PDA

Zobacz pełną wersję : czy brama garażowa uchylna nie zapewki szczelności termiczne



mack
15-11-2005, 18:27
czy brama garażowa uchylna ocieplona nie zapewki szczelności termicznej?
czy w garażu nieogrzewanym, ocieplonym w bryle budynku trzeba montować wobec tego bramę segmentową, bo przy uchylnej zawsze będzie temp w garażu taka jak zewnątrz?

Wakmen
15-11-2005, 21:35
No właśnie jak to jest z tymi bramami uchylnymi? Czy faktycznie są one takie niedoskonałe?

mapatut
10-04-2007, 19:32
Podnoszę wątek.

Chodzi mi po głowie zakup bramy uchylnej. Po wycieczkach jakie ostatnio zaliczyłem w poszukiwaniu wycen bram segmentowych dowiedziałem się, że za segmentową 2400x2100 muszę zapłacić od 3000 w górę.
Pomyślałem ,ze moze warto jednak wziąść uchylną tyle, że ocieploną. Garaż mam "przyklejony" do bryły budynku, ściany garażu bk24+12 styropian, w garażu najprawdopodobniej będzie jakiś mały grzejnik.
Widzę w cennikach, ze takie uchylne w kolorze brąz i ocieplone mozna kupić już za około 1200-1400pln. Ocieplenie stanowi styropian.

Powiedzcie mi czy takie ocieplane bramy uchylne są mimo wszystko zimniejsze niż ocieplane bramy segmentowe ? Jak wygląda sprawa ich szczelności po obwodzie?
Proszę o porady.

ubek
11-04-2007, 12:16
Podnoszę wątek.

Powiedzcie mi czy takie ocieplane bramy uchylne są mimo wszystko zimniejsze niż ocieplane bramy segmentowe ? Jak wygląda sprawa ich szczelności po obwodzie?
Proszę o porady.
Mam uchylną, segmentowej nie mam więc nie mam porównania :)
Ale na poważnie to uchylna jest BARDZO nieszczelna.

Bigbeat
11-04-2007, 12:44
Segmentowa zresztą też - chyba nawet jeszcze bardziej.
Mam segmentową...

adrian
11-04-2007, 13:34
Ja mam również segmentową (Wiśniowski) i nie mam wrażenia, żeby była nieszczelna. W pozycji zamkniętej uszczelki są dociśnięte na całym obwodzie wrót. Zamki między segmentami też wyglądają mi na szczelne.

Sp5es
11-04-2007, 14:58
Izolacyjnośc bramy zależy głównie od użytej izolacji.
Może nim być styropian lambda 0,040 lub parę tysięcznych mniej - jeśli wzięto lepszy gatunek - lub spieniony poliuretan (PU) lambda 0,27 - 0,032 w zależności od typu i środka spieniającego. Przy tych grubościach co się stosuje - b.istotnych różnic nie da.

Inny temat szczelność konstrukcji - to zależy od rozwiązń indywidualnych. Teoretycznie - im więcej krawędzi (bramy segmentowe) tym większe szanse na nieszczelności - co nie oznacza , ze dobry producent bramy segmentowej nie może tego lepiej niż kiepski (kiepskie uszczelki) od bramy uchylnej.

Nie ma tu dobrego rozstrzygnięcia na odległość, bez dokładnej znajomości konstrukcji.

sonal
11-04-2007, 15:48
czy brama garażowa uchylna ocieplona nie zapewki szczelności termicznej?
czy w garażu nieogrzewanym, ocieplonym w bryle budynku trzeba montować wobec tego bramę segmentową, bo przy uchylnej zawsze będzie temp w garażu taka jak zewnątrz?

aż się wierzyć nie chce że nikt dotąd nie odpowiedział na pytanie na podstawie własnych doświadczeń :roll:

Latem kupiłem bramę uchylną Normstahl w wersji ocieplonej (zdaje się ze około 5 cm pianki). Po bokach skrzydło ma gumowe uszczelki, od spodu nie. W związku z powyższym u dołu jest szczelina (1 cm) przez którą do garażu "zasuwa" zimne powietrze. Mimo tego zimą temperatura w garażu była stabilna - około 8 st. (na dworzu kilka poniżej zera). Na czas mrożnych nocy, gdy temp. spadała do około -15 st. ową szczelinę zasłaniałem przykładając 5 cm. kawałki styropianu. Termometr postawiłem na najbardziej newlargicznym urządzeniu - na hydroforze. Minimalna temperatura jaką zaobserwowałem to 4 st. (sprawdzałem wieczorem i wczesnym rankiem).
Reasumując: choć wpierw, jesienią, uznałem że brama uchylna jest do bani pod względem szczelności, to jednak zimą przekonałem się ze zapewnia wystarczającą ochronę przed wtargnięciem mrozu.

Garaż w bryle, ocieplony 12 cm styropianem, nieogrzewany. Wjazd od płd.-zachodu.

mdzalewscy
11-04-2007, 21:11
no dobra stosowaliśmy w developerkach bramy uchylne, ostatnio zamówiłem już tylko segmentowe mimo że są sporo droższe i teoretycznie szkoda kasy na developerkę, bo klient tego nie docenia. Jeździłem porównywałem wszystkie bramy ważniejszych producentów segmentowe kontra uchylne (zwłaszcza uchylne które mamy zamontowane) i wybrałem segmentowa normstahl'a, model Euro


Uchylne są po prostu nieszczelne, zwłaszcza jak garaż w bryle i ochładzamy przez to cały dom nawet kolega w pracy swoją mało używaną bramę uchylną wymiania na nową segmentową.

Bryku
12-04-2007, 21:47
Potwierdzam że uchylna brama szczelnością nie grzeszy. Mam Hormanna N80 nieopcieplaną. Wybrałem jednak świadomie - do garażu wolnostojącego, nieogrzewanego, gdzie to ma mniejsze znaczenie. A tak pod względem obsługi brama jest ok.

piotrul
13-04-2007, 08:18
Moja brama uchylnaod okolicznego wytwórcy nie ma żadnych uszczelek ale po dokładnych oględzinach uszczelnienie jej nie będzie trudne. Boki to żaden problem. Dół też nieźle dociska, najgożej jest z górną krawędzią bo poprostu tam nic nie dociska do ramy. Rozwiązania są dwa, albo automat (to mam w planie) bo on dociska właśnie u góry, albo rygiel który rygluje na i górę i dół. Po odpowiednim wyrególowaniu nie powinno byc żadnych szpar. Nadmieniam, że mam dość dużą bramę 420x220 czy jakoś tak :wink:

toomas
13-04-2007, 09:12
Ja mam uchylną Wisniowskiego. Uszczeliki na całym obwodzie. Wg mnie szczelność jest OK