PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącza a zima



Krystyna32
15-11-2005, 10:08
Witam serdecznie
mam pytanie czy można zrobić przyłącze wody i kanalizacji w grudniu. Mam do głównej siecie jakieś 50 m (kanalizacja jest bliżej około 3 m) i nie wiem czy z tymi pracami będę musiała czekać do wiosny czy możliwe jest bez ryzyka przyłączyć wodę teraz? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

rafałek
15-11-2005, 11:49
Jeśli ziemia nie będzie zbyt zamarznięta to czemu nie. Kanaliza jest bezpieczna, a przy wodzie trzeba schować wodomierz i zawór za nim w bezpiecznej głębokiej studzience lub zabezpieczyć w inny sposób. Ja na zimę zawór zakopałem na jakieś 60-70 cm pod ziemią i przyznam, że przezimował doskonale.

pawelurb
15-11-2005, 16:52
nie powinno być problemu , jedynie jak mróz złapie to z kopaniem może być problem, ja tez niedawno zrobiłem przyłącza ( dom w stanie urowym ) kanalizacja bez obaw , a wodomierz zabezpieczyłem wełną, niedługo wstawię okna i mam nadzieję że jakoś to wszystko przezimuje.

jacekkkk
15-11-2005, 20:25
ja co roku do zamknięcia budynku musiałem po zimie wymieniać wodomierz pomimo obłożenia wełną

rafałek
16-11-2005, 10:51
ja co roku do zamknięcia budynku musiałem po zimie wymieniać wodomierz pomimo obłożenia wełną

Nie lepij było go ściągnąć?

jacekkkk
23-11-2005, 15:57
tak jak drogowców tak i mnie zima co roku zaskakiwała :lol: :lol: :lol:

Dominiqo
30-11-2005, 21:48
Ja buduję przyłącze 120 m w poniedzialek a jak widac snieg na ziemi:)

sylvo
01-12-2005, 22:27
Na zimę trzeba zakręcić zawór w ziemi, trzeba tylko dopasować sobie kawałek rurki zaklepanej w kwadrat (zawór jest w ziemi a wystaje jedynie jego końcówka). Tak wyklepany klucz jest bardzo pomocny.
Ja odkręciłem licznik wraz z zaworami, ostał się jedynie pierwszy kulowy, i tak już przepuszcza - chwycił mróz, puścił i zaczęło kapać, po dokręceniu ziemnego zaworu jest ok. Poza tym ociepliłem to co wystawało z ziemi w samym domu (stan surowy bez okien). Mam nadzieję że na wiosne nie okaże się że coś pękło. Kilka lat temu walczyłem z powodzią jaką zafundował nam sąsiad wyprowadzając sie zimą i zostawiając słabo ocieplony licznik.

anpi
01-12-2005, 22:31
Ja też zamierzam podłączyć wodę zimą, żeby nie tracić na to czasu na wiosnę. Do wykopania mam jakieś 25 metrów.

Janussz
01-12-2005, 22:41
Witam serdecznie
mam pytanie czy można zrobić przyłącze wody i kanalizacji w grudniu. Mam do głównej siecie jakieś 50 m (kanalizacja jest bliżej około 3 m) i nie wiem czy z tymi pracami będę musiała czekać do wiosny czy możliwe jest bez ryzyka przyłączyć wodę teraz? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Ja bym to odłożył do wiosny. Powód? Ziemia zruszona głębiej przemarza. Nie wiemy jaka będzie ostra zima. U mnie w pierwszą zimę po położeniu rurociągu na głębokości ok. 1,7m zamarzło ponad 100m tegoż a już mieszkałem. Chwyciło w nocy. Kładłem to w lipcu. Następne zimy były już w porządku.
Jest jedna uwaga. Ja mieszkam na suwalszczyźnie.

anpi
01-12-2005, 22:44
Ja bym to odłożył do wiosny. Powód? Ziemia zruszona głębiej przemarza. Nie wiemy jaka będzie ostra zima. U mnie w pierwszą zimę po położeniu rurociągu na głębokości ok. 1,7m zamarzło ponad 100m tegoż a już mieszkałem. Chwyciło w nocy. Kładłem to w lipcu. Następne zimy były już w porządku.
Jest jedna uwaga. Ja mieszkam na suwalszczyźnie.

To chyba wiele tłumaczy :lol:
Ale generalnie :o :o :o