PDA

Zobacz pełną wersję : dziwny problem???



mafu2
15-11-2005, 08:45
Witam, mam problem. Mam dom z porotermu 44` z dwóch stron otynkowany tynkiem cementowo-wapiennym(tradycyjnym). Teraz gdy zaczęłem grzać mój dom zuważyłem że na ścianach w narożnikach na piętrze, od wewnątrz zbiera się woda(SĄ TO DROBNE PLAMKI ALE WKURZAJĄ). Mój dom jest zakończony ocieplonym stropem betonowym. Mam okna PCV. Może ktoś ma podobny problem i wie jak go rozwiązać>>>
BARDZO PROSZĘ :----((

rafallogi
15-11-2005, 09:01
grzać i wietrzyć i tak na zmianę.

mafu2
15-11-2005, 09:09
i pomoże>??? To trochę bez sensu...??????? :o

Geno
15-11-2005, 09:56
i pomoże>??? To trochę bez sensu...??????? :o

A powiedz co samo grzanie daje? Wlgoć będzie cały czas dyfundować w obrebie pomieszczenia - musi miec gdzieś ujście i dlatego grzać - wietrzyc usuwając "wilgotne" powietrze i tak na okrągło aż wyschnie. Jeśli stsować Twoją logikę i i wentyalcja tez nie potrzebna.

mafu2
15-11-2005, 11:26
ale przecież na dworze też jest wilgoć...

JoShi
15-11-2005, 11:31
ale przecież na dworze też jest wilgoć...
Ilosc wilgoci w pomieszczeniu zalezy od temperatury powietrza. I teraz tak. Podgrzewasz powietrze wtedy wiecej wilgoci sie w nim "miesci" Wypuszczasz cieple powietrze na dwor i wpuszczasz zimne, w ktorym jest mniej wilgoci niz w cieplym, bo powietrze po ochlodzeniu oddaje wilgoc (skraplanie, mgla itp). To zimne powietrze ogrzewasz wiec ono wchlania wilgoc z mieszkania, bo po pgrzaniu moze sie w nim "zmiescic" wiecej wilgoci niz wtedy gdy bylo zimne. Wypuszczasz ciple wilgotne powietrze na dwor i znow wpuszczasz zimne i suche. Jasne ?