PDA

Zobacz pełną wersję : Czy okna i drzwi to teraz towar deficytowy?



rafal9
15-11-2005, 10:22
Zwracam się do osób, które właśnie kupują bądź przed chwilą kupiły bądź już rozpoznają rynek okien i drzwi.
Czy to prawda, że teraz - zwłaszcza przed końcem roku - jest ciężko dostać dobre ceny a i czas oczekiwania się wydłużył.
Podobno kończąca się ulga remontowa wydrenowała rynek i spowodowała dominację sprzedajacych podobnie jak to było w poprzednim roku przed wprowadzeniem unijnego vatu.

Czy kupować teraz, czy poczekać do stycznia/lutego, aż rynek trochę ochłonie?
Co o tym sądzicie?

rafałek
15-11-2005, 10:27
Z tego co słyszałem to okna na 100%. Znajoma chce wymienić i w tym roku na pewno się nie załapie. Wolne terminy zaczynają się gdzieś około lutego.

jareko
15-11-2005, 10:28
czy czekac nie odpowiem - to Twoja osobista decyzja
natomiast prawda jest ze popyt jest ogromny i terminy realizacji dllugie ale prawda nie do konca jest to iz nie mozna dobrych cen uzyskac :)

pawelurb
15-11-2005, 12:54
z terminami to rzeczywiście kiepsko , zamówiłem okna plastiki 30-tego września i jeszcze czekam, mają być na dniach , ale pewności nie ma, w kazdym razie już 2 tygodnie po terminie z umowy , bo się ponoć producent nie wyrabia , ale swoją droga takie opóźnienie terminu , daje tez jakieś możliwości negocjacji ceny.

agniesia
15-11-2005, 13:20
Jesli mozesz czekac to poczekaj. Cena troche nizsza bedzie, czas od zamowienia do wykonania sie skroci. Obecnie np Urzedowski min 8 tygodni.
Plastiki 4 tyg -tez minimum.

Franek Dolas
15-11-2005, 14:55
Na drzwi rzeczywiscie teraz czeka sie b. dlugo. Zamawialem pod koniec pazdziernika i czas oczekiwania na drzwi zewnetrzne Porta byl wtedy 6-7 tygodni. Na urzedowskiego trzeba bylo czekac okolo 10 tyg. Na wewnetrzne drzwi tez sie czeka tyle lub nawet dluzej. Zalezy od producenta.
Na okna PCV zamawiane we wrzesniu nie trzeba bylo dlugo czekac (okolice Warszawy) - do 3 tyg max.

Pozdrawiam

Sonika
17-11-2005, 04:57
Zamówiliśmy drzwi wewnętrzne, czas oczekiwania 9 tyg., ale nie sądzę żeby po Nowym Roku potaniały - zawsze drożeją, zwykle w okolicy lutego, w tej konkretnej firmie.

Krzysiek_3miasto
17-11-2005, 07:28
ja czekalem na porte 9 tygodni....bieda....drzwi ladne oscieznice jeszcze ladniejsze ale musze reklamowac....zamiast oscieznicy 70 przyjechala 60 chociaz opakowanie i znakowanie bylo od 70....jak ja bym pracowal tak jak kontrola jakosci albo pakowacz w porcie to juz bym nie pracowal...dystrybutor tlumaczyl sie ze 9 tygodni czeka sie na oscieznice bo drzwi byly juz po tygodniu...podobno ale staly w magazynie w fabryce albo u dystrybutora szczelnie owiniete folią strechem w nienajlepszych warunkach bo wilgoc wewnatrz folii "skroplila sie" i dwoje drzwi mam napeczniale na dole....oczywiscie szybciutko bede reklamowal jak tylko przywioza mi zareklamowana wczesniej oscieznice...bede cedzil sobie przyjemnosc wytykania brakorubstwa i olewania klienta....nie polecam porty bo chociaz mam to jak ta mysz nie chwale swojego ogonka...glownie przez podejscie do klienta.....slyszalem ze klient taki jak ja (zamowionych 20 kompletów drzwi + oscieznice) jest detalista i moze poczekac...jak trafi sie deweloper co bierze 1000 sztuk to szybciutko detaliscie sie przedluza termin o nastepne 2 tygodnie, bo deweloper bierze 1000 jutro albo nic pojutrze.....dochodze do wniosku ze drzwi wewnetrzne powinienem zamawiac na etapie wznoszenia scian......... :cry: