PDA

Zobacz pełną wersję : Wełna KNAUF?



jimmy123
16-11-2005, 11:16
Mam mozliwość kupienia wełny knaufa ze sporym rabatem.Chce nią ocieplić poddasze użytkowe i ścianki działowe.Czy to dobra wełna?Czy ktos może też ocieplał wełną tego producenta?Chiałem Rocwoola albo Isovera ale tą wełne moge dostać 25% taniej.Chciałbym wiedziec czy jest ona o tyle gorsz czy poprostu naprawde udało mi sie wynegocjowac dobrą cene za rónie dobry produkt?(kupuje 400m kw.)Prosze o pomoc.Z góry dziekuje.

WITEK P.
16-11-2005, 19:40
Widziałem tą wełnę dziś na budowie. Kiepska w układaniu (opinia fachowców) oraz jej wygląd po ułożeniu jakoś nie specjalnie a co do parametrów to nie jestem w stanie stwierdzić

nurni
16-11-2005, 20:15
Mam ocieplony dach tą wełną. Ocieplacze nie narzekali a jak oglądałem to dokładnie wypełniała przestrzeń po spuchnięciu. Co do parametrów to pamiętam, że porównywałem parametry Knaufa, Isovera i Rockwoola i były bardzo zbliżone, więc uznałem, że dla 3 miejsca po przecinku nie ma co przepłacać i mam Knaufa.
Aha, ociepleniowcy stwierdzili, że jeden h...j wszystkie tak samo kują :o :D

Pozdrawiam

Rezi
16-11-2005, 21:02
wełna Knaufa
styropian Kreisel
etc

pewnie zamawiają u producenta ( rockwool, isover) i firmują własną nazwą ... najważniejsze sa parametry (gęstość i zgodnośc z normą. Takie marki nie mogą sobie pozwolic na wpadki z jakością

rafallogi
17-11-2005, 09:31
Knaufem 15cm o wsp. 0,040 układałem kawałek poddasza nad klatką schodową i nie mogę nic złego powiedzieć na temat tej wełny. Nie wiem jak zachowywałaby się na skosach, bo tutaj daję Isovera Uni-matę.

rafal9
07-02-2006, 18:32
Czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z tą wełną?

Ceny mają dobre, więc zastanawiam się czy nie brać tego wynalazku.

ddoommiinniikk
07-02-2006, 21:07
wełna Knaufa
styropian Kreisel
etc

pewnie zamawiają u producenta ( rockwool, isover) i firmują własną nazwą ... najważniejsze sa parametry (gęstość i zgodnośc z normą. Takie marki nie mogą sobie pozwolic na wpadki z jakością
Wełna Knauf sprzedawana w Polsce jest importowana, głównie z Belgii. Tak jak inne wełny szklane w rolkach ma dwie odmiany; tańszą 044 (odpowiednik majstermaty i df45) i lepszą 040 (odpowiednik unimaty i df40); w odróżnieniu jednak od konkurencji w wersji tańszej są dostępne także mniej typowe grubości (inne niż 5, 10, 15 i 20).

rafal9
07-02-2006, 22:28
wełna Knaufa
styropian Kreisel
etc

pewnie zamawiają u producenta ( rockwool, isover) i firmują własną nazwą ... najważniejsze sa parametry (gęstość i zgodnośc z normą. Takie marki nie mogą sobie pozwolic na wpadki z jakością
Wełna Knauf sprzedawana w Polsce jest importowana, głównie z Belgii. Tak jak inne wełny szklane w rolkach ma dwie odmiany; tańszą 044 (odpowiednik majstermaty i df45) i lepszą 040 (odpowiednik unimaty i df40); w odróżnieniu jednak od konkurencji w wersji tańszej są dostępne także mniej typowe grubości (inne niż 5, 10, 15 i 20).

A jak to ma się jakościowo i pod innymi względami do konkurencji?

Andrzej Wilhelmi
07-02-2006, 23:04
Na skosy i ścianki działowe zastosuj wełnę szklaną ale w płytach, mata tylko na izolację płaszczyzn poziomych. Życzę rozsądnego wyboru. Pozdrawiam.

ddoommiinniikk
08-02-2006, 17:46
wełna Knaufa
styropian Kreisel
etc

pewnie zamawiają u producenta ( rockwool, isover) i firmują własną nazwą ... najważniejsze sa parametry (gęstość i zgodnośc z normą. Takie marki nie mogą sobie pozwolic na wpadki z jakością
Wełna Knauf sprzedawana w Polsce jest importowana, głównie z Belgii. Tak jak inne wełny szklane w rolkach ma dwie odmiany; tańszą 044 (odpowiednik majstermaty i df45) i lepszą 040 (odpowiednik unimaty i df40); w odróżnieniu jednak od konkurencji w wersji tańszej są dostępne także mniej typowe grubości (inne niż 5, 10, 15 i 20).

A jak to ma się jakościowo i pod innymi względami do konkurencji?
trudno jednoznacznie stwierdzić, ale nie powinno, z założenia, być różnicy. Niższa cena jest spowodowana w sporej mierze mniejszym rozpowszechnieniem na rynku. Pozostałe wełny spotkasz w prawie każdym składzie, wełnę knaufa musisz poszukać.

Żartując sobie to mogę Ci poradzić: wybuduj dom z jaka chcesz wełną, co do jej jakości przekonasz się w trakcie użytkowania

Andrzej Wilhelmi
08-02-2006, 20:07
Knauf dawniej Thermolan wyrób Amerykański wykupiony przez Knaufa. Bardzo dobry materiał najmniej pylący z dostępnych na rynku, jeżeli mogę pracuję wyłącznie tym materiałem. Pozdrawiam.

Arthee
09-02-2006, 14:16
Andrzej Wilhelmi Wysłany : 08 Lut 2006 21:07 Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Knauf dawniej Thermolan wyrób Amerykański wykupiony przez Knaufa. Bardzo dobry materiał najmniej pylący z dostępnych na rynku, jeżeli mogę pracuję wyłącznie tym materiałem. Pozdrawiam.



Na skosy i ścianki działowe zastosuj wełnę szklaną ale w płytach, mata tylko na izolację płaszczyzn poziomych. Życzę rozsądnego wyboru. Pozdrawiam.

Dlaczego polecasz wełnę w płytach na skosy? Jeżeli płyta ma wymiar 1.20m x 0.60m a rozstaw między krokwiami jest inny niż w/w wymiary np. 0.80m to pozostaje Ci na każdej płycie 40cm odpadu!!! a jeśli wezmiesz rolkę to możesz ją dociąć do każdego wymiaru mając produkt praktycznie bezodpadowy.
To że uważasz Thermolan za najmniej pylącą jest Twoim subiektywnym odczuciem wynikającym z doświadczenia czy jest to poparte jakimiś badaniami?

Wiadomo nie od dziś że wełny są materiałami które niestety pylą. Jedyna zauważalna różnica polega na tym że wełna skalna której włókna są krótsze pyli bardziej od wełny szklanej która te włókna ma dużo dłuższe.
Spróbujcie oderwać i ponownie "przykleić" kawałek wełny skalnej lub szklanej, gwarantuję że ta szklana będzie się trzymać całości. w przypadku wełny skalnej efekt będzie odwrotny


nurni te trzy miejsca po przecinku o których wspomniałeś w przypadku współczynnika lambda ma akurat ogromne znaczenie bo to wygląda tak jakbyś kupił sobie np. ferrari z silnikiem malucha, na zewnątrz nikt nie rozpozna że to podróba. Z wełną jest podobnie, na "oko" jej nie ocenisz, wszystkie wyglądają tak samo ( mówimy o wełnie szklanej do ocieplania poddaszy ), a właśnie lambda pozwala na to żeby poznać jej rzeczywiste właściwości, dzięki którym można póżniej zaoszczędzić na kosztach energii. Z lambdą jest tak że im niższy jest jej współczynnik tym lepszy produkt kupujesz,np. można kupić za niską cenę wełnę o grubości 20cm tylko co z tego jeżeli będzie ona miała właściwości cieplne lepszej wełny o grubości 15cm...

Najgorszy współczynnik lambda wśród wełen do izolacji poddasza dostępnych w naszym kraju wynosi 0.0044 W/mK. Powiem tylko tyle że najniższa (czytaj: najlepsza ) lambda w przypadku Knaufa wynosi 0,040 W/mK. Podstawowe produkty konkurencji mają ją lepszą.

Najlepszy współczynnik lambda w Polsce to 0,0033 w/mK.

Patrząc na to jaką zimę mamy w tym roku, to śmiem zaryzykować twierdzenie że lepiej wydać paręset złotych więcej na kupno LEPSZEJ termoizolacji i póżniej spokojnie patrzeć na rachunki za gaz, niż pózniej być strasznie rozczarowanym. Mój najwyższy rachunek do tej pory za okres 29.12 do 27.01.06 za dom 250m2 wyniósł 375 zł. Faktem jest że wspomagam się kominkiem i od listopada puściłem z dymem jakieś 4-5m sześciennych drewna. W porównaniu z tym co czytam tu na forum mam ogromną satysfakcję że zainwestowałem w dobrą termoizolację.


Pozdrawiam

arthee

Andrzej Wilhelmi
10-02-2006, 18:33
Arthee zastosowanie każdego rodzaju wełny praktycznie nie daje odpadów. Dlaczego polecam płyty z wełny szklanej? A no dla tego, ze mają stabilną grubość, gładką powierzchnię, można je mocować bez żadnych sznurków, drutów itp. wystarczy aby jej szerokość była większa o 2cm od rozstawu krokwi. Po włożeniu płyta się rozpręży, doskonale dolega do krokwi przez co bardzo dobrze uszczelnia powierzchnię styku i samoczynnie utrzymuje się pomiędzy krokwiami (nawet element składający się z dwóch kawłków). Mata niestety tych warunków nie spełnia a na dużych połaciach potrafi się z sunąć pozostawiając w górnej części odsłonięte pola zaś dolnej części tworzą się "buły" uniemożliwiające wentylowanie. A co do pylenia to oczywiście jest to moje subiektywne odczucie. Na tym forum staram sie profesjonalnie doradzić bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu. Z moich rad można korzystać lub nie. Ci co samodzielnie wykonują część prac w swoim domu mają możliwość zapoznania się z różnymi opniami i samodzielnie mogą podjąć właściwą decyzję. A swoja droga gratuluje Ci wiedy. Pozdrawiam.