała tylko dlatego. Tak mi sie podoba i już :D
Amor

gabriela
04-07-2006, 18:47
Czy widziales ten watek?...
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63326&highlight=

zielonooka
05-07-2006, 09:12
Dach mial byc ciemnobrazowy ale jest miedziany :wink:
tynk mial byc kremowy - jest biały :D czesciowo z płytkami klinkierowymi (Westerwald cieniowana)

to sie nazywa "podejmowanie męskich decyzji przez kobietę" :lol: :oops:

gabriela
05-07-2006, 09:15
U nas dach mial byc rowniez ciemnobrazowy, a jest rustykalny, to jest wlasnie "meska" decyzja mojego meza, z ktora nie moglam sie pogodzic, ale teraz widze, ze dach jest super.

Maciek-MZM
06-07-2006, 11:19
A ja mam rozowy. Zajebiscie ze tak powiem rozowy :D
Jednym sie podoba inni pukaja sie w glowe. Najwazniejsze ze o nim mowia to znaczy ze dostrzegaja.

http://img230.imageshack.us/img230/6420/imga03112gm.jpg

gabriela
06-07-2006, 11:48
Odwaznie!!!

motyczka
07-07-2006, 15:39
dach w odcieniach brązu, rynny brązowe, okna mahoniowe....elewacja będzie kawa z mlekiem...generalnie gustuje w ciepłych barwach i odcieniach brązu, beżu, eqri....w kolorach nie starzejących się jak dla mnie :)

minkapinka
04-01-2008, 21:53
planuje dachówke antracytową, elewacje biała lub lekko złamana biel. Okna w odcieniach brazu - raczej dosc jasne

agusiek
18-01-2008, 13:11
u mnie elewacja planowana również w bieli lub z lekkim innym odcieniem. dach i rynny grafitowe,
kominy grafitowe, okna i brama garażowa orzech.

agusiek
20-01-2008, 07:51
Jakie kolory - każdy widzi ;)
http://www.fuw.edu.pl/~jbogusz/large-15.jpg

Komin będzie taki jak ściany.

Pozdrawiam

A TEN DOMEK WYGLĄDA BOSKO - WSZYSTKO W NIM JEST OK (elewacja gra z dachem, oknami i otoczeniem,
a ja przecież gustuję w jasnych odcieniach elewacji).

jacekp71
20-01-2008, 11:13
zawsze podobaly mi sie jasne kolory elewacji w kontrascie z ciemnymi dodatkami - dachem, podbitka, ryaanmi i cokolem.

tak to wygladalo jeszcze w trakcie robot na zewnatrz ....

http://images32.fotosik.pl/34/e8228ce3ad90e3bam.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e8228ce3ad90e3ba.html)
http://images24.fotosik.pl/107/0be899e57c556cf6m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0be899e57c556cf6.html)

gabsien
22-02-2008, 13:33
Agacka - witam w klubie
nie ma jak grafitowy dach (bez połysku!), białe ściany, teakowa stolarka, a dookoła piaskowiec - ścieżki z piaskowca, ogrodzenie z piaskowca, skalniak z piaskowca... I koniecznie białe kominy. Jak wracam z pracy do domu i widzę to moje biało-grafitowo-teakowe cudo wystające zza olbrzymich brzózek - serce rośnie!

Choć gusta ponoć niedyskutowalnymi są.

A możesz umieścić fotkę? dach też wybrałam grafitowy bez połysku, ale z moim ,,lubym" dyskutujemy o kolorach tynku....stolarka miała być w kolorze orzech lub dąb bagienny, ale już się zaczynają pojawiać nowe pomysły.....Oj dopuść tu babo faceta do budowy... :wink:

burifanek
22-02-2008, 14:08
Kolor domu piaskowy,dach brązowy okna złoty dąb wszystko będzie razem współgrać kolorystycznie.

arktyk
22-02-2008, 14:38
U nas dach jest czerwony, a elewacja będzie albo piaskowa albo jasnożólta albo ecru.

Pozdr.

speek
23-02-2008, 01:12
Do grafitowego dachu zamierzam dac cieply bez

CoolaTT
24-02-2008, 08:24
A ja mam tak:

http://images33.fotosik.pl/32/422ee96277c7a34bmed.jpg

Zorka31
10-03-2008, 19:04
Dach brązowy, elewacja morelowa, okna i brama garażowa w brązie. Dzisiaj była afera, bo mżonek zamówił okna pcv białe! Do moich brązów! Teraz odkręcam, bo niestety mżonek zamówił i wyjechał.. :evil:

agata39
11-03-2008, 10:01
Dach brązowa dachówka, okna i brama garażowa też w brązie ,a elewacja ciemno ceglasta. Widziałam wygląda extra.

Paulina&Pawe?
12-03-2008, 21:28
u nas standard czyli dachowka ceglasto-ruda, okna orzech, elewacja pisakowa. W najblizszej okolicy są takie jeszcze dwa i wyglada super więc powielę schemat.

arktyk
19-03-2008, 07:58
U mnie będzie - czerwony dach, biała elewacja.

Pozdr,

mowaleria
26-03-2008, 22:41
Brązowy dach, kakaowa elewacja i okna ciemny dąb - tak sobie wymyśliłam a co będzie - zobaczymy :roll:

Tom&Betty
05-04-2008, 13:57
Biała elewacja, czarny dach, białe rynny

agateczka1987
05-04-2008, 20:33
Nasz dom będzie miał elewację w kolorze jasno żółtym, okna i drzwi brązowe, a dach ceglasty. takie zestawienie kolorów najbardziej nam się podoba.

krzymi
06-07-2008, 19:49
Dach ciemny grafit ,sciany biale ,balkony i brama wjazdowa ocynk,stopnie
wejsciowe cos pod granit.

Krzymi

grzyba
10-10-2008, 13:06
Ja mam dach z czarnej dachówki Celtyckiej Braas'a a ściany chyba pomalujemy na blado szary ,prawie biały kolor,okna ,drzwi podbitkę mamy białe .Będzie chłodno ale nowocześnie.Chociaż pierwotnie miało być na delikatnie oliwkowo ale mogłoby być za ciężko.



tylko jeszcze opaski wokół okien i drzwi białe. Ale będzie pieknie!

grzyba
10-10-2008, 13:07
Ja mam dach z czarnej dachówki Celtyckiej Braas'a a ściany chyba pomalujemy na blado szary ,prawie biały kolor,okna ,drzwi podbitkę mamy białe .Będzie chłodno ale nowocześnie.Chociaż pierwotnie miało być na delikatnie oliwkowo ale mogłoby być za ciężko.



tylko jeszcze opaski wokół okien i drzwi białe. Ale będzie pieknie!

mlepek
19-10-2008, 18:47
czerwony dach (dwuspadowy), ciemnobrązowe obróbki, elewacja biała

Mareczek7
06-11-2008, 21:08
A mi się podobają kolorowe domki :) elewaja w kolorze przygaszonej oliwki, dachówka jasny brąz:)

DAREK KARCZ
09-11-2008, 08:26
A MY KOCHAMY KOLORY :P http://www.flickr.com/photos/darecki999/3014491345/

DAREK KARCZ
09-11-2008, 08:30
A MY KOCHAMY KOLORY :lol:[/img]http://www.flickr.com/photos/darecki999/3014491345/

Mymyk_KSK
09-11-2008, 20:17
musieliśmy dopasować się do sąsiadów ;-)

dachówka w kolorze "naturalnym" - ceglanym.
tynk brzoskwiniowy jasny
drzwi, okna, garaż, inne drewniane wykończenia - orzech

arktyk
07-01-2009, 13:58
U nas jest - jednak standard wszystkie nowo budwoane domy na moim osiedlu tak mają, więc się jednak nie wyłamywaliśmy. Dach czerwień klasyczna ściany jasnożółte.

Pozdr,

teresab
16-01-2009, 14:10
Do tego domu chciałabym miec elewację żółtą, ale nie wiem jaki kolor okien?
Podbitka jest w kolorze teak (taki kolor jak na zdjęciu) . Prosze pomóżcie mi Może mahoń, lub macore (taki jkasniejszy mahoń) ???
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d26158eab818006b.html

zuz@nka
24-02-2009, 23:29
Utarło się że młody człek buduję:

BUDYNIOWY DOM Z CEGLANYM DACHEM

a mój będzie z czarnym dachem i biały tynk lub capuccino

Dije
19-08-2009, 13:16

keri55
25-08-2009, 06:58
Wybrałam kolory naturalne,takie żeby domek ładnie komponował sie z otaczającą go zielenią.
Dach - ceglany
Elewacja - biała
Okna, rynny, podbitka, balustrady - ciemny brąz
Nie lubię kolorowych domów, kojarzą mi się z domami z klocków lego.

dorciare
29-08-2009, 07:57
Czy jest gdzies na sieci stronka lub prosty programik w ktorym moznaby dla typowego projektu zmieniac kolorystyke dachu i scian aby przyjrzec sie roznym rozwiazaniom ? Chyba Murator kiedys cos takiego zamieszczal na CD. Moze daloby sie taki prosty program umiescic na sieci ?

D.

Witam

Znalazlam taki Twoj oto wpis na forum muratora sprzed kilku lat:). Mam dokladnie to samo pytanie o jakis program badz plyte CD. Czy moze wiecie czy cos takiego jest?

Pozdrawiam
Dorota R.

Claudii
10-09-2009, 22:19
dach-czarno-brązowa dachówka ceramiczna Roben
kominy i cokoły-na zasadzie kontrastu do dachu-cegła klinkierowa Sahara
elewacja-żółta , ale jeszcze nie mam sprecyzowanej tej żółci :wink:
stolarka okienne-złoty dąb
balustrady-ciemne,kute

Veronique
14-09-2009, 02:13
Co do elewacji to nie wiemy jeszcze dokładnie, ciężki wybór. Wiem natomiast, że wnętrze będzie w kolorach czerwonym, pomarańczowym, w fiolecie (tylko nie wiemy czy czerwone dodatki, czy czerwone ściany itd - dopiero przed nami, więc aż tak nie drążyliśmy tematu jeszcze).

Viga
01-10-2009, 20:58
O rany ... Ale mam zgryz...
Muszę do dachu (kolor ceglany) dopasować kolor:

- okien dachowych
- okien w ścianie
- rolet zewnętrznych
- elewacji
- podbitki
- desek, które wykończą górę domu
- desek na balkon u góry
- cokołu
- komina

i nie wiem, czego tam jeszcze...

Myślałam najpierw o ciemnobrązowych oknach i deskach też takich
ciemnych, ale ostatnio stwierdziłam, że to będzie zbyt kontrastowe
i może za bardzo zdominować bryłę domu (desek dosyć sporo ma być).
Więc może orzech? Albo mahoń?

A do tego elewacja biała lub ciepło-beżowa?
Podoba mi się jasnopomarańczowa, ale to już może będzie za dużo
koloru?

Veronique
01-10-2009, 21:34
Jasne elewacje są ładne, ale szybko się brudzą. Wystarczy poczytać na forum, po roku wiele osób przeklina, że zdecydowało się na jasną. No ale to zależy od człowieka, jednym to nie przeszkadza, drudzy znajdą na to sposób, trzeci zrezygnują. :)

sewerynslowi
02-10-2009, 09:33
a jaki kolor elewacji pasuje do dachówki Robena JESIENNY LIŚĆ? okna są brązowe, drzwi również, rynny również

el-ka
02-10-2009, 19:50
Koniecznie coś bardzo spokojnego do tego "liścia" - jakieś beże, kawa z mlekiem. broń Panie Boże żółty ! Ta dachówka sama w sobie rzuca się w oczy, kolor powinien być neutralny. Poprzykładać kawałek dachówki do różnych tynków, czy się odcień nie "gryzie".

gaelle
07-10-2009, 12:42
A ja wymarzyłam sobie dach w kolorze ciemnego piaskowca z czarnymi cieniowaniami, tynki kremowo-żółte, cokół i parapety z piaskowca, pozostałe wykończenia - rynny, okna - w brązie. Takie zestawienie kolorów powoduje, iż dom wygląda bardzo cieplo i przytulnie, ciemniejsze dodatki nie pozwalają na to aby był "mdły".

Przytaczam jeden z początkowych postów tego wątku, bo trafia nioeomal w sedno moich pomysłów :D
U nas dach już taki jest - cieniowany w ciepłym piaskowcowym kolorze a kolor nazywa się Sahara (właśnie go kończą dekarze), tynk będzie morelowy ciut jaśniejszy od dachówki (zastanawiam się jeszcze nad producentem, ale już u kilku spotkałam ten właściwy kolor, który sobie wymyśliłam), do tego okładzina na części ścian, kominach i cokole ze sztucznego kamienia (i to niestety jest kompromis - cena naturalnego piaskowca, który wymarzyłam na początku nas przerasta...) w kolorystyce ciepło piaskowo-morelowo-zielonkawo-brązowawej 8)
Obróbki blacharskie mamy w dwóch kolorach - pas podrynnowy w cieniowanym rudym jasnym brązie, wszystkie kosze i obróbki lukarn, kominów oraz pas nadrynnowy - piaskowy też cieniowany. Rynny PVC kolor miedziany z Galeco.
Okna w kolorze zbliżonym do teaku (kolor nazywa się sipo mat), drzwi zewnętrzne takoż, brama garażowa - złoty dąb (właściwie w drewnopodobnych nie ma wielkiego wyboru...), elementy widoczne więźby i podbitkę postaramy się dopasować do okien i drzwi (oglądałam kika bejc, lakierobejc i jeszcze ostateczna decyzja nie zapadła).
Parapety zewnętrzne - być może klinkierowe kształtki, o ile znajdę jakieś jaśniejsze niż widziałam do tej pory (bywa głównie ciemny brąz, a wolałabym rudy, miedziany jak rynny lub ciemniejszy od tynku morelowy), może też blaszane o ile nie znajdę nic innego.
Schody zewnętrzne i tarasy w gresie, rudo-morelowo-pomarańczowawym (takie jest założenie) być może we wzorek kostki lub kamienia, ale dopuszczam też myśł o płytkach ceramiki imitujących deski na tarasie od strony lasu.
Chodniki i podjazd z kostki betonowej - no, jak myślicie? Tak, morelowo-piaskowej! :D
Mąż się zastanawia, czy to wszystko się nie zleje ze sobą, a ja myślę, że będzie się razem nieźle komponować, w końcu kto powiedział, że dom musi być w kontrastujących kolorach?

Claudii
23-12-2009, 21:23
http://img696.imageshack.us/img696/3115/elewacja1.jpg (http://img696.imageshack.us/my.php?image=elewacja1.jpg)

tacim
24-12-2009, 07:40
Claudii powiedz co to za producent tynku i kod bo tez mam czarna angobę na dachu i złoty dąb stolarkę.

Claudii
24-12-2009, 09:01
KABE 10280

tacim
24-12-2009, 11:53
Dzięki wielkie. Wesołych ..... :)

Żona Adwalka
11-01-2010, 22:30
Kremik+ceglasty dach i takiż cokół, stolarka złoty dąb

Ciril
12-01-2010, 10:53
Kremik+ceglasty dach i takiż cokół, stolarka złoty dąb

my tak jak Wy, tylko planujemy cokół z ciętego kamienia polnego płomieniowanego :)

Żona Adwalka
13-01-2010, 13:36
Ciril, pieknie będziecie mieli :D

sipatka
27-01-2010, 09:14
Bardzo zastanawiam się nad kolorem mojego domku :roll: . Przyznam, że wybranie kolorystyki stanowi dla mnie problem :evil: i pomyślałam, że napewno znajdzie się na forum parę osób, które mi pomogą :lol: .
Dom kryty blachą w kolorze ciemnej czekolady. Rynny i wykończenia są w podobnym odcieniu, jeszcze nie wszystko wykończone przez mrozy (zdjęcia nie zawsze oddają prawdziwe kolory). Pomyślałam, żeby okna zrobić w podobnym odcieniu co dach :roll: , ale....
nie wiem na jaki kolor pomalować te belki przy wejściu (może zostawić, na razie są tylko zabezpieczone przed grzybem)
no i jaki kolor elewacji? myślałam o ekri (nie wiem jak to się pisze :oops: ) ale czy nie za duży kontrast :roll: , albo o jaśniusienienieńkim miętowym, nie przepadam za żółtym (za dużo dookoła mnie).
Domek ustawiony jest wejściem na południowy-zachód.
Poradźcie kochani forumowicze :D

dorsay
06-02-2010, 08:46
Czy ktoś z Was wykończył elewację klinkierem CRH w kolorze sahara piaskowa lub EkoKlinkier jantar jasny?
Zastanawiam się nad jedną z tych dwóch i nie wiem na co się zdecydować :-(
Jeśli są gdzieś w sieci zdjęcia (niestety mr google nie pomaga bo sahary jest mnóstwo ale tej z Afryki ;-) ) to będę mega wdzięczny :)

anikavonboger
06-02-2010, 15:44
A nasz będzie biały, opaska z kamienia, fragmenty elewacji ze starej rozbiórkowej cegły + dachówka w kolorze ceglastym (klasyczna, nie angobowana).