PDA

Zobacz pełną wersję : z czego postawić ściany?



L3g1on
15-11-2005, 16:47
witam mam zamiar wybudować ten dom http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=417&CanBack=1
mam zamiar zacząć prace w przyszłym roku i chciałbym postawić dom w jeden sezon z tym że planuje wykończyć narazie sam parter.
Zamówiłem już projekt tylko że nie wiem z czzego postawić ściany nieukrywam że cena dla mnie ma znaczenie co byście poradzili? wiadomo w mojej sytuacji liczy się czas i pieniądze czytałem już wiele wątków na naszym forum ale sam nie potrafie się zdecydować :( pomóżcie

bezele
15-11-2005, 17:00
..buduj z BK robota idzie szybko i sprawnie ...:wink:

andrzejek
15-11-2005, 17:03
witam mam zamiar wybudować ten dom http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=417&CanBack=1
mam zamiar zacząć prace w przyszłym roku i chciałbym postawić dom w jeden sezon z tym że planuje wykończyć narazie sam parter.
Zamówiłem już projekt tylko że nie wiem z czzego postawić ściany nieukrywam że cena dla mnie ma znaczenie co byście poradzili? wiadomo w mojej sytuacji liczy się czas i pieniądze czytałem już wiele wątków na naszym forum ale sam nie potrafie się zdecydować :( pomóżcie
Zrobisz jak zechcesz.Ja przeszdlem taka sama droge jak każdy tu budujacy, analizowalem i gazobeton(Ytong), i Silikaty i scianę jednowartwową z Porothermu i w koncu stanalem na jednym, na zwyklej ceramice, nie poryzowanej (cegła, Max, Uni itp.).Znam te domy budowane z cegly, w takiim sie chowalem, w takich bywalem, podobnie jak w domach z gazobetonu i betonowej plycie .Zwykla ceramika, najchetniej cegła (ktoz to buduje teraz z cegly?))), bądż pustak ceramiczny oraz ocieplenie, to jest to, w czym chetnie bywam, gdzie dobrze sie czuję, gdzie panuje fajny mikroklimat i co polecam.Pozdrawiam.

tczarek
15-11-2005, 17:10
Ja budowałem z BK ścianę 3W i teraz jak bym miał stawiać II dom to też taka sama technologia. Łatwy w obróbce. Szybko idzie robota. Łatwo po wprowadzeniu się montuje się wszystkie elementy wiszące. Właściwości cieplne są w normie.

am00
15-11-2005, 23:57
Mam z BK na klej. Nie wyobrażam sobie, żebym mógłbym zrobić inaczej. Jest to najłatwiejszy w obróbce materiał. Bez problemu się go tnie, żłobi bruzdy, wierci dziury, wbija gwoździe itp. Łatwo wrzucić na rusztowanie i rozładować transport.

jeżyk
16-11-2005, 03:00
Ja stawiam (wiosna 2006) z cegły pełnej 42 000 szt. :lol: sciana 3W. Gdyby nie fakt, że mam cegłe to wybrałbym MAX-a + styropian.

Krzysiek_3miasto
16-11-2005, 07:02
wszystko zalezy od tego ile chcesz zrobic sam a ile zrobia za Ciebie majstrzy....np: wiesz ze instalacje wodna i elektryczna robisz sam to wybierasz gazobeton bo jest super latwy w obrobce, mozna wbic gwozdz i rozkuc bez odprysniecia pol sciany jak np jest w porothermie...
inna wada ceramiki (dla niektorych zaleta) jest niska nasiakliwosc...wyobraz sobie taka sytuacje:budujesz z ceramiki poryzowanej sciany...wszystkie dziurki w bloczkach patrza prosto w niebo a majster zdzbelko leniwy i zostawia sciane na deszczowa noc nie przykryta....wraca slonecznym rankiem i uklada kolejne warstwy zalepiajac wode w calym przekroju sciany...sciana z ceramiki te wode oddaje b.dlugo...przychodzi mrozek...poryzowanie nie ociepla domu bo jest wypelnione idealnym przewodnikiem mrozu czyli H2O, ktore to H2O moze zamarznac i puk sciana sie kruszy....wiec jak juz to ceramika pelna, silikaty a najlepiej gazobeton sciana 3 warstwowa ze styropianem w srodku (wata lubi tez namoknac jak majster len albo niechluj albo ktos poleje strop po zalaniu)...gazobeton wysycha bardzo szybko...jest zbudowany jak gabka i ma wysoka nasiakliwosc...moze namaknac ale szybko wode odda do otoczenia...w koncowym efekcie i tak wszystko jest pod dachem wiec wyschnie i tak....ale jakie koszty tego schniecia poniesiesz to juz Twoj wybor...ja osobiscie polecam gazobeton

wbrat
16-11-2005, 10:25
Ja nie będę nic konkretnego radził: każdy materiał ma wady i zalety. Nie rozumiem tylko, dlaczego tak wiele osób poleca stawianie ścian trójwarstwowych w przypadku gdy L3g1on chce postawić dom szybko i tanio - przyznacie, że ściana 3W do najtańszych nie należy, a i prędkość jej stawiania nie jest rekordowa.
W Twoim przypadku polecałbym ścianę 1W lub 2W - jaki rodzaj? Musisz poczytać o poszczególnych materiałach - na forum jest mnóstwo informacji. Polecam opcję "szukaj" albo strony na ten temat, takie jak na przykład ta (http://www.muratordom.pl/6607.htm).

tczarek
16-11-2005, 11:20
Wbrat dyskutował bym o cenach. Stawianie ściany z ociepleniem nie jest wcale tańszą metodą a tylko rozciągnięciem wydatków w czasie. Przecież aby zamieszkać trzeba ten dom ocieplić. Cena styropianu,kleju,sioatki jest porównywalna w sumie ze sianą 3W. Ponad w ścianie ocieplonej styropiane przeraża mnie nietrwałość zewnętrznej warstwy tynku. Uderzenia piłką itp. To oczywiście moje zdanie.

wbrat
16-11-2005, 11:26
No, ale w ścianie 3W też jest ocieplenie przecież. A oprócz tego jeszcze dodatkowa warstwa cegły. Sugerujesz, ze klej i siatka kosztuje tyle co trzecia warstwa cegły? Nie sądze.
Wiem, że to jest generalizowanie, ale moim zdaniem 2W wychodzi taniej i szybciej niż 3W. Oczywiście można na siłę dobrać takie materiały, że będzie na odwrót, ale nie o to tu chodzi.

gregmena
16-11-2005, 11:31
buduj z bk.... metoda szczególnie polecana przez złodzieji, wspaniałą cechą bk jest łatwośc wycinania w nim dziur (niech bk potwierdzą), Ci złodzieje szczególnie lubią to robić od zewnątrz..... ostatnio czytałem w gazecie..... no chyba że się mylę, i BK jest najtwardszy dla złodzieja

pik33
16-11-2005, 11:54
buduj z bk.... metoda szczególnie polecana przez złodzieji, wspaniałą cechą bk jest łatwośc wycinania w nim dziur (niech bk potwierdzą), Ci złodzieje szczególnie lubią to robić od zewnątrz..... ostatnio czytałem w gazecie..... no chyba że się mylę, i BK jest najtwardszy dla złodzieja

Nie łatwiej wybić szybę ???

Mam BK, 24 cm - jest ok, ale jakbym drugi raz budował, to silikat albo ceramika pełna. Nie ze względu na ew. złodziei, tylko na akumulacyjość ciepła i mikroklimat. A na to 20 cm wełny, żeby ciepło było :) - jakbym miał jeszcze jakieś pieniądze, to elewacja z cegły klinkierowej.

marcin_budowniczy
16-11-2005, 11:57
Stawiam na Silke 18 + 15 ocieplenie.
Nie twierdze, ze to najlepsze, ale ja się zdecydowałem na dwie warstwy.

gregmena
16-11-2005, 12:15
czytałem że tym złodziejom bylo wygodniej za domem sobie "drzwi" wykroić, niż przez okno skakać....., na jakiegoś żuka "towar" wnosili

ja mam znienawidzony silikat
24 cegła, 15 wełna, pustka wentylacyjna, cegła elewacyjna silikatowa....

L3g1on
16-11-2005, 14:33
dziękuje za liczne odpowiedzi. Ja myślałem o postawieniu domu z takiego pustaka szarego (nie wiem jak sie nazywa) na początek a później go docieplić styropianem myśle że tak było by najtaniej.
Jutro chyba pujde do jakichś składów budowlanych popytać się o ceny jak zagadać tam z obsługą żeby nie pomyśleli że całkowity lalik (choć tak jest) i nie próbowali mnie zrobić w konia i nie ukrywali jakichś innych kosztów

kze
16-11-2005, 14:46
Chcesz szybko wybudować to polecam ścianę 1W.
takie szarek bloczki to pewnie masz na mysli suporex.
Mówiłeś, że najpierw chcesz wykończyć dół. Ale w projekcie nie masz żadnego pokoju (oprócz salonu) to gdzie będziesz miezkał? A potem jak bedziesz wykańczał góre to robotnicy zrójnują Ci dół... :-?

L3g1on
16-11-2005, 15:35
Chcesz szybko wybudować to polecam ścianę 1W.
takie szarek bloczki to pewnie masz na mysli suporex.
Mówiłeś, że najpierw chcesz wykończyć dół. Ale w projekcie nie masz żadnego pokoju (oprócz salonu) to gdzie będziesz miezkał? A potem jak bedziesz wykańczał góre to robotnicy zrójnują Ci dół... :-?

wielki to problem spać w salonie? teraz mieszkam w bloku i pokój 13mkw robi za salon sypialnie i jadalnie i jakoś żyjemy :)a pozatym planuje dać ścianke działową żeby troche ten salon przedzielić.

katerhasser
16-11-2005, 16:24
a co ci się najbardziej podoba?
jeśli PTH to polub coś innego...

L3g1on
16-11-2005, 17:00
a co ci się najbardziej podoba?
jeśli PTH to polub coś innego...

nie zabardzo rozzumiem :(

zezo
16-11-2005, 17:38
Wszystkie materialy maja plusy i minusy, moja rada jest taka, wybierz taki materiał z jakiego umie budować twój majster,
ja osobiście wybrałem Maxa i jestem zadowolony, technologia sprawdzona i cena przystępna

Powodzonka

NOTO
16-11-2005, 20:48
buduj z bk.... metoda szczególnie polecana przez złodzieji, wspaniałą cechą bk jest łatwośc wycinania w nim dziur (niech bk potwierdzą), Ci złodzieje szczególnie lubią to robić od zewnątrz..... ostatnio czytałem w gazecie..... no chyba że się mylę, i BK jest najtwardszy dla złodzieja

To może lepiej płot 2,5m wokół postawić .....
ludzie ale wy jestescie wrażliwi na prasę.

kze
17-11-2005, 08:19
Chcesz szybko wybudować to polecam ścianę 1W.
takie szarek bloczki to pewnie masz na mysli suporex.
Mówiłeś, że najpierw chcesz wykończyć dół. Ale w projekcie nie masz żadnego pokoju (oprócz salonu) to gdzie będziesz miezkał? A potem jak bedziesz wykańczał góre to robotnicy zrójnują Ci dół... :-?

wielki to problem spać w salonie? teraz mieszkam w bloku i pokój 13mkw robi za salon sypialnie i jadalnie i jakoś żyjemy :)a pozatym planuje dać ścianke działową żeby troche ten salon przedzielić.
Nie masz dużego salonu i chcesz go jeszcze dzielić? :o
Rób jak uważasz, ale generalnie salon to nie sypialnia... :roll: W bloku to co innego, ale tam zazwyczaj nie ma np. kominka, pomieszczenia gospodarczego, 2 łazienek itp... Tak więc nie mozna za bardzo porównywać mieszkania i domku. To na prawdę są 2 światy... 8)

katerhasser
18-11-2005, 12:40
a co ci się najbardziej podoba?
jeśli PTH to polub coś innego...

nie zabardzo rozzumiem :(

miałem na myśli, że obojętnie z czego wybudujesz. wszystkie do stępne na rynku materiały budowlane są przeznaczone do budowania.
Pozostaje kwestia wyboru pod konkretne indywidualne warunki lub wręcz "widzimisię" inwestora.
Ja osobiście nie widzę sensu budowy z PTH ze wzgl. na cenę i moją niewiarę trafność stosowania ścian 1W w naszym klimacie. Ale to moje osobiste, subiektywne odczucie.
Ja osobiście chciałem ściany mocne, o dużej akumulacyjności cieplnej, dlatego wybudowałem z silikatów. Do tego stworzyłem sobie troszkę ideologii dot. zdrowotności...

calibra2
18-11-2005, 13:14
zdaj sie na własne decyzje, każdy będzie zachwalał swoje. Poczytaj, pomyśl, przelicz i podejmij decyzje. Nie pozwalaj by ktoś za Ciebie decydował na forum jest sporo informacji wiec do lektury. :D

aqep
20-11-2005, 16:29
beton komorkowy jest tani, ale pomysl czemu tak wiele pojawia sie w sieci informacji firmowanych przez roznych doktorow i profesorow o nieszkodliwosci tego materialu na orgaznizm ludzki..w przypadku ceramiki nikt nie stara sie nawet tworzyc pseudonaukowych dywagacji na ten temat, bo nie ma takiej potrzeby. to powinno tez dac do myslenia. Druga sprawa to nasiakliwosc betonu, powinno sie szybko domek zabezpieczyc przed deszczem, co w przypadku ceramiki nie jest konieczne .. beton jest dobry w obrobce i budowie, ale swiadomosc ze to mieszanka spulchnionego wapna i popiolu mnie nie przekonuje..garaz moze tak...dom nie...kwestii ceny nei poruszam...chociaz dla wielu jeden z wazniejszych argumentow..

SIOUX
20-11-2005, 16:53
A ja chyba będę budował z bloczków keramzytowych z Termatu. 36.5 cm ściana jednowarstwowa.

aqep
20-11-2005, 20:51
A ja chyba będę budował z bloczków keramzytowych z Termatu. 36.5 cm ściana jednowarstwowa.

tez myslalem o keramzycie...tylko jak doszlo do kupowania materaialow to okazal sie drozszy od porothermu, a druga sprawa to mala powszechnosc jego stosowania i przez to kultura pracy z tym materialem budzila obawy...

Janussz
20-11-2005, 21:50
Ja stawiam (wiosna 2006) z cegły pełnej 42 000 szt. :lol: sciana 3W. Gdyby nie fakt, że mam cegłe to wybrałbym MAX-a + styropian.
I to jest to. Cegła pełna ma większy cięzar właściwy niż silka, a więc i akumulacyjność ciepła ma większą.