PDA

Zobacz pełną wersję : Za duża moc kotła kondensacyjnego.



lakis1
15-11-2005, 12:20
Witam!
Posiadam piec Vaillanta Eco Vit 366 (36kW, palnik modulowany) + zasobnik 150l zakupiony do obsługi 2 budynków. Obecnie kociołek zasila instalację budynku mieszkalnego ok. 200 m2 (drugi budynek w trakcie budowy). Kocioł posiada opcję ustawienia górnego zapotrzebowania mocy i stąd moje pytanie.
Czy dopasowanie mocy kotła do obecnej instalacji grzewczej z 36kW na powiedzmy 24kW spowoduje zmniejszenie spalania gazu?

pozdrawiam

KrzysiekMarusza
15-11-2005, 16:43
Mozesz mu obniżyć moc (nawet do minimalnej), wtedy nie będzie po prostu modulował, tylko grzał w trybie załącz/wyłącz ale za to dłuższe moga być czasy pracy (choć dodatkow zależy to od efektywności sterowania ). Uważam że niewielkie oszczędności na gazie mogą być

pozdr - Krzysiek

rafslusarczyk
15-11-2005, 20:42
moc min tego kotła to 8,3kW

w kodzie diagnostycznym d0 min wartośc odpowiadająca mocy kotła

fakt brak modulacji bo i w jaki sposób :wink:

którą masz wersje z czujnikiem CO?

lakis1
16-11-2005, 07:06
Jak w kwietniu kupowałem to wersji 2 jeszcze nie było jak i zasobnika warstwowego VIH 300 :( a szkoda bo za te same pieniądze miałbym o niebo lepszy zestaw).
Prawie miesiąc trwało zanim ustawiłem pogodówkę VRC 630 z pokojówką VR90 i synchronizowałem z kotłem ale teraz jest ok! – Po tak długiej zabawie wszystkie funkcję pieca znam jak własną żonę, jednakże mam jeszcze problemy z blokadą czasową palnika na jaką wartość ustawić podajże d3 i krzywą grzewczą na podłogówkę 70%powierzchni domu i 30% grzejniki.
To jak z tą oszczędnością będzie, ustawić moc na max czy min potrzeby?

rafslusarczyk
16-11-2005, 21:20
Jak w kwietniu kupowałem to wersji 2 jeszcze nie było jak i zasobnika warstwowego VIH 300 :( a szkoda bo za te same pieniądze miałbym o niebo lepszy zestaw).
Prawie miesiąc trwało zanim ustawiłem pogodówkę VRC 630 z pokojówką VR90 i synchronizowałem z kotłem ale teraz jest ok! – Po tak długiej zabawie wszystkie funkcję pieca znam jak własną żonę, jednakże mam jeszcze problemy z blokadą czasową palnika na jaką wartość ustawić podajże d3 i krzywą grzewczą na podłogówkę 70%powierzchni domu i 30% grzejniki.
To jak z tą oszczędnością będzie, ustawić moc na max czy min potrzeby?


ja tez bym może chciał pozać twija zone jek vrc 620 :wink:

blokada plnika zależy od tem zasilania

NOTO
16-11-2005, 21:33
te 150 l zasobnika to też na 2 budynki ?
To blizniak ? 2 x 200 m2

lakis1
17-11-2005, 06:16
Żonę mam blondynkę :D Ale bardzo inteligentną.
Ten zasobnik to na 1 budynek, drugi budynek rośnie pomału to tzw. gospodarczy, mała inwestycja na przyszłość.
Nadal nie wiem czy obniżenie górnej mocy palnika spowoduje oszczędności gazu.
Czy ktoś posiada VRC 630 bo z miłą chęcią wymienię się doświadczeniem w sprawie regulacji.
A tak przy okazji to blokada palnika nie zależy od temp. zasilania :evil: jest to funkcja, która nie dopuszcza do zbyt częstego włączania i wyłączania palnika (strata energii) tzw. Blokada ponownego włączania.
Teraz już wiem bo zadzwoniłem do serwisu Vaillanta :) .

rafslusarczyk
17-11-2005, 21:52
Żonę mam blondynkę :D Ale bardzo inteligentną.
Ten zasobnik to na 1 budynek, drugi budynek rośnie pomału to tzw. gospodarczy, mała inwestycja na przyszłość.
Nadal nie wiem czy obniżenie górnej mocy palnika spowoduje oszczędności gazu.
Czy ktoś posiada VRC 630 bo z miłą chęcią wymienię się doświadczeniem w sprawie regulacji.
A tak przy okazji to blokada palnika nie zależy od temp. zasilania :evil: jest to funkcja, która nie dopuszcza do zbyt częstego włączania i wyłączania palnika (strata energii) tzw. Blokada ponownego włączania.
Teraz już wiem bo zadzwoniłem do serwisu Vaillanta :) .


a gdzie dzwoniłeś do tego servisu który wprowadza cię w bląd

moja wersja jest tak:
"Efektywną wielkość czasu trwania blokady palnika oblicza się w zależności
od jego nastawionej maksymalnej wartości oraz od wartości zadanej
temperatury zasilania."


a na privat masz niespodziankę :wink:





[/list]

lakis1
18-11-2005, 07:01
Dziękuję! Naprawdę bardzo miła niespodzianka :D . Jeśli można, czy do Eco Vita też posiadasz podobne materiały. Wiem, że pomyślałeś, dałem palec a on chce rękę, ale z góry dziękuję.

pozdrawiam znad morza

Lakis