PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt uzbrojenia



iks_75
15-11-2005, 08:45
Zamierzam kupić działkę budowlaną. Wiem, że najlepiej byłoby aby media były już na działce, tyle tylko, że takich działek jest niewiele. Czy uzbrojenie działki dużo kosztuje? Wiem, że pewnie to zależy od wielu warunków, ale chociaz rząd wielkości. Gdzie o tym mogę poczytać, aby sie dowiedzieć? Np w zakładzie energetycznym mogę się dowiedziec dla konkretnej działki, ale na razie chciałabym wiedzieć tak ogólnie. Jesli ktoś ciągnął media to proszę o info np ile metrów uzbrojenia, jakiego i jaki koszt. Zależy mi głównie na info nt energii, gazu, wody. Czy w ogóle nie zawracać sobie takimi działkami głowy?
Z góry dziękuję.
pozdrawiam

jaropow4
15-11-2005, 08:54
Witam podciagałem jakies 80 metrów wody koszt to 2700zł, prąd podobnie jakieś 70-75 metrów koszt około 2000zł, gaz i kanalizacja przedemną.
Pozdrawiam

iks_75
15-11-2005, 09:23
Czy koszt może zależeć od miejscowości czy są jakieś cenniki na cały kraj/firmę ipt? Pewnie neleży się liczyć, że to zajmie trochę czasu, ale mam nadzieję, że nie są to lata, co?

Jaropow4, dzięki za info. Czy właściciele działek sąsiednich ponosili koszty wspólnie z tobą czy media ciągnięte były tylko do twojej działki?

jaropow4
15-11-2005, 09:41
koszty ponisłem sam (mimo że ciagnąołem je przez niezbudowaną działke sąsiada, ale on planuje ja sprzedac i niemiał zamiaru inwestowac) teoretycznie sąsidzi powini partycypować w koszty ale....... wiesz jak w życiu jest! Napewno teren ma znaczenie ja robiłem swoje przyłacza jakies 3 kilometry od Rzeszowa na podkarpaciu, opłata za przyłaczenie prądu jest chyba stała, tak mi sie wydaje jakies 980zł za zejscie ze słupa i jakies 70 metrów kabla pod ziemią a puzniej drugie tyle za wystawienie skrzynki z 2 gniazdkami + jedno siłowe + licznik i bezpieczniki. jezeli chodzi o wode to płaciż za wąż, wykop, właczenie sie do siec ale co ile dokłądnie to nie pamietam w sumie woda kosztowała mnie 2700zł

jaropow4
15-11-2005, 09:43
aaa
przy prądzie opłata 980 zł jest taka sama do 200 merów, u mnie było akurat 70 ale do 200 jest ta sama cena przynajmniej na podkarpaciu

Wciornastek
15-11-2005, 09:48
Koszty bardzo różne. Do przyłącza np wody i kanalizacji do sieci trzeba doliczyć opłatę za wydanie warunków od 30 do 200 zł, tzw. opłatę przyłaczeniową tj. haracz za zgodę na przyłączenie tu bywa różnie od 1000 do 3tys za sztukę, do tego projekty od 200 do 800 zł za sztukę a i jeszcze mapka do celów projektowych też ok 500 zł (za komplet - będą również przydatne do budowy domu), do tego wykonawstwo i odbiory tu zależy głównie od odległości ale średnio ok 1 tys do 3 tys za sztukę.
Prąd - tutaj ceny raczej wyrównane w sumie za przyłącze 16 kW bez ciągnięcia przewodów więcej niż 30 m ok 2 tys + koszt skrzynki na licznik ok 1 tys.
W sumie za wszystkie przyłacza należy liczyć się z kosztami ok 10 tys i to w bardzo optymistycznym założeniu.