PDA

Zobacz pełną wersję : zwirowy filtr (niby GWC)



m.dworek
15-11-2005, 11:13
witam
szukam zwolennikow/uzytkownikow zwirowego GWC a raczej filtra
mysle o uzyciu takiego do pozbywania sie zapachow spalonego wegla, szmat itd
u mne w okolicy pali sie czym popadnie i zima w domu mozna sie udusic
jesli macie jakies doswiadczenia to zacznijmy wymiane
ja mam zamiar sie problemem zainteresowac rowniez od fachowej strony )ksiazki o filtracji itd)

oczekuje kwitnacej wymiany info ;)

m.dworek
16-11-2005, 12:24
no jak nikogo temat nie kreci?

pereł
16-11-2005, 15:13
myslałem o czymś takim - ale to dopiero temat na wiosnę - w tym roku mam już zbyt dużo pilniejszych robót.U mnie z kolei sytuacja oczyszczalni ścieków "za lasem"( o której istnieniu nie wiedziałem kupując działkę) jak powieje z południa to czasami można się zdziwić jak może pachnieć leśne powietrze.

michal_mmm
12-01-2006, 06:00
leon:
też myślę nad czymś takim. Kolega nastraszył mnię czymś takim: z ziemi podobno wydobywa się radon - często np. w źle wentylowanych piwnicach stężenie może być duże. I że zasysając przez ziemię wprowadzamy go od razu do obiegu. Trochę wydaje mi się to absurdalne, ale nie miałem rzeczowych argumentów... . Więc zostawałby GWC z czerpnią.

Grzesiek13
12-01-2006, 06:54
Leon GWC filtruje powietrze od pyłów, nawilża, działa grzybobójczo, ale chyba nie działa na smrody kominowe :lol:

michal_mmm
12-01-2006, 07:15
Smrody gazowe - może i nie. Ale pyły (a to przy dzielnicy ogrzewanej węglem jest tragedia) przypuszczam że tak

wodzio
12-01-2006, 08:37
może adam_mk coś doda ze szczegółów, w jego wątku http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=58134&highlight=
jest coś na temat budowy w/w wymiennika, może już coś wie jak to się spisuje?