PDA

Zobacz pełną wersję : dom z drewna - porada



FRANC 44
15-11-2005, 11:56
witam jestem tu nowy , chcę na wiosne się pobudować i znalazłem taką ofertę http://www.domtani.pl/index_pliki/page0009.htm co państwo o tym sądzą ? czy może ktoś posiada doświadczenia w takim budownictwie i z tą firmą ? z góry dziękuję

OLA.J.
15-11-2005, 12:20
Mam dom derwniany w systemie szkieletu drewnanego, jest on eklogiczny to fakt ale nie wiem czy tańszy, drewno konstrukcyjne powinno być komorowo suszone i czterostronnie strugane ,wtedy nie jest palne , nie ulega korozji biologicznej, i nic sie z nim nie dzieje, w twojej ofercie o niczym takim nie piszą , poczytaj www.szkielet.pl

FRANC 44
15-11-2005, 15:52
dzięki Ola ale tańszej oferty nie znalazłem,nie ukrywam chodzi o kase pozdro

tczarek
15-11-2005, 17:27
Tak sobie poczytałem o tym domku i wydaje mi się osobiście że 15 cm wełny w ścianie to chyba troszkę za mało. Będzie to zbyt mała stabilizacja temperaturowa pomoeszczeń. Tak mi się wydaje.

j-1942
15-11-2005, 19:52
Ola uciekaj na strone SZKIELETOWCÓW co to za wyskoki w bok :lol:
ale dobrze że jestes czujna trzeba koledze uswiadomic kilka spraw.
1. tani nie znaczy dobry
2. jak nie masz szmalu na budowe to nie buduj bo za jakiś czas bedzie przeklinał dzień jak wybierzesz firme i okaże sie że to mina.
3. jak nie masz szmalu na cały dom to poszukaj projektu który pozwoli ci wykonczyc na porzadnym standarcie cześc domu/ chodzi o zachowanie wszystkich wymogów domy z drewna/ a ma mozliwość rozbudowy o kolejne pomieszczenia, lub zrób dół a góre pózniej.
4. tanich firm na rynku jest pełno i czychaja na potencjalnych klientów których złapia na cene.
Ja zanim podpisałem umowe sledziłem firme przez rok jezdząc po ich budowach, rozmawiając w podwykonawcami a na koncu z inwestorem. I jak na razie nie wyleciałem w powietrze na minie :D
Jak interesuje Cie ta technologi to zapraszam na nasza strone gdzie kilka osób wybudowalo domy drewniane i mieszka a kilka buduje i a reszta przymierza sie do budowania

NOTO
15-11-2005, 20:07
Prawdopodobnie do tych kosztów trzeba doliczyć wykonanie fundamentów.

Wojciech Nitka
15-11-2005, 20:20
Ola uciekaj na strone SZKIELETOWCÓW co to za wyskoki w bok :lol:

Czyźbyś nie lubił "szkieletowców"?

A tak przy okazji, na tych "szkieletowcach" można poczytać o tanich domkach firmy Damir - http://www.szkielet.pl/forum/viewforum.php?f=6

j-1942
15-11-2005, 20:49
Sam nim jestem z krwi i kości :lol: Tylko szkielet!!!!!!!

sylwia i rafał
15-11-2005, 23:07
my byliśmy już prawie zdecydowani na ten dom www.drewnianedomy.vip.interia.pl i wybraliśmy sie do sulimowa żeby podjąć ostateczną decyzję bo tam stoi dom modelowy i uwierz mi że w momencie jak zobaczylismy jak on wygląda po 6-ciu latach odechciało nam sie domów drewnianych powody:
1.dom pracuje latem i zimą jeśli pomalujesz widać szczeliny w innym kolorze
2.w środku pękały ściany,wychodzi na to że trzeba dłuugo czekać z wykończeniówką żeby dom siadł
3.nie wydaje mi sie żeby był aż tak ciepły
4.w rzeczywistości nie wychodzi aż tak tanio,stan surowy zamknięty z betonu komórkowego wyszedł nam taniej
5.drewno(z zewnątrz) trzeba praktycznie co 3 lata malować
6.ubezpieczenie takiego domu jest wyższe
7.podłogi które wykonują z drzewa miały cholerne szczeliny
8.i jedno pytanie nam się nasuwało jeśli to jest takie tanie to czu na pewno te drzewo jest tak odpowiednio przygotowane jak powinno,przecierz gołym okirm tego nie zobaczysz
no i w taki sposób zdecydowaliśmy sie na zwykłego murowańca,aż mi czasami żal że nie będzie wieczorów zimowych przy kominku w takim niesamowicie przytulnym wspaniale pachnącym i jakże zdrowym domku

j-1942
16-11-2005, 06:17
rylwia i rafał, franc 44 to sa uroki zachwycania sia domami modelowymi które budowane sa szybko i tanio. Dom modelowy -na tym sie nie zarobi i ma słuzyc jako reklama-a że działa inaczej po jakim czasie to inna sprawa. :cry:
Dom drewniany budowany z zachowaniem wszelkich zasad budownictwa z drewna czyli drewno konstrukcyjne w pełni tego znaczeniu oraz firma która ma pojęciu o takim budowaniu z doswiadczeniem i wierz mi nie bedziesz miał takich problemów.
Jak przestrzegasz zasad to od chwili startu do chwili zamieszkania to 3-4 miesiace. Nie musisz czekac az coś bedzie siadac bo tam nie ma co siadać. Zawsze powtarzałem jak cos jest w promocji lub tanio to kosztem czegos w przypadku budownictwa na jakości. Jak gośc buduje Ci dom to musi zarobic-nie słyszałem aby ktos to robił za tylko ,,dziekuje".
Oczywiście sa + i - budowania w kazdej technologii ale to indywidualny wybór inwestora a pózniejszego mieszkańca domu :wink:

OLA.J.
16-11-2005, 11:29
Już uciekam do szkieletowców :D

16-11-2005, 14:49
Witam,

A jak to jest z akumulacyjnością cieplną domu drewnianego?

Czy w lecie nie jest za gorąco nawet jak się wietrzy tylko w nocy?

FRANC 44
17-11-2005, 14:16
witam wszystkich dzięki za odpisy ale jak tak sprawy wyglądają to raczej w bloku zostane pozdro

Ryszard1
17-11-2005, 23:16
...A jak to jest z akumulacyjnością cieplną domu drewnianego?...
Dom z drewna ma mala akumulacyjnosc, nie ma tu co tego ciepla akumulowac. Mozna to wspomoc betonowa plyta podlogowa, ale sciany i dach nie beda i tak trzymac ciepla, tak jak materialy tradycyjne, np cegla.
Niska akumulacyjnosc nie zawsze jest wada, dzieki temu np taki dom szybko/oszczednie sie nagrzewa,

18-11-2005, 07:12
...A jak to jest z akumulacyjnością cieplną domu drewnianego?...
Dom z drewna ma mala akumulacyjnosc, nie ma tu co tego ciepla akumulowac. Mozna to wspomoc betonowa plyta podlogowa, ale sciany i dach nie beda i tak trzymac ciepla, tak jak materialy tradycyjne, np cegla.
Niska akumulacyjnosc nie zawsze jest wada, dzieki temu np taki dom szybko/oszczednie sie nagrzewa,

No ale chyba w przypadku domów zamieszkiwanych stale (nie letniskowych) to jest wada - nie ma zysków z nasłonecznienia, kominkiem z DGP się nie dogrzeje ekonomicznie bo ściany nie zakumulują ciepła...
W zasadzie to tylko grzanie convektorami albo grzejnikami elektrycznymi...

Ryszard1
18-11-2005, 17:23
Napewno dom zamieszkiwany na stale lepiej zrobic w technologii akumulacyjnej, nie z drewna.
Na swoj letniskowy wybralem bale, ktore dodatkowo czesciowo ocieplilem. Mam w srodku fajny mikroklimat, a jak potrzebuje ogrzac to wykorzystuje promienniki elektryczne. Daja one blyskawicznie poczucie ciepla,

sylwia i rafał
18-11-2005, 17:59
Czy w lecie nie jest za gorąco nawet jak się wietrzy tylko w nocy?[/quote]

właśnie jest odwrotnie tu właśnie zimą jest ciepło a latem jest przyjemny chłód

Ryszard1
18-11-2005, 22:08
Moge potwierdzic : latem w domu z drewna jest przyjemny chlod, deski dobrze izoluja od goraca. Pomaga w tym izolacja dachu,

gregory28
19-11-2005, 20:18
może pan coś więcej powiedzieć o tym jak się mieszka w domu z bali!!!

Luc Skywalker
19-11-2005, 20:50
Duzo wiedzy na temat jest tutaj :
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=30736&highlight=drewniany

Temat byl wielce kontrowersyjny .
Warto przeczytac .