PDA

Zobacz pełną wersję : Decyzja o warunkach zabudowy



Kriss II
08-01-2003, 08:31
Staram się o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Rozmawiałem z urzędnikiem przez telefon. Otrzymałem informację iż mogę wysłać prośbę pocztą (taka forma mi odpowiada. Poinformował mnie iż w urzędzie są takie druki, ale mogę napisać taką prosbę odręcznie. Jednak niewiem jak to zrobić i co napisać.

M@M
08-01-2003, 08:46
O decyzję o warunkach zabudowy można się starać również nie będąc nawet jeszcze wlaścicielem danej dzialki, unikając w ten sposób przykrych niespodzianek. Odręcznie piszesz np.:
Uprzejmie proszę o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania przestrzennego dla dzialki Nr geodezyjny XX, zlokalizowanej w miejscowości XX. Na dzialce tej planuje wybudowanie budynku mieszkalnego parterowego o powierzchni użytkowej XXX.
Do podania musisz dolączyć mapkę geodezyjną w skali 1:500 dzialki ( w wydziale geodezji za 5 szt kopii zaplacilem ok 40 zl)na której urząd zakreśli granicę zabudowy. Decyzję powinieneś otrzymać w ciągu 14 dni.
Pozdrawiam

Roose
08-01-2003, 08:51
wniosek jest bardzo wazny, trzeba w nim zawrzeć wszystko co planujesz zrobić, gmina ustosunkuje sie do tego i wyda warunki, zgodnie z którymi musi byc wykonany projekt.
We wniosku ma być:
- przedmiot zamierzenia inwestycyjnego
- granice terenu objetego wnioskiem /załacznikiem jest mapka do celów projektowych/
- funkcja, sposób i charakterystyka zagospodarowania terenu
- charakterystyczne parametry techniczne inwestycji / wymiary, ilość kondygnacji, rodzaj dachu/
- zapotrzebowanie w zakresie infrastruktury technicznej :
woda, en cieplna, en. elektryczna,sposób unieszkodliwiania odpadów / śmieci/ sposób odprowadzania lub oczyszczania ścieków, ew. inne potrzeby
- wpływ inwestycji na środowisko,

Pisze się :
WNIOSEK O USTALENIE WARUNKÓW ZABUDOWY I ZAGOSPODAROWANIA TERENU
PROSZĘ O USTALENIE WARUNKÓW ZABUDOWY I ZAGOSPODAROWANIA TERENU POŁOŻONEGO W ....... OBEJMUJĄCEGO DZIAŁKĘ O NR. GEODEZYJNYM.......

Becik
08-01-2003, 08:53
W moim wniosku należało jeszcze wypełnić pola o planowanym sposobie dostarczania wody ( uj. własne czy wodociąg ) i odprowadzania ścieków. Ewentualnie można pobracć taki druk w najbliższym U.G.

kodi_gdynia
08-01-2003, 09:14
Kriss - poproś ładnie Panią to wyśle Ci faksem druczek. Pod warunkiem, że masz dojście do faksu. Ja tak zrobiłem.
Pozdrawiam

sanipro
09-01-2003, 06:35
http://www.rzeczpospolita.pl/prawo/doc/Budowlane/dzial1/dzial1-2.F.gif
http://www.rzeczpospolita.pl/prawo/doc/Budowlane/dzial1/dzial1-3.F.gif

Bartt
09-01-2003, 07:17
Styczniowy Murator opisuje ten wniosek dość obszernie i zamieszcza pełny tekst druku. We Wrocławiu nie ma spec druków, każdy musi napisać je sam. Cena mapki geodezyjnej 53 zł + 5 zł za każdą kopię i 5 za znaczek. Bartek

pik33
09-01-2003, 08:24
Ja po prostu odwiedziłem urząd - pani dała mi papierek i powiedziała co w nim wpisać. Na oddzielnym papierku wypełniłem wniosek o wydanie warunków podłączenia do sieci wodociągowej. Za 2 kopie mapki zapłaciłem 37 złotych z jakimiś groszami.