PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka dr?y - czy to dopuszczalne?



dudziks
08-01-2003, 11:28
Witam wszystkich!
Pierwszy raz zabieram tu głos, mam nadzieję, że mi pomożecie. Wkrótce mam odebrać od developera mieszkanie. Dokładnie je oglądałem i mam zastrzeenia co do wykonania wylewki. Okazało się, że w narożnikac prawie wszystkich pomieszczeń wylewka drży przy tupnięciu (wrażenie jakby była zawieszona w powietrzu) a ze szczelin między ścianą a wylewką wzbijają się tumany pyłu.

Jestem laikiem, ale wydawało mi się, że taka wylewka powinna być stabilna. Teraz po tupnięciu ugina się na około 3-5 mm (na oko). Na środku pomieszczeń wszystko wygląda ok.

Wylewka jest wylana na styropianie.

pozdrawiam,
Michał

Roose
08-01-2003, 13:58
no i dlatego drży - za chudo wyleli na styropianie - reklamuj

dudziks
08-01-2003, 14:08
Czy są jakieś normy na grubość wylewki? Gdzie można o tym poczytać? Bo chciałbym się podeprzeć jakąś normą albo innym papierem w rozmowie z developerem.

Pozdrawiam,
Michał

Octavian
08-01-2003, 15:48
Myślę że podstawową normą jest wykonanie czegoś z należytą starannością - jak wylewka ma np 1 cm na styropianie to raczej nie jest to należyta staranność. Wylewka powinna mieć jakieś 4 cm i najlepiej zazbrojona. Ja tak dałem u siebie i jest OK. Poza tym dowiedz się jaki to styropian - powinien być minimum FS-20.

Mis Uszatek
08-01-2003, 16:45
A najlepiej FS 30, bo i tak oszukują na gęstości. Jest tu na forum wątek na ten temat!