PDA

Zobacz pełną wersję : kto si? na tym zna?



08-01-2003, 11:45
Witam.
Jestem praktycznie na 95% zdecydowany na ogrzewanie nadmuchowe. Myślałem o firmie instalatorskiej, ale z tego co widzę - parę osób (w celu minimalizacji kosztów) same montują ten system - układ kanałów, piec itd. Mam prośbę: jeżeli ktoś ma doświadczenie w kładzeniu kanałów i mógłby mi udzielić na priva parę rad to byłbym wdzięczny (np chyba dobrze zaplanować kanały przed wylaniem stropu?, itp.).
Pozdrawiam forumowiczów.
Rafał
[email protected]

kodi_gdynia
08-01-2003, 12:17
wiem że koleś o nicku Sebo, robił to sam. Jak Ci się go uda odnaleźć powie Ci wiele. Dawno już tu nie zaglądał.
Wpisz w szukaj po autorze Sebo, może ma maila.
Pozdrawiam

08-01-2003, 12:20
Wszystko znajdziesz w nr 9/02 miesięcznika Rynek Instalacyjny - wytyczne do projektowania oraz zestawienie prodcuentów

Kedrap3
09-01-2003, 16:49
Rafał,
Ogrzewanie nadmuchowe to najgorsze co spotkało mnie w ostatnich latach. Jeżeli w twojej rodzinie wszyscy są zdrowi jak konie i nie macie żadnych problemów z alergią na jakikolwiek kurz, to wtedy możesz się na nie zdecydować. Dziesięc lat temu mieszkałem w Stanach kilka lat w domu z ogrzewaniem nadmuchowym. Zawsze, bez względu na to jakie filtry stosowaliśmy i jak dokładnie czyściliśmy kanały wentylacyjny, ZAWSZE, ZAWSZE był rozduchiwany kurz, bakterie, roztocza itp. Od tej pory moja żona ma taką alergię, że jest non-stop na lekach. Gorąco nie polecam.
Kedrap

rafał_27
10-01-2003, 09:36
Już nie jestem ANONIM (zarejestrowałem się)

Kedrap, dzięki za informacje... przyznam, że mnie trochę zmartwiłeś. Czytając różne wypowiedzi nt. tego ogrzewania, dodatkowo mam je zainstalowane w firmie, dodatkowo moi szefowie (2) też mają w domach prywatnych takie ogrzewanie i jeszcze dodatkowo nasz radca prawny też je posiada - byłem (jestem?) przekonany, że to doby wybór, a teraz... hmmm. Nie wydaj mie się, żeby moi szefowie mając tyyyyyyleeee kasy źle ją wydatkowali (a może się mylę...). Chcę zaintalować to ogrzewanie i czekam na jakieś info. nt. istalacji
Pytanie o jeden z wcześniejszych postów: ma ktoś może do udostępnienia (mail - scan, ksero, gazetka) Rynek Instalacyjny 9/02?
narki

10-01-2003, 10:12
W sprawie Rynku Instalacyjnego: wystarczy zamówić w redkacji nr archiwalny [email protected]
lub
tel. (22)613 60 37
Jest wiele kontrowersji wokół tego systemu ogrzewania -system ten sprawdza sie w budynkach z lekką konstrukcją ( akto unas tak buduje jak w USA i KAnadzie) i jest upierdliwy pod względem eksploatacji - filtry!!!
Nie zapominaj o jednym - Twoi szefowie wydali na ten system kasę nie dlatego że jest nalepszy ale dlatego że mają jej sporo...
Co prawda potem ponosi się mniejsze koszty eskploatacyjne , oczywiście przy zoptymalizowaniu projektu domu - trzeba to już założych na deskach, ale na zwrot też trzeba czekać...

pozdrawiam