PDA

Zobacz pełną wersję : działki budowlane pod Warszawą



korzjo
16-11-2005, 11:52
Witam, jestem tu po raz pierwszy. Chciałabym być już na jakimś choćby początkowym etapie budowy, ale jestem daleko w tyle. Szukamy z mężem i naszą malenką córcią działki w okolicahc Warszawy (prawy brzeg - Zielonka, Kobyłka, Stara Miłosna, Wesoła itp.) Czy ktoś może mi poradzić czy jest jakas strona www, na której zamieszczane są ogłoszenia lub jakiekolowiek inne dobre źródło.
Z góry dziękuję

zraja
16-11-2005, 12:12
Cześć! Ja, a raczej my (tzn. ja, mąż i nasza 2-letnia córeczka) jesteśmy na tym samym etapie, tylko mój mąż chce po tej stronie co Wy, a ja po przeciwnej. Póki co szperam po internecie, wpisując w wyszukiwarkę "działki na sprzedaż pod Warszawą" i pokazuje mi się całe mnóstwo stron, ale jeszcze niczego nie znalazłam :( Tzn. ogłoszeń jest sporo, ale albo zbyt drogie, albo nie tu gdzie trzeba itd.
To może połączymy siły i w razie czego będziemy się wymieniać informacjami?
Pozdrowienia
Aśka

korzjo
16-11-2005, 12:18
Bardzo bardzo chetnei zwłaszcza że tez mam na imię asia :D jesli znajdziesz coś po tej mojej stronie to prosze podeślij mi a ja postaram się odwdzieczyć. pewnie będą powtórki ale co tam. pozdrawiam

kayak
16-11-2005, 12:54
My szukalismy niemal rok czasu :evil: Polecam wybranie jakiegos obszaru ktory sie wam podoba i wybranie sie na wolna wycieczke autem w celu poszukiwania tablic sprzedam dzialki. Czesto sprzedaja ludzie ktorzy nie maja pojecia czym jest internet. W necie niestety wiekszosc ogloszen jest wstawianych przez agencje. Ja jeszcze nie spotkalam profesjonalnego agenta w swoim zyciu- a z niejednym mialam watpliwa przyjemnosc sprzedawac mieszkanie i szukac najpierw domu do wykonczenia a pozniej dzialki. I nawet nie chodzi juz o prowizje, ale o profesjonalne podejscie do tematu :(
My szukalismy w innym rejonie, bo na poludnie od W-wy. W koncu sie udalo :D Zupelnie przez przypadek- jechalismy, byla tablica, zadzwonilismy i po miesiacu dzialeczka byla nasza :D Ceny w naszej okolicy ktore mozna znalezc w necie sa o jakies 10-20% wyzsze.
No i niestety czesto okazuje sie ze piekna z opisu dzialka ma atrakcje o ktorych ktos nie wspomnial np sasiedztwo wielkiego slupa i linii wysokiego napiecia. No ale... szukajcie a znajdziecie :D

Powodzenia

zraja
16-11-2005, 13:15
No to szukamy!
Kayak, a gdzie dokładnie kupiliście działkę? Bo ja cały czas jeszcze się spieram z mężem gdzie kupić i w końcu tkwię w błędnym kole (albo raczej martwym punkcie). Ostatnio mnie napadło na okolice Piaseczna...

kayak
16-11-2005, 13:30
No wlasnie okolice Piaseczna nas interesowaly. Szukalismy na poczatku w okolicach Janek(ceny kolo 160-200 za m) a pozniej okolice Bobrowca(podobnie cenowo), ktory bardzo nam sie podobal. Niestety nie bylo nic sesownego a jak juz bylo cos znosnego to chcieli kosmiczne pieniadze :( Przez przypadek zajechalismy do Nowego Prazmowa- tam ceny byly bardzo przyjemne- bardzo ladnie- tylko kiepski dojazd(jedno skrzyzowanie koszmarne do przejechania) i wizja samorzadowej opcji obwodnicy W-wy(jak nie wypali ta przez Ursynow i ta przez Jozefoslaw). Ale ceny ok 60-80 zł za metr.
Zreszta w okolicach Piaseczna tez trzeba uwazac bo tam jest projekt i autostrady A2 i trasy NS, zeby nie wkopac sie w dzialke w poblizu.

W koncu przejechalismy sie do Henrykowa i nasza dzialeczka nas zauroczyla. Jest otoczona drzewami, wszystkie media oprocz kanalizacji sa obok dzialki(bardzo zalezalo nam na gazie). Jest to kawalek od W-wy(na Ursynów jedziemy 20 min), ale dzieki roznicy w cenie moglismy kupic wieksza dzialke i cena i tak byla duzo nizsza niz tych ktore ogladalismy na poczatku. No i jest aktualny plan zagospodarowania przestrzennego a to dosc wazne.
Obok nas jest jeszcze dzialka taka sama jak nasza czyli 1576m, moge poszukac numeru jesli chcesz.

zraja
16-11-2005, 13:34
Kayak, będę wdzięczna za namiary! Ja pracuję na Ursynowie i te 20 minut brzmi bardzo przyzwoicie Wprawdzie mąż pracuje na Ostrobramskiej, ale cóż, obojgu nam się nie uda dopasować działki do miejsca pracy. Chętnie zadzwonię w sprawie tej działki.

kayak
16-11-2005, 13:39
wieczorem wysle ci namiar na priva- moj maz ma w swojej komorce. :)

zraja
16-11-2005, 13:51
Wielkie dzięki!

myszkaxs
16-11-2005, 14:11
proponuje wybrac sie na wycieczke w poszukiwaniu tablic z ogłoszeniami, takim sposobem my kupilismy działkę w Izabeli niedaleko Wesołej. zreszta obok nas jest jesze jedna działka do sprzedania (jest dosc duza bo ma ok 3000m2, ale pewnie mozna podzielic ja na dwie) tylko właścicielka nie chce sprzedac - było juz kilka osób chetnych - prawdopodobnie czeka az ceny działek bedą jeszcze wyższe - bo u nas sie zrobiła taka mała fajna okolica domkowa, mamy media podstawowe jak woda i prąd- jestesmy w trakie załatwiania gazu - co mamy nadzieje sie uda, wiec pewnie dlatego czeka :evil:

gośka57
16-11-2005, 14:15
A sprawdzałyście www.trader.pl i www.gratka.pl ? Ja wprawdzie kupiłam w inny sposób, ale tam było sporo ofert.

Zbigniew Rudnicki
16-11-2005, 14:43
Powoli wracają czasy kiedy grunty rolne były chronione.
Sprawił to wzrost zainteresowania UE naszą zywnością.
Więc jeśli chcecie nabyć działkę (lub już ją macie nieodrolnioną) na terenach, gdzie jest klasa III lub IV, to należy się pospieszyć.

kze
16-11-2005, 14:53
Na Białołęce jest jeszcze kilka działek do kupienia.
Nie ma co kupować działki ze wzgledu na pracę. Pracę zawsze mozna zmienić. Poza tym różnie układa się w życiu... Trzeba wybierać miejsce, które się podoba i wg mnie jest dobrze skomunikaowane.

loofik
16-11-2005, 15:23
polecam Józefin koło Halinowa! Super miejsce i wciąż relatywnie tanio!!

NOTO
16-11-2005, 20:57
Nie znam okolic Warszawy.
Ale posłuchajcie tych radzą odbyc kilka wycieczek poza miasto. I to przy różnej pogodzie. Okolica powinna byc fajna nawet podczas mgły - kiedyś bylismy w okolicy gdzie mgła zatrzymywała zapachy z kominków i szamba - wrażenia skutecznie nas odstraszyły od okolicy.

Jerzysio
17-11-2005, 07:54
Metoda Kayaka jest ze wszech miar godna polecenia.....

...a ja dodam chyba równie skuteczną metodę - wizytę w lokalnym wydziale architektury i popytanie o wolne działki ( przynajmniej wskażą miejsca gdzie takowe będą ).

Pozdro4ewry1
J

...i owocnego szukania :D

ZbigR
18-11-2005, 16:59
Hej.
Moze sie okazac, ze niedlugo bedziemy sasiadami :)
Z tego, co sie orientuje, to w rejonie miejscowosci Wiązowna jest sporo dzialek do sprzedazy. Ja swoja kupilem 6 lat temu za posrednictwem lokalnego agenta nieruchomosci. Zadzwonilem do niego, powiedzialem, co mniej wiecej mnie interesuje i umowilismy sie na konkretny termin. Pojezdzil z nami po okolicy i przedstawil kilka ofert, z ktorych 2 byly bardzo interesujace. Jak sie juz zdecydowalismy to umowil nas na rozmowe z wlascicielami, co skonczylo sie podpisaniem umowy wstepnej. Co wiecej, czlowiek zalatwil od razu warunki przylaczy (woda, elektryka) i sporo spraw notarialnych. Nie pamietam, ile mnie to kosztowalo, ale cena byla bardzo przystepna. Co wiecej, ze wzgledu na to, ze nasz posrednik byl w tamtych czasach radnym (moze ciagle jest...) to wszystko trwalo rekordowo krotko.
Jakbys byl zainteresowany, to nazywa sie on Mariusz Zajac. Wiązowna, (0 22) 780 48 07
Zycze owocnych poszukiwan

mika31
18-11-2005, 19:45
My intensywnie poszukujemy działki za ok 50zł. za metr. Cena niska, więc i lokalizacja daleka.
Mam jednak na oku ciekawą miejscowość w okolicach Sulejówka.
Jest tam parę działek. Bardzo chętnie zaczęłabym budowę (nie wcześniej jednak niż pod koniec przyszłego roku) w towarzystwie.
Szczegóły na GG1368274.

rafalg7
18-11-2005, 22:34
Sam kupiłem w gm. Wiązowna i mam radę dla szukających na wschód od Wawy (okolice Wiązowny, Halinowa, Dębe Wielkie): Jeździć po okolicy i szukać ogłoszeń na działkach - przynajmniej poznacie trochę teren. A ludzie z agencji nieruchomości rzadko się starają - zwykle chcą za wszelką cenę działkę opchnąć i zgarnąć prowizję, paru takich spotkałem i dałem sobie spokój. No i sprawdzajcie plan zagospodarowania w gminie, dokładnie!

myszkaxs
19-11-2005, 07:58
zapraszam w takim razie do Izabeli, jest tam troche jeszcze ogłoszen o sprzedazy działek na wiejskich slupach :)