PDA

Zobacz pełną wersję : Balkon dobudowany



08-01-2003, 11:59
Jestem mieszkańcem bloku dwupiętrowego bez balkonów. Otrzymaliśmy pozwolenie na dobudowanie balkonów. Gdzie znależć informacje o najkorzystniejszych technologiach? Balkony muszą stać na ziemi.

Mis Uszatek
08-01-2003, 15:55
Raczej trudno bedzie Wam znalezc kompendium wiedzy o dobudowywaniu balkonów. Potrzebny Wam sprytny konstruktor i niekonwencjonalnie myslacy wykonawca. Oni wykombinuja jak zrealizowac Wasze marzenia.
Ja własnie jestem posiadaczem balkonu dobudowanego w sposób bardzo niekonwencjonalny. Konstrukcja trzyma sie na górnej poreczy zakotwionej na wylot w scianie. Reszta łacznie ze zbrojeniem plyty jest z nia zespawana na kształt belki Wirandalla. Tak wiec nie jest powiedziane, ze balkon musi stac na ziemi.
Lecz ten balkon to pikus w porównaniu do konstrukcji pomostu roboczego, który majstrowie musieli sobie przygotowac. To dopiero był majstersztyk!
Zatem wołaj tylu konstruktorów i wykonawców, ilu trzeba, aby w drodze wzajemnych konsultacji stworzyc cos sensownego. U mnie pierwszych trzech powiedziało, ze sie nie da. A jednak sie dało!

Alanta
09-01-2003, 10:39
Misiu, jeśli balkon ingeruje w konstrukcję budynku, to jest jeszcze potrzebna ekspertyza, czy można budynek dociażyć,a to kosztowna i długa sprawa (czasem trzeba robić odkrywki scian i stropów). Balkon łatwiej postawić na niezależnej konstrukcji wykonując od razu loggię i tylko zakotwić w budynku.

Mis Uszatek
09-01-2003, 15:55
Oczywiscie.
Dlatego pisze własnie, zeby zaczac od spotkania z konstruktorem ( niejednym!) a nie od studiowania teorii.
Z konstruktorami jest jak z lekarzami: jak usłysze cztery zgodne diagnozy i propozycje leczenia - wtedy zaczynam wierzyc w to co mówia!

szekle
13-02-2003, 19:04
Ja widzialem nawet dobudowany pokoj na drugim pietrze stojacy na palach, ztym ze nie bylo to u nas ale blizej Uralu