PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie kupie dobre okna o wsp U=0,5



fido
15-11-2005, 22:58
szukam okien które maj u = 0,5 + niską cenę
potem porozmawiamy o jakości

fido
15-11-2005, 23:04
tak przy okazji

Przypomniałem sobie, że kiedyś w necie widziałem jak wygląda okno za kilka lat Z uwagi na ciepło i inne warunki szyba płynie pod wpływem grawitacji w dół Powoduje to ze na górze szyba jest cieńsza i ma mniejszy WSP. U i się np. rozszczelnia

- obawiam się że jego parametry po latach

jareko
15-11-2005, 23:41
kiepska to byla okazja ;)
poszperaj w necie i obejrzyj sobie Kommerlinga po 25 latach jak wyglada pociety na kawalki w trakcie testow (jeszcze ze wzmocnieniem z kantowki drewnianej). I bynajmniej nie byly to testy fabryki heheheee
Tam znajdziesz wszystko co z oknem w takim okresie dziac sie moze
podsumowujac testy - nic :) poza lekkim zszarzeniem i ubytkiem 0.05mm z grubosci scianek zewnetrznych (bo jak sie okazalo takie zjawisko hmmmm...."korozji"(?) PVC nastapilo)
O szybach tez tam bylo i jakos nie pocienily sie ;) na gorze

fido
15-11-2005, 23:48
prosze wyjaśnij bo nic z tego nie rozumie co napisacłeś
nic nie rozumie gdzie szukać tej pociętej szyby
nie wiem więc czy są ubytki czy ni?

jareko
16-11-2005, 00:06
link zapomnailem - ale bylo to na stronie niemieckiej i bynajmniej nei producenta kommerlinga (to system profili okiennych)
Tam bardzi dokladnie opisano "sekscje zwlok" okna po 25 latach od zamontowania
Wtedy jako wzmocnienie - czyli to co jest w srodku profila i go usztywnia - stosowano kantowke drewniana teraz sa prodile ze stali zimnowalcowanej ocynkowanej by nie rdzewiala
Bylo tez o szybach. Z racji tego iz wtedy szyba miala wspolczynnik k=2,8 (nie bylo argou i innych bajerow zwiekszajacych izolacyjnosc termiczna) stwierdzono tylko ze szyba ciagle byla szczelna i hmmm.....nie "splynela" jak to mowisz czyli 4mm miala po calosci swej powierzchni

pozeracz
16-11-2005, 19:02
eee co sie bedziesz meczyl z linkiem, wez jakakolwiek stara szybe, nozyk do szkla i suwmiarke zegarowa i sam sprawdz.))))

Szaruś
16-11-2005, 19:22
fido,

ja zrobiłem tak.

a) kupiłem w firmie polskiej szklenie Ug=0,6 z szybą P4 (305 PLN + VAT + 10 EUR transport na Węgry) i ciepłą ramką Termix

b) kupiłem w firmie niemieckiej "kantówkę kanapkową" (http://www.puren.com/bauelemente/datenblatt/pssandwich.htm) o współczynniku Ur=0,76 W/m2K (koszt brutto 17 EUR/mb + 2 EUR/mb transport na Węgry)

c) dałem to stolarzowi, który dorzucił okucia Roto NT WK2, uszczelki, itp. i zrobił z tego okna (okna są super, jestem bardzo zadowolony).

Koszt wyniósł mnie około 20-30% więcej, niż za zwykłe (bez P4) okno drewniane (Ug=1,1) dobrej jakości w firmie okniarskiej.

NOTO
16-11-2005, 20:11
fido,

ja zrobiłem tak.

a) kupiłem w firmie polskiej szklenie Ug=0,6 z szybą P4 (305 PLN + VAT + 10 EUR transport na Węgry) i ciepłą ramką Termix

b) kupiłem w firmie niemieckiej "kantówkę kanapkową" (http://www.puren.com/bauelemente/datenblatt/pssandwich.htm) o współczynniku Ur=0,76 W/m2K (koszt brutto 17 EUR/mb + 2 EUR/mb transport na Węgry)

c) dałem to stolarzowi, który dorzucił okucia Roto NT WK2, uszczelki, itp. i zrobił z tego okna (okna są super, jestem bardzo zadowolony).

Koszt wyniósł mnie około 20-30% więcej, niż za zwykłe (bez P4) okno drewniane (Ug=1,1) dobrej jakości w firmie okniarskiej.

Wow,
gratuluję pomysłu i konsekwencji. Jesteś pewien roboty tego stolarza ?

NOTO
16-11-2005, 20:14
Czy ktoś próbował przeliczyc opłacalnośc stosowania takiego okna przy obecnych cenach energii elektrycznej ?

Szaruś
16-11-2005, 20:40
Jak pisałem, z okien jestem jak na razie bardzo zadowolony (ale mam dopiero kilka dni :oops: ).

NOTO
11-02-2006, 09:46
Czy ktoś próbował przeliczyc opłacalnośc stosowania takiego okna przy obecnych cenach energii elektrycznej ?

Podnoszę ponownie pytanie

pchelek
11-02-2006, 11:49
takie okna ma Urzedowski
A pomysl szarusia mie sie bardzo podoba - dobry stolarz z kazdej kantowki zrobi dobre okno
Niedlugo wynajda kantowke z utwardzonego styropianu [ jesli uz nie ma w laboratoriach].
Rekord U ramy jak na razie to 0,36 - a szyba 0, - ale to eksperymenty
Jak chczesz miec cieple okna to pomysl o oknach skrzynkowych poczwornie oszklonych [dwie szyby zespolone] - jest taka firma szwedzka bodajze co takie okna w Polsce sprzedaje - poszukam linku i tu go wpisze - okna faktycznie luksusowe

jareko
11-02-2006, 23:33
Pchelek - w kazdym systemie PCV mozesz sobie zrobic skrzynki (tzw. nowszego typu gdzie oba skrzydla otwieraja sie do wewnatrz) - kwestia tylko dobrego zaprojektowania, wykorzystania poszerzen jak i lacznikow katowych - tylko powiedz mi Jurku kto za takie cos zaplaci? To cirka 220% standardowego okna a k ma ostro ponizej 0.5 - trzeba by dokladnie policzyc - mnie sie nie chce :( (Sadze ze nawet dojdzie do 0.2)

NOTO - gdzies po Forum szlajaja sie moje obliczenia wymiany szyb w moim domu z 2,8 na 1,1. Gra w tym konkretnym wypadku byla warta swieczki - zwrot nakladow w ciagu o ile pamietam 2-3 lat
Z tym tylko ze hmmm....jako czlowiek "z branzy" ceny tez mam inne

KrzysiekMarusza
12-02-2006, 07:24
Założyłem że okna z szybą U=0.5 będą miały jako całość U=0.7. Standardowo mam okna ze srednim U=1.3 (tak +/_) - bo szyba ma 1.1
Mam mały dom parterowy (100.9 m2), ale dość silnie przeszklony (więcej niż zalecane).
W takim przypadku roczne rachunki na gazie (co,cwu. gotowanie) to 2375 zł (taryfa z początku 2006, piec kondensacyjny), po wymianie okien na takie z U=0.7 rachunek spadłby do 2248 zł -> czyli w moim przypadku inwestycja nie jest trafiona.

Podejrzewam że w przypadku grzania prądem roczne oszczędności wyniosłyby ok. 300 zł - w większych domach będzie więcej.

pozdr - Krzysiek

Jezier
13-02-2006, 11:11
Jak chczesz miec cieple okna to pomysl o oknach skrzynkowych poczwornie oszklonych [dwie szyby zespolone] - jest taka firma szwedzka bodajze co takie okna w Polsce sprzedaje - poszukam linku i tu go wpisze - okna faktycznie luksusowe
Wydaje mi sie ze okna skrzynkowe nie do konca sa trafionym pomyslem. Takie okno z dwoma szybami o wspolczynniku 1,1 kazda mialoby w sumie wpolczynnik 0,45 (same szyby), ale dwie szyby z g=64 dalyby w sumie g=0,4. Jednak wg mnie gorsze jest to, ze w takim oknie skrzynkowym stosunek powierzchni szyby do powierzchni calego okna bylby sporo gorszy niz w oknie zwyklym.
Ja wolalbym zamiast w okna skrzynkowe zainwestowac w okno z szybami U=0,5 i g=0,52. Wazne jest nie tylko aby malo ciepla uciekalo ale zeby duzo tez docieralo.

jareko
13-02-2006, 11:18
Jezier - fakt, swiatla byloby mniej w takim rozwiazaniu skrzynkowym - moze takze dlatego nie cieszy sie ono popularnoscia
Ale warto po prostu zaznaczyc iz jest to wykkonalne bez klopotu w PVC jak i w drewnie

Renatka&Petronek
13-02-2006, 11:30
tak przy okazji

Przypomniałem sobie, że kiedyś w necie widziałem jak wygląda okno za kilka lat Z uwagi na ciepło i inne warunki szyba płynie pod wpływem grawitacji w dół Powoduje to ze na górze szyba jest cieńsza i ma mniejszy WSP. U i się np. rozszczelnia

- obawiam się że jego parametry po latach

Szyba rzeczywiście popłynie w dół. Ale zobaczyć to możesz (nawet gołym okiem) na ... Wawelu. A i to tylko w oryginalnych szybach z przed kilkuset lat :D .

Jezier
13-02-2006, 11:32
Jareko. Wykonalne na pewno jest. A jakie ladne sa takie okna. W Warszawie to nie widzialem bo cala w czasie wojny zburzona zostala, ale w Gorzowie w ktorym dorastalem w wiekszosci poniemieckich kamienic sa okna zamontowane jeszcze przed wojna. Skrzynkowe oczywiscie i do tego z elementami rzezbionymi. Nawet jakies przedwojenne rolety mozna wypatrzyc - ciekawe czy jeszcze dzialaja :wink:
Ale wszystkie sa drewniane. Nie widzialem skrzynkowych plastikow. Nawet na Budmie jak gdzies skrzynka byla wystawiona to drewniana.

jareko
13-02-2006, 11:46
Jezier. W Bielsku jakis odlam mojej rodziny mieszka w familbloku z poczatku wieku i musze przyznac - takiej dbalosci o szczegoly, takich ozdobnikow teraz sie nie robi. Piekne, naprawde piekne okna skrzynkowe z roleta materialowa (dzialajaca po dzis dzien choc tkanina zmieniona) miedzy skrzydlami. Cudenko :)
Co do skrzynek w PVC - poszperaj w necie - VEKA sie tym chwalila kilka lat temu ale jakos bez hmmm....popytu z przyczyn jak sadze wiadomych - kasa i swiatlo. A mozna to zrobic naprawde w kazdym profilu

Charlie
13-02-2006, 14:03
fido,

ja zrobiłem tak.

a) kupiłem w firmie polskiej szklenie Ug=0,6 z szybą P4 (305 PLN + VAT + 10 EUR transport na Węgry) i ciepłą ramką Termix

b) kupiłem w firmie niemieckiej "kantówkę kanapkową" (http://www.puren.com/bauelemente/datenblatt/pssandwich.htm) o współczynniku Ur=0,76 W/m2K (koszt brutto 17 EUR/mb + 2 EUR/mb transport na Węgry)

c) dałem to stolarzowi, który dorzucił okucia Roto NT WK2, uszczelki, itp. i zrobił z tego okna (okna są super, jestem bardzo zadowolony).

Koszt wyniósł mnie około 20-30% więcej, niż za zwykłe (bez P4) okno drewniane (Ug=1,1) dobrej jakości w firmie okniarskiej.


łauuu, podziwiam Cię za determinację - tak się zastanawiam czy jest Ci potrzebna w Budapeszcie taka przenikalność niska. Tam nie ma mroźnych zim z tego co się oriętuję ?!

Narra..