PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zabezpieczacie szamba przed dziećmi?



15-11-2005, 11:04
W jaki sposób zabezpieczacie dostęp do szamba?
Płotek wokół otworów,przykrytych oczywiście ;) ;
czy bujna roślinność?A może położyć coś na te otwory?
Szukam natchnienia. ;)

rafałek
15-11-2005, 11:46
A ciężki dekielke (żeliwny) nie wystarczy? Ja mam taki na studzience kanalizacyjnei i wyjęcie go jest nielada zadaniem. jak to nie pomoże to żadan płotek nie zda egzaminu :wink: . A dla estetyki można to obsadzić krzaczkami.

JoShi
15-11-2005, 12:06
Ja nie mam jeszcze dzieci ale tak sobie mysle, ze skoro zrobilam szybkozlaczki do wybierania szamba w plocie to wlazy do szamba moge spkojnie zasypac ziemia. Mam nadzieje, ze nie beda mi predko potrzebne. A jak beda to zawsze moge odkopac ;)

Majka
15-11-2005, 12:18
pokrywa jest tak ciężka, że ja jej nie ruszę, a co dopiero dzieciak :wink:

JoShi
15-11-2005, 12:21
pokrywa jest tak ciężka, że ja jej nie ruszę, a co dopiero dzieciak :wink:
Nie doceniasz dzieciakow. Szczegolnie troche starszych... Jak sobie przypomne co my z bratem wyprawialismy...

Maluszek
15-11-2005, 12:22
U mnie są tylko żeliwne pokrywy i tak jak napisała Majka - one są tak ciężkie, że dziecko samo nie da rady ich podnieść.

Maggie
15-11-2005, 13:55
Na razie żeliwne pokrywy, docelowo myślałam jeszcze o ciężkich donicach na włazach

inwestor
15-11-2005, 14:02
pokrywa jest tak ciężka, że ja jej nie ruszę, a co dopiero dzieciak :wink:
Nie doceniasz dzieciakow. Szczegolnie troche starszych... Jak sobie przypomne co my z bratem wyprawialismy...

JoShi bez przesady też miałem rózne pomysły za młodu ale do g.... mnie jakoś nie ciągnęło :-? . Myślę że cięzka klapa jest jak najbardziej wystarczająca. Jak ktoś ma w rodzinie dziecko Herkulesa i się obawia to niech mu pokaże jak się wybiera szambo :wink: i sobie na własne oczy i nos "zobaczy" co tam są za skarby pod ta klapą . Myslę że jak ciekawośc zostanie zaspokojona to bedzie najlepsza gwarancja że nie będzie mastrować przy klapie :wink: 8)
Pozdrawiam

tczarek
15-11-2005, 14:11
Ciężkie żeliwne dekle odpowiednio zamontowane jak na studzienkach kanalizacyjnych. Oczywiście wszystko solidnie zamocowane.
Pomysł z donicami wydaje się niezły. Ale pamiętajmy by zabezpieczenie nie było zbyt intrygujące dla dzieci.
Nie można sobie jednak pozwolić na jakieś drewniane przykrycia.

rafałek
16-11-2005, 10:47
CO do klap żeliwnych. Mieliśmy wcześniej na studzience betonową i przyznam, że też jest ciężka, ale stanowczo za łątwo się przesuwała. CHyba, że zabezpieczycie ją solidnie przed suwaniem.

GREG.M
16-11-2005, 11:13
pokrywa jest tak ciężka, że ja jej nie ruszę, a co dopiero dzieciak :wink:
Nie doceniasz dzieciakow. Szczegolnie troche starszych... Jak sobie przypomne co my z bratem wyprawialismy...

Dekiel przyspawać ! :lol:

rafałek
16-11-2005, 11:22
Dekiel przyspawać ! :lol:

Zaraz przyspawać. Trzeba zrobić kilka fałszywek dla zmylenia. Jak dzieciaki zobaczą, że pod nimi nic nie ma to sobie odpuszczą :lol: , a może i nie... jest jednak pewna wada tego rozwiązania - żeliwne dekle strasznie kradną - u nas w nocy ściągnęli kilkasziesiąt (20-30), co najgorsze to wiele na środku drogi :evil: . Oczywiście policja nic nie wie, mimo, że było nieoficjalnie wiadomo przez jakie złomowisko przeszły... :evil:

NOTO
16-11-2005, 21:30
Mam wokół włazów gęste iglaki - włazu zypełnie nie widać, aby się do niego dostać trzeba mieć długie spodnie i sporo gałęzi odchylić.
Troche to uciązliwe ale bardzo estetyczne.
Dzieciaki jeśli nie będą widziały wybierania szamba to nawet nie będą wiedziały że cos takiego jest :)

rafałek
17-11-2005, 08:10
Dzieciaki jeśli nie będą widziały wybierania szamba to nawet nie będą wiedziały że cos takiego jest :)

Nie takie rzeczy się znajdowało za dzieciaka. Obserwując swoje dzieci zastanawiam się niekiedy skąd one czerpią pomysły :o :roll: . Chyba się starzeję... 8)